Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

gggali

Member
Καλησπέρα, όλα πάνε μια χαρά, είμαι στους 3μιση μήνες περίπου χωρις κανένα πρόβλημα.
Παραθέτω δύο απόλυτα ξεγυμνωτικές φωτογραφίες με κοντρα ήλιο απο iPhone 12 Pro Max

343EEDB1-C9A8-4314-B9B3-3A7AC32A255D_1_201_a.jpeg

0C37EC45-56EA-413D-8E61-0ED054C03C34_1_201_a Large.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλησπέρα, όλα πάνε μια χαρά, είμαι στους 3μιση μήνες περίπου χωρις κανένα πρόβλημα.
Παραθέτω δύο απόλυτα ξεγυμνωτικές φωτογραφίες με κοντρα ήλιο απο iPhone 12 Pro Max

Προβολή συνημμένου 45183
Προβολή συνημμένου 45185

Δότρια "ανέγγιχτη" (βέβαια με τις πυκνότητες που είχες η δότρια σου τώρα είναι καλύτερη από την δικιά μου την "απείραχτη" :p :p :p :p :p ).

Τώρα θα αρχίσουν τα ωραία!!!!! Αν μπορείς βάλε και καμιά φώτο από τον δέυτερο μήνα.
 

Pan77

Active Member
Πραγματικά η δότρια είναι λες και δεν την άγγιξε...

Έτσι είναι όταν γίνεται σωστός προγραμματισμός. Να τα βλέπουν αυτά κάποιοι και να μην λένε την καραμέλα ''δεν γίνεται η δότρια να φαίνεται ανέγγιχτη με εξαγωγή 4.000g'' είσαι παράλογος, μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
 

alex7

Well-Known Member
Πραγματικά η δότρια είναι λες και δεν την άγγιξε...

Έτσι είναι όταν γίνεται σωστός προγραμματισμός. Να τα βλέπουν αυτά κάποιοι και να μην λένε την καραμέλα ''δεν γίνεται η δότρια να φαίνεται ανέγγιχτη με εξαγωγή 4.000g'' είσαι παράλογος, μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Φίλε άστο καλύτερα το θέμα των μμ .Σε χαλάει πολύ
 

bobby

Well-Known Member
Πραγματικά η δότρια είναι λες και δεν την άγγιξε...

Έτσι είναι όταν γίνεται σωστός προγραμματισμός. Να τα βλέπουν αυτά κάποιοι και να μην λένε την καραμέλα ''δεν γίνεται η δότρια να φαίνεται ανέγγιχτη με εξαγωγή 4.000g'' είσαι παράλογος, μόνο και μόνο για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.

Αν θέλεις να είσαι όμως αντικειμενικός πρέπει να πεις ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση η τρίχα είναι πολύ λεπτή και επιτρέπει την χρήση μικρού punch. Καθώς επίσης οι «μαμά» πυκνότητες της δότριας ήταν 106/110/95 grafts/cm2 κσι Μ.Ο. >250 τρίχες/cm2. Γεγονός που σημαίνει ότι παίρνοντας 4000 graft η δότρια του είναι καλύτερη από την «παρθένα» δικιά μου που δεν είναι και άσχημη με 8k….. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες…

Αν είχε χοντρή τριχα και χρησιμοποιούνται μεγαλύτερο punch (0,9 για μονότριχα διτριχα και 1 για τα μεγαλύτερα) δεν θα ήταν τέτοια η εικόνα.

Αλλά βέβαια η αλήθεια είναι ότι ο Λορεντζο κάνει εξαιρετική διαχείρηση της δότριας.
 

Pan77

Active Member
Αν θέλεις να είσαι όμως αντικειμενικός πρέπει να πεις ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση η τρίχα είναι πολύ λεπτή και επιτρέπει την χρήση μικρού punch. Καθώς επίσης οι «μαμά» πυκνότητες της δότριας ήταν 106/110/95 grafts/cm2 κσι Μ.Ο. >250 τρίχες/cm2. Γεγονός που σημαίνει ότι παίρνοντας 4000 graft η δότρια του είναι καλύτερη από την «παρθένα» δικιά μου που δεν είναι και άσχημη με 8k….. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες…

Αν είχε χοντρή τριχα και χρησιμοποιούνται μεγαλύτερο punch (0,9 για μονότριχα διτριχα και 1 για τα μεγαλύτερα) δεν θα ήταν τέτοια η εικόνα.

Αλλά βέβαια η αλήθεια είναι ότι ο Λορεντζο κάνει εξαιρετική διαχείρηση της δότριας.

Μα αυτό λέω. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες για αυτό η καθεμία θέλει προγραμματισμό, μετρήσεις κλπ. Ο γιατρός γνωρίζοντας άριστα την δουλειά του κινήθηκε αναλόγως και το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν θέλεις να είσαι όμως αντικειμενικός πρέπει να πεις ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση η τρίχα είναι πολύ λεπτή και επιτρέπει την χρήση μικρού punch. Καθώς επίσης οι «μαμά» πυκνότητες της δότριας ήταν 106/110/95 grafts/cm2 κσι Μ.Ο. >250 τρίχες/cm2. Γεγονός που σημαίνει ότι παίρνοντας 4000 graft η δότρια του είναι καλύτερη από την «παρθένα» δικιά μου που δεν είναι και άσχημη με 8k….. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες…

Αν είχε χοντρή τριχα και χρησιμοποιούνται μεγαλύτερο punch (0,9 για μονότριχα διτριχα και 1 για τα μεγαλύτερα) δεν θα ήταν τέτοια η εικόνα.

Αλλά βέβαια η αλήθεια είναι ότι ο Λορεντζο κάνει εξαιρετική διαχείρηση της δότριας.

Τι punch χρησιμοποίησε, ξέρεις?
 

bobby

Well-Known Member
Για αυτό τον λόγο και η εικόνα της δότριας.
Μην αρχίσω να γράφω για εμβαδά τραυματισμού 1mm vs 0,85mm πόσο μάλλον και υπό κλίση (έλλειψη αντί κύκλου)... Τα έχεις πει έσυ παλιότερα τόσες φορές....... :p :p :p :p :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από 0.7-0.9. Αυτό που χρησιμοποιεί πιο πολύ είναι το 0.80-0.85mm (κατά δηλωσή του). Μην ξεχνάς ότι ο Λορενζο κυνηγάει κατά βάση μεγάλους λόγους άρα πολύτριχα σε αντίθεση με τον Erdo.
 

bobby

Well-Known Member
Ναι αλλά πιστεύω για μονότριχα σε τύπους με λεπτή τριχα θα μπορούσε να παίζει και πιο κάτω. Βέβαια μιλάμε για μικρούς αριθμούς απτά δεν έχει νόημα στο 10-15% των εξαγωγών να χρησιμοποιείς 0,75 αντι 0,8-0,85….
 

oreo

Well-Known Member
Ναι αλλά πιστεύω για μονότριχα σε τύπους με λεπτή τριχα θα μπορούσε να παίζει και πιο κάτω. Βέβαια μιλάμε για μικρούς αριθμούς απτά δεν έχει νόημα στο 10-15% των εξαγωγών να χρησιμοποιείς 0,75 αντι 0,8-0,85….
Γιατί να μην κάνει εναλλαγή στην εξαγωγή ? Νομίζω οτι αυτό είναι το καλύτερο κ οτι το εφαρμόζει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι αλλά πιστεύω για μονότριχα σε τύπους με λεπτή τριχα θα μπορούσε να παίζει και πιο κάτω. Βέβαια μιλάμε για μικρούς αριθμούς απτά δεν έχει νόημα στο 10-15% των εξαγωγών να χρησιμοποιείς 0,75 αντι 0,8-0,85….

Μονότριχα βγάζει 200-300. Μπορεί και να το κάνει μπορεί και όχι (όχι ότι θα κάνει διαφορά). Θα το ρωτήσω πάντως.
 

Bill 10

Member
Λιγο αχαρη περιοδος ε??Η καθημερινοτητα πως ειναι δεδομενου οτι οταν σε παρατηρει καποιος εστιαζει εκει??Το καταλαβαινουν??Παει λιγο αργα η κανω λαθος??
 

gggali

Member
Λιγο αχαρη περιοδος ε??Η καθημερινοτητα πως ειναι δεδομενου οτι οταν σε παρατηρει καποιος εστιαζει εκει??Το καταλαβαινουν??Παει λιγο αργα η κανω λαθος??

Ναι εστιάζουν και με ρωτάνε, οι δαφορά είναι εμφανής. Δεν ξέρω αν πηγαίνει αργά, είμαι στο 50-60% οπότε αναμένω σημαντική βελτίωση τους επόμενους μήνες. Εξάλλου δεν περίμενα να είμαι "Μπεζος¨ τόσο γρήγορα και με μια ΜΜ. Με την επόμενη θα πάρω το αποτέλεσμα που θέλω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τον είδα από κοντά, η δεξιά του πλευρά (είναι περίπου 3cm2 γιατί έχει μικρό κεφάλι) πάρει αργά, το υπόλοιπο κεφάλι είναι εκεί που έπρεπε για τον μήνα του. Μην ξεχνάμε ότι έχει πολύ λεπτή τρίχα και σίγουρα στην δεύτερη (που επεί προγραμματίσει έτσι και αλλιώς) πρέπει να κάνει μια πύκνωση αν χρειαστεί.
 

Bill 10

Member
Ναι εστιάζουν και με ρωτάνε, οι δαφορά είναι εμφανής. Δεν ξέρω αν πηγαίνει αργά, είμαι στο 50-60% οπότε αναμένω σημαντική βελτίωση τους επόμενους μήνες. Εξάλλου δεν περίμενα να είμαι "Μπεζος¨ τόσο γρήγορα και με μια ΜΜ. Με την επόμενη θα πάρω το αποτέλεσμα που θέλω.
Εγινε καλη συνεχεια!!
 
Μπλουζα