Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

kwsTakis

Active Member
απλα ειναι λιγο οξυμωρο να βγαλεις μαλλια σε μια κλινικη που πασ βαλεις μαλλια,,ο γιατρος μου ειπε θα πεσουν απο μονες τους,,βασικα δεν θα το θελα ουτε εγω να μου τις αφαιρεσει,,επισης μ προτεινε πως υπαρχει κ η επιλογη του λειζερ αν δεν τις θελω,,αλλα ετσι οπωσ χτενιζομαι δε χρειαζεται να το κανω,,,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
κωστακις εκτός από hairline που έγινε ή κουβέντα αυτή πριν,νομίζω έχεις πάει αρκετά καλά,ωραίος δείχνεις και καλή συνέχεια να εχεις
 

mikegad

Well-Known Member
κωστάκις αν ήμουν στην θέση σου θα τους έλεγα να βγάλουν αυτές τις τρίχες από μπροστά και να τις βάλουν διάσπαρτες από δω και από κει (αντί να πάνε χαμένες) ,που και να πέσουν αργότερα δεν θα βλέπες καμιά διαφορά.
Αν έκανες αυτό και σου είχαν βάλει λίγα grafts ακόμα στην hairline θα σουν άψογος σε σχέση με πριν και για τα grafts που έβαλες.
 

kwsTakis

Active Member
απλα φιλε mikegad ηδη εχουν πεσει αρκετες αποταν εκανα την μμ,,ο γιατρος μ ειχε πει πως αν κατεβαζα πιο χαμηλα την hairline δεν θα πιαναμε καλη πυκνοτητα,δε θα το θελα ουτε εγω αυτο,το συζητησαμε αρκετη ωρα πριν ξεκινησουμε την διαδικασια,,επειδη κ εσυ θα κανεις μμ συντομα πρωτα να κοιταξεις να πιασεις καλη πυκνοτητα και ας ειναι κ πιο ψηλα η hairline σου,εννοω να πας συντηρητικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
απλα φιλε mikegad ηδη εχουν πεσει αρκετες αποταν εκανα την μμ,,ο γιατρος μ ειχε πει πως αν κατεβαζα πιο χαμηλα την hairline δεν θα πιαναμε καλη πυκνοτητα,δε θα το θελα ουτε εγω αυτο,το συζητησαμε αρκετη ωρα πριν ξεκινησουμε την διαδικασια,,επειδη κ εσυ θα κανεις μμ συντομα πρωτα να κοιταξεις να πιασεις καλη πυκνοτητα και ας ειναι κ πιο ψηλα η hairline σου,εννοω ν πας συντηρητικα
 

mikegad

Well-Known Member
kwstakis συμφωνώ πως δεν έπρεπε να κατέβει η hairline στο ύψος που ήταν οι τρίχες....άλλο σου λέω όμως
Αυτό που σου έγραψα πως θα έκανα στην θέση σου είναι να τις έβγαζα και θα τις έβαζα διάσπαρτα σε άσχετα σημεία (για να μην πάνε τελείως χαμένες) πχ κρόουν και ας έπεφταν αργότερα.
Θα γλίτωνες την ταλαιπωρία να τις ξυρίζεις μαυτό τον τρόπο
 

kwsTakis

Active Member
και πρακτικα να το δεις γιατι να εχανα χρονο και να ασχολουμασταν με αυτες τις τριχες?εδω προσπαθουσα να μιλαω οσο λιγοτερο γινεται κατα την διαδικασια για να μην τον απασχολω να κανει την δουλεια του και να μου τοποθετησει οσο το δυνατον περισσοτερα υγιη μοσχευματα,θα ηταν χασιμο χρονου απο την στιγμη που κ ο γιατρος ηταν καθετος πως θα πεσουν συντομα,,
 

mikegad

Well-Known Member
Καταλαβαίνω τι λες και είναι σεβαστό και λογικό ,απλά σου λέω τι θα έκανα εγώ στην θέση σου...
Πάντως και τώρα να πας να κάνεις αυτό που σου λέω ,απ την στιγμή που έχεις κάνεις 2 μεταμοσχεύσεις σε αυτούς ,δεν νομίζω να σου ζητήσουν και κάνα σοβαρό ποσό (φαντάζομαι τουλάχιστον) και ξεμπερδεύεις
 

kwsTakis

Active Member
Εμένα μου φαίνεται καλό, αλλά θα προτιμούσα να κλείσει με κάποιο καλύτερο σχεδιασμό η χερλαιν. ΟΚ καταλαβαίνω τον γιατρό και σένα που δεν θέλατε να κατεβάσετε τη χερλαιν, αλλά αυτό που αφήσατε εκεί τις μαμά και κινηθήκατε από πάνω είναι λίγο κάπως. Ίσως θα ήταν καλύτερα να τις βγάζατε τελείως.
@piros75 το να τα εβγαζα ολα τις μαμα δεκτο( κ ισως το κανω στο μελλον αν δεν πεσουν),,αλλα για να κατεβαζα τοσο χαμηλα την hairline(3,5εκ περιπου ) για να καλυφθουν τις μαμα θα χρειαζομουν πολλα μοσχευματα,κ επρεπε να κρατησω πολλα μοσχευματα για το crown που επρεπε να φτιαξω μελλοντικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
Καταλαβαίνω τι λες και είναι σεβαστό και λογικό ,απλά σου λέω τι θα έκανα εγώ στην θέση σου...
Πάντως και τώρα να πας να κάνεις αυτό που σου λέω ,απ την στιγμή που έχεις κάνεις 2 μεταμοσχεύσεις σε αυτούς ,δεν νομίζω να σου ζητήσουν και κάνα σοβαρό ποσό (φαντάζομαι τουλάχιστον) και ξεμπερδεύεις
@mikegad ισως και να εχεις δικιο..απλα τωρα ετςι οπως τα χτενιζω δεν εχω θεμα..αλλα αν τυχον κ δεν πεσουν σιγουρα θα το σκεφτω πολυ σοβαρα αυτο π λες...
 

piros75

Well-Known Member
Συμφωνώ Kwstakis, εγώ δεν είπα να κατέβαζες την χερλαιν, απλά να έβγαζες κάποιες από τις μαμά (το να τις έβαζες πιο πίσω, δώρον άδωρον μιας και κάποια στιγμή θα πέφτανε, αλλά γιατί όχι και αυτό).
 

kwsTakis

Active Member
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα