GregKont fue, 3290 grafts, 09-10/01/2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nucky

Active Member
Για να σου δώσει την εκτίμηση των 8500 έκανε κάποια μέτρηση ο Γεωργίου ή με το μάτι και το χέρι; ( και ο Λουπανζουλα αντίστοιχα )
 

gregkont13

Verified MM member
Για να σου δώσει την εκτίμηση των 8500 έκανε κάποια μέτρηση ο Γεωργίου ή με το μάτι και το χέρι; ( και ο Λουπανζουλα αντίστοιχα )
Ο λαπανζουλα εκανε πυκνομετρηση στο consultation που ειχαμε και εγραψε σε χαρτι τις μετρησεις. Ο Γεωργιου εκανε την εκτιμηση μετα το ξυρισμα στο extraction γιατι δεν ειχαμε κανει συμβουλευτικο.
 

gregkont13

Verified MM member
Καλή φυτρωση φίλε μου. Άλλη μια θα την χρειαστείς στο μέλλον για συμμάζεμα. Μακάρι να πας καλά και να αργήσει.
Για τον αριθμό των μοσχευματων μόνο με το μάτι δεν μου φαίνονται τόσα πολλά τα μοσχευματα. Στην τελευταία φωτό που είναι καθαρή φαίνεται που σου έχει βάλει. Μακάρι να με ξεγελάει η φωτό. Ψεκαζε φυσιολογικό ορό τις πρώτες μέρες θα σε βοηθήσει.
Ευχαριστω

Σιγουρα θα χρειαστω αλλη μια μεση και κροουν. Ελπιζω να μην εχω ατελειες μπροστα. Οσο για τον αριθμο, τοσα μου ειπε...
 

aeratos28

Just aeratos
Καλή επιτυχία φίλε,όλα καλα να πάνε εύχομαι..και εμένα δεν μου φαίνονται για τόσα.αν έλεγες έβαλα 2500 grafts δεν θα έλεγε κανένας τπτ.θα το πιστεύαμε εύκολα.αν έχεις φωτό απο την ημέρα της τοποθέτησης και μπορέσεις ανέβασε καμία να το τσεκαρουμε
Αν θέλεις.
 

gregkont13

Verified MM member
Καλή επιτυχία φίλε,όλα καλα να πάνε εύχομαι..και εμένα δεν μου φαίνονται για τόσα.αν έλεγες έβαλα 2500 grafts δεν θα έλεγε κανένας τπτ.θα το πιστεύαμε εύκολα.αν έχεις φωτό απο την ημέρα της τοποθέτησης και μπορέσεις ανέβασε καμία να το τσεκαρουμε
Αν θέλεις.

καλησπερα φιλε,τοσα μου ειπε ο γιατρος και τοσα πληρωσα. Τωρα τι να σου πω. Δεν εχω ακομα. Θα μου τις στειλουν συντομα.
 

gregkont13

Verified MM member
9μερα
 

Συνημμένα

  • 0965446E-C65A-4A7D-983F-ED5895207AA5.jpeg
    0965446E-C65A-4A7D-983F-ED5895207AA5.jpeg
    70.9 KB · Προβολές: 602

dimitris50423

Well-Known Member
οταν σου στειλουν φωτογραφιες της κλινικης ανεβασε να δουμε την τοποθετηση. προς το παρον υπομονη και το καλοκαιρι με μαλλια.. ;)
 

gregkont13

Verified MM member
οταν σου στειλουν φωτογραφιες της κλινικης ανεβασε να δουμε την τοποθετηση. προς το παρον υπομονη και το καλοκαιρι με μαλλια.. ;)

Ευχαριστώ Δημήτρη.

Ο μιχάλης δεν μου έχει στείλει ακόμα φώτος γιατί το χειρουργείο μου έπεσε πάνω στη γέννα της γραμματέα του και περιμένουν να επιστρέψει. Θα μου στείλει σύντομα. Πάραυτα, πιστεύω ότι τα μοσχεύματα είναι αυτά γιατί και τις δυο μέρες πήγα στη κλινική από τις 8 μέχρι τις 4.3-5. Έχω δει άλλα παιδιά που παρουσίασαν από το μιχάλη με περίπου 2700-2800 g. και τη δεύτερη μέρα γράφουν πως τέλειωσαν στις 2.

Επίσης τσεκάρωντας τη μμ του Dance που έβαλε μπροστά 3000, βλέπω προς τα πίσω, είχε περισσότερα μαμά μαλλιά και έτσι του τα έβαλλαν πιο αραιά από μένα. Σε μένα που δεν είχα καμία υποστήριξη από μαμά μαλλιά, δλδ έχω καμιά εκατοστή τρίχες σύνολο εδώ και εκεί, δεν κατάφερε να φτάσει τόσο πίσω ο γιατρός αλλά έβαλε αρκετά πιο πυκνά τα θυλάκια. Επίσης το σχήμα του κρανίου μου είναι διαφορετικό, πιο σφαιρικό και σκορπίστηκαν σε μεγαλύτερη επιφάνεια. Οπότε επειδή χρειαζόμουν πολλά, έβαλε τόσα με μεγαλύτερη πυκνότητα και δεν κατάφερε να φτάσει ακριβώς στις ενώσεις με τη β ζώνη. Όμως, επειδή οι φώτος είναι πανοραμικές με φως και με χτενισμένα τα μαλλιά πίσω δεν φαίνονται τα μαλλιά μου εκεί. Εννοώ ότι εκεί που σταμάτησε ο Μιχάλης έχω κάποια μαμα μαλλιά, απλά είναι λίγα. Όμως αν δέσουν και πιάσω φύτρωση θα έχω καλή κάλυψη νομίζω.
 

Συνημμένα

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    250.4 KB · Προβολές: 596

afanas#not

Active Member
Καλή φύτρωση!

Βάρη πότε λες να ξεκινήσεις; Εγώ είμαι στις 5 εβδομάδες μετά τη ΜΜ, και λέω να ξεκινήσω σε μια βδομάδα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Καλή φύτρωση!

Βάρη πότε λες να ξεκινήσεις; Εγώ είμαι στις 5 εβδομάδες μετά τη ΜΜ, και λέω να ξεκινήσω σε μια βδομάδα!

Ευχαριστώ φίλε. Οι οδηγίες λένε 4 βδομάδες. Πιστεύω θα περιμένω 5. Νομίζω μπορείς και τώρα να μπεις σιγά σιγά.
 

afanas#not

Active Member
Ευχαριστώ φίλε. Οι οδηγίες λένε 4 βδομάδες. Πιστεύω θα περιμένω 5. Νομίζω μπορείς και τώρα να μπεις σιγά σιγά.

Θα ξεκινήσω αερόβια (διάδρομο) από αύριο και σε 5-6 μέρες θα μπω σιγά σιγά σε βάρη. Θέλω να το παίξω safe!
 

gregkont13

Verified MM member
Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση για τους πιο έμπειρους. Είνια φυσιολογικό στην 20η μέρα να μην έχω χάσει σχεδόν τίποτα από τα μμ μαλλιά και να μακραίνουν κανονικά? έχουν πάρει μισό πόντο και παραπάνω.
 

kardinalios

Well-Known Member
Και εμένα το ίδιο έγινε . Έστειλα στο γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι θα πέσουν. Ε και μόλις το είπε άρχισα να τα χάνω .. τώρα στον 1,5 μήνα έχω χάσει το 80% .. μην αγχώνεσαι
 

tol

Well-Known Member
Φιλε kardinalie, η σωστη εκφραση ειναι..."μη χαιρεσαι".

Γιατι να αγχωνεται, ο φιλος; Επειδη δεν του επεφταν τα μαλλια και μεγαλωναν κανονικα;

Ισα-ισα που θα ειναι πολυ χαρουμενος με την εικονα του μαλλιου.

Αρα, το σωστο ειναι..."μη χαιρεσαι, σε λιγο θα αρχισει η πτωση των μεταμοσχευμενων...αλλά και μην αγχωθεις, οταν ξεκινησει η πτωση, γιατι θα ειναι απολυτως φυσιολογικη. Θα πεσουν φυσιολογικα το 60-80% και θα ξαναβγουν μετα απο τρεις περιπου μηνες".
 

spi

Well-Known Member
Στις 75 μέρες έχω περίπου ένα 20% των μεταμοσχευμενων μαλλιών για να μην πω και λίγο παραπάνω. Δεν ξέρω για ποιον λόγο γίνεται αυτό βέβαια και δεν πέρασαν από τελογεννη φάση. Λογικά δεν θα πέσουν καθολου
 

kardinalios

Well-Known Member
Χαχα @tol πολύ σωστά το θέτεις . Νομίζω το ίδιο πράγμα λέμε . Όλοι είναι χαρούμενοι στις 20 μέρες και ανυπόμονοι στις 40-45 . Το θέμα είναι πως θα νιώθεις στο 6μηνο .
 
Μπλουζα