Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

vlafo

Well-Known Member
Nαι έχεις δίκιο είναι και αυτές οι περιοχές γύρω στα 30 και είναι all included.
Μια χαρά είναι τα 45g βέβαια θα δείχνει λιγότερο οπτικά αλλά αυτό(αύξηση πυκνότητας)το πετυχαίνει άνετα στη 2μμ.
Με τέτοια δότρια κάνει ότι θέλει και όπου θέλει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Nαι έχεις δίκιο είναι και αυτές οι περιοχές γύρω στα 30 και είναι all included.
Μια χαρά είναι τα 45g βέβαια θα δείχνει λιγότερο οπτικά αλλά αυτό(αύξηση πυκνότητας)το πετυχαίνει άνετα στη 2μμ.
Με τέτοια δότρια κάνει ότι θέλει και όπου θέλει.

Μην ξεχνάς ότι είχε τουλάχιστον και καμμιά 500 δικά του, δηλαδή 500/85=6g + 45g = 51g x 2.61 x 0.046 = 6,12 και με λίγο layering θα δείχνει καλύτερα λόγω πυκνής hairline. Βέβαια ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, αν με την δεύτερη ρίξει άλλα 500 μπροστά θα φτάσει μαμα και ειδικά με τέτοιους λόγους.
 

vlafo

Well-Known Member
Μην ξεχνάς ότι είχε τουλάχιστον και καμμιά 500 δικά του, δηλαδή 500/85=6g + 45g = 51g x 2.61 x 0.046 = 6,12 και με λίγο layering θα δείχνει καλύτερα λόγω πυκνής hairline. Βέβαια ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, αν με την δεύτερη ρίξει άλλα 500 μπροστά θα φτάσει μαμα και ειδικά με τέτοιους λόγους.
Έτσι ακριβώς,οπότε ακόμα και με αυτή την τρίχα θα είναι απόλυτα καλυμμένος.
Ωραία στρατηγική, η πιο σωστή που έπρεπε να ακολουθήσει και αν και δεν μας συνηθίζει ο αγαπητός Jose(σε τόσο δυνατές πυκνότητες με τη μιά) μπράβο του ήταν το καλύτερο σενάριο που θα μπορούσε να παίξει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μου είπε ότι το 55g είναι το max που παίζει σε 1μμ αλλά μόνο όταν υπάρχει λόγος. Εδώ ο λόγος ήταν η πολύ λεπτή τρίχα. Επίσης λόγω αυτής μπορούσε να χρησιμοποιήσει και λεπτότερο implanter άρα μπορούσε να το επιχειρήσει με ασφάλεια.
 

gggali

Member
Το πλανο μας, που άλλωστε το ξέρει ο CVIAL καλύτερα και απο μένα, είναι να επιτύχουμε την μέγιστη δυνατή πυκνότητα καθώς η δότρια έχει τέτοια δυναμική. Αυτό που είπαμε και με τον γιατρό είναι, πρώτα από όλα να επιτευχθεί η ζητουμενη φύτρωση και στην δευτερη επέμβαση με το καλό να το τερματίσουμε
 

veg

Active Member
Καλη φυτρωση και απο μενα , μου δινει την εντυπωση οτι και με την μια θα στεκεται πολυ καλα , λογω του οτι και το crown δεν ειναι εντελως αδειο και ειδα προχωρησε και προς τα πισω . Θα δινει εικονα thin crown και αυτο οταν καποις εστιασει εκει . Η λεπτη τριχα απο την μια δεν δινει καλυψη απο την αλλη δινει ευκολοτερα φυσικοτητα εχω την εντυπωση . Θα παει πολυ καλα οπως και οι υπολοιποι .
 

vlafo

Well-Known Member
Τρελλαίνομαι όταν ακούω πλέον μέλη να μιλάνε για τερματισμούς.
Νομίζω το έβαλα το λιθαράκι μου όπως ο tol για τη φίνα ας πούμε.

Το μόνο που απομένει είναι να το βλέπουμε πλέον σαν αποτελέσματα.
 

oreo

Well-Known Member
Μου είπε ότι το 55g είναι το max που παίζει σε 1μμ αλλά μόνο όταν υπάρχει λόγος.
Ο λόγος ο ίδιος <========= Στους λόγους για τις πυκνές τοποθετήσεις στις μετ αν πας στο βιβλίο, θα με δείς φώτο.
Καλή επιτυχία, φίλε. Είθε να δεις εαυτόν καθώς αγαπάς.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλή φύτρωση να έχεις φίλε. Με τέτοια δότρια κάνεις ότι θέλεις...Πάλι καλά που γίνονται και μετρήσεις και ανακαλύπτονται ότι έχουν τεράστιες δότριες και μεγάλα norwood, γιατί άλλοι γιατροί επειδή δεν κάνουν μετρήσεις ακολουθούν παντού συντηρητικές προσεγγίσεις θεωρώντας ότι αυτό ειναι το σωστό ακόμα και να έχει πολύ μεγάλο απόθεμα...!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο λόγος ο ίδιος <========= Στους λόγους για τις πυκνές τοποθετήσεις στις μετ αν πας στο βιβλίο, θα με δείς φώτο.
Καλή επιτυχία, φίλε. Είθε να δεις εαυτόν καθώς αγαπάς.

Ναι είσαι ένας από τους "λόγους" στο σχετικό κεφάλαιο και αναμενόμενη η παρεμβασή σου.
 

oreo

Well-Known Member
Το πλανο μας, που άλλωστε το ξέρει ο CVIAL καλύτερα και απο μένα, είναι να επιτύχουμε την μέγιστη δυνατή πυκνότητα καθώς η δότρια έχει τέτοια δυναμική. Αυτό που είπαμε και με τον γιατρό είναι, πρώτα από όλα να επιτευχθεί η ζητουμενη φύτρωση και στην δευτερη επέμβαση με το καλό να το τερματίσουμε
Με λόγο 2.61 πας και για καλό coverage που είναι άκρως απαραίτητο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή φύτρωση να έχεις φίλε. Με τέτοια δότρια κάνεις ότι θέλεις...Πάλι καλά που γίνονται και μετρήσεις και ανακαλύπτονται ότι έχουν τεράστιες δότριες και μεγάλα norwood, γιατί άλλοι γιατροί επειδή δεν κάνουν μετρήσεις ακολουθούν παντού συντηρητικές προσεγγίσεις θεωρώντας ότι αυτό ειναι το σωστό ακόμα και να έχει πολύ μεγάλο απόθεμα...!

Η αλήθεια είναι ότι συνήθως υψηλές πυκνότητες συνδυάζονται με χαμηλούς λόγους και το αντίστροφο καταλήγοντας σε πρίπου 180-200τρίχες/cm2. Υπάρχει όμως και μια κατηγορία (όχι πολλοί αλλά όχι και αμελητέο ποσοστό) που έχουν και μεγάλο λόγο και μεγάλη πυκνότητα. Υπήρχε άλλο ένα τέτοιο μέλος που έκανε μμ τώρα τον Οκτώβρη και είχε δότρια 15.655g (η μεγαλύτερη μέχρι τώρα) λόγω πυκνότητας (100-114g) και λόγου (2.40-2.63). Εκεί έγινε εξαγωγή με 2.71.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι συνήθως υψηλές πυκνότητες συνδυάζονται με χαμηλούς λόγους και το αντίστροφο καταλήγοντας σε πρίπου 180-200τρίχες/cm2. Υπάρχει όμως και μια κατηγορία (όχι πολλοί αλλά όχι και αμελητέο ποσοστό) που έχουν και μεγάλο λόγο και μεγάλη πυκνότητα. Υπήρχε άλλο ένα τέτοιο μέλος που έκανε μμ τώρα τον Οκτώβρη και είχε δότρια 15.655g (η μεγαλύτερη μέχρι τώρα) λόγω πυκνότητας (100-114g) και λόγου (2.40-2.63). Εκεί έγινε εξαγωγή με 2.71.
Μάλιστα. Πολύ τυχερός λοιπόν αυτός με τον συνδυασμό υψηλής πυκνότητας και λόγου. Τελικά χωρίς μετρήσεις, δύσκολα θα τα ανακαλύψεις όλα αυτά και θα κινείσαι στα τυφλά...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα αυτό είναι δεδομένο. Εδώ ο φίλος θεωρούσε τον εαυτό του κακό υποψήφιο ενώ τελικά (όπως και ο Ιούλιος) ότι ήταν από τους καλύτερους.
 

vlafo

Well-Known Member
Μάλιστα. Πολύ τυχερός λοιπόν αυτός με τον συνδυασμό υψηλής πυκνότητας και λόγου. Τελικά χωρίς μετρήσεις, δύσκολα θα τα ανακαλύψεις όλα αυτά και θα κινείσαι στα τυφλά...
"Μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι" φίλε Ronaldo.
 

bobby

Well-Known Member
Textbook case για εμένα που έχω ίδιο χρώμα μαλλιών, το ίδιο λεπτή τρίχα (45μm), μάλλον επίσης καλό λόγο (πάρα πολλά 3-4 τριχα μου είπε και είδα στην κάμερα) αλλά όχι μαμούθ δότρια (μου την υπολόγισε στα 8k) αλλά πολλά περισσότερα μαμά μαλλιά στην περιοχή NW5.
Θα το παρακολουθώ προσεκτικά γιατί με τον φίλο μοιάζουμε πολύ. Επίσης εγώ παίρνω (και δεν θα σταματήσω ποτέ να παίρνω..) φίνα.
Καλή επιτυχία φίλε (την θεωρώ δεδομένη)!!!!! Συμβουλή ξεκίνα φίνα, έστω σε low dose.
 

bobby

Well-Known Member
Τρελλαίνομαι όταν ακούω πλέον μέλη να μιλάνε για τερματισμούς.
Νομίζω το έβαλα το λιθαράκι μου όπως ο tol για τη φίνα ας πούμε.

Το μόνο που απομένει είναι να το βλέπουμε πλέον σαν αποτελέσματα.
Μού εχεις επηρεάσει τον @oreo και θέλει το μαλλί του από Cisse να το κάνει Carembeu......... :D :D :D :D :D
 

Συνημμένα

  • carembeu.jpg
    carembeu.jpg
    27.5 KB · Προβολές: 79
  • cisse.jpg
    cisse.jpg
    16.4 KB · Προβολές: 75

gggali

Member
Τρελλαίνομαι όταν ακούω πλέον μέλη να μιλάνε για τερματισμούς.
Νομίζω το έβαλα το λιθαράκι μου όπως ο tol για τη φίνα ας πούμε.

Το μόνο που απομένει είναι να το βλέπουμε πλέον σαν αποτελέσματα.

Δεν ξερω αν ακουστηκε «καπως» το περι τερματισμου, διευκρινιζω οτι εννοουσα να μπει οτι περισσοτερο χωραει. Δεν προδικασα το αποτελεσμα με αυτη μου την φραση.
 
Μπλουζα