Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

Georgex6

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

panos1982 είπε:
[quote author=comb link=topic=1208.msg20280#msg20280 date=1257877977]
Συγχαρητήρια Πάνο! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Περιμένουμε τις φωτογραφίες με ανυπομονησία! Με τον omar77 τι έγινε?

thanks comb!!!
πηγα να βαλω φοτο αλαλ κατι γινεται και μπλοκαρει δε μπαινουν......
ο ομαρ την πεμπτη μπηκε μεσα και ειναι ακομα βανκουβερ.....
ειχε πολυ μεγαλη πυκνοτητα και τρελο laxity...του εβγαλε 6900 θυλακια.....και εχει αλλα 4000-5000 ακομα.....
ασε ειναι κολοφαρδος......μια χαρα θα τα παει αυτος.....για μενα φοβαμαι το sockloss αυτους τους μηνες.....
[/quote] καλα τη nw ητανε και εβγαλε τοσα πολλα ?
καλα για τιμη δε ρωταω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Georgex6 είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1208.msg20283#msg20283 date=1257878442]
[quote author=comb link=topic=1208.msg20280#msg20280 date=1257877977]
Συγχαρητήρια Πάνο! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Περιμένουμε τις φωτογραφίες με ανυπομονησία! Με τον omar77 τι έγινε?

thanks comb!!!
πηγα να βαλω φοτο αλαλ κατι γινεται και μπλοκαρει δε μπαινουν......
ο ομαρ την πεμπτη μπηκε μεσα και ειναι ακομα βανκουβερ.....
ειχε πολυ μεγαλη πυκνοτητα και τρελο laxity...του εβγαλε 6900 θυλακια.....και εχει αλλα 4000-5000 ακομα.....
ασε ειναι κολοφαρδος......μια χαρα θα τα παει αυτος.....για μενα φοβαμαι το sockloss αυτους τους μηνες.....
[/quote] καλα τη nw ητανε και εβγαλε τοσα πολλα ?
καλα για τιμη δε ρωταω
[/quote]

κι ομως τα θυλακια αν στα βαλουν πυκνα τελειωνουν και δε το περνεις χαμπαρι......και 20000 θυλακια να εχεις και να εισαι nw5 μπορουν να στα βαλουν.......απο norwood πρεπει να ηταν περιπου στο 4......προς αρχη για 5....
για 4500 ειχε κανονησει αλλα αφου μπορεσε να βαλει κι αλλα τα εβαλε.....απλα τωρα θα ειναι πιο πυκνα....

η τιμη ειναι διαστιμικη.......25000 δολλαριακια.......το ειπαμε σε μια καθαριστρια εκει στο ξενοδοχειο που μας ρωτησε και της επεσε η σφουγγαριστρα απ τα χερια.....κοντεψε να λιποθυμισει......αχ0αχ0α0αχ
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

πανο απο τη βλεπω τη hairline την σχεδιασε συνετα οπως λες κι εσυ,επισης γεμισε και τα πλαγια που ειχες προβλημα και αν πανε ολα καλα πιστευω πως θα αλλαξει η εμφανιση σου πολυ
γιατι οπως λεω παντα η hairline ειναι ολη η μοστρα ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Georgex6 είπε:
πανο απο τη βλεπω τη hairline την σχεδιασε συνετα οπως λες κι εσυ,επισης γεμισε και τα πλαγια που ειχες προβλημα και αν πανε ολα καλα πιστευω πως θα αλλαξει η εμφανιση σου πολυ
γιατι οπως λεω παντα η hairline ειναι ολη η μοστρα ;D

ναι η hairline μου δεν ειναι οτι θα την δει καποιος και θα την ζηλεψει......απλα θα ειναι πυκνη......
και στην αρχη της ηταν λιγο ποντικοφαγομενη αλλα τωρα θα ειναι πληρης.....και τα πλαγια ναι τα κλεισαμε κι αυτα....βοηθαει πολυ αυτο στην οψη του ολου σκηνικου......πιστευω κι εγω οτι η εμφανιση θα αλλαξει οντως....3200 θυλακια ειναι αυτα.....του πουστη....!!!! και το ιδιο πιστευω κι εγω.....η hairline ειναι το βασικοτερο για τη μοστρα......χωρις hairline δε πας πουθενα.....οσο μαλλι και να εχεις απο πισω.....
 

Joda

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

ρε πανο να σ ρωτησω..μηπως συζητησατε κιολας σε περιπτωση που χρειαστεις στο μελλον 2η μεταμοσχευση ποσα τριχοθυλακια μπορεις ακομα να χρησιμοποιησεις απο την δοτρια?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Joda είπε:
ρε πανο να σ ρωτησω..μηπως συζητησατε κιολας σε περιπτωση που χρειαστεις στο μελλον 2η μεταμοσχευση ποσα τριχοθυλακια μπορεις ακομα να χρησιμοποιησεις απο την δοτρια?

ναι το συζητησαμε.....και η απαντηση του ηταν a lot.....δλδ παρα πολλα ακομα.....το ειπε γιατι δε μπορουσε να ξερει ακριβως αλλα μου ειπε οτι ειμαι τυχερος γιατι εχω πολυ χοντρους θυλακες και καλυπτουν ευκολοτερα την επιφανεια και εχω και πολυ μεγαλη πυκνοτητα στη δοτρια.......παλι καλα....μες στην ατυχια μου...ειχα και κατι καλο.....
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Σε 5 μήνες θα εχεις γίνει αφάνα μπροστά, ;D
Από όσο φαινεται σου εβαλε την μεγιστη πυκνοτητα αλλα δεν περνει
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο σου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.
Θα παρακολουθούμε με μεγάλο ενδιαφέρον τη πορεία σου.

Άλλος άνθρωπος θα είσαι σε λίγους μήνες ... και θα δεις ότι η hairline σου είναι πάρα πολύ καλή ;)

Αλήθεια συζήτησες μαζί του το θέμα της minox; Δε σου πρότεινε να τη χρησιμοποιήσεις ;
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

tropheus είπε:
Πάνο σου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.
Θα παρακολουθούμε με μεγάλο ενδιαφέρον τη πορεία σου.

Άλλος άνθρωπος θα είσαι σε λίγους μήνες ... και θα δεις ότι η hairline σου είναι πάρα πολύ καλή ;)

Αλήθεια συζήτησες μαζί του το θέμα της minox; Δε σου πρότεινε να τη χρησιμοποιήσεις ;

να σου πω εγω troph που εκανα παρομοια κουβεντα με τον hasson.
σταματας την minox 2 μηνες πριν την επεμβαση κι οτι εχει να κανει με παραγοντες που μπορουν να την επηρεασουν.(ασπιρινη πχ απαγορευεται να παρεις για τουλαχιστον 2 εβδομαδες πριν την επεμβαση για να μην υπαρχει προβλημα με την τηξη του αιματος κτλ).
μινοξ μπορεις ν αρχισεις να χρησιμοποιεις απ τις 2 εβδομαδες και μετα,για να εξαλειψεις καποιες ελαχιστες απωλειες μοσχευματων.καλο θα ηταν να το πας με μινοξ μεχρι τους 6 μηνες τουλαχιστον και μετα ειναι στην διακριτικη σου ευχερεια αν θες να σταματησεις η οχι....αυτο ισχυει κυριως στις περιπτωσεις μεγαλων μεταμοσχευσεων..
 

durix

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο ευχομαι καλα αποτελεσματα man!!!!! ;)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
να σου πω εγω troph που εκανα παρομοια κουβεντα με τον hasson.
σταματας την minox 2 μηνες πριν την επεμβαση κι οτι εχει να κανει με παραγοντες που μπορουν να την επηρεασουν.(ασπιρινη πχ απαγορευεται να παρεις για τουλαχιστον 2 εβδομαδες πριν την επεμβαση για να μην υπαρχει προβλημα με την τηξη του αιματος κτλ).
μινοξ μπορεις ν αρχισεις να χρησιμοποιεις απ τις 2 εβδομαδες και μετα,για να εξαλειψεις καποιες ελαχιστες απωλειες μοσχευματων.καλο θα ηταν να το πας με μινοξ μεχρι τους 6 μηνες τουλαχιστον και μετα ειναι στην διακριτικη σου ευχερεια αν θες να σταματησεις η οχι....αυτο ισχυει κυριως στις περιπτωσεις μεγαλων μεταμοσχευσεων..

Thanks NGL ... αν κατάλαβα δηλαδή ο Hasson έχει μια χαλαρή άποψη για τη συστηματική χρήση της minox μετά την επέμβαση . Καλό είναι να κάνεις χρήση για κανένα εξάμηνο αλλά και αν τη σταματήσεις μετά δεν τρέχει και κάτι ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

tropheus είπε:
Thanks NGL ... αν κατάλαβα δηλαδή ο Hasson έχει μια χαλαρή άποψη για τη συστηματική χρήση της minox μετά την επέμβαση . Καλό είναι να κάνεις χρήση για κανένα εξάμηνο αλλά και αν τη σταματήσεις μετά δεν τρέχει και κάτι ...

σε περιπτωσεις εκτεταμενης τριχοπτωσης nw5+ που δεν εχεις ''κερδισει'' σχεδον καθολου μαλλια απο μινοξ ισχυει αυτο που σου ανεφερα.
σε καθε περιπτωση δεν σταματας εφ ορου ζωης την φινα.ακομα και κατα την διαρκεια της επεμβασης πρεπει που λεει ο λογος να παρεις... :)για να σου διατηρησει τα υπαρχοντα οχι 100% επ απειρο αλλα οσον το δυνατο περισσοτερο.τουλαχιστον αυτα μου ειπε.
 

cmos516

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Φιλε πανω καταρχην σου ευχομαι ολοψυχα να δεις το αποτελεσμα που θες ,και εχεις στο μυαλο σου.
Εγω ηθελά να ρωτησω κατι ,σε περιπτωση που καποιος δεν ξερει Αγγλικα να μιλα (καλα),ξεχναει εντελως τη μεταμοσχευση στον Dr hassom??Τι γινετε ?τι κανει?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

cmos516 είπε:
Φιλε πανω καταρχην σου ευχομαι ολοψυχα να δεις το αποτελεσμα που θες ,και εχεις στο μυαλο σου.
Εγω ηθελά να ρωτησω κατι ,σε περιπτωση που καποιος δεν ξερει Αγγλικα να μιλα (καλα),ξεχναει εντελως τη μεταμοσχευση στον Dr hassom??Τι γινετε ?τι κανει?

καταρχην σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.....και ελπιζω να μην απογοητευτουμε...πρωτα εγω...και μετα εσεις απ την πορεια μου.....!!!!
tropheus αν και δεν εχω παρει μινοξιδιλη ποτε μου.....ο χασσον δε ομυ προτινε καν να την παρω.....το μονο που μου ειπαν ειναι να την κοψω 2 μηνες πριν το χειρουργειο σε περιπτωση που εκανα χρηση......οποτε αυτα που σου ειπε ο NGL ισχυουν πανω κατω....γενικα πρεπει να περασουν 15 μερες μετα το χειρουργειο για να ειναι τα θυλακια ασφαλη κατω απ το δερμα....οποτε καλο θα ειναι για αυτες τις 15 μερες να μην πολυ πειραζεις το κεφαλι κ να μη το ποτιζεις με κανενα φαρμακο....εκτος απο την βιταμινη Ε που ειναι μονο για να σου μαλακωνει το δερμα το οποιο ξερενεται μετα την επεμβαση.....το δικο μου τωρα ας πουμε εχει γινει σαν τσιμεντο.....

Τελος να σου πω cosmos kai alex οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την γλωσσα μιας και ο χασσον σε ρωταει πριν πας εκει.....αν θες να σου εχει μεταφραστη η οχι.....συνεργαζεται με μεταφραστες εκει περα.....οταν ειμουν εγω βανκουβερ καθε μερα ειχε μεταφραστες....κυριως για τους ιταλους......οποτε μη σε αγχωνει και πολυ αυτο....και ο χασσον γενικα ειναι ηρεμος ανθρωπος δε σε αγχωνει δε βιαζεται κτλ....δλδ θα εχεις το χρονο σου να του εξηγησεις οτι ακριβως θες μεσο του μεταφραστη.....
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο ειναι και αυτο ενα προβλημα αλλα δεν ειναι μονο η συζητηση με το γιατρο ειναι και το πως θα παμε εκει χωρις να ξερουμε αγγλικα.
Γενικα ειναι ενα κολλημα αυτο!
Γιατι πατε ολοι στο hasson και οχι στο wong?
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο κατι που ξεχασα να σου πω να παρεις το οποιο θα σε βοηθησει πολυ, το λαδι εμου.
Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και πιστευω οτι θα σε βοηθησει.
Το πηρα απο εδω:

http://www.uniquelyemu.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=UEP&Product_Code=UE1016
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

aleksandros είπε:
Πανο ειναι και αυτο ενα προβλημα αλλα δεν ειναι μονο η συζητηση με το γιατρο ειναι και το πως θα παμε εκει χωρις να ξερουμε αγγλικα.
Γενικα ειναι ενα κολλημα αυτο!
Γιατι πατε ολοι στο hasson και οχι στο wong?

ναι γενικα το να πας καπου που δε ξερεις τη γλωσσα δεν εινα ικ το πιο ευκολο πραγμα......απλα τουλαχιστον παρ'ολες τις δυσκολιες που θα βρεις θα κανεις την δουλεια που θες....γιατι στο γιατρο τουλαχιστον θα υπαρχει μεταφραστης.....ο οποιος και θα σε βοηθησει και στην εξω ζωη του βανκουβερ η οπου αλλου πας.....και θα σου πει δυο τρια πραγματα εκει πως να τα κανεις που να πας κτλ....
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

υπαρχει λυση!!!θα σας κοστισει ενα επιπλεον εισιτηριο ομως.
παιρνετε μαζι καποιον/καποια φιλο σας που ξερει αγγλικα και του κανετε το εισιτηριακι.θα του/της κακοπεσει μηπως? ;)
 

cmos516

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Αληθεια ποσο πανε τα εισητηρια?Για την αλλη ακρη της γης!!
 
Μπλουζα