Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

omar77

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

:D ρε greek καμακια επειδη τους δωσατε τοσες χιλιαδες ευρο δε σημαινει οτι συμπεριλαμβανετε να τους μαμισετε και τις κορες :D :D :D :D :D :D :D :D
[/quote]


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pavlos

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Kαλησπέρα παιδία!!!Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά και έχετε βρεί λύση στο προβλημά σας!!!!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

pavlos είπε:
Kαλησπέρα παιδία!!!Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά και έχετε βρεί λύση στο προβλημά σας!!!!

καλα δε πανε ολα κ τοσο καλα.........εγω ας πουμε εχω παθει μολυνση και εχει γεμισει το κεφαλι μου στην ληπτρια σπυρια και μικρα εξογκωματα........τα οποια θελω να πιστευω οτι δε θα μου προκαλεσουν απωλεια θυλακιων.....απλα πρεπει τα θυλακια μου να αντεξουν αυτη τη μολυνση.......αλλα αυτο θα το δειξουν οι επομενοι μηνες.....ελπιζω ολα να πανε καλα!!!!!!!

ελεγα να ποσταρω μερικες φωτογραφιες αλλα δε θελω να σας τρομαξω.......!!!!
 

vrm

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

panos1982 είπε:
[quote author=pavlos link=topic=1208.msg21080#msg21080 date=1259434115]
Kαλησπέρα παιδία!!!Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά και έχετε βρεί λύση στο προβλημά σας!!!!

καλα δε πανε ολα κ τοσο καλα.........εγω ας πουμε εχω παθει μολυνση και εχει γεμισει το κεφαλι μου στην ληπτρια σπυρια και μικρα εξογκωματα........τα οποια θελω να πιστευω οτι δε θα μου προκαλεσουν απωλεια θυλακιων.....απλα πρεπει τα θυλακια μου να αντεξουν αυτη τη μολυνση.......αλλα αυτο θα το δειξουν οι επομενοι μηνες.....ελπιζω ολα να πανε καλα!!!!!!!

ελεγα να ποσταρω μερικες φωτογραφιες αλλα δε θελω να σας τρομαξω.......!!!!
[/quote]

Δεν υπάρχει κάποια θεραπεία για να αντιμετωπίσεις τη μόλυνση;;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

vrm είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1208.msg21087#msg21087 date=1259439412]
[quote author=pavlos link=topic=1208.msg21080#msg21080 date=1259434115]
Kαλησπέρα παιδία!!!Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά και έχετε βρεί λύση στο προβλημά σας!!!!

καλα δε πανε ολα κ τοσο καλα.........εγω ας πουμε εχω παθει μολυνση και εχει γεμισει το κεφαλι μου στην ληπτρια σπυρια και μικρα εξογκωματα........τα οποια θελω να πιστευω οτι δε θα μου προκαλεσουν απωλεια θυλακιων.....απλα πρεπει τα θυλακια μου να αντεξουν αυτη τη μολυνση.......αλλα αυτο θα το δειξουν οι επομενοι μηνες.....ελπιζω ολα να πανε καλα!!!!!!!

ελεγα να ποσταρω μερικες φωτογραφιες αλλα δε θελω να σας τρομαξω.......!!!!
[/quote]

Δεν υπάρχει κάποια θεραπεία για να αντιμετωπίσεις τη μόλυνση;;
[/quote]

υπαρχει.....περνω αντιβιωση.......cipro 1000mg κ μια αλοιφη αντιβακτηριαδιακη!!!!! Βασικα μονο ενα ποσοστο 2% παθαινει μολυνση μετα την επεμβαση......γιατι σου δινουν αντιβιοτικα μετα την επεμβαση.....απ τα οποια πηρα τα μισα......ισως να εφταιγε αυτο....ισως το οτι αγορασα ενα τζοκευ απ το βανκουβερ στο αεροδρομιο και δε το ειχα πλυνει......ισως επειδη επιανα συνεχεια με τα χειρα τα μαλλια μου και ειχα τιποτα βακτηρια κτλ.......και απλα στο σημειο αυτο το δερμα ειναι ευαισθητο και επαθα την μολυσνη.....αλλα γενικα μολυνση ειναι σπανιο να παθει κανεις......εγω τα καταφερα!!!!!!!!Τωρα απλα να ελπισουμε οτι δε μου εκανε καποια ζημια στους θυλακες......
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

δεν παιρνουμε χαμπαρι απ τις φωτο.ολα καλα θα ειναι.πας κι εσυ ρε αδερφε μου ομως...ποιο σημαντικη ηταν η αντιβιωση απ τα παυσιπονα.λοιπον εγω απο μεθαυριο θα ξαναξεκινησω να χρησιμοποιω αλοη.
ρωτησα και η απαντηση ηταν ''τελεια'' αλλα μαζι μ ολα τα αλλα τα μετεγχειρητικα.φουλ στην βιταμινη ε και ισχυροτατο αντισηπτικο.απ την στιγμη που αρχισα να την χρησιμοποιω,κανα χρονο πριν, το κεφαλι μου ηταν υγιεστατο.
 

Hopefull

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

panos1982 είπε:
[quote author=vrm link=topic=1208.msg21089#msg21089 date=1259440613]
[quote author=panos1982 link=topic=1208.msg21087#msg21087 date=1259439412]
[quote author=pavlos link=topic=1208.msg21080#msg21080 date=1259434115]
Kαλησπέρα παιδία!!!Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά και έχετε βρεί λύση στο προβλημά σας!!!!

καλα δε πανε ολα κ τοσο καλα.........εγω ας πουμε εχω παθει μολυνση και εχει γεμισει το κεφαλι μου στην ληπτρια σπυρια και μικρα εξογκωματα........τα οποια θελω να πιστευω οτι δε θα μου προκαλεσουν απωλεια θυλακιων.....απλα πρεπει τα θυλακια μου να αντεξουν αυτη τη μολυνση.......αλλα αυτο θα το δειξουν οι επομενοι μηνες.....ελπιζω ολα να πανε καλα!!!!!!!

ελεγα να ποσταρω μερικες φωτογραφιες αλλα δε θελω να σας τρομαξω.......!!!!
[/quote]

Εγω δε νομιζω να εχεις προβλημα με τα grafts αλλα πρεπει να υποχωρησει αυτο το πραγμα, εγω λεω βαλε φωτογραφιες για να το δουν ολοι τι μπορει να συμβει τα καλα και τα κακα. δυστυχως δεν ειναι ολα μονο χαβαλες και γελια η μεταμοσχευση εχει και κινδυνους.. Ξερω ποσο χαρουμενοι ειναι ολοι εδω μεσα και ποσοι θα τρεχουν στον Hasson ακουγοντας χαρουμενες post op stories αλλα οπως και να το κανουμε ειναι εγχειρηση και δεν ειναι παιξε γελασε.
 

omar77

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

εκανες οργια στοπα εβαζες τα βρωμοχερα σου και σκαλιζες τα μαλλια οταν ακομα το δερμα ηταν ανοιχτο και εβαλες το καπελο που αγορασες στο κεφαλι σου χωρις να το πλυνεις. Ποιος ξερει ποσα αρουρια τοχαν κατουρησει οπου τοχαν. Τελοςπαντων το θεμα ειναι οτι περναει κ οπως λεει κ ο χασσον δεν θα επηρεασει το αποτελεσμα
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

hopefull είπε:
δυστυχως δεν ειναι ολα μονο χαβαλες και γελια η μεταμοσχευση εχει και κινδυνους.. Ξερω ποσο χαρουμενοι ειναι ολοι εδω μεσα και ποσοι θα τρεχουν στον Hasson ακουγοντας χαρουμενες post op stories αλλα οπως και να το κανουμε ειναι εγχειρηση και δεν ειναι παιξε γελασε.

hopefull εχεις απολυτο δικιο!δεν ειναι χαβαλες,ειναι χειρουργιο και πρεπει να εχεις επιγνωση οτι τα παντα θα γινουν πολυ απλα ΜΟΝΟ αν τηρησεις ευλαβικα τα μετα της επεμβασης.Προσωπικα επειδη το χω περασει κι αλλη φορα αυτο,ξερω οτι το πιο δυσκολο κομματι ειναι οι πρωτες 15 ημερες απ την διαδικασια της επεμβασης οπου εκει τα παντα πρεπει να γινονται με το manual.
αυτο που σε ξεγελαει ειναι οτι νοιωθεις το ιδιο με πριν την επεμβαση αλλα με πολυ καλη ψυχολογια και κανεις την υπερβολη για τα δεδομενα που βρισκεσαι.το σωμα και ο οργανισμος σου ομως προσπαθουν να συνελθουν ακομα πραγμα που το μυαλο σου δεν το αντιλαμβανονται.
στην πρωτη μικρη επεμβαση που ειχα κανει στο γνωστο χασαπικο με τα τρια γραμματα,την τριτη μερα ενοιωθα τοσο ομορφα και τοσο δυνατος με τα μαλλια στην θεση τους ακομα,που τα τιγκαρα στο gel,βγηκα εξω και ηπια 100 κιλα κρασι....εγκληματιας ημουν!
 

geofish

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1208.msg21099#msg21099 date=1259447717]
δυστυχως δεν ειναι ολα μονο χαβαλες και γελια η μεταμοσχευση εχει και κινδυνους.. Ξερω ποσο χαρουμενοι ειναι ολοι εδω μεσα και ποσοι θα τρεχουν στον Hasson ακουγοντας χαρουμενες post op stories αλλα οπως και να το κανουμε ειναι εγχειρηση και δεν ειναι παιξε γελασε.

hopefull εχεις απολυτο δικιο!δεν ειναι χαβαλες,ειναι χειρουργιο και πρεπει να εχεις επιγνωση οτι τα παντα θα γινουν πολυ απλα ΜΟΝΟ αν τηρησεις ευλαβικα τα μετα της επεμβασης.Προσωπικα επειδη το χω περασει κι αλλη φορα αυτο,ξερω οτι το πιο δυσκολο κομματι ειναι οι πρωτες 15 ημερες απ την διαδικασια της επεμβασης οπου εκει τα παντα πρεπει να γινονται με το manual.
αυτο που σε ξεγελαει ειναι οτι νοιωθεις το ιδιο με πριν την επεμβαση αλλα με πολυ καλη ψυχολογια και κανεις την υπερβολη για τα δεδομενα που βρισκεσαι.το σωμα και ο οργανισμος σου ομως προσπαθουν να συνελθουν ακομα πραγμα που το μυαλο σου δεν το αντιλαμβανονται.
στην πρωτη μικρη επεμβαση που ειχα κανει στο γνωστο χασαπικο με τα τρια γραμματα,την τριτη μερα ενοιωθα τοσο ομορφα και τοσο δυνατος με τα μαλλια στην θεση τους ακομα,που τα τιγκαρα στο gel,βγηκα εξω και ηπια 100 κιλα κρασι....εγκληματιας ημουν!
[/quote]


Μπράβο ρε NGL, μας αιφνιδίασες. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και περιμένω να δω αποτελέσματα.
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

geofish είπε:
Μπράβο ρε NGL, μας αιφνιδίασες. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία και περιμένω να δω αποτελέσματα.

να σαι καλα ρε φιλε geofish.το ειχα σκεφτει αλλα η ολη επαφη με τον hasson που ξεκινησε 5 μηνες πριν ,ηταν καταλυτικη!ειναι top class επιπεδου η κλινικη!!μετα απο οσα εχω δει δεν θα πηγαινα πουθενα αλλου ουτε για ...χτενισμα!απο κει και περα και επισημα απ τα λογια του γιατρου, το big 3 συνεχιζεται κανονικα και με το νομο,γιατι ειναι ως τωρα το μοναδικο big θεραπειας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Προσωπικα επειδη το χω περασει κι αλλη φορα αυτο,ξερω οτι το πιο δυσκολο κομματι ειναι οι πρωτες 15 ημερες απ την διαδικασια της επεμβασης οπου εκει τα παντα πρεπει να γινονται με το manual.


Σημαντικό αυτό NGL, στις πρώτες μέρες χρειάζεται αρκετή προσοχή.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

λιγες φωτογραφιες στους 2 μηνες......με ελαφρως βρεγμενα μαλλια.......
το shockloss που επαθα στην ληπτρια ευτυχως ειναι παρα πολυ ελαχιστο....της ταξεως του 3-5% το πολυ οπως το βλεπω εγω......
και αυτο δεν ξερω αν ειναι απ την εμφυτευση η απ την μολυνση που εχω ξαναπει οτι επαθα.......γιατι πραγματικα ταλαιπωρηθηκε παρα πολυ και το μαλλι και το δερμα μου εκει περα......κι ακομα κ τωρα υπαρχουν λιγα απομηναρια απ τη μολυνση.....
τα μαλλια μου εχουν μηκος 2 ποντους πανω κατω......δεν εχω κουρευτει απ την μερα της επεμβασης που τα ειχα ξυρισει....η ουλη δεν φαιενται καθολου εδω και καιρο......και ουτε εχω παθει shockloss στην ουλη......
Ποσταρω αυτες τις φωτο και σε 4-5 μερες θα κουρευτω σε ολα τα πλαινα με μηκος 4χιλιοστα και θα βαλω φωτογραφιες να δουμε πως θα φαινεται η ουλη με 4χιλιοστα μαλλι στους 2 μηνες μετα την επεμβαση....

Αυτα για φετος........
Θα τα ξαναπουμε παλι του χρονου........ :tease: :tease: :tease:

Καλη Χρονιαααααααααααα !!!!!!
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο πολυ γρηγορα μεγαλωσε το μαλλι.
Ακομα ειναι πολυ νωρις για αποτελεσμα απο πισω η ουλη δεν φαινεται καθολου.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

ναι το χω αυτο.....μεγαλωνει γρηγορα.......
την ουλη θα την δουμε καλυτερα οταν τα κουρεψω στα 4 χιλιοστα......αλλα και παλι πιστευω οτι τον 7-8 μηνα η ουλη θα εχει τελειοποιηθει.......
οσο για το αποτελεσμα ξερω οτι εινια νωρις......απλα εβαλα μερικες φωτο για το shockloss κυριως......να φανει οτι δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα.....
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο ειναι ελαφρως ποιο αραιο μπροστα το μαλλι σου.
Οταν σε δει καποιος δεν μπορει να καταλαβει τιποτα απολυτως , μου κανει εντυπωση.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

ειναι πιο αραιο ναι......αλλα ειναι πολλες μικρες τριχουλες που βγαινουν και δε φαινονται στη φωτογραφια.......
απλα με τις αλλοιφες που εβαζα επιδη ηταν πηχτες πολυ καθως ανακατεβα την αλοιφη μες τα μαλλια παρα πολλα επεφταν......
δλδ σε ενα μηνα θα ειναι αρκετα καλυτερα γιατι αυτες οι μικρεσ θα εχουν μεγαλωσει......απο κοντα αν με εβλεπες θα καταλαβαινες......αλλα anyway θα δεις τις φωτο του 3ου μηνα και θα το διαπιστωσεις......
Ωστοσο με ενδιαφερει και η ουλη να την δω γιατι τωρα με τοσο μαλλι δε μπορω......θελω να δω πως παει γι αυτο θα τα κοψω αυτη τη βδομαδα.......αντε να δουμε....αν και πιστευω οτι απο ουλη παω παρα πολυ καλα.......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

aleksandros είπε:
Πανο ειναι ελαφρως ποιο αραιο μπροστα το μαλλι σου.
Οταν σε δει καποιος δεν μπορει να καταλαβει τιποτα απολυτως , μου κανει εντυπωση.

δε καταλαβαινει οντως κανεις τιποτα.......εχτες το βραδι πηγα σε μια χαρτοπαιχτικη λεσχη μερες που ειναι να παιξω κανα χαρτι χωρις καπελο κτλ.......απλα εβαλα λιγο αφρο στα μαλλια κ τα σηκωσα και ουτε με κοιταγε κανεις περιεργα ουτε τιποτα.......
δε καταλαβε κανεις το παραμικρο.....για την ωρα δηλαδη ειμαι οκ.....να δουμε και οταν τελειωσει το αποτελεσμα τι θα γινει και πως θα ειναι ομως.......
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο η δοτρια ειναι ακριβως ιδια οπως στις post-op φωτο που εχεις βαλει στην αρχη αλλα λογικα θα εχει χασει σε ελαστικοτητα.
Ειχες πολυ καλη επουλωση, σε μερικους φαινεται παραπανω και σε αλλους πολυ δυσκολα εσυ ανηκεις στην δευτερη κατηγορια.

τα συραπτικα στα βαζει ο γιατρος ή οι νοσηλεύτριες?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

aleksandros είπε:
Πανο η δοτρια ειναι ακριβως ιδια οπως στις post-op φωτο που εχεις βαλει στην αρχη αλλα λογικα θα εχει χασει σε ελαστικοτητα.
Ειχες πολυ καλη επουλωση, σε μερικους φαινεται παραπανω και σε αλλους πολυ δυσκολα εσυ ανηκεις στην δευτερη κατηγορια.

τα συραπτικα στα βαζει ο γιατρος ή οι νοσηλεύτριες?

ε καλα τωρα που ειναι τα μαλλαι 2 ποντους δε φαινεται η ουλη σιγουρα....στο κοντο ομως θελω να την δω τι κανει........
βασικα αν σου πω οτι η ελαστικοτητα που εχω ειναι ακριβως ιδια με πριν την επεμβαση θα με πιστεψεις????σιγουρα εχω χασει αλλα δε το καταλαβαινω οταν κουναω το δερμα πανω κατω.....ιδιο μου φαινεται με πριν......
Τα ραμματα μου τα εβγαλε ενας φιλος γιατρος του κεντρου υγειας......

α ποιος τα εβαλε ρωτησες????οταν γινετε η τομη ηταν πανω στο κεφαλι μου ο χασσον και μια νοσηλευτρια......
τωρα δε μπορουσα να δω......αλλα λογικα ο ενας κλεινει το δερμα και ο αλλος βαζει το ραμμα.......λογικα ο γιατρος σου κλεινιε το δερμα και σου παταει η νοσηλευτρια το ραμμα......ετσι φανταζομαι.....
 
Μπλουζα