karaflomallias, dr jose lorenzo, fue, 4051 grafts, 17-18/9/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Αχ ρε φίλε. Εμβάθυνε λίγο κοιτώντας τις φώτο. Δεν είναι μονότριχα, αφού φαίνονται τι είναι. Απλά μετράνε τα graft χρησιμοποιώντας το κυκλάκι του 1 για να σου δείξει το πρόγραμμα αυτόματα το 43 που είναι ο συνολικός αριθμός graft, αν χρησιμοποιούσε το 2 θα έδειχνε 66.
66 ή 86;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflomallias

Active Member
να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους ... 1-2 χιλιοστα κάτω απο τη hairline που μου εφτιαξε ο Λορενζο υπάρχουν μερικές (4-5 περίπου) δικές μου μαμά τρίχες... φαίνονται και στην πρώτη post op φωτό που ανέβασε για μενα ο CVIAL... στην φωτό φαίνονται σαν κουκίδες αλλά τώρα που έχουν μεγαλώσει λιγάκι χαλάνε την εικόνα του hairline (δυστυχώς το κινητό μου είναι παλιο και όταν εστιάζω εκεί θολωνει αλλά αυριο θα μου βγάλει φωτο δεκαημέρου μια φίλη με dslr και θα ανεβάσω και μέχρι την άλλη εβδομάδα θα πάρω ενα πιο μοντερνο κινητο) .. έχουν ξεμείνει βέβαια και 3-4 μακριές λευκές (σχεδόν διάφανες) οι οποίες είναι και αρκετά πιο κάτω ... καλά αυτές οι σχεδόν διάφανες φαντάζομαι πεθαίνουν οσονούπω.. τις άλλες όμως που είναι ίγο κάτω από το hairline .. τι παίζει με αυτές ; γιατί έμειναν εκει ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτές είναι που δίνουν την φυσικότητα, οι μαμίσιες οι λεπτές. Μακάρι να είχαμε όλοι περισσότερες τέτοιες. Είναι οι λεγόμενες sentinels και λαμβάνονται σοβαρά υπόψιν από τον γιατρό κατά την μμ.
 

karaflomallias

Active Member
στην περίπτωση μου τουλάχιστον φαίνονται συγκεντρωμένες σε 1 τετρ εκατοστο ... οπότε μεγαλώνοντας είναι σα να υπάρχει μια αραιή τουφίτσα στο κέντρο αριστερά... αύριο με τις φώτο πιστεύω θα καταλάβεις καλύτερα τι λέω..
 

oreo

Well-Known Member
στην περίπτωση μου τουλάχιστον φαίνονται συγκεντρωμένες σε 1 τετρ εκατοστο ... οπότε μεγαλώνοντας είναι σα να υπάρχει μια αραιή τουφίτσα στο κέντρο αριστερά... αύριο με τις φώτο πιστεύω θα καταλάβεις καλύτερα τι λέω..
Παρατήρησε τον αριθμό τους αν αυξάνει, γιατί σε τέτοια περίπτωση έχουν βρεί την έξοδο κινδύνου οι μεταμοσχευμένες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
στην περίπτωση μου τουλάχιστον φαίνονται συγκεντρωμένες σε 1 τετρ εκατοστο ... οπότε μεγαλώνοντας είναι σα να υπάρχει μια αραιή τουφίτσα στο κέντρο αριστερά... αύριο με τις φώτο πιστεύω θα καταλάβεις καλύτερα τι λέω..

Ok πόσταρε να το δούμε αλλά να ξέρεις ότι γενικά θέλουμε ασυμμετρίες στην hairline και τουφίτσες εδώ και εκεί. Έτσι φαίνεται φυσικό το μαλλί και όχι μια ευθεία γραμμή. Το ευκολότερο είναι να τις εξαερώσεις με laser αλλά καλύτερα περίμενε να δεις πως θα δέσουν με το υπόλοιπο μαλλί.
 

karaflomallias

Active Member
Ok πόσταρε να το δούμε αλλά να ξέρεις ότι γενικά θέλουμε ασυμμετρίες στην hairline και τουφίτσες εδώ και εκεί. Έτσι φαίνεται φυσικό το μαλλί και όχι μια ευθεία γραμμή. Το ευκολότερο είναι να τις εξαερώσεις με laser αλλά καλύτερα περίμενε να δεις πως θα δέσουν με το υπόλοιπο μαλλί.
ναι... δεν πρόκειται να κάνω βιαστικές ή παρορμητικές κινήσεις .. πολύ περισσότερο αν αυτές είναι μη αναστρέψιμες ... για τις 2-3 λευκές ξέμπαρκες που απέχουν ακόμα και 2 εκατοστά από την hairline ? αυτές είναι ετοιμοθάνατες ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεί και όχι. Εγώ εξαέρωσα κάποιες που απείχαν πολύ από την hairline, κάποιες άλλες που ήταν κοντά τις άφησα γιατί προσέθεταν φυσικότητα. Αυτά τα βλέπεις με μακρύτερο μαλλί και αποφασίζεις. Είναι εύκολα πράγματα.
 

oreo

Well-Known Member
ναι... δεν πρόκειται να κάνω βιαστικές ή παρορμητικές κινήσεις .. πολύ περισσότερο αν αυτές είναι μη αναστρέψιμες ... για τις 2-3 λευκές ξέμπαρκες που απέχουν ακόμα και 2 εκατοστά από την hairline ? αυτές είναι ετοιμοθάνατες ;
Δεν είναι ετοιμοθάνατες αυτές και όχι δεν είναι αστείο αυτό.
 

veg

Active Member
να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους ... 1-2 χιλιοστα κάτω απο τη hairline που μου εφτιαξε ο Λορενζο υπάρχουν μερικές (4-5 περίπου) δικές μου μαμά τρίχες... φαίνονται και στην πρώτη post op φωτό που ανέβασε για μενα ο CVIAL... στην φωτό φαίνονται σαν κουκίδες αλλά τώρα που έχουν μεγαλώσει λιγάκι χαλάνε την εικόνα του hairline (δυστυχώς το κινητό μου είναι παλιο και όταν εστιάζω εκεί θολωνει αλλά αυριο θα μου βγάλει φωτο δεκαημέρου μια φίλη με dslr και θα ανεβάσω και μέχρι την άλλη εβδομάδα θα πάρω ενα πιο μοντερνο κινητο) .. έχουν ξεμείνει βέβαια και 3-4 μακριές λευκές (σχεδόν διάφανες) οι οποίες είναι και αρκετά πιο κάτω ... καλά αυτές οι σχεδόν διάφανες φαντάζομαι πεθαίνουν οσονούπω.. τις άλλες όμως που είναι ίγο κάτω από το hairline .. τι παίζει με αυτές ; γιατί έμειναν εκει ;
αυτες αν σε ενοχλουνε απλα τις ξυριζεις αλλα μην τις βγαλεις σε επομενη συνεδρια γιατι ειναι οι ηρωικες τριχες που αντεξαν ολα τα χρονια τις επιθεσεις της ΑΑ . Εχουν ιστορικη αξια , η αναμνηση των παιδικων χρονων !
 

sp75

Active Member
αυτες αν σε ενοχλουνε απλα τις ξυριζεις αλλα μην τις βγαλεις σε επομενη συνεδρια γιατι ειναι οι ηρωικες τριχες που αντεξαν ολα τα χρονια τις επιθεσεις της ΑΑ . Εχουν ιστορικη αξια , η αναμνηση των παιδικων χρονων !
φίλε μαλλιά όπως θα δεις και στη δική μου παρουσίαση έχω κι εγώ κάτι τέτοιες τρίχες
αυτές αξίζουν μόνο ΣΕΒΑΣΜΟ και φροντίδα (no laser, ξύρισμα).
είναι πράγματι ηρωικές όπως λεει ο veg
 

karaflomallias

Active Member
φίλε μαλλιά όπως θα δεις και στη δική μου παρουσίαση έχω κι εγώ κάτι τέτοιες τρίχες
αυτές αξίζουν μόνο ΣΕΒΑΣΜΟ και φροντίδα (no laser, ξύρισμα).
είναι πράγματι ηρωικές όπως λεει ο veg
τις είδα και σε σένα στις σημερινές σου φωτο ...και πράγματι σε σενα προσθέτουν φυσικότητα.. εμενα είναι 4-5 μαζι σε επιφάνεια μισου τετρ εκατοστου δίπλα στη μύτη του hairline ... και νομίζω του χαλάνε τη γεωμετρία... θα ανεβάσω ως το βράδυ φωτό... δεν θα τις πειράξω μέχρι το δεκαμηνο ή μέχρι να διαμορφωθεί η τελική εικόνα όπως λέει ο Yoda CVIAL... απλως στο μεσοδιάστημα σκεφtόμουν το crew cut μια και κοντα κοντα μαλλια δεν είχα ποτε στη ζωη μου και μ αρεσει η εικόνα που βλεπω στον καθρέφτη τώρα... προφανως βέβαια σε κανα μήνα θα χάσω κροτάφους κλπ οπότε αυτα τα 4-5 τριχάκια θα πάψουν να είναι το πρόβλημα μου..
 

khaos13

Member
τις είδα και σε σένα στις σημερινές σου φωτο ...και πράγματι σε σενα προσθέτουν φυσικότητα.. εμενα είναι 4-5 μαζι σε επιφάνεια μισου τετρ εκατοστου δίπλα στη μύτη του hairline ... και νομίζω του χαλάνε τη γεωμετρία... θα ανεβάσω ως το βράδυ φωτό... δεν θα τις πειράξω μέχρι το δεκαμηνο ή μέχρι να διαμορφωθεί η τελική εικόνα όπως λέει ο Yoda CVIAL... απλως στο μεσοδιάστημα σκεφtόμουν το crew cut μια και κοντα κοντα μαλλια δεν είχα ποτε στη ζωη μου και μ αρεσει η εικόνα που βλεπω στον καθρέφτη τώρα... προφανως βέβαια σε κανα μήνα θα χάσω κροτάφους κλπ οπότε αυτα τα 4-5 τριχάκια θα πάψουν να είναι το πρόβλημα μου..

Δεν είχα ξυρίσει ποτέ το μαλλί τελείως, και μόλις μου τα πήρε η κοπέλα με τη μηχανή πριν την μμ, τη ρώτησα τι της οφείλω για να φύγω!
 

karaflomallias

Active Member
ανεβάζω και εγω φωτο δεκαημέρου.. τραβήχτηκαν χτες βράδυ σε στούντιο ζωγραφικής πάρα πολύ φωτεινό με dslr κάμερα και φλας... θα προσπαθήσω να ακολουθώ συμβουλές για τις πιο ξεκάθαρες δυνατές φωτό .. με ενδιαφέρει ιδιαίτερα (καθώς εγώ επέλεξα Λορένζο περισσότερο από διαίσθηση και εμπιστοσύνη στο φόρουμ και ιδιάιτερα στον cvial παρά από ιδία γνώση) να επιβεβαιωθεί ή όχι η επιλογή μου ad hoc ... αν κάτι δεν πάει καλά θέλω προφανώς να το γνωρίζω ... γιαυτο επιζητώ καθοδήγηση αν μπορώ να κάνω κάτι ώστε να συνδράμω τους εμπειρότερους να εξάγουν όσο το δυνατό ασφαλέστερα συμπεράσματα
 

karaflomallias

Active Member
(μου λέει ότι τα αρχεία είναι πολύ μεγάλα.. είναι περίπου 7 mb η κάθε φώτο και δεν τις ανεβάζει ούτε μια ανά post.... ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα