Gorgi, ASMED Clinic, FUE, 4500 grafts, 15-16/11/2021

vlafo

Well-Known Member
Η φίνα που ξεκίνησε τώρα λογικά δεν θα προλάβει να κάνει δουλειά και αν είναι αδύνατα πολλά μαμά τότε μάλλον έχεις δίκιο.Ας ελπίσουμε να μην είναι έτσι σαφώς.Αλλα νομίζω το λάθος είναι που δεν ξεκίνησε ο φίλος πριν μπει ήδη φινα
Ένα 6μηνο πριν έπρεπε αλλά ποτέ δεν είναι αργά.
Άλλωστε ο φίλος δεν φαίνεται να έχει τόσες αδύναμες τρίχες,και όσες έχεις καλύτερα να τις χάσει.
Πιστεύω θα έχει ένα θεαματικό αποτέλεσμα και για άλλη μια φορά πρέπει να του δώσουμε τα εύσημα μας για την πλήρη και επαγγελματική παρουσίαση που κάνει.
Να μαθαίνουν κάποιοι πως γίνονται σωστά οι δουλειές και όχι πασαλείματα.
Και δέχεται ότι του πούμε χωρίς να αντιδράει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ θα έλεγα φίλε gorgi να πας στο 1mg/day μέχρι το 6μηνο γιατί η μικρότερη δόση αργεί περισσότερο να σε πιάσει και έχεις αρκετό μαμά μαλλί που χρειάζεται όσο πιο γρήγορα προστασία για να αποφευχθεί το μόνιμο shock loss, και μετά περιόρισε τη δόση στο 3mg/week
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ θα έλεγα φίλε gorgi να πας στο 1mg/day μέχρι το 6μηνο γιατί η μικρότερη δόση αργεί περισσότερο να σε πιάσει και έχεις αρκετό μαμά μαλλί που χρειάζεται όσο πιο γρήγορα προστασία για να αποφευχθεί το μόνιμο shock loss, και μετά περιόρισε τη δόση στο 3mg/week
Εγώ πιστεύω ότι ήθελε 6 μήνες πριν να μπει φίνα,τώρα είτε 7 mg είτε 3 δεν πιστεύω να έχει σημασία
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω ότι ήθελε 6 μήνες πριν να μπει φίνα,τώρα είτε 7 mg είτε 3 δεν πιστεύω να έχει σημασία
Το ιδανικό θα ηταν να ξεκίνουσε ενα εξάμηνο πριν, αλλά αφού δεν ξεκίνησε έστω τώρα θα πρέπει να πάρει τη μέγιστη δόση 7mg για να λειτουργήσει όσο πιο άμεσα γίνεται το φάρμακο.
 

gorgi

Active Member
Φίλε @gorgi ο Ερντο τι δολοσογία/συχνότητα φίνας σου πρότεινε;
Ή μόνος σου αποφάσισες 3mg/week ;

Ο Ερντο το κλασικό 1 mg/day που προτείνει η μαμά εταιρία, εγώ μόνος μου είπα να το πάω πιο συντηρητικά, λόγω ευαισθησίας του οργανισμού μου σε σχεδόν κάθε είδους medication. Πρωτη φορά ακουσα τους Knudsen/Jayaprekash του the Hairloss show να μιλάνε για τα 3mg/day, δεμ μου φάνηκε παράλογη η προσέγγιση τους και το θεώρησα καλό compromise.
 

gorgi

Active Member
Κάτι άλλο παιδιά, η φίνα στην Ελλάδα είναι over the counter ή prescription? Γιατί ακόμα έχω τα κουτιά απο Τουρκία, δεν έχει χρειαστεί ακόμα να αγοράσω. Να ξέρω αν μπορώ να μπω #yolo σε ένα φαρμακείο και να αγοράσω, ή αν πρέπει πρώτα να πάω σε γιατρό για συνταγή.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ο Ερντο το κλασικό 1 mg/day που προτείνει η μαμά εταιρία, εγώ μόνος μου είπα να το πάω πιο συντηρητικά, λόγω ευαισθησίας του οργανισμού μου σε σχεδόν κάθε είδους medication. Πρωτη φορά ακουσα τους Knudsen/Jayaprekash του the Hairloss show να μιλάνε για τα 3mg/day, δεμ μου φάνηκε παράλογη η προσέγγιση τους και το θεώρησα καλό compromise.

Αγορίνα όχι 3 mg την μέρα. Δεν υπάρχει ουσία σε κάτι τέτοιο και δε συστήνεται πουθενά . Πότε το είπαν αυτό ; Καλά ο jayaprekash πολύ πιθανό να το είπε με τα error 404 που τρώει και μπερδεύει τη φιναστερίδη με την κοπανιστή αλλά αποκλείεται να το έκανε confirm o Knudsen .
 

nick90

Well-Known Member
Αγορίνα όχι 3 mg την μέρα. Δεν υπάρχει ουσία σε κάτι τέτοιο και δε συστήνεται πουθενά . Πότε το είπαν αυτό ; Καλά ο jayaprekash πολύ πιθανό να το είπε με τα error 404 που τρώει και μπερδεύει τη φιναστερίδη με την κοπανιστή αλλά αποκλείεται να το έκανε confirm o Knudsen .
φίλε legwg προφανώς και μπερδεύτηκε, και ήθελε να πει 3mg/week...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Αγορίνα όχι 3 mg την μέρα. Δεν υπάρχει ουσία σε κάτι τέτοιο και δε συστήνεται πουθενά . Πότε το είπαν αυτό ; Καλά ο jayaprekash πολύ πιθανό να το είπε με τα error 404 που τρώει και μπερδεύει τη φιναστερίδη με την κοπανιστή αλλά αποκλείεται να το έκανε confirm o Knudsen .
Χαχα 3 mg την εβδομάδα
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αγορίνα όχι 3 mg την μέρα. Δεν υπάρχει ουσία σε κάτι τέτοιο και δε συστήνεται πουθενά . Πότε το είπαν αυτό ; Καλά ο jayaprekash πολύ πιθανό να το είπε με τα error 404 που τρώει και μπερδεύει τη φιναστερίδη με την κοπανιστή αλλά αποκλείεται να το έκανε confirm o Knudsen .
Μάλλον 3mg/week ήθελε να γράψει ο φίλος.
O jayaprekash να ξεκινήσει και αυτός φίνα σιγά σιγά νομίζω διότι θα ξεκινήσει να χάνει ποιότητα τρίχας.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάλλον 3mg/week ήθελε να γράψει ο φίλος.
O jayaprekash να ξεκινήσει και αυτός φίνα σιγά σιγά νομίζω διότι θα ξεκινήσει να χάνει ποιότητα τρίχας.
Καλά αυτός έχει καλό θέμα. Φαίνεται ότι το μαλλί έχει μείνει στο 1/3 αυτού που ήταν .
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πρέπει να ξεκινήσει να χτίζει ποιότητα τρίχας και αυτός χαχα
Αυτός αμφιβάλλω πολλές φορές αν είναι γιατρός. Τις προάλλες ηθελε να βγάλει βίντεο για τη μινοξιδιλη και περιέγραψε τη φιναστερίδη. Γενικα απ'οταν ψαχτηκα και ειδα οτι παλια με πλαστα έγγραφα εκανε τον γιατρό για να πάρει εγκρίσεις και τον πήγανε δικαστικά με πρόστιμα έχει πέσει φουλ στα μάτια μου .
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αυτός αμφιβάλλω πολλές φορές αν είναι γιατρός. Τις προάλλες ηθελε να βγάλει βίντεο για τη μινοξιδιλη και περιέγραψε τη φιναστερίδη. Γενικα απ'οταν ψαχτηκα και ειδα οτι παλια με πλαστα έγγραφα εκανε τον γιατρό για να πάρει εγκρίσεις και τον πήγανε δικαστικά με πρόστιμα έχει πέσει φουλ στα μάτια μου .
Τον πλάκωσαν τα side effects φαίνεται χωρίς να παίρνει αγωγή - βαρεμένος και αυτός.
 

gorgi

Active Member
@Legwg James, @Gianney, @MaleCyprus, @nick90 παιδιά σαφώς και έχετε δίκιο, μπερδεύτηκα, 3mg/week εννοούσα, τα 3 την ημέρα θα τα σκεφτόμουν μόνο αν είχα BPH:p .
Ευχαριστώ για την διόρθωση, το αφήνω ωστόσο έτσι, δεν το διορθώνω, για να βγάζει νόημα η μετέπειτα συζήτηση στο νήμα.


@vag25 ευχαριστώ φίλε, να ξέρω να μην αγχώνομαι. Αν και επειδή είναι ακριβό φάρμακο θα πρέπει μακροπρόθεσμα είτε να το γυρίσω σε proscar και να κόβω χάπια, είτε να ψάξω το ίδιο από άλλη φαρμακευτική. Κλίνω μάλλον στο δεύτερο, αλλά θα δείξει.

Εν τω μεταξύ ρώτησα την ASMED coordinator μου σήμερα για κούρεμα με trimmer μετά τον πρώτο μήνα και μου έκοψε τα φτερά. Trimmer λέει στη δότρια μετά τους 3-4 μηνες και στη λήπτρια μετά τους 4-6:eek: Μόνο ψαλίδι λέει.
Εν τω μεταξύ έχω επαγγελματικό trimmer, λαδωμένο, συντηρημένο κτλ. και η κοπέλα μου έχει χέρι πούπουλο και μπορεί το όλο εγχείρημα να γίνει σούπερ προσεκτικά και αργά. Δεν την ένοιαξε καθόλου, ήταν αμετάκλητη. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα, ειδικά στη δότρια...:rolleyes:
 
Μπλουζα