karaflomallias, dr jose lorenzo, fue, 4051 grafts, 17-18/9/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nick90

Well-Known Member
έχω αδειάσει αρκετά ... τις τελευταίες 4 μέρες στο λούσιμο κυρίως αλλά και στο ελαφρύ μασάζ που κάνω όταν εφαρμόζω λοσιόν μινοξ μου μένουν στο χέρι τριχάκια... στην φάση που είμαι με ανησυχούν 2 πράγματα.. πρώτον το τελευταίο διάστημα παρατηρώ μια αυξημένη ευαισθησία στο crown σε σημείο που όταν ξαπλώνω ανάσκελα για ύπνο με ενοχλεί ... δεύτερον αυτό το σημάδι στην occipital ... έχει έκταση περίπου όσο ενα κέρμα του 1 € και περιορισμένη φύτρωση εκεί.. έχει τραυματιστεί η περιοχή .. ελπίζω να κλείσει ...
όντως φαίνεται να έχει πάθει shock loss η δότρια. Συνήθως αυτό επανέρχεται μετά από μήνες. Υπομονή να δεις πως θα εξελιχθεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflomallias

Active Member
Αυτή η φορά στο μαλλί πίσω από τα αυτιά υποδηλώνει ρετρο;
είδα πρόσφατα τον Λορένζο με αφορμή τον φόβο μου για μικρό shock loss στην occipital.. στην συνάντηση αυτή τον ρώτησα συγκεκριμένα αν πίσω και πάνω από τα αυτιά έχω ρέτρο και μου είπε όχι...
 

karaflomallias

Active Member
αναφορικά με την υποψία shock loss στην occipital μου έδειξε φώτο αφού με είχε κουρέψει αμέσως πριν την μμ και στο συγκεκριμένο σημείο υπήρχε πράγματι thinning που δεν το είχα αντιληφθεί λόγω του μακριού μαλλιού μου.. στην παρούσα φάση το σημείο είναι πιο εμφανές καθώς το μήκος του μαλλιού γύρω γύρω είναι πιο κοντό από τις φώτο που μου είχε τραβήξει ο Λορενζο. Μου είπε ότι με λιγο μεγαλύτερο μήκος στα μαλλια γύρω γύρω το συγκεκριμένο σημείο πρακτικά θα εξαφανιστεί.. Το συζήτησα και με τον cvial και είπαμε ότι θα ζητήσει τις φωτό που έβγαλε ο Λορένζο για να τις ανεβάσουμε και να τις αντιπαραβάλουμε με αυτές προ της μμ για την πληρότητα της παρουσίασης. εκτιμώ αυτό θα γίνει τις επόμενες ημέρες...
 

oreo

Well-Known Member
αναφορικά με την υποψία shock loss στην occipital μου έδειξε φώτο αφού με είχε κουρέψει αμέσως πριν την μμ και στο συγκεκριμένο σημείο υπήρχε πράγματι thinning που δεν το είχα αντιληφθεί λόγω του μακριού μαλλιού μου.. στην παρούσα φάση το σημείο είναι πιο εμφανές καθώς το μήκος του μαλλιού γύρω γύρω είναι πιο κοντό από τις φώτο που μου είχε τραβήξει ο Λορενζο. Μου είπε ότι με λιγο μεγαλύτερο μήκος στα μαλλια γύρω γύρω το συγκεκριμένο σημείο πρακτικά θα εξαφανιστεί.. Το συζήτησα και με τον cvial και είπαμε ότι θα ζητήσει τις φωτό που έβγαλε ο Λορένζο για να τις ανεβάσουμε και να τις αντιπαραβάλουμε με αυτές προ της μμ για την πληρότητα της παρουσίασης. εκτιμώ αυτό θα γίνει τις επόμενες ημέρες...
πολύ ωραία :cool:
 

Kostas97

Well-Known Member
Johnson baby shampoo .Τίποτα άλλο
Αλεξ ποιό ακριβως σαμπουαν παιρνεις απο τα J&J?
Εγω πηρα σημερα το κιτρινο αυτο .
1634673801592.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflomallias

Active Member
Φωτό 2 μηνών και 4 ημέρών post op... Εντελώς άδειος... μόνο με ότι είχα... και εντελώς ακούρευτος .. κάτι πρέπει να κάνω με αυτό...
 

Συνημμένα

  • IMG_1035-min.jpg
    IMG_1035-min.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 163
  • IMG_1038-min.jpg
    IMG_1038-min.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 170
  • IMG_1039-min.jpg
    IMG_1039-min.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 166
  • IMG_1040-min.jpg
    IMG_1040-min.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 179
  • IMG_1033-min.jpg
    IMG_1033-min.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 174

vlafo

Well-Known Member
Φωτό 2 μηνών και 4 ημέρών post op... Εντελώς άδειος... μόνο με ότι είχα... και εντελώς ακούρευτος .. κάτι πρέπει να κάνω με αυτό...
Πάρτα όλα ξυρισμένα να ετοιμάζεσαι.
Δεν είναι εικόνα αυτή.
Το κουρεματάκι θα σε ανανεώσει.
 

vlafo

Well-Known Member
επιτρέπεται ; ο Λορ λέει στις οδηγίες no clippers στη recipient για τους πρώτους 5 μήνες...
Μπορείς να πάρεις τα πλαϊνά και τα πίσω για να είναι πιο ωραία και πιο στρωτά.
Μπροστά ναι και εγώ το πρώτο το έριξα στο 4μηνο.
Οπότε λήπτρια την αφήνεις(δεν το διευκρίνησα).
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα