GregKont fue, 3290 grafts, 09-10/01/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστω Cvial,

Αυτο ειναι το πλανο μου; θα κοιταξω να κλεισω καλα το central forelock και πισω στο κροουν να παιξω με πολυτριχα ωστε να μαυριζει οσο περισσοτερο γινετε με ενα χτενισμα προς τα πισω. Αμα με δεις πριν κουρευτω, στη φωτο, κλεινει πιο πολυ το ανοιγμα. Οποτε με μακρυ μαλλακι θα πετυχαινω καλυψη πιστευω. Στοχος ειναι να βγαλω στριπ 4500-5000 θυλακες.

AF78B17C-E5D6-414B-B4E7-8F298B6300B5r.jpg


Αυτή την περιοχή πρέπει να κλείσεις με 1500g με καλό λόγο. Το illusion που προσφέρει είναι ασύλληπτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Προβολή συνημμένου 26440

Αυτή την περιοχή πρέπει να κλείσεις με 1500g με καλό λόγο. Το illusion που προσφέρει είναι ασύλληπτο.

Ναι, Καταλαβαίνω τι λες. Όντως αν ειχα εκει 1500 grafts με ψηλο λογο θα ταν σχεδον μαυρο ολο το κεφαλι, με σωστο μηκος και χτενισμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ακριβώς αυτό, με κατάλληλο μήκος έχεις καλύψει και ένα μεγάλο μέρος του crown
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και σου εύχομαι μια επιτυχή ολοκλήρωση και με το καλό η επόμενη που θα κάνει την διαφορά!!

Καλό καλοκαίρι και καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε οτι και να κάνεις!

Ενημερωση εξαμηνου. Το μαλλι αναπτυχθηκε πολυ καλα και τωρα που επιτελους κουρευτηκα εδεσε και καλυτερα με τα μαμα. Προσωπικα θεωρω τη μεταμοσχευση μου ακρως επιτυχημένη, ενω μου εδωσε μαλλι μπροστα που ειχα να δω απο τα 22. Πιστευω οτι μεχρι το 9μηνο θα δωσει αλλο ενα 20-25% σε ογκο, οποτε θα ειμαι ακομη πιο ευχαριστημενος. Το μονο αρνητικο για μενα, ειναι οτι δεν μπορεσαν να μου κλεισουν λιγο παραπανω τις αρχες της β ζωνης, ομως ο γιατρος προσπαθησε πραγματικα να κανει οτι καλυτερο καθως δυο μερες εμεινα εκει απο τις 9 μεχρι τις 6. Να πω επισης οτι ο Μιχαλης ηταν εξαιρετικος μαζι μου απο οτι την πρωτη στιγμη, πριν, κατα τη διαρκεια και μετα το χειρουργειο. Επισης ενα πολυ θετικο για μενα ειναι οτι η κλινικη του κανει μονο ενα περιστατικο τη μερα που ηταν σημαντικος λογος ωστε να τον επιλεξω.

Επισης θελω να ευχαριστησω τον @danceworld_2001 που με βοηθησε πολυ με τις ημερομηνιες της επεμβασης και με ολες τις αποριες που του εκανα. Ο ανθρωπος ηξερε οτι παιρνω γνωμες και απο αλλους γιατρους εκεινη την εποχη και δεν ενδιαφερθηκε καθολου , παρα μονο για να με καθοδηγησει οσο καλυτερα μπορουσε και ας συνεργαζεται με το μιχαλη.

τελος, ευχαριστω για ολα τον φιλο μου πλεον , @Panos1982 που , χωρις να με ξερει, απο την πρωτη στιγμη αφιερωσε απειρες ωρες να μου εξηγησει τα παντα για τις μμ, να με καθοδηγησει, να αναλυσει τις μετρησεις της δοτριας μου και απειρα αλλα που δεν θα μπορουσα να κανω ποτε μονος μου. Φιλε Πανο, εισαι πραγματικα τρομερο παιδι και παντα εκει να βοηθησεις, με αντικειμενικη αποψη για καθε γιατρο και χωρις κανενα όφελος. Να εισαι καλα!

τελος, οπως φαινεται και απο τις φωτο, στη μεση και πισω θα χρειαστω μπαλωματα. Το πλανο μου ειναι να περιμενω 2-3 χρονια να αδειασω και αλλο και στα 33, να παω για ενα μεγαλο στριπ που θα με καλυψει παντου. Θεραπειες δεν κανω , επειρνα μινοξ μονο για 6 μηνες , πλεον την εκοψα.
 

gregkont13

Verified MM member
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και σου εύχομαι μια επιτυχή ολοκλήρωση και με το καλό η επόμενη που θα κάνει την διαφορά!!

Καλό καλοκαίρι και καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε οτι και να κάνεις!

πιστεψε με dance, αυτη εκανε την ονειρικη διαφορα! Ειναι απιστευτο να αποκτας ξανα hairline.
 

Panos1982

Well-Known Member
@gregkont13
Τωρα για το αποτελεσμα τα εχουμε αναλυσει τοσες φορες δεν εχω να προσθεσω πολλα......επιασες την απολυτη φυτρωση κ ολα πηγαν οπως τα υπολογισαμε. Το 1ο βημα εχει στεφθει ηδη με επιτυχια ξεκινησες με το δεξι εχεις επιτελους ξανα hairline
και τωρα κοιταμε μπροστα για το επομενο βημα που θα σου δωσει επιτελους το πολυποθητο illusion κ ευχομαι η συνεχεια να ειναι το ιδιο επιτυχημενη κ με τις σωστες κινησεις κ επιλογες να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι.

Η παρατηρηση του cvial σωστη, οταν θα μπουν τα μαλλια κ σε αυτη τη ζωνη ( β) οπως τα εχουμε πει τοτε η hairline σου θα αντεχει κ θα δειχνει πυκνη ακομα και σε πολυ εντονους φωτισμους γιατι το μαλλι απο πισω δε θα επιτρεπει πλεον στο φως να μπαινει μεσα στο δερμα και το illusion θα ανεβει κατακορυφα σε ολες τις συνθηκες ακομα και κατω απο ηλιο κ βρεγμενο μαλλι, γιατι η πυκνοτητα που εχεις μπροστα ειναι πολυ δυνατη
και ξεκινησες πραγματικα απο το 0 (μηδεν) εχοντας τιποτα παρα μονο κενο δερμα κ ανυπαρκτη hairline...το αλμα ειναι τεραστιο !!

Ειχες αγωνια για το αποτελεσμα ολους αυτους τους μηνες...... εγω θυμασαι οτι δεν ειχα καμμια κ ημουν σιγουρος για την εξελιξη κ σου ειχα εξηγησει κ τους λογους...ελπιζω να σε καθυσηχαζα καθε φορα που μιλουσαμε :)

Φτασαμε στο σημερα ολα πηγαν καλα κ απο δω κ περα θα εχεις 3000 θυλακες (φυλακες) που θα φρουρουν την hairline σου for a lifetime !!

Reinforcements are coming soon for the rest of the head :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
@gregkont13
Τωρα για το αποτελεσμα τα εχουμε αναλυσει τοσες φορες δεν εχω να προσθεσω πολλα......επιασες την απολυτη φυτρωση κ ολα πηγαν οπως τα υπολογισαμε. Το 1ο βημα εχει στεφθει ηδη με επιτυχια ξεκινησες με το δεξι εχεις επιτελους ξανα hairline
και τωρα κοιταμε μπροστα για το επομενο βημα που θα σου δωσει επιτελους το πολυποθητο illusion κ ευχομαι η συνεχεια να ειναι το ιδιο επιτυχημενη κ με τις σωστες κινησεις κ επιλογες να εισαι σιγουρος οτι θα ειναι.

Η παρατηρηση του cvial σωστη, οταν θα μπουν τα μαλλια κ σε αυτη τη ζωνη ( β) οπως τα εχουμε πει τοτε η hairline σου θα αντεχει κ θα δειχνει πυκνη ακομα και σε πολυ εντονους φωτισμους γιατι το μαλλι απο πισω δε θα επιτρεπει πλεον στο φως να μπαινει μεσα στο δερμα και το illusion θα ανεβει κατακορυφα σε ολες τις συνθηκες ακομα και κατω απο ηλιο κ βρεγμενο μαλλι, γιατι η πυκνοτητα που εχεις μπροστα ειναι πολυ δυνατη
και ξεκινησες πραγματικα απο το 0 (μηδεν) εχοντας τιποτα παρα μονο κενο δερμα κ ανυπαρκτη hairline...το αλμα ειναι τεραστιο !!

Ειχες αγωνια για το αποτελεσμα ολους αυτους τους μηνες...... εγω θυμασαι οτι δεν ειχα καμμια κ ημουν σιγουρος για την εξελιξη κ σου ειχα εξηγησει κ τους λογους...ελπιζω να σε καθυσηχαζα καθε φορα που μιλουσαμε :)

Φτασαμε στο σημερα ολα πηγαν καλα κ απο δω κ περα θα εχεις 3000 θυλακες (φυλακες) που θα φρουρουν την hairline σου for a lifetime !!

Reinforcements are coming soon for the rest of the head :D

ευτυχως που σε ειχα να με ηρεμεις!! Χαχα. Μεχρι τους 4.5 μηνες ημουν στην τσιτα και εσυ παντα σιγουρος οτι θα παει τουμπανο οπως και εγινε!!

οπως το πες, τα χουμε αναλυσει μαζι διεξοδικα και τα χουμε δει με πολυ σκληρους φωτισμους. Η χερλαιν ειναι αψογη και με δυνατη β ζωνη θα χτυπησω δυνατα τη ρημάδα την αα. Και ισχυει, ξεκινησα εχοντας κυριολεκτικα 5 τριχες στην α ζωνη!

Να εισαι καλα Πανο!! Μου διδαξες πολλα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Έχεις πολύ δρόμο ακόμα για πλήρη αποκατάσταση.2 μμ ακόμα.
Αυτή πάει πολύ καλά!!!!

Πράγματι, Αυτη παει πολυ καλα :)

Με fue, θα θελα δυο , ναι :(

με στριπ αν εχω καλη ελαστικοτητα, μπορει να γινει καλη δουλεια και με μια.
 

Medde

Active Member
Προσωπικα μου φαίνεται φτωχο το αποτέλεσμα για 3290 grafts. Μπηκαν σε μικρη έκταση hairline, α ζώνη. Επίσης η πυκνοτητα μου φαινεται οκ, αλλα με τοσα μοσχευματα επρεπε να χει καλυψει και πιο πισω ζώνες με αντιστοιχη πυκνότητα. Σίγουρα μπορει να υπάρξει βελτίωση γτ είναι στο εξάμηνο ο φίλος, αλλα μέχρι τώρα βλεπω ένα μέτριο αποτέλεσμα. Βεβαια σημασια εχει οτι ο φιλος ειναι ευχαριστημένος. Παραθέτω φωτο εξαμήνου. https://www.hairlossgr.com/forum/attachments/f7c31c59-064f-4a32-9a05-e8ddbe5c915d-jpeg.26438/
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προσωπικα μου φαίνεται φτωχο το αποτέλεσμα για 3290 grafts. Μπηκαν σε μικρη έκταση hairline, α ζώνη. Επίσης η πυκνοτητα μου φαινεται οκ, αλλα με τοσα μοσχευματα επρεπε να χει καλυψει και πιο πισω ζώνες με αντιστοιχη πυκνότητα. Σίγουρα μπορει να υπάρξει βελτίωση γτ είναι στο εξάμηνο ο φίλος, αλλα μέχρι τώρα βλεπω ένα μέτριο αποτέλεσμα. Βεβαια σημασια εχει οτι ο φιλος ειναι ευχαριστημένος. Παραθέτω φωτο εξαμήνου. https://www.hairlossgr.com/forum/attachments/f7c31c59-064f-4a32-9a05-e8ddbe5c915d-jpeg.26438/

Άλλο φτωχή εικόνα (μέχρι στιγμής) άλλο φτωχό αποτέλεσμα. Εξηγούμαι: λόγω της «κεφάλας» που έχει (σορρυ) η έκταση που καλύφθηκε είναι οπωσδήποτε γύρω στα 90cm2. Αυτό μας δίνει πυκνότητα γύρω στα 35cm2 που σε μπροστινές ζώνες που τρώνε το «καταπέτασμα» σε μονοτριχα (σε σχέση με τις πίσω) σε συνολικό αριθμό τριχών δεν υπερβαίνει τις 80-85. Μικρό νούμερο και χωρίς υποστήριξη από τις πίσω ζώνες, πάντα θα φαίνεται φτωχότερο. Μόνο μετά την δεύτερη και ενίσχυση του forelock θα αλλάξει η εικόνα. Μέχρι τότε υπομονή.

Όσον αφορά την φύτρωση που είναι και το ζητούμενο εδώ για 35g και 80h στους 6μήνες είναι πολύ καλή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Είναι δυνατόν να είναι τόσο μεγάλη η έκταση έστω και αν έχει μεγάλο κεφάλι?
Για 70 το καταλαβαίνω αλλά 90?
 

Medde

Active Member
Αυτο ακριβως ήθελα να γραψω και με προλαβες φίλε @vlafo. Αυτα τα τετραγωνικα @CVIAL τα χει αναφερει το μέλος ή ειναι δικια σου υπόθεση? Με 100cm2 γεμίζεις πάνω απο μισό νορμαλ κεφαλι. Εδω με 90 καλύπτεις hairline, α ζώνη??
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ με Cvial πως θα δείξει τεράστια διαφορά όταν με το καλό φτιαχτεί το folerlok αλλά θεωρώ πως τα μοσχεύματα ήταν πολλά για αυτό το αποτέλεσμα.
Έχει να δώσει ακόμα αλλα μέχρι τώρα δεν είναι αρκετό όταν θα μπορούσε να είχε μπει και άλλο μέσα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τσέκαρε την εμφύτευση. Αν θεωρήσουμε ότι έχει 12.5+12.5=25cm ανάπτυγμα hairline λόγω του φαρδιού μετώπου και 3.5cm βάθος (πιθανώς και παραπάνω στις άκρες) είναι γύρω στο 90cm2. Βέβαια για μια ακόμη φορά βλέπουμε πόσο πολύτιμα είναι τα ακριβή στατιστικά για να αξιολογήσουμε σωστά μια μμ.
 

Medde

Active Member
Τσέκαρε την εμφύτευση. Αν θεωρήσουμε ότι έχει 12.5+12.5=25cm ανάπτυγμα hairline λόγω του φαρδιού μετώπου και 3.5cm βάθος (πιθανώς και παραπάνω στις άκρες) είναι γύρω στο 90cm2. Βέβαια για μια ακόμη φορά βλέπουμε πόσο πολύτιμα είναι τα ακριβή στατιστικά για να αξιολογήσουμε σωστά μια μμ.
Τι εννοεις αναπτυγμα hairline? Έχεις δικιο οτι είναι πολυτιμο να υπαρχουν τετοια στατιστικα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να υποθέσω CVIAL το κρίνεις εμπειρικά αυτό.
Αλλιώς δεν βγαίνει.

Προφανώς εμπειρικά, πως αλλιώς; Ένα τυπικό ανάπτυγμα hairline από τον μια άκρη στην άλλη είναι περίπου 20cm. Εδώ λόγω φαρδιού μετώπου και επειδή οι κράταφοι έχουν τραβηχτεί αρκετά πίσω μου φαίνεται ότι προσεγγίζει τα 25 με τις καμπύλες. Το 3.5 επίσης μου φαίνεται δόκιμο γιατί έχει μπει αρκετά μέσα.
 

gregkont13

Verified MM member
Στατιστικά δεν μπορεί να αναρτήσει?
Τα μονο στατιστικα που εχω ειναι απο τις μετρησεις του λαπανζουλα. Δεν μου δωσε ο μιχαλης κατι εκτος απο τους λογους που τα χω ανεβασει. Παραθετω απο λαπα. Οντως εχω πλατυ μετωπο παντως, και η περιοχη ηταν τελιως αδεια. Αυτα τα στατιστικα κυριως δινουν πυκνοτητες δοτριας
 

Συνημμένα

  • F41CAB40-C04D-45A4-88E4-909752787A17.jpeg
    F41CAB40-C04D-45A4-88E4-909752787A17.jpeg
    261.4 KB · Προβολές: 186
Μπλουζα