Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην ξεχνάτε ότι μιλάμε για μικρό λόγο 2.0. Το πρόβλημα (μέχρι στιγμής) είναι η πυκνότητα σε όλη την hairline στο defined zone. Οι υπόλοιπες περιοχές είναι καλές. Για να πετύχεις καλό αποτέλεσμα εκεί θες είτε υψηλές πυκνότητες με χαμηλό λόγο είτε κανονικές πυκνότητες με υψηλό λόγο. Εδώ έχουμε χαμηλό λόγο και μάλλον κανονική πυκνότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Aρχικά φαίνεται να πηγαίνει σχετικά καλά.
Αν θυμάμαι καλά μπροστά στη χερλάιν η πυκνότητα σύμφωνα με τα στατιστικά του ήταν υπολογισμένη στα 46g που είναι μια καλή πυκνότητα,θα περίμενα όμως με το συνολικό αριθμό των g που τοποθετήθηκαν πολύ καλύτερο σχεδιασμό σε όρους πυκνότητας.
Το συγκεκριμένο περιστατικό είχε όλες τις προυποθέσεις για ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα.
Ο χαμηλός λόγος που είχε μπορούσε να τροποποιηθεί ελαφρώς προς τα πάνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με λόγο 2 η πυκνότητα δεν είναι επαρκής για δυνατό αποτέλεσμα. Μιλάμε για max 90τρίχες (45x2) και με μια φύτρωση 95% μιλάμε για 85τρίχες.
 

vlafo

Well-Known Member
Με λεπτή τρίχα που είχε θα μπορούσε να το ανεβάσει λίγο στις 110 τρίχες και να επιλέξει να ανεβάσει λίγο το λόγο.
Θα μπορούσε να τον πάει 2,20 δεν είναι out of range.
Απλά στηρίχτηκε αποκλειστικά στον μαμίσιο που με το σύνολο των μονοτρίχων το έριξε.
 

nick90

Well-Known Member
ο λόγος 2 είναι ο γενικός του λόγος κιόλας, hairline έχει ακόμα μικρότερο λόγο, λόγω και των πολλών μονότριχων..οπότε πέφτει ακόμα περισσότερο ο αριθμός τριχών
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστή παρατήρηση, εγώ μιλάω για το τέλος της hairline, όχι το πρώτο εκατοστό, εκεί θα μπορούσε να έχει λόγο 2.0
 

gorgi

Active Member
εγώ νομίζω πως για χι-ψι λόγους σε πάει γραμμικά και όχι εκθετικά και στο 8μηνο θα είσαι καλά
Θα δείξει φίλε μου, το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να μην βελτιωθεί περεταίρω. Ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση αν θέλω να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένος. Έχει αλλάξει το παρουσιαστικό μου κανονικότατα πλέον και το βιώνω καθημερινά αυτό. Αλλά για να πω ότι είμαι σουπερ ικανοποιημένος δεδομένων των εξόδων και των grafts περιμένω να δω μια ελαφριά επιπλέον πύκνωση, και να φυτρώσουν τρίχες εκεί που έχουν μπει grafts. Υπάρχουν μερικά σημεία που ξέρω ότι έχει μπει graft και δεν έχει σκάσει φύτρα ακόμα. Αν διαφημίζεις 95% survival για τα grafts με τη χρήση του KEEP θέλουμε να δούμε και τα αντίστοιχα αποτελέσματα, fair is fair. Θα δούμε οι επόμενες φωτό θα είναι στους 8, στους 10 και στους 12 μήνες, ελπίζουμε για το καλύτερο :)

@CVIAL, @vlafo είναι αλήθεια ότι ο λόγος μου είναι πολύ χαμηλός, ναι. Και ότι η πυκνότητα με 46 είναι κανονική επίσης ισχύει. Οπότε το αποτέλεσμα μπροστά δεν γίνεται να είναι τρελό, εκ των πραγμάτων. Η δική μου ελπίδα είναι να ειμαστε όσο πιο κοντά σε αυτο το "46" γίνεται, έχω την αίσθηση ότι απέχουμε ακόμα λίγο απο αυτό.
 

oreo

Well-Known Member
Θα δείξει φίλε μου, το χειρότερο που μπορεί να συμβεί είναι να μην βελτιωθεί περεταίρω. Ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση αν θέλω να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένος. Έχει αλλάξει το παρουσιαστικό μου κανονικότατα πλέον και το βιώνω καθημερινά αυτό. Αλλά για να πω ότι είμαι σουπερ ικανοποιημένος δεδομένων των εξόδων και των grafts περιμένω να δω μια ελαφριά επιπλέον πύκνωση, και να φυτρώσουν τρίχες εκεί που έχουν μπει grafts. Υπάρχουν μερικά σημεία που ξέρω ότι έχει μπει graft και δεν έχει σκάσει φύτρα ακόμα. Αν διαφημίζεις 95% survival για τα grafts με τη χρήση του KEEP θέλουμε να δούμε και τα αντίστοιχα αποτελέσματα, fair is fair. Θα δούμε οι επόμενες φωτό θα είναι στους 8, στους 10 και στους 12 μήνες, ελπίζουμε για το καλύτερο :)

@CVIAL, @vlafo είναι αλήθεια ότι ο λόγος μου είναι πολύ χαμηλός, ναι. Και ότι η πυκνότητα με 46 είναι κανονική επίσης ισχύει. Οπότε το αποτέλεσμα μπροστά δεν γίνεται να είναι τρελό, εκ των πραγμάτων. Η δική μου ελπίδα είναι να ειμαστε όσο πιο κοντά σε αυτο το "46" γίνεται, έχω την αίσθηση ότι απέχουμε ακόμα λίγο απο αυτό.
Σε σχέση με την τοποθέτηση περίμενα διαφορετική ομοιογένεια στην hairline. Aντιθέτως μου φαίνεται λίγο άναρχη και δεν μιλάω για την πυκνότητα. Προφανώς απο μια α΄απόσταση θα δείχνει αλλιώς, στις φώτο όμως κάνει μπαμ. Δεν ξέρω αν το παρατηρείς και εσύ αυτό ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Το λεω για τον Βλαφο εκει που ειπε οτι εχει λεπτη τριχα ο gorgi οποτε θα μπορουσε να ανεβασει τον λογο προς τα πανω...Θα μπερδευτηκε με αλλον καθως 60 micron ειναι εμφανως χοντρη...
 

oreo

Well-Known Member
Το λεω για τον Βλαφο εκει που ειπε οτι εχει λεπτη τριχα ο gorgi οποτε θα μπορουσε να ανεβασει τον λογο προς τα πανω...Θα μπερδευτηκε με αλλον καθως 60 micron ειναι εμφανως χοντρη...
Μάλλον έχει κολήσει το k-bot στο 60 και τους βγάζει όλους ταμαμ :p
 

gorgi

Active Member
Σε σχέση με την τοποθέτηση περίμενα διαφορετική ομοιογένεια στην hairline. Aντιθέτως μου φαίνεται λίγο άναρχη και δεν μιλάω για την πυκνότητα. Προφανώς απο μια α΄απόσταση θα δείχνει αλλιώς, στις φώτο όμως κάνει μπαμ. Δεν ξέρω αν το παρατηρείς και εσύ αυτό ?
Αν με το "άναρχη" εννοείς ότι έχει σε κάποια σημεία κενά ή είναι σε κάποια σημεία πιο αραιή από άλλα, ναι, ακριβώς αυτό εννοώ.
Εν τω μεταξύ είχα και μια κλήση follow-up από την ASMED (δείχνουν ενδιαφέρον, αυτοί με κάλεσαν, να τα λέμε και αυτά) και το συζητήσαμε και αυτό το θέμα και μου είπανε ότι δεν έχει τελειώσει ακόμα σε καμία περίπτωση η φάση και ότι τους επόμενους μήνες θα συνεχίσω να βλέπω καινούργιες τρίχες να φυτρώνουν. Αν τώρα αυτό σημαίνει ότι θα μειωθεί η "αναρχία" που λες κι εσύ, θα δούμε, το ελπίζω πάντως!
 

gorgi

Active Member
Gorgi μια χαρά είσαι σε σχέση με πριν. Να χαίρεσαι το νέο look
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, το βλέπω κι εγώ ο ίδιος και το βιώνω και καθημερινά. Με ρωτάνε πλέον συχνά άτομα (ειδικά αν έχουν να με δουν καιρό) και με ρωτάνε για τα μαλλιά μου, αν άλλαξα σαμπουάν και τέτοια
 

oreo

Well-Known Member
Αν με το "άναρχη" εννοείς ότι έχει σε κάποια σημεία κενά ή είναι σε κάποια σημεία πιο αραιή από άλλα, ναι, ακριβώς αυτό εννοώ.
Εν τω μεταξύ είχα και μια κλήση follow-up από την ASMED (δείχνουν ενδιαφέρον, αυτοί με κάλεσαν, να τα λέμε και αυτά) και το συζητήσαμε και αυτό το θέμα και μου είπανε ότι δεν έχει τελειώσει ακόμα σε καμία περίπτωση η φάση και ότι τους επόμενους μήνες θα συνεχίσω να βλέπω καινούργιες τρίχες να φυτρώνουν. Αν τώρα αυτό σημαίνει ότι θα μειωθεί η "αναρχία" που λες κι εσύ, θα δούμε, το ελπίζω πάντως!
Εύχομαι τα καλύτερα να είναι ahead φίλε ;)
 
Μπλουζα