Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

Hope

Active Member
Μια χαρά είσαι kwstakis. Εφτιαξε πολύ σε ποιότητα το οπτικό αποτέλεσμα. Οταν γεμίσεις και πίσω θα φαίνεσαι πολύ καλύτερος.
Σχετικά με την hairline σου την έχουμε κάνει την κουβέντα. Η ακανόνιστη αίσθηση που δίνει (λόγω των λίγων μαμά τριχών που έχουν μείνει μπροτστά και μάλλον θα πέσουν), προσωπικά πιστεύω ότι δεν αλλοιώνει το αισθητικό αποτέλεσμα, δεδομένου ότι για να πετύχεις dense pack με το πρόβλημα που είχες ήθελες πάρα πολλά μοσχεύματα (που δεν θα έφθαναν με τίποτα να προχωρήσεις με μια σχετική αξιοπρέπει προς τα πίσω).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
αφου δεν εχεις δοτρια..αστο ακυρο....τωρα θυμηθηκα το ειχες αναφερει...
θα μαυρισει και το πισω ..κοντα στα πλαγια..λιγο μακρυτερο μαλι πανω και καθαρισες...
 

kwsTakis

Active Member
ξερεις τι γινεται ,,?ειναι αρκετα αραια ειδικα στο πλαι,,δεν με παιρνει για πολυ κοντο κουρεμα στο πλαι
 

kwsTakis

Active Member
αφου δεν εχεις δοτρια..αστο ακυρο....τωρα θυμηθηκα το ειχες αναφερει...
θα μαυρισει και το πισω ..κοντα στα πλαγια..λιγο μακρυτερο μαλι πανω και καθαρισες...
αυτο ακριβως σκοπευω να κανωωω,,σχετικα κοντα στο πλαι κ να μακρυνουν λιγο κ τα πανω,,η δοτρια εχει να μ δωσει ακομη γυρω στα 1500 μοσχευματα,,,το μονο π θα μππορουσα να κανω μελλοντικα ειναι να κατεβαινα λιγο στο κεντρο του μετωπου με σβησιμο προς τα πισω ως ενα σημειο ,,γιατι οντως ειναι καπως μεγαλο το μετωπο,,αλλα πρεπει παντα να βλεπουμε πως ημουν πριν,τι δοτρια ειχα,,κ ποσα στρεμματα ηθελα να καλυψω,,γιατι μιλαμε για στρεμματα,,χαχαα,,παντως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα...σε ενα με αναμιση μηνα π θα στρωσουν πανω κ θα μακρυνουν λιγο ακομη θα μαι μια μια χαρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
ετσι ειναι,,,απο την αρχη ετσι κ αλλιως με τον γιατρο μου ηθελα να παμε βημα βημα κ συντηρητικα,,απλα ανυπομονω να φυτρωσουν κ πισω στο crown,αυτοι οι μηνες μεχρι να αρχισει η φυτρωση μ φαινονται αιωνες,,χαχα,,βασανιστικοι
 

βαγγελης

Active Member
Μια χαρά είσαι φίλε κωστακη.Αλλη μια πίσω και θα είσαι μια χαρά!
Εγώ οταν κοιτάζω παλιές μου φωτο πριν τη μ.μ τότε καταλαβαίνω...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Κωστακη εμφανης η διαφορα φιλε σε σχεση με πριν. Ωραιες οι φωτο σου. Εγω πιστευω οτι οταν κανεις το πισω πρεπει να ξανα οριοθετησουν τη hairline θα σου δωσει πολυκαλυτερη εικονα μια σχηματισμενη hairline. Δεν πειραζει αν δεν γινει πολυ πυκνη απλα να ειναι σωστη
 

mikegad

Well-Known Member
κωστάκη ποιος γιατρός σου έκανε την μεταμόσχευση;
καλό θα ήταν να το βάλεις και στο πρώτο post γιατί όταν μαζεύονται πολλές σελίδες μπορεί να έχει αναφερθεί κάπου και να είναι δύσκολο να το βρεθεί.
 

kwsTakis

Active Member
ο λιοσης μου την εκανε,,οταν πρωτοπηγα (σαν ανιδεος )ειχα σκοπο να εχω πολυ πιο χαμηλη hairline,αφου ειδαμε πως εχω μετρια δοτρια μ συνεστησε,o ανθρωπος πως για να πιασω καλη πυκνοτητα σε συναρτηση με με το μεγαλο προβλημα π ειχα επρεπε να ακολουθησουμε την συγκεκριμενη στρατηγικη,,,πιο ψηλα hairline για να γεμισω καλα α κ β ζωνη αλλα κ να κανω και το crown μετα απο λιγο καιρο
(οπως κ εκανα πριν 2 μηνες )κ μας μεινανε +1500 μοσχευματα για να εχω στο μελλον,το θεμα καποιες φορες ειναι πως οσο υψηλους στοχους κ να εχουμε για κατι πρεπει να ειμαστε ταυτοχρονα κ ρεαλιστες.αλα μ μιλησε ρεαλιστικα,,μ ειπε ακριβως τι αποτελεσμα θα ειχα χωρις υπερφιαλες δηλωσεις,,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
καλο είναι πάντως όπως είπα και πριν όσοι κάνουν μεταμόσχευση σε κλινικές dhi ,advanced hair clinic...κλπ που υπάρχουν πολλοί γιατροί ,να αναφέρεται από την αρχή το όνομα του γιατρού (πρώτο post) καθώς δεν έχει σημασία το όνομα τις κλινικής αλλά ο γιατρός που την κάνει.
Μπορεί στην ίδια κλινική να υπάρχουν και καλοί ντόκτωρες αλλά και άμπαλοι
 

gkast

Active Member
ο λιοσης μου την εκανε,,οταν πρωτοπηγα (σαν ανιδεος )ειχα σκοπο να εχω πολυ πιο χαμηλη hairline,αφου ειδαμε πως εχω μετρια δοτρια μ συνεστησε,o ανθρωπος πως για να πιασω καλη πυκνοτητα σε συναρτηση με με το μεγαλο προβλημα π ειχα επρεπε να ακολουθησουμε την συγκεκριμενη στρατηγικη,,,πιο ψηλα hairline για να γεμισω καλα α κ β ζωνη αλλα κ να κανω και το crown μετα απο λιγο καιρο
(οπως κ εκανα πριν 2 μηνες )κ μας μεινανε +1500 μοσχευματα για να εχω στο μελλον,το θεμα καποιες φορες ειναι πως οσο υψηλους στοχους κ να εχουμε για κατι πρεπει να ειμαστε ταυτοχρονα κ ρεαλιστες.αλα μ μιλησε ρεαλιστικα,,μ ειπε ακριβως τι αποτελεσμα θα ειχα χωρις υπερφιαλες δηλωσεις,,
Μια χαρά τα πας κωστάκη μαζί με το crown θα εχεις πιο ομιόμορφο αποτέλεσμα .
 

kwsTakis

Active Member
καλο είναι πάντως όπως είπα και πριν όσοι κάνουν μεταμόσχευση σε κλινικές dhi ,advanced hair clinic...κλπ που υπάρχουν πολλοί γιατροί ,να αναφέρεται από την αρχή το όνομα του γιατρού (πρώτο post) καθώς δεν έχει σημασία το όνομα τις κλινικής αλλά ο γιατρός που την κάνει.
Μπορεί στην ίδια κλινική να υπάρχουν και καλοί ντόκτωρες αλλά και άμπαλοι
υπαρχουν κ αλλοι καλοι γιατροι εκει,οχι μονο ο λιοσης,τους εχουν αναφερει κ αλλα ατομα εδω ποιοι ειναι,,απλα εγω παραθετω εδω την εμπειρια μ με τον λιοση γιατι με αυτον το εκανα,,
 

Adriano

Well-Known Member
Κωστάκη πόσο χρονών είσαι από περιέργεια; Και μια συμβουλή. Επειδή βλέπω ότι το μαλλάκι είναι λιπαρό αρκετά και αρκετά αριαιό ακόμα, δεν το σκέφτεσαι να κάνεις ένα κοντό κουρεματάκι; Με μούσι ειδικά θα δείχνει πολύ ωραίο. Και θα δημιουργεί και μια αίσθηση πυκνότητας. Γιατί αυτό το comb over δεν δείχνει ωραίο.
 

kwsTakis

Active Member
Ειμαι 36.ως τα 32 ειχα την μεγαλη αραιωση..μετα παραδοξως καπως σταθεροποιηθηκε η κατασταση...μεχρι περυσι π εκανα κ την μμ
 

kwsTakis

Active Member
Θα κουρευτω συντομα αντριανο..ειδικα στο πλαι θελουν κουρεμα,,
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
Κωστακη εμφανης η διαφορα φιλε σε σχεση με πριν. Ωραιες οι φωτο σου. Εγω πιστευω οτι οταν κανεις το πισω πρεπει να ξανα οριοθετησουν τη hairline θα σου δωσει πολυκαλυτερη εικονα μια σχηματισμενη hairline. Δεν πειραζει αν δεν γινει πολυ πυκνη απλα να ειναι σωστη
dimitris50423 δεν συμφωνω να κανω απλα μια hairline χωρις να εχει καλη πυκνοτητα,θεωρω πως οι hairlines πρεπει να εχουν την μεγιστη δυνατη πυκνοτητα
(αναλογικα )σε καθε μμ ,σευχαριστω για τα καλα σου λογια,, ειλικρινααα,,οσο για το crown ηδη εχω κανει μμ πριν 2 μηνες κ αναμενω καρτερικα την φυτρωση,,χαχα
 

kwsTakis

Active Member
Μια χαρά τα πας κωστάκη μαζί με το crown θα εχεις πιο ομιόμορφο αποτέλεσμα .
gkast σευχαριστω πολυ,,αργει λιγο παραπανω ekei η φυτρωση,,ελπιζω πριν το καλοκαιρι να αρχισουν na φυτρωνουν,,
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Πατριώτη Κωστάκη έπρεπε να γίνουν γιατι είχε γίνει της εκδιδομενης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα εδω μέσα..
 
Μπλουζα