Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

ManCyprus87

Well-Known Member
Βελτιώνεσαι συνεχώς με ένα σταθερό ρυθμό νομίζω φίλε @gorgi .
Υπομονή μέχρι το τελικό ταμείο..
Φίνα συνεχίζεις κανονικά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gorgi

Active Member
Βελτιώνεσαι συνεχώς με ένα σταθερό ρυθμό νομίζω φίλε @gorgi .
Υπομονή μέχρι το τελικό ταμείο..
Φίνα συνεχίζεις κανονικά;
Έτσι το βλέπω κι εγω :)
Φίνα κανονικότατα 5mg την εβδομάδα. Κάνει θαύματα η άτιμη και απο παρενέργειες ακόμη δεν είδα κάτι που να επιμένει, ίσα ίσα νιώθω ότι αρχισε να συνηθίζει ο οργανισμός μου και να επανέρχεται. Οριακά αρχίζω να πιστεύω ότι οι υποψίες που είχα ήταν αυθυποβολή...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πολύ καλή η δόση φίνας που παίρνεις για την ηλικία σου, αναμενόμενο ότι θα σε βοηθήσει και θα σε κρατήσει και αυτή δυνατά ειδικά στις πίσω ζώνες. 0 παρανέργειες δηλαδή με 5mg/week;
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ahoy φίλε @MaleCyprus και σε όλους τους φίλους εδώ στο φόρουμ!
Μόλις ανέβασα φωτογραφίες 6μήνου. Δεν ξέρω παιδια τί να πω, νομίζω ότι υπάρχει μια μικρή πρόοδος κάθε μήνα αλλά σίγουρα δεν έχει γίνει κάποιο μεγάλο μπαμ μονομιάς. Συνεχίζουμε αργά αλλά σταθερά. Το θετικό είναι ότι συνεχίζουν να εμφανίζονται καινούριες λεπτές τρίχες, το αρνητικό είναι ότι μου φαίνονται λίγες παρολαυτά. Είδωμεν, προσωπικά πάντως η αργή βελτίωση κάθε μήνα έχει κάνει αθροιστικά μεγάλη διαφορά σε βαθμό που πλέον βλεπω φωτογραφίες πώς ήμουν πριν την επέμβαση και οριακά "τρομάζω". Αυτό απο μόνο του είνα ισούπερ θετικό, αλλά συνεχίζουμε και ελπίζουμε σε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα. :)
καλά φαίνεται να πηγαίνεις φίλε, και έχει να δώσει ακόμα αρκετά..εκτός από φιναστερίδη βάζεις και μινοξιδίλη ή οχι ;
 

gorgi

Active Member
0 παρανέργειες δηλαδή με 5mg/week;
Έτσι νομίζω. Ή αν υπάρχουν είναι αρκετά ασθενείς ώστε να μην τις αντιλαμβάνομαι. Ελπίζω να παραμείνει έτσι;)
καλά φαίνεται να πηγαίνεις φίλε, και έχει να δώσει ακόμα αρκετά..εκτός από φιναστερίδη βάζεις και μινοξιδίλη ή οχι ;
Όχι δεν παιρνω τίποτε άλλο εκτός απο φίνα. Τους 3 πρώτους μήνες έπαιρνα και Pillfood αλλά τις σταμάτησα αναγκαστικά (έλλειψη στην αγορά) και δεν ξαναπήρα απο τότε. Αλλά την φίνα την παίρνω ευλαβικά.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλά έκανες πάντως και τη ξεκίνησες τη φίνα, διότι μπήκε και σε πολλά αδυνατισμένα μαλλιά στη πίσω ζώνη.
Και φαίνεται ευτυχώς πάει να δέσει το γλυκό.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Έτσι νομίζω. Ή αν υπάρχουν είναι αρκετά ασθενείς ώστε να μην τις αντιλαμβάνομαι. Ελπίζω να παραμείνει έτσι;)

Όχι δεν παιρνω τίποτε άλλο εκτός απο φίνα. Τους 3 πρώτους μήνες έπαιρνα και Pillfood αλλά τις σταμάτησα αναγκαστικά (έλλειψη στην αγορά) και δεν ξαναπήρα απο τότε. Αλλά την φίνα την παίρνω ευλαβικά.
οκ φίλε. Απλά ρώτησα γιατί όταν παίρνει κάποιος μινοξιδίλη έχει και πιο γρήγορη εξέλιξη στη μμ. Βιταμίνες πάρε και άλλες για μαλλιά SKIN NAILS AND HAIR, αν δεν βρίσκεις αυτές..
 

vlafo

Well-Known Member
Gorgi
Πήγες σε ένα τοπ γιατρό και μια κλινική από τις καλύτερες.
Έβαλες πάρα πολλά graft σε όλη την έκταση του κεφαλιού και μπήκατε σε όλες τις ζώνες.
Είχες πάρα πολύ μαμά μαλλί και η στήριξη που είχες σαν βάση ήταν υπεραρκετή,το αποτέλεσμα που θα έπρεπε να είχες με βάση και τα στατιστικά σου έπρεπε να ήταν εντυπωσιακό σε όρους πυκνότητας.
Είσαι από τα περιστατικά που ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω και δεν έχω εικόνα για το πως είσαι.
Το πριν επίσης δεν με βοηθάει παρόλο που έχεις καθαρές και αναλυτικές φωτογραφίες.
Αυτό που μπορώ σίγουρα να διακρίνω είναι η ποιότητα της τρίχας που έχει καλύτερη κάλυψη αλλά σε καμία περίπτωση ακόμα το αποτέλεσμα δεν με βοηθάει για να μπορέσω να βγάλω κάποια συμπεράσματα.

Ελπίζω τους επόμενους μήνες να αποκαλυφτεί αυτό.
 

tol

Well-Known Member
Gorgi
Πήγες σε ένα τοπ γιατρό και μια κλινική από τις καλύτερες.
Έβαλες πάρα πολλά graft σε όλη την έκταση του κεφαλιού και μπήκατε σε όλες τις ζώνες.
Είχες πάρα πολύ μαμά μαλλί και η στήριξη που είχες σαν βάση ήταν υπεραρκετή,το αποτέλεσμα που θα έπρεπε να είχες με βάση και τα στατιστικά σου έπρεπε να ήταν εντυπωσιακό σε όρους πυκνότητας.

Φιλε vlafo, αντικειμενικα το αποτελεσμα του φιλου gorgi, σε καμια περιπτωση "δεν τα σπαει".

Ειχε ολες τις παραμετρους ευνοϊκες...

Αρκετο μαμα μαλλι
πολλα μεταμοσχευμενα grafts
χρηση φιναστεριδης
και κορυφαιο ( ; ) γιατρο

Το ερωτηματικο ... για ευνοητους λογους.

Εξαλλου, αξιολογα μελη με αμεση εμπειρια απο την κλινικη του Ερντογαν, εχουν επιβεβαιωσει ρητα την αμφιβολια και την επιφυλακτικοτητα οσον αφορα στην "κορυφαια" ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων.

Ο Πανος (ενα απο τα διακεκριμενα μελη) που εχει ιδία αποψη και εμπειρια, εχει γραψει οτι τα τελευταια χρονια υπαρχουν πολλες "αστοχιες" και υποβαθμιση της ποιοτητας των μεταμοσχευσεων στην κλινικη του κ. Ερντογαν.
 

vlafo

Well-Known Member
To πρόβλημα στο συγκεκριμένο περιστατικό φίλε tol,έγκειται στο γεγονός πως ενώ είναι ήδη στον 6ο μήνα σε μεγάλο βαθμό ολοκληρωμένο,δεν μπορώ να το αξιολογήσω καθόλου.
Η εικόνα που έχω δεν είναι καθόλου καλή στα μάτια μου για 4500g (γίνομαι αιρετικός το ξέρω) αλλά θέλω να μπορέσω να δω καθαρά πως ξεκίνησε,που πήγε και που κατέληξε (ακόμα έχει δρόμο) και δεν μπορώ την παρούσα στιγμή να το κάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα το δω και θα σου πω μην ανησυχείς.

Σου έχω δείξει ότι υπάρχει κάτι που το αφήνω στο απυρόβλητο?
Όποιος και να είναι.

Σε αντίθεση με τους περισσότερους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μας λείπει μια πολύ βασική φώτο για να σχολιάσουμε το αποτέλεσμα. Πριν την μμ πανοραμική με στεγνό. Δεν ξέρω γιατί δεν μπήκε αφού μπαίνει παντού μετά.
 

Gianney

Well-Known Member
Θα ήθελα να μάθω πως κρίνει και η @asmed το περιστατικό μέχρι τώρα.Παντως στα μάτια μου ο σχεδιασμός μπροστά ίσως από τους καλύτερους με βάση τα δικά μου μάτια και οι πυκνότητες μετρημένες όπως πρέπει.Η φύτρωση που ναι και το σημαντικότερο μένει να δούμε
 

oreo

Well-Known Member
Θα ήθελα να μάθω πως κρίνει και η @asmed το περιστατικό μέχρι τώρα.Παντως στα μάτια μου ο σχεδιασμός μπροστά ίσως από τους καλύτερους με βάση τα δικά μου μάτια και οι πυκνότητες μετρημένες όπως πρέπει.Η φύτρωση που ναι και το σημαντικότερο μένει να δούμε
Εννοείς τον αρχικό σχεδιασμό ή την εικόνα στο 6μηνο ?
 

gorgi

Active Member
@vlafo , @tol συμφωνώ, κι εγώ ο ίδιος δεν αισθάνομαι ότι το αποτέλεσμα "τα έχει σπάσει" έως τώρα. Προφανώς και υπάρχει αισθητή βελτίωση, δεν το συζητάω οπότε υπάρχει μια άλφα ικανοποίηση, αλλά αυτό θα έλειπε με τόσα χρήματα και τόσα grafts να μην υπήρχε ούτε και αυτό :) H hairline μου κατέβηκε όσο κάτω δεν ήταν ποτέ, και μου πάει θεωρώ, αλλά προσωπικά περιμένω/ελπίζω να δώσει και άλλο από άποψη φύτρωσης και πύκνωσης τους επόμενους μήνες . Ειδικά σε κάποια σημεία μπροστά που ξέρω ότι έχει μπει θυλάκιο δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη τρίχες. Είδωμεν. Πάντως για να είμαστε και σωστοί οφείλω να πώ πως οι φωτογραφίες που ανεβάζω είναι από άποψη φωτισμού και επεξεργασίας επίτηδες έτσι "πειραγμένες" ώστε πραγματικά να φαίνονται οι "ατέλειες" όσο το δυνατόν πιο έντονα.

@CVIAL η φωτογραφία που αναφέρεις υπάρχει στο αρχείο μου αλλά δεν έχει μπεί στο αρχικό ποςτ γιατί το φόρουμ έχει ένα ανόητο όριο δεκα φωτογραφιών ανα ποστ. Και εφόσον ήθελα να δημοσιεύσω και την εικόνα με τα Graft statistics (άρα 1 + 5 + 5 = 11 φωτογραφίες) έπρεπε να κόψω μία και επέλεξα αυτή με τα στεγνά. Την επισυνάπτω εδώ μαζί με μια μια άλλη που επίσης δεν πόσταρα λόγω του ορίου που ανέφερα πιο πάνω.

0_5.JPG 0_6.JPG


@Gianney, @aeratos28 και @oreo εγώ και στον σχεδιασμό αρχικά είχα ενστάσεις, μου φαινόταν σε κάποια σημεία μη συμμετρικός, μέχρι που αντηλήφθηκα ότι και η μούρη μου είναι η ασύμμετρη :p . Και όταν άρχισαν να βγαίνουν τα μαλλια και άρα να θολώνει κάπως η hairline οι μικροδιαφορές αυτές γίναν στα μάτια μου παντελώς αμελητέες. Οπότε άντε πες ο σχεδιασμός ήταν καλός, ΟΚ. Αυτό που με καίει έμενα τώρα όπως είπα πιο πάνω είναι η φύτρωση, εκεί κρίνεται το παιχνίδι.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν είπε κανένας πως δεν είναι σημαντική η φυτρωση.απλα σχολιασαμε το σχεδιασμό της hairline.
@vlafo , @tol συμφωνώ, κι εγώ ο ίδιος δεν αισθάνομαι ότι το αποτέλεσμα "τα έχει σπάσει" έως τώρα. Προφανώς και υπάρχει αισθητή βελτίωση, δεν το συζητάω οπότε υπάρχει μια άλφα ικανοποίηση, αλλά αυτό θα έλειπε με τόσα χρήματα και τόσα grafts να μην υπήρχε ούτε και αυτό :) H hairline μου κατέβηκε όσο κάτω δεν ήταν ποτέ, και μου πάει θεωρώ, αλλά προσωπικά περιμένω/ελπίζω να δώσει και άλλο από άποψη φύτρωσης και πύκνωσης τους επόμενους μήνες . Ειδικά σε κάποια σημεία μπροστά που ξέρω ότι έχει μπει θυλάκιο δεν έχουν εμφανιστεί ακόμη τρίχες. Είδωμεν. Πάντως για να είμαστε και σωστοί οφείλω να πώ πως οι φωτογραφίες που ανεβάζω είναι από άποψη φωτισμού και επεξεργασίας επίτηδες έτσι "πειραγμένες" ώστε πραγματικά να φαίνονται οι "ατέλειες" όσο το δυνατόν πιο έντονα.

@CVIAL η φωτογραφία που αναφέρεις υπάρχει στο αρχείο μου αλλά δεν έχει μπεί στο αρχικό ποςτ γιατί το φόρουμ έχει ένα ανόητο όριο δεκα φωτογραφιών ανα ποστ. Και εφόσον ήθελα να δημοσιεύσω και την εικόνα με τα Graft statistics (άρα 1 + 5 + 5 = 11 φωτογραφίες) έπρεπε να κόψω μία και επέλεξα αυτή με τα στεγνά. Την επισυνάπτω εδώ μαζί με μια μια άλλη που επίσης δεν πόσταρα λόγω του ορίου που ανέφερα πιο πάνω.

Προβολή συνημμένου 49381Προβολή συνημμένου 49382


@Gianney, @aeratos28 και @oreo εγώ και στον σχεδιασμό αρχικά είχα ενστάσεις, μου φαινόταν σε κάποια σημεία μη συμμετρικός, μέχρι που αντηλήφθηκα ότι και η μούρη μου είναι η ασύμμετρη :p . Και όταν άρχισαν να βγαίνουν τα μαλλια και άρα να θολώνει κάπως η hairline οι μικροδιαφορές αυτές γίναν στα μάτια μου παντελώς αμελητέες. Οπότε άντε πες ο σχεδιασμός ήταν καλός, ΟΚ. Αυτό που με καίει έμενα τώρα όπως είπα πιο πάνω είναι η φύτρωση, εκεί κρίνεται το παιχνίδι.
 

giannis88test

Active Member
εγώ νομίζω πως για χι-ψι λόγους σε πάει γραμμικά και όχι εκθετικά και στο 8μηνο θα είσαι καλά
 
Μπλουζα