Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

manly_Man

Well-Known Member
Δεν ξερω αν ακουστηκε «καπως» το περι τερματισμου, διευκρινιζω οτι εννοουσα να μπει οτι περισσοτερο χωραει. Δεν προδικασα το αποτελεσμα με αυτη μου την φραση.
με το "τρελαίνεται να βλέπει να μιλάνε για τερματισμούς" προφανώς εννοεί ότι χαίρεται που βλέπει μέλη να πάνε για το μέγιστο αποτέλεσμα και δεν επαναπαύονται με τα λίγα. Καλή επιτυχία να έχεις !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Μου είπε ότι το 55g είναι το max που παίζει σε 1μμ αλλά μόνο όταν υπάρχει λόγος. Εδώ ο λόγος ήταν η πολύ λεπτή τρίχα. Επίσης λόγω αυτής μπορούσε να χρησιμοποιήσει και λεπτότερο implanter άρα μπορούσε να το επιχειρήσει με ασφάλεια.
Αυτό που είχες πει σε προηγούμενα ποστ ότι με μια μμ βάζεις 40 45 max χωρίς τα μαμά μαλλιά που ίσως υπάρχουν και στην δεύτερη πας για 50 55 60 αναλογα ,το ακολουθεί ο Λορέντζο; Βέβαια εδώ πως θα χωρέσει και άλλα grafts ,αφού φαίνεται ήδη τουμπανιασμενο;
 

Gianney

Well-Known Member
Καλή φύτρωση,κάτι μου λέει ότι θα σαι το καλύτερο αποτέλεσμα από την τετράδα :cool: .Απλή διαίσθηση
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Αν και με 9100 g δε θα έπρεπε, ωστόσο ζηλεύω (με την καλή έννοια) τις δότριες μαμούθ!
Να ευχηθώ και σε 'σενα να είσαι πάντα καλά , να χαίρεσαι το απίθανο αποτέλεσμα που θα πάρεις!
 

vlafo

Well-Known Member
Αν και με 9100 g δε θα έπρεπε, ωστόσο ζηλεύω (με την καλή έννοια) τις δότριες μαμούθ!
Να ευχηθώ και σε 'σενα να είσαι πάντα καλά , να χαίρεσαι το απίθανο αποτέλεσμα που θα πάρεις!
Γιατί να τις ζηλέψεις φίλε Ιούλιε?
Αγώνες θα κάνουμε ποιός την έχει μεγαλύτερη?:)
Το θέμα είναι να έχεις τόσα πίσω όσα χρειάζονται για να κάνεις τη δουλειά σου όχι απλά με ενα αποτέλεσμα αξιοπρεπές,αλλά με σχετικά υψηλούς στόχους και προσδοκίες.
Και το σημαντικότερο να τα βγάλεις,γιατί αν τα αφήνεις και κάθονται αραγμένα τα g σαν τα πρόβατα,τότε καλύτερα να μην έχεις.
 

gggali

Member
Περαν του like στα μηνυματά σας, ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας.
7η ημέρα σήμερα μετά την επέμβαση και στο πρωινό λούσιμο αύξησα την πίεση βάσει των οδηγιών του γιατρού.
Δεν πονάω καθόλου, αξιζει νομίζω να δειτε την κατάσταση της δότριας με κόντρα ήλιο
 

Συνημμένα

  • Back Donor_day7.jpg
    Back Donor_day7.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 207
  • Left Donor_day7.jpg
    Left Donor_day7.jpg
    987.4 KB · Προβολές: 193
  • Right Donor_day7.jpg
    Right Donor_day7.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 227

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O ggali ήρθε για περισσότερες μετρήσεις. Μέτρησα hairline (πρώτα 12mm) σε διάφορες θέσεις δεξιά -κέντρο-αριστερά και μια μέτρηση ζώνη B.

Αρχή hairline 0-9mm (από την μαύρη γραμμή και μέσα): 52g

density 4.png


Αρχή hairline (0-12mm) - 57g

density 2.png


Αρχή hairline (0-12mm) - 55g

density 3.png


Άρα μπορούμε να πούμε με ασφάλεια (μετρήσεις σε 3 x 1.5=4.5cm2) ότι σε όλη την hairline στο πρώτο εκατοστό κινήθηκε με πυκνότητες 55g κατά μέσον όρο.

Στην ζώνη B μέτρησα πυκνότητα 47g.

density 1.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Καλή φυτρωση, αν κ την θεωρώ δεδομένη, το πρόβλημα που είχες μοιάζει με το δικό μου, επισης έχω κ εγώ πολύ λεπτή τρίχα, βέβαια δεν έχω τέτοια δότρια χρυσάφι, ποσα τριχ. θα χρειαστείς για να είσαι κομπλέ, τι σου είπε ο Λορεντζο;
 

gggali

Member
Καλή φυτρωση, αν κ την θεωρώ δεδομένη, το πρόβλημα που είχες μοιάζει με το δικό μου, επισης έχω κ εγώ πολύ λεπτή τρίχα, βέβαια δεν έχω τέτοια δότρια χρυσάφι, ποσα τριχ. θα χρειαστείς για να είσαι κομπλέ, τι σου είπε ο Λορεντζο;


Ευχαριστώ,
Frontal αν χρειαστεί και ειναι εφικτο θα μπουν αλλα 500g ισως και παραπανω καθως του ειπα οτι θελω να παρω το βέλτιστο αποτέλεσμα.
Για το crown πιθανο να αρκει μια πυκνοτητα τοποθετησης 35g μιας και εχω και καποια μαλλιά αρα σε εκταση 60cm2 = 2.100g. Προσωπικα θα ηθελα να πετυχουμε πυκνοτητα 45g αρα να μπουν 2.700g, θα το δουμε οταν ερθει η ωρα.
Γενικοτερα ο γιατρος το παει βημα βημα, εχουμε καθορισει την στρατηγικη μας αλλα τελικα νουμερα για το crown θα δουμε την καταλληλη στιγμη.
 
Μπλουζα