Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
οπως κ αν ακουγεται..οπως κ αν θελει να το λεει ο καθενας,,ενα ειναι σιγουρο,,οτι για να κλεισω ολο αυτο το μπιφτεκι πισω θα χρειαστω πολλα μοσχευματα,,κ θαθελα την γνωμη σας με ποσα γκραφτς θα χω ενα καλο αποτελεσμα?δεδομενου πως ηδη εχω κανει μια μμ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι το ονομάζει η κλινική, δεν είναι o χαρακτηρισμός του @kwsTakis

Δεν το ήξερα και καλά κάνεις και το αναφέρεις γιατί το θέμα είναι ακόμα πιο σοβαρό όταν τέτοιου είδους "κοτσάνες" προέρχονται από κλινικές για προφανείς λόγους...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
οπως κ αν ακουγεται..οπως κ αν θελει να το λεει ο καθενας,,ενα ειναι σιγουρο,,οτι για να κλεισω ολο αυτο το μπιφτεκι πισω θα χρειαστω πολλα μοσχευματα,,κ θαθελα την γνωμη σας με ποσα γκραφτς θα χω ενα καλο αποτελεσμα?δεδομενου πως ηδη εχω κανει μια μμ

Το crown σου είναι σχεδόν κυκλικό. Μέτρησε την διάμετρο και εφάρμοσε τον τύπο 0,7853 x διάμετρο χ διάμετρο χ (35 έως 45) graft για να δεις πόσα περίπου χρειάζεσαι.
 

pankal

Member
Ρε παίδες γ να μην ανοιξω νέο νήμα.θα θελα να μάθω αν μετά από fue σε ξυρισμένο κεφάλι φαίνονται τα σημάδια από την δοτρια περιοχή?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Σε τι μήκος πρέπει να ναι το μαλλί για να πεις ότι είσαι οκ δλδ? Με δεδομένο πως κάποιος θέλει κοντό κούρεμα ή πχ λόγω αποτυχίας αναγκάζεται να το κόψει κοντό.
Κοντό μπορείς, ξυρισμένο δεν μπορείς. Νομίζω πάνω από 2εκ είναι οκ

στάλθηκε από το Vertu μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

andy.k

Active member

Έχουμε καμία φωτό να δούμε πως φαίνεται ένα κεφάλι ξυρισμένο που έχει κανει fue στη δοτρια. Δε μπόρεσα να δω κάποιο αποτρεπτικό παράδειγμα. Δλδ τι φαίνεται? Κοκκινίλα? Μιλάμε για 1-2 χρόνια μετά την fue...όχι πάνω στο μήνα...ρωταω γιατί έχω δει δοτριες εδώ μέσα πάνω στο μήνα που ούτε καν φαίνεται τπτ...με μαλλί 1-1,5 cm
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
attachment.php
10nfgqx.jpg
fue-scarring.jpg
21mugm1.jpg
159_image111.jpg
20140711_182013_zps57101f7b.jpg~original
Month-3-FUE-Hair-Transplant-Results-Dr-Wood-Donor.jpg
3VVRC290411P9.jpg~original
fuedots.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Οκ κατανοητό παρόλα αυτά δεν έχει καμία σχέση με την ουλή από το strip και πιστεύω ότι αν ο γιατρός το σβήσει ομαλά και δε φτιάξει εντελώς ευθείες γραμμές στα όρια της δοτριας τότε πιθανον και με πρώτη σκάλα ακόμα να μη γίνεται αντιληπτό...ή μάλλον να μη φαίνεται τόσο άσχημο. Σε μερικές φωτό που εχεις ποσταρει εγώ προσωπικά δε μπορώ καν διακρινω τα dots...
 

kwsTakis

Active Member
θα πρεπει καποιος να ειναι πολυ παρατηρητικος κ σε κοντινη αποσταση για να το καταλαβει,,και παλι δυσκολο
 

Stripar

Established Member
πσσσσσσσ, και vertu o soralteno! άλλο επίπεδο αυτό το παιδί, τι να λέμε τώρα

Και εμένα με έτρωγε να το σχολιάσω με το σχόλιο που είδα σε ένα μήνυμά του...

Τι να κάνει εδω μέσα λέω σαν Mod άν έχει τα λαλα για Vertu!...

Καλά να είναι ο άνθρωπος όπως και να έχει , ΔΕΝ μπαίνουμε στην τσέπη κανενός
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Οκ κατανοητό παρόλα αυτά δεν έχει καμία σχέση με την ουλή από το strip και πιστεύω ότι αν ο γιατρός το σβήσει ομαλά και δε φτιάξει εντελώς ευθείες γραμμές στα όρια της δοτριας τότε πιθανον και με πρώτη σκάλα ακόμα να μη γίνεται αντιληπτό...ή μάλλον να μη φαίνεται τόσο άσχημο. Σε μερικές φωτό που εχεις ποσταρει εγώ προσωπικά δε μπορώ καν διακρινω τα dots...
Δες την πρώτη φώτο και φαντάσου ότι θα είσαι έτσι με αυτό το μήκος μαλλιού. Αν είσαι ΟΚ με αυτό τότε όλα καλά.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
θα πρεπει καποιος να ειναι πολυ παρατηρητικος κ σε κοντινη αποσταση για να το καταλαβει,,και παλι δυσκολο
Η ουσία είναι ότι αν θελήσεις ποτέ να ξυρίσεις μαλλί πάλι την πάτησες. Είτε με strip είτε με FUE κάτι λάθος απάνω σου θα το έχεις.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Και εμένα με έτρωγε να το σχολιάσω με το σχόλιο που είδα σε ένα μήνυμά του...

Τι να κάνει εδω μέσα λέω σαν Mod άν έχει τα λαλα για Vertu!...

Καλά να είναι ο άνθρωπος όπως και να έχει , ΔΕΝ μπαίνουμε στην τσέπη κανενός
To Vertu το πήρα στο Karlovy Vary. Είχε ενα μαγαζι απέναντι απο το ξενοδοχείο.
 

pankal

Member
Δες την πρώτη φώτο και φαντάσου ότι θα είσαι έτσι με αυτό το μήκος μαλλιού. Αν είσαι ΟΚ με αυτό τότε όλα καλά.
Επειδή νομίζω κανείς δεν είναι οκ με αυτή την εικόνα. Να ρωτησω αν ή διάμετρος των εργαλείων π χρησιμοποιούνται τελευταία διορθωνει την κατάσταση σε μεγάλο βαθμό σε σχέση με την φωτό ή μπα?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Μπλουζα