Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

oreo

Well-Known Member
Για να δούμε ,θα τα καταφέρεις 2,5 /graft αλλά από αναμονή τι παίζει ;Εγώ θα έλεγα Λορέντζο , freitas Couto
Στείλε μου 5 αποτελέσματα απο τον καθέναν σε τοποθετήσεις κάτω απο 1500graft και εγώ θα σου πω που θα πάω ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Εγώ φίλε σας την έσκασα..
Χαχα.
Το θέμα είναι να πάρεις πραγματικά σωστό αποτέλεσμα,μετά τα λεφτά τα ξεχνάς αλλά εδώ βλέπουμε τα κωμικοτραγικά και δε μιλάει κανείς από ευγένεια δήθεν.
Μην θίξουμε τα κακώς κείμενα.
Τον oreo τον ψήνω για Freitas να έχουμε το πρώτο αποτέλεσμα του φόρουμ σε ασθενή χωρίς α.α.
Για να δούμε θα τα καταφέρω.
Αυτή η "ευγένεια" έφαγε μερικούς και μη παρεξηγηθεί κάποιος γιατρός αν θίξουνε τα κακώς κείμενα του...
Άντε ναι ψήστον για Freitas...ή και Villa
 

alexskg

Verified MM member
Καλησπέρα και καλή επιτυχία gggali! Φαίνεται πολύ καλή δουλειά, εύχομαι τα καλύτερα. Να κάνω μια ερώτηση που μου γεννήθηκε βλέποντας ζουμαρισμενες τις φώτο. Είναι ιδέα μου ή υπάρχουν αρκετά διτριχα στην πρώτη σειρά της hairline; είναι φυσιολογικό αυτό; ρώταω γιατί είχα την εντύπωση ότι εκεί μπαίνουν αποκλειστικά μονοτριχα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα και καλή επιτυχία gggali! Φαίνεται πολύ καλή δουλειά, εύχομαι τα καλύτερα. Να κάνω μια ερώτηση που μου γεννήθηκε βλέποντας ζουμαρισμενες τις φώτο. Είναι ιδέα μου ή υπάρχουν αρκετά διτριχα στην πρώτη σειρά της hairline; είναι φυσιολογικό αυτό; ρώταω γιατί είχα την εντύπωση ότι εκεί μπαίνουν αποκλειστικά μονοτριχα

Όλα εξαρτώνται από το πάχος της τρίχας. Σε πολύ λεπτό μαλλί όπως εδώ θες πολύ λίγα μονότριχα (1 σειρά δηλαδή) και μετά φουλ 2τριχα από πίσω (μερικά από αυτά μπορεί να είναι και front row αλλά όχι sentinel) και 3τριχα. Στις πιο χοντρές τρίχες θες 2 (πιθανώς και 3) σειρές μονότριχα.
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή επιτυχία gggali! Φαίνεται πολύ καλή δουλειά, εύχομαι τα καλύτερα. Να κάνω μια ερώτηση που μου γεννήθηκε βλέποντας ζουμαρισμενες τις φώτο. Είναι ιδέα μου ή υπάρχουν αρκετά διτριχα στην πρώτη σειρά της hairline; είναι φυσιολογικό αυτό; ρώταω γιατί είχα την εντύπωση ότι εκεί μπαίνουν αποκλειστικά μονοτριχα
Δεν μπαίνουν μόνο μονότριχα , αυτό είναι μύθος. Και υπάρχουν διάφοροι λόγοι που είναι Mythbusted
 

Aldo

Well-Known Member
Εγώ φίλε σας την έσκασα..
Χαχα.
Το θέμα είναι να πάρεις πραγματικά σωστό αποτέλεσμα,μετά τα λεφτά τα ξεχνάς αλλά εδώ βλέπουμε τα κωμικοτραγικά και δε μιλάει κανείς από ευγένεια δήθεν.
Μην θίξουμε τα κακώς κείμενα.
Τον oreo τον ψήνω για Freitas να έχουμε το πρώτο αποτέλεσμα του φόρουμ σε ασθενή χωρίς α.α.
Για να δούμε θα τα καταφέρω.
[/
Ναι αυτό απο ευγένεια, πρέπει να διορθωθεί. Απο την άλλη τα μέλη δεν πρέπει να τρώμε αμάσητο οτι σερβίρετε. Θέλει ερωτήσεις. Χθες που ρώτησα για την hairline είχα τους λόγους μου. Βέβαια το καλό με τον γραπτό λόγο, είναι οτι ανα πάσα στιγμή τον έχεις μπροστά σου και με νηφάλιο μυαλό, ανακαλύπτεις πράγματα που με το πρώτο ανάγνωσμα δεν παρουσιάστηκαν.
[\QUOTE]
Από τα εγχώρια δεν είμαι βεβαιοσσ από αυτά που έχω δει οτι , αξίζει κάποιο αποτέλεσμα για τα λεφτά που ζητάνε…
Πχ το δικό μου, δεν είναι ανιτπροσωπευτικο του κόστους, εκτιμώ !
(Δεν το έγραψα στο δικό μου νήμα γιατί είναι κλειδωμένο απ τον Cvial)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μπαίνουν μόνο μονότριχα , αυτό είναι μύθος. Και υπάρχουν διάφοροι λόγοι που είναι Mythbusted

Βέβαια μπορεί και μερικά από τα 2τριχα που βλέπεις να είναι στην ουσία 1τριχα. Το έχουμε εξηγήσει εκτενώς στο partial transection.
 

Gianney

Well-Known Member
Όλα εξαρτώνται από το πάχος της τρίχας. Σε πολύ λεπτό μαλλί όπως εδώ θες πολύ λίγα μονότριχα (1 σειρά δηλαδή) και μετά φουλ 2τριχα από πίσω (μερικά από αυτά μπορεί να είναι και front row αλλά όχι sentinel) και 3τριχα. Στις πιο χοντρές τρίχες θες 2 (πιθανώς και 3) σειρές μονότριχα.
Μια σειρά μονοτριχα είναι 200 δηλ όσα μπήκαν έδω;
 

Gianney

Well-Known Member
Όπως προείπα πιστεύω θα πάει σούπερ η υπόθεση σου φίλε.Σαν δεύτερη μμ μετά πρώτα θεός πες κάνα 35 επί 60 =2100 με υψηλό λόγο πάλι κάνα 2,6 και θα σαι μαμισιος παλι :cool: Εσύ βέβαια έχεις και δοτρια μεγάλη μπορείς να κουμπώσεις και αλλα
 

gggali

Member
Να εισαι καλα, θα το παω μεχρι τερμα.
Βεβαια αν εχω μια ικανοποιητκη καλυψη με πυκνοτητα 35g στο crown συν τα λιγα δικα μου, και αν οπως εχει πει και ο CVIAL, βαλω και 500+ μπροστα θα ειμαι ευχαριστημενος. Οχι τιποτα αλλο, δοτρια μαμουθ ξεμαμουθ, ας κρατησω μικρο καλαθι γιατι πιθανο να χρειαστω και στο μελλον κατι ακομα απο την στιγμη που δεν παιρνω φινα.
Απο την αλλη βεβαια θα μου πεις με σχεδον 15.000g διαθεσιμα, και 7.500g να βαλω συνολο θα εχω αποθεμα.
 

Gianney

Well-Known Member
Να εισαι καλα, θα το παω μεχρι τερμα.
Βεβαια αν εχω μια ικανοποιητκη καλυψη με πυκνοτητα 35g στο crown συν τα λιγα δικα μου, και αν οπως εχει πει και ο CVIAL, βαλω και 500+ μπροστα θα ειμαι ευχαριστημενος. Οχι τιποτα αλλο, δοτρια μαμουθ ξεμαμουθ, ας κρατησω μικρο καλαθι γιατι πιθανο να χρειαστω και στο μελλον κατι ακομα απο την στιγμη που δεν παιρνω φινα.
Απο την αλλη βεβαια θα μου πεις με σχεδον 15.000g διαθεσιμα, και 7.500g να βαλω συνολο θα εχω αποθεμα.
Ναι πες 2100 crown και μπροστά καμία 500 θ πας 2600 ,οπότε θα έχεις αρκετό απόθεμα ακόμα ;)
 

alexskg

Verified MM member
Ευχαριστώ για την απάντηση στην απορία μου. Και πάλι καλή επιτυχία gggali. Το pattern της αα σου είναι παρόμοιο με το δικό μου και θεωρώ ότι θα έχεις εξαιρετικό αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα