ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αν το δεις συνολικά και όχι σαν ποσοστό μεμονωμένα που φαίνεται,υψηλό δεν είναι.
Δηλαδή το 80% των ασθενών το πρόβλημα τους το λύνουν οριστικά και με όχι μεγάλη ταλαιπωρία. Συντριπτικό ποσοστό.
Τα υπόλοιπα αφορούν το τελικό μεν αποτέλεσμα,αλλά σε καμία περίπτωση δεν προσεγγίζουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα λόγω του υψηλού nw που είναι και που είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Εξ αρχής είναι δύσκολη η αφετηρία και ο τερματισμός επίσης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν το δεις συνολικά και όχι σαν ποσοστό μεμονωμένα που φαίνεται,υψηλό δεν είναι.
Δηλαδή το 80% των ασθενών το πρόβλημα τους το λύνουν οριστικά και με όχι μεγάλη ταλαιπωρία. Συντριπτικό ποσοστό.
Τα υπόλοιπα αφορούν το τελικό μεν αποτέλεσμα,αλλά σε καμία περίπτωση δεν προσεγγίζουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα λόγω του υψηλού nw που είναι και που είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Εξ αρχής είναι δύσκολη η αφετηρία και ο τερματισμός επίσης.

Για να αποφύγεις την ταλαιπωρία πρέπει το φαινόμενο να σταματήσει να εξελίσεται. Αλλιώς πρέπει να είσαι έτοιμος για διαδοχικές επεμβάσεις και λάθη (αν φυσικά σου βγουν τα κουκιά).
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Για να αποφύγεις την ταλαιπωρία πρέπει το φαινόμενο να σταματήσει να εξελίσεται. Αλλιώς πρέπει να είσαι έτοιμος για διαδοχικές επεμβάσεις και λάθη (αν φυσικά σου βγουν τα κουκιά).
Κάνε με σοφό να σε κάνω πλούσιο λέει μια παροιμία.
Μα ένας σε τέτοια κλίμακα αναγκαστικά δεν θα τα καταφέρει να γλιτώσει την ταλαιπωρία .
Απλά να μηδενίσει τα λάθη.
Βλέπε Γιώργο.
 

ntthanos

Active Member
Καλημέρα παιδες !! Για να διευκρινίσω κάποια εύλογα ερωτήματα που τέθηκαν .
1) την φίνα την ξεκίνησα μέτα το consultation με τον Λορέντζο δοκιμαστικά !! Δεν είχα καμία παρενέργεια σε μένα , απλός κάποια στιγμή τη διέκοψα γιατί είχα ένα θέμα με την βιταμίνη 12 που δεν έχει να κάνει με τη φινα . Τώρα παίρνω κάθε μέρα από 1mg και πραγματικά έχω δει μικροδιαφορες ειδικά στο crown !! Γιά να είμαι ρεαλιστής δεν περιμένω θαύματα αλλά μια μικρή βελτίωση την έδωσε η χρήση καθημερινής φίνα.
2) Ποτέ δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να κάνω στριπ , δεν θέλω να έχω ουλές έστω και μικροσκοπικές, αλλά ούτε τόσο μεγάλο πρόβλημα ώστε να πρέπει να μπω σε τέτοια διαδικασία !! .
3) Ευχαριστω για τις οποίες αναλύσεις σας και θα συνεχίσω να ανεβάζω ανά 2 μηνο τη πορεία όπως σας έχω πει της μμ . Δεν έχω κανένα άγχος για το αποτέλεσμα !! Δεν θα πεθάνω αν δεν έχω την αναμενόμενη φυτρωση !! Η ζωή είναι ένα ρίσκο γενικώς όχι μόνο στις τρίχες !!!
Και πάλι καλημέρα και σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και τις τεχνικής φύσεως αναλύσεις !! Βοηθάνε πολύ να ξέρετε !!
 

ntthanos

Active Member
Ανεβάζω μια click away φωτο απο τον δρομο.... Είμαστε στους 3 μηνες και 15 μερες απο την μμ.... ΝΟΜΙΖΩ οτι παμε καλα!!! Καλησπέρες
 

Συνημμένα

  • IMG_20201218_134439.jpg
    IMG_20201218_134439.jpg
    383.6 KB · Προβολές: 645

Nik.Mos

Well-Known Member
Hello early grower :) Ξεκινησαμε απο νωρις βλεπω ε;Μπραβο φιλε μου και ακομα ειναι πολυ νωρις,περιμενω με ανυπομονησια να δω το τελικο αποτελεσμα,το 2021 θα ειναι η χρονια σου!
Βtw μου αρεσει πολυ ο σχεδιασμος της hairline ,μαρτυραει bisanga απο χιλιομετρα..Kαλη συνεχεια φιλε μου ευχαριστουμε!!
 

ntthanos

Active Member
Hello early grower :) Ξεκινησαμε απο νωρις βλεπω ε;Μπραβο φιλε μου και ακομα ειναι πολυ νωρις,περιμενω με ανυπομονησια να δω το τελικο αποτελεσμα,το 2021 θα ειναι η χρονια σου!
Βtw μου αρεσει πολυ ο σχεδιασμος της hairline ,μαρτυραει bisanga απο χιλιομετρα..Kαλη συνεχεια φιλε μου ευχαριστουμε!!
Σε ευχαριστώ φιλε μου να ααι καλα.... Ναι ειναι νωρίς αλλα πιστεψε, με βλεπω μεγαλη διαφορα ηδη!! Ανυπομονώ για το τελικό αποτελεσμα!! Πάντως απ οτι βλέπω αυτο που βλεπω μου αρέσει!!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Φιλε ntthanos πρεπει να βρισκεσαι ηδη στο 5ο μηνα,εχεις δει καποια αλλαγη απο την τελευταια ενημερωση σου;Θα ηθελα πολυ να δω πως πας
 

ntthanos

Active Member
Φιλε ntthanos πρεπει να βρισκεσαι ηδη στο 5ο μηνα,εχεις δει καποια αλλαγη απο την τελευταια ενημερωση σου;Θα ηθελα πολυ να δω πως πας
Στις 04/02 μπαίνω στον πέμπτο μήνα ...πάω πάρα πολύ καλα με εφάνη αποτελέσμα ...φωτό θα σου ανεβασω αύριο στο φως της ημερας αλλά πάρε μια τώρα που έβγαλα ...απλός έχω βάλει λακ για να το έχω προς τα πάνω αύριο θα σου βγάλω χωρίς !!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210131_184421.jpg
    IMG_20210131_184421.jpg
    935.2 KB · Προβολές: 591

koumparos

Well-Known Member
Πας για σούπερ αποτέλεσμα αδερφέ.
Πληθώρα επιλογών πλέον για μμ στο φόρουμ για όλα τα βαλαντια.Συνεχως βλέπω θετικά αποτελέσματα και αυτό είναι ενθαρρυντικό για το ποσοστό επιτυχίας των μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Σε 2 μερες μπαίνω στον 5ο μήνα σας ανεβάσω φωτό από το φως του μπάνιου (ειναι αρκετά δυνατό ) δυστυχώς σήμερα η συννεφιά δεν βοηθάει για εξωτερική λήψη . Καλημέρα καλό μήνα να έχουμε
 

Συνημμένα

  • IMG_20210201_124230.jpg
    IMG_20210201_124230.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 554
  • IMG_20210201_124209.jpg
    IMG_20210201_124209.jpg
    2 MB · Προβολές: 540
  • IMG_20210201_124254.jpg
    IMG_20210201_124254.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 510
  • IMG_20210201_124909.jpg
    IMG_20210201_124909.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 556

vlafo

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα προβλέπω να είναι αρκετά εντυπωσιακό δεδομένου και της προβλεπόμενης πυκνότητας 46>.
Ξαναβλέποντας το νήμα του Nttanos από την αρχή,παρατήρησα ότι έβαλε στο πρώτο μισό του κεφαλιού με λίγο δικό του μαλλί που είχε και έκανε μετρήσεις στον Cvial με εμβαδομέτρηση 46τμ η λήπτρια.
Έχω πολλές αμφιβολίες αν είναι τόσο μικρή η έκταση της λήπτριας όπως αντίστοιχα θυμάμαι και του Aldo στα 50τμ.
Αυτά τα 2 περιστατικά μαζί με το δικό μου είναι κριτήριο για σύγκριση (επειδή έγιναν μετρήσεις όχι μόνο ως προς το αποτέλεσμα που θα προκύψει),αλλά κυρίως στην έκταση της λήπτριας.
Και αν αυτά είναι τόσα όσα μετρήθηκαν,και η δική μου λήπτρια 62τμ (που είναι πολύ μικρότερη η έκταση της),εγώ θα γίνω αρχιμανδρίτης όπως λέει και ο φίλος μου ο tol.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giwrgos athina

Active Member
Πολύ καλο αποτελεσμα και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί αποδεικνύεται πως έχουμε και.στην Ελλάδα μια καλή κλινική δίχως να χρειάζεται αναγκάστηκα να πάμε εξωτερικό.
 

carlos

New Member
Καλό είναι που το επαναφέρεις Μάκη για να σταματήσει και η καραμέλα περί φίνας. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα. Η FUE μαζί με φίνα (και φυσικά άριστο γιατρό) μπορεί να καλύψει (με κάποιες προυποθέσεις) και μεγάλα NW. Είναι τόσο κομβικής σημασίας το θέμα φίνα στην FUE που πρέπει να γίνει κτήμα όλων όσων πιστευουν ότι τελικά η φίνα είναι προαιρετική στις μμ. ΔΕΝ είναι στις περισσότερες περπτώσεις.


Καλημερα @ntthanos σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Καλημερα @CVIAL,

η αναφορα γινεται σαν μετεγχειρητικη αγωγη μετα απο FUE για περιορισμενη χρονικη διαρκεια ή για παντα μετα απο FUE ?
 

Aldo

Well-Known Member
Καλημέρα μπήκα στον 5ο μήνα και ανεβάζω μια φωτό με φυσικο φως !! Και με κόντρα ήλιο... Τα συμπεράσματα δικά σας !!
Καλημερα φιλε, μπραβο πολυ καλος!
Η φυτρωση σου ειναι απολυτα ομοιομορφη, εγω μπηκα 6ο σημερα, και η δεξιος κροταφος δεν εχει καμια σχεση με την αριστερο ως προσ την φυτρωση.

Να το χερεσαι το μαλλακι!
 
Μπλουζα