ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Καλησπερα φιλε ntthanos ,γιατι να κατεβασεις την hairline κι αλλο;Για ενα μικρο touch up αν χρειαστει σε καποια σημεια οταν με το καλο ολοκληρωθει το αποτελεσμα δεν θα διαφωνουσα,αλλα οσον αφορα την hairline το υψος της ειναι μια χαρα.Βλεπεις κατι στον καθρεφτη σου που σε ενοχλει ή που δεν ειναι εμφανες σε εμας;Καλη συνεχεια στο αποτελεσμα σου
Καλησπέρα φίλε μου ...θέλω να κλείσω λίγο τους κροτάφους ..ελάχιστα και θέλω και να πάω 1- 1.5 κάτω το ύψος της χαιρλαιν λόγο το ότι έχω μεγάλο κούτελο , θα το κάνω μαζί με το crown τον Σεπτέμβρη!!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Nice plan φιλε μου,αν και προσωπικη μου αποψη μια χαρα ειναι το κουτελο σου,η hairline σου παει πολυ σε αυτο το υψος,αλλα αν το εχεις παρει αποφαση καντο.Το ειχατε κανονισει με τον γιατρο απο την πρωτη μμ για κατεβασμα;Το σχολιασε καθολου;
 

ntthanos

Active Member
Nice plan φιλε μου,αν και προσωπικη μου αποψη μια χαρα ειναι το κουτελο σου,η hairline σου παει πολυ σε αυτο το υψος,αλλα αν το εχεις παρει αποφαση καντο.Το ειχατε κανονισει με τον γιατρο απο την πρωτη μμ για κατεβασμα;Το σχολιασε καθολου;
Ηθελα να πάω συντηρητικά συζητήσαμε και αποφασίσαμε όταν γίνει το crown αν χρειαστεί να το κάνουμε και αυτό ...κοίτα δεν είναι άσχημο καθόλου αλλά θέλω 1- 2 πόντους πιο κάτω μου αλλάζει όλο το πρόσωπο!!!!
 

manly_Man

Well-Known Member
Ηθελα να πάω συντηρητικά συζητήσαμε και αποφασίσαμε όταν γίνει το crown αν χρειαστεί να το κάνουμε και αυτό ...κοίτα δεν είναι άσχημο καθόλου αλλά θέλω 1- 2 πόντους πιο κάτω μου αλλάζει όλο το πρόσωπο!!!!
Φιλε ntthano σου το ειχαμε επισημανει απο την αρχη της παρουσιασης για το υψος της hairline..οτι επρεπε να στο παει πιο κάτω, έστω 1cm, οχι 2. Γενικα δεν πρεπει να σχεδιάζεται hairline πάνω απο 7.5 cm (εσενα νομιζω ειναι στα 8.5), εκτος απο καποιες εξαιρεσεις. To βλεπεις και μονος σου τωρα οτι η λιγο πιο χαμηλη hairline αλλάζει όλο το προσωπο σου, που ειναι και η βιτρινα σου. Και πιστεύω θα έπρεπε να οριοθετηθεί απο την αρχη εκει, γιατι όταν την κατεβάζεις σε επομενη επεμβαση θα εχεις σπαταλισει ηδη μονοτριχα για το προηγουμενο υψος της hairline. Ευτυχώς πάντως το ειχατε σχεδιασει απο την αρχη, μηπως χρειαστει να το διορθωσετε μαζι με το crown, οποτε και θα το διορθωσεις. Θα σε συμβουλευα να το κατεβαζες μέχρι 1 cm και οχι 2cm, καθως μετα αυξανονται κ διπλασια τα μοσχευματα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Ηθελα να πάω συντηρητικά συζητήσαμε και αποφασίσαμε όταν γίνει το crown αν χρειαστεί να το κάνουμε και αυτό ...κοίτα δεν είναι άσχημο καθόλου αλλά θέλω 1- 2 πόντους πιο κάτω μου αλλάζει όλο το πρόσωπο!!!!
Νtanos
Θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις.
Δεν αξίζει.
Πολλά μοσχεύματα.
 

ntthanos

Active Member
Φιλε ntthano σου το ειχαμε επισημανει απο την αρχη της παρουσιασης για το υψος της hairline..οτι επρεπε να στο παει πιο κάτω, έστω 1cm, οχι 2. Γενικα δεν πρεπει να σχεδιάζεται hairline πάνω απο 7.5 cm (εσενα νομιζω ειναι στα 8.5), εκτος απο καποιες εξαιρεσεις. To βλεπεις και μονος σου τωρα οτι η λιγο πιο χαμηλη hairline αλλάζει όλο το προσωπο σου, που ειναι και η βιτρινα σου. Και πιστεύω θα έπρεπε να οριοθετηθεί απο την αρχη εκει, γιατι όταν την κατεβάζεις σε επομενη επεμβαση θα εχεις σπαταλισει ηδη μονοτριχα για το προηγουμενο υψος της hairline. Ευτυχώς πάντως το ειχατε σχεδιασει απο την αρχη, μηπως χρειαστει να το διορθωσετε μαζι με το crown, οποτε και θα το διορθωσεις. Θα σε συμβουλευα να το κατεβαζες μέχρι 1 cm και οχι 2cm, καθως μετα αυξανονται κ διπλασια τα μοσχευματα...
Φίλε μου υπήρχαν παραμέτρους που δεν μπορούσα να ριασκαρω να το χαμήλωνα τότε, Η βασικότερη ήταν ότι ίσως να μην είχα τη φυτρωση που επιθυμούσα διότι έχω ένα θεμα με τη βιταμινη 12 και ακόμα υποφέρω απ' αυτό ....γ αυτό προτίμησα να πάω συντήρητικα και καταλαβαινεις το γιατί . Ότι διόρθωση έχει να γίνει θα γινει ....έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό όπως και τότε !!
 

ntthanos

Active Member
Έφτασε και το update ....έξω στο μπαλκόνι με φυσικό φως !!!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210411_230510.jpg
    IMG_20210411_230510.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 444

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Φίλε ntanos
Τι κοκόρια είναι αυτά?
Καλά δεν είχα αμφιβολία,άλλωστε εκεί σε πήγαινε φαινότανε.
Πες μας πως αισθάνεσαι?
Χαχα του δίνω και καταλαβαίνει τώρα ....Νταξει θέλω να κάνω και το crown και να κατεβάσω λίγο ακόμη 1cm τη hairline ...περιμένω τον χρόνο για να δω ολόκληρο το αποτέλεσμα !!!
 

vlafo

Well-Known Member
Χαχα του δίνω και καταλαβαίνει τώρα ....Νταξει θέλω να κάνω και το crown και να κατεβάσω λίγο ακόμη 1cm τη hairline ...περιμένω τον χρόνο για να δω ολόκληρο το αποτέλεσμα !!!
Και πολύ καλά κάνεις.
Η χερλάιν όντως δείχνει ψηλά.
Πόσο είναι στα 8cm?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαχα του δίνω και καταλαβαίνει τώρα ....Νταξει θέλω να κάνω και το crown και να κατεβάσω λίγο ακόμη 1cm τη hairline ...περιμένω τον χρόνο για να δω ολόκληρο το αποτέλεσμα !!!

Να το χαίρεσαι. Από αυτή την γωνία συμφωνώ μαζί σου ότι ένα μικρό κατεβασματάκι (να κινηθείς λίγο πιο πάνω από την εφαπτομένη της καμπύλης του μετώπου) θα ήταν ιδανικό αν σε παίρνει. Βέβαια τέτοια χτενίσματα επιδεινώνουν τις ψηλές hairline.
 

ntthanos

Active Member
Να το χαίρεσαι. Από αυτή την γωνία συμφωνώ μαζί σου ότι ένα μικρό κατεβασματάκι (να κινηθείς λίγο πιο πάνω από την εφαπτομένη της καμπύλης του μετώπου) θα ήταν ιδανικό αν σε παίρνει. Βέβαια τέτοια χτενίσματα επιδεινώνουν τις ψηλές hairline.
Κάτσε έχω και άλλο χτένισμα μισό
 
Μπλουζα