karaflomallias, dr jose lorenzo, fue, 4051 grafts, 17-18/9/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
(μου λέει ότι τα αρχεία είναι πολύ μεγάλα.. είναι περίπου 7 mb η κάθε φώτο και δεν τις ανεβάζει ούτε μια ανά post.... ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ;)
Υπάρχουν προγράμματα που τις κάνουν compress. Δοκίμασε αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Έμενα μου φαίνεται βαριά η μεταχείριση της δότριας .Είναι ερεθισμένη και κόκκινη .Κάτι που δεν είχαμε δει σε περιστατικά του Lorenzo
 

karaflomallias

Active Member
Έμενα μου φαίνεται βαριά η μεταχείριση της δότριας .Είναι ερεθισμένη και κόκκινη .Κάτι που δεν είχαμε δει σε περιστατικά του Lorenzo
οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ φωτεινές είναι η αλήθεια .. περα από την κοκκινίλα στην μέση του κεφαλιού οι κάτω κοκκινίλες δεν είναι ορατές εκτός αν ξέρεις που είναι και τις ψάχνεις προσεκτικά επί τούτου.. το αισθάνομαι όμως το κεφάλι μου ερεθισμένο στη δοτρια ...
 

nick90

Well-Known Member
Έμενα μου φαίνεται βαριά η μεταχείριση της δότριας .Είναι ερεθισμένη και κόκκινη .Κάτι που δεν είχαμε δει σε περιστατικά του Lorenzo
Είναι μεγαλύτερη η εξαγωγή σε σχέση με τα άλλα περιστατικά, οπότε αργεί πιο πολύ και το healing της δότριας και ζορίζεται περισσότερο σε σχέση με μικρότερες εξαγωγές σε αριθμό grafts. Γενικά σε όλες τις κλινικές το βλέπουμε να συμβαίνει συνήθως αυτό, στις μεγαλύτερες εξαγωγές άνω των 4000 grafts.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
οι φωτογραφίες είναι πάρα πολύ φωτεινές είναι η αλήθεια .. περα από την κοκκινίλα στην μέση του κεφαλιού οι κάτω κοκκινίλες δεν είναι ορατές εκτός αν ξέρεις που είναι και τις ψάχνεις προσεκτικά επί τούτου.. το αισθάνομαι όμως το κεφάλι μου ερεθισμένο στη δοτρια ...
Μας είχε συνηθίσει σε επούλωση μετά από 6-7 μέρες ο συγκεκριμένος γιατρός .Τελικά είναι θέμα οργανισμού οι κοκκινίλα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μας είχε συνηθίσει σε επούλωση μετά από 6-7 μέρες ο συγκεκριμένος γιατρός .Τελικά είναι θέμα οργανισμού οι κοκκινίλα

O Nick90 το είπε σωστά. Πρωτίστως είναι θέμα αριθμού graft. Άλλο 2500, άλλο 3200, άλλο 4000. Αυτό είναι το κύριο. Μετά παίζει και ένα ρόλο ο οργανισμός. Επίσης η έκταση εξαγωγής. Άλλο 4000 σε 200cm2, άλλο σε 300cm2.
 
Τελευταία επεξεργασία:

karaflomallias

Active Member
ακολουθούν σημερινές φωτογραφίες (23η μερα post op) τραβηγμένες με παλιο κινητό (iphone 7) .. Μέχρι να κλείσω μήνα εκτιμώ ότι θα εχω παραλάβει και το καινουργιο κινητό οπότε εφεξής θα ανεβάζω καλύτερες φωτό..
 

karaflomallias

Active Member
έχω αδειάσει αρκετά ... τις τελευταίες 4 μέρες στο λούσιμο κυρίως αλλά και στο ελαφρύ μασάζ που κάνω όταν εφαρμόζω λοσιόν μινοξ μου μένουν στο χέρι τριχάκια... στην φάση που είμαι με ανησυχούν 2 πράγματα.. πρώτον το τελευταίο διάστημα παρατηρώ μια αυξημένη ευαισθησία στο crown σε σημείο που όταν ξαπλώνω ανάσκελα για ύπνο με ενοχλεί ... δεύτερον αυτό το σημάδι στην occipital ... έχει έκταση περίπου όσο ενα κέρμα του 1 € και περιορισμένη φύτρωση εκεί.. έχει τραυματιστεί η περιοχή .. ελπίζω να κλείσει ...
 

Συνημμένα

  • IMG_0978.jpg
    IMG_0978.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 381
  • IMG_0980.jpg
    IMG_0980.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 370
  • IMG_0982.jpg
    IMG_0982.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 367
  • IMG_0986.jpg
    IMG_0986.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 365
  • IMG_0987.jpg
    IMG_0987.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 371
  • IMG_0988.jpg
    IMG_0988.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 379

alex7

Well-Known Member
Μην ανησυχείς .Σε πολλούς συμβαίνει λόγω της ταλαιπωρίας της εξαγωγής .Σε μερικούς μήνες το πολύ θα έχει αποκατασταθεί ,θα έχει βγει το καινούργιο μαλλί και θα το έχεις ξεχάσει
 

karaflomallias

Active Member
ξέρει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό απαλό σαμπουάν για μετά την μμ ..; τελειώνει αυτό που μου έδωσε ο Λορένζο με την αλόε βέρα και σκεφτόμουν να συνεχίσω με κάτι αντίστοιχο για μερικούς μήνες ακόμα ..
 

alex7

Well-Known Member
ξέρει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό απαλό σαμπουάν για μετά την μμ ..; τελειώνει αυτό που μου έδωσε ο Λορένζο με την αλόε βέρα και σκεφτόμουν να συνεχίσω με κάτι αντίστοιχο για μερικούς μήνες ακόμα ..
Johnson baby shampoo .Τίποτα άλλο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα