Gggali, dr Jose Lorenzo, FUE, 3901g, 14-15/10/2021

gggali

Member
Νομίζω πως κάποιοι, βάζω και τον εαυτό μου, μπερδεύουμε την έννοια " πολύ καλός γιατρός " με το " μάγος "... Εδώ ο ggali έκανε μια επέμβαση 3900 grafts ,άφησε μια δοτρια σχεδόν ανέγγιχτη και άλλαξε την εικονα του τελείως... Συμφωνώ δεν φύτρωσε ένα μικρό ποσοστό. (Προσωπικά εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω από μια φώτο.. όσα μέλη μετράνε με το ματι όλα τα grafts τους αξίζει ένα μπράβο) Συμφωνώ επίσης ότι το κόστος είναι υπερδιπλάσιο από άλλες κλινικές, όμως αυτό είναι κάτι το οποίο γνωριζει ο ασθενης εκ των προτέρων.. Όμως ο ασθενης είναι υπέρ ευχαριστημένος με την εικονα του , η δοτρια του είναι πέραν του δέοντος αρκετή για 2η μμ και η τσέπη του ανθρώπου προφανώς το αντέχει. Άρα γιατί το ψάχνουμε παραπάνω? Ειδικά αφού ο ιδιος ο γιατρός επισήμανε πρώτος την αστοχία και θα το καλύψει ο ιδιος, πρακτικά έχουμε μια επιτυχημένη (πολύ για τα δικά μου μάτια, λιγότερο για άλλους ) επέμβαση. Gggali ΝΑ ΤΟ ΧΑΊΡΕΣΑΙ...

Ευχαριστω πολυ!

Και να προσθεσω οτι ακομα κι αν επρεπε να πληρωσω το συμπληρωμα των 100g θα το εκανα με χαρα απο τη στιγμη ειδικα που στην ΜΜ μου πληρωσα 3.800g και μπηκαν 3.901g χωρις καποια επιπλεον επιβαρυνση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Didier11

Active Member
Πάρα πολύ καλό αποτελέσμα για τόσο λεπτή τρίχα και κόντρα στον ήλιο! Επίσης βρε @gggali πάρε κανένα χειρότερο smartphone να βγάλεις φωτογραφίες, σε δείχνει χειρότερο το Pro Max! Πλάκα κάνω, από κοντά στο μέσο κοινό μάτι νομίζω θα είσαι άψογος! Υπομονή τώρα για την 2η! ;)
 

aeratos28

Just aeratos
Το κόστος είναι μεγάλο αλλά όχι υπερδιπλάσιο πλέον .όπως είπε και ο cvial αν δεν κάνω λάθος..ότι δεν είναι μικρό το κόστος όμως συμφωνώ και εγώ ..δεν θα δώσει ο gggali 3k και θα ξεμπερδεψει ..το γνωρίζει εξαρχής αυτό ..το θέμα είναι το τι θεωρούμε αστοχία..αν,στα 3900 θεωρείται αστοχία το να συμπληρώσει 100 grafts,τότε σε άλλη επέμβαση με αντίστοιχο,αρκετά μεγάλο κόστος ,με 2500 περίπου grafts έχουμε αστοχία τα 500-600 ,επίσης έχουμε αστοχία σε φυσικότητα και έχουμε αστοχία σε ποιοτικά χαρακτηριστικά όπως φορά τριχών σε τεμποραλς κτλ ,αυτό,τι το θεωρούμε?πανωλεθρία?γτ κάποιοι συγκρίνετε αυτά τα δύο που προανέφερα ως ένα και το αυτό
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δες το σχόλιο 209 από κάτω. Τι έγραψα. Ζήτησα απλά μια πανοραμική φωτογραφία, ότι μόνο αυτή λείπει. Αμα θεωρούσα οτι οι υπόλοιπες είναι σκοτεινές ή οτι φαντάζεσαι εσύ θα έγραφα, βάλε και γενικά καθαρές φωτογραφίες πέρα από τις πανοραμικές. Μετά είδα δεν ανέβασε πανοραμικές και το έγραψα πάλι, και απλά πρόσθεσα το καθαρές και φωτεινές που δεν το ειχα βάλει πριν γιατι τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...Σου εξηγώ οτι τις βρίσκω μια χαρά τις υπόλοιπες και απλά έλειπαν οι πανοραμικές και εσύ συνεχίζεις τα δικά σου. Σου εξήγησα οτι και σε άλλα νήματα ζητάω το ίδιο αν δεν δω να βάλει πανοραμικές. Οπότε μη βλέπεις φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν.

Πολύ ωραία, αφού δεν το καταλαβαίνεις, θα μου επιστρέψεις να σε εγκαλώ σε κάθε νήμα που θα θεωρώ ότι δεν υπάρχουν φωτεινές και καθαρές φώτο για να καταλάβουμε αυτό που θέλω να πω με παραδείγματα.
 

gggali

Member
Πάρα πολύ καλό αποτελέσμα για τόσο λεπτή τρίχα και κόντρα στον ήλιο! Επίσης βρε @gggali πάρε κανένα χειρότερο smartphone να βγάλεις φωτογραφίες, σε δείχνει χειρότερο το Pro Max! Πλάκα κάνω, από κοντά στο μέσο κοινό μάτι νομίζω θα είσαι άψογος! Υπομονή τώρα για την 2η! ;)
Ευχαριστώ πολύ!
Οντως απο κοντα το αποτελεσμα ειναι καλυτερο απο αυτο που δειχνουν οι φωτογραφιες απο αυτο το ριμαδοτηλεφωνο. Χαχα!
Επισης η χωριστρα μου ειναι απο την μεριά που λειπουν τα 100g. Αν ηταν απο την αλλη ουτε οι μισοι δεν θα το ειχαν καταλαβει.
Ευχομαι και η δικες σου να πανε τελεια, βλεπω εχεις ξεκινησει δυνατα!
 

Disco

Well-Known Member
Πολύ ωραία, αφού δεν το καταλαβαίνεις, θα μου επιστρέψεις να σε εγκαλώ σε κάθε νήμα που θα θεωρώ ότι δεν υπάρχουν φωτεινές και καθαρές φώτο για να καταλάβουμε αυτό που θέλω να πω με παραδείγματα.
Εσύ δεν καταλαβαίνεις μου φαίνεται οτι απλά ζήτησα να ανεβάσει πανοραμικές (επειδή δεν είχε βάλει) και απλά πρόσθεσα το φωτεινές και καθαρές χωρίς να υπονοώ κάτι που εσύ φαντάζεσαι και σου εξηγώ αλλά δεν θες να καταλάβεις. Άμα τύχει και δω σε άλλο νήμα να μην έχει πανοραμικές θα βάλω και το φωτεινές και καθαρές για να ικανοποιηθείς. Οκ ;

Το σχόλιο #209 το είδες; που απλά ζήτησα μια πανοραμική και οτι μόνο αυτή λείπει ; Γιατί δεν σε βλέπω να το σχολιάζεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν πρόκειται περί προσωπικής ικανοποίησης, δεν χρειάζομαι πιο φωτεινές ή πιο καθαρές φώτο για να καταλάβω ένα αποτέλεσμα. Υπάρχει όμως και αυτό που λέμε "κοινό περί δικαίου αίσθημα".
 

Disco

Well-Known Member
Δεν πρόκειται περί προσωπικής ικανοποίησης, δεν χρειάζομαι πιο φωτεινές ή πιο καθαρές φώτο για να καταλάβω ένα αποτέλεσμα. Υπάρχει όμως και αυτό που λέμε "κοινό περί δικαίου αίσθημα".
Ούτε εγώ ζήτησα πιο φωτεινές φωτογραφίες από το παλικάρι γιατί μια χαρά ηταν. Απλά του είπα να βάλει πανοραμικές επειδή δεν ειχε βάλει και απλά πρόσθεσα το καθαρές στο δεύτερο σχόλιο μου. Στο εξηγώ και πάλι λες τα δικά σου. Τι να πω. Στο πρώτο σχόλιο είχα πει απλά να βάλει μια πανοραμική και ότι μόνο αυτή λείπει. Οπως θα έκανα σε κάθε νήμα που δεν έβλεπα πανοραμικές φωτογραφίες. Και μένα με νοίαζει το δίκαιο γιαυτό και ζήτησα και πανοραμική όπως ζητάμε και από άλλα νήματα ενώ εδώ δεν είδα να ζητάει κανείς.

Ξαναβάζω αλλή μια φορά το πρώτο σχόλιο που έκανα οτι απλά λείπει μια πανοραμική. Ότι ειχα να πω το είπα.

Νομίζω μια πανοραμική φωτογραφία λείπει να δούμε πως φαίνεται από πάνω και να φανεί και το midscalp, δεν είδα κάποια τέτοια φωτογραφία σε αυτές του 7ου.
 

bobby

Well-Known Member
Α ρε @aeratos28 που φτάσαμε….. να τους εγκαλείς την τάξη….. χαχαχαχαχαχαχα

Πάντως η διαφωνία τους είναι σε κόσμια πλαίσια δεν είναι για μπαν οι άνθρωποι……σε αντίθεση με εσένα όταν τα «παίρνεις στην κράνα» …….. χαχαχαχαχα
 

aeratos28

Just aeratos
Θα είμαι αμείλικτος ..δεν σηκώνω το παραμικρό..η θα γίνετε άνθρωποι η θα πάρετε πόδι .χαχαχαχαχα
Α ρε @aeratos28 που φτάσαμε….. να τους εγκαλείς την τάξη….. χαχαχαχαχαχαχα

Πάντως η διαφωνία τους είναι σε κόσμια πλαίσια δεν είναι για μπαν οι άνθρωποι……σε αντίθεση με εσένα όταν τα «παίρνεις στην κράνα» …….. χαχαχαχαχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Εντωμεταξυ αν η αστοχία ήταν διάσπαρτη σε όλη την επιφάνεια και όχι σε 2-3 τετ εκατοστά δεν θα ασχολούμασταν καν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να αναδεικνυεις τα θέματα όπως και να έχουν, να μην τα συγκαλύπτεις και να τα συζητάς με αντικειμενικό και νηφάλιο τρόπο χωρίς υπερβολές. Βασική προυπόθεση να ξέρεις τι είναι αυτό βλέπεις.
 

Gianney

Well-Known Member
Εγω πάντως φοβάμαι μήπως ο φίλος διακόψει και την παρουσίαση.θα πρέπει να μην περνάνε τις κόκκινες γραμμές γτ οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις είναι αυτές που χρειάζονται στο φόρουμ μας.
 

bobby

Well-Known Member
Ηρεμία, ψυχραιμία και ρεαλισμός-αντικειμενικότητα χρειάζεται στην αντιμετώπιση όλων των ζητημάτων στην ζωή δηλαδή και στις ΜΜ. Υπερβολικός ενθουσιασμός ή υπερβολική απογοήτευση, υπερβολικό κράξιμο ή υπερβολικά εγκώμια σε γιατρούς δεν χρειάζονται και δεν εξυπηρετούν τίποτα….
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κανείς από αυτούς που έχουν κάνει μμ στον Λορένζο δεν θα διακόψει παρουσίαση, ουτε θα βάλει μη "καθαρές και φωτεινές" φώτο. Το έχω τονίσει σε όλους από την αρχή και ήταν μια από τις προυποθέσεις που έθεσα. Θέλουμε διαφάνεια, παρουσίαση μέχρι το τέλος και συνέπεια. Ετσι μόνο θα προσφέρουμε υπηρεσίες στην κοινότητα.
 

Gianney

Well-Known Member
Κανείς από αυτούς που έχουν κάνει μμ στον Λορένζο δεν θα διακόψει παρουσίαση, ουτε θα βάλει μη "καθαρές και φωτεινές" φώτο. Το έχω τονίσει σε όλους από την αρχή και ήταν μια από τις προυποθέσεις που έθεσα. Θέλουμε διαφάνεια, παρουσίαση μέχρι το τέλος και συνέπεια. Ετσι μόνο θα προσφέρουμε υπηρεσίες στην κοινότητα.
Σωστός πολύ καλά το είπες και το έθεσες.Απλα καμία φορά οι έντονες λογομαχίες η το να ζητάμε τον ουρανό με τ άστρα..γενικά το λέω..ίσως αποτρέψει πολλούς από το να κάνουν παρουσίαση ..και δεν είναι θέμα πάντα ..μαλθακοτητας και ευαισθησίας όπως πολλοί μπορούν να πουν
 

Pan77

Active Member
Εγω πάντως φοβάμαι μήπως ο φίλος διακόψει και την παρουσίαση.θα πρέπει να μην περνάνε τις κόκκινες γραμμές γτ οι ανεξάρτητες παρουσιάσεις είναι αυτές που χρειάζονται στο φόρουμ μας.
Γιατί να διακόψει την παρουσίαση? Εγώ τι έπρεπε να κάνω με τα σχόλια που μου γράφανε? Να άλλαζα χώρα? Μέχρι και ρατσιστικό σχόλιο είχαμε από τον aerato προς εμένα που με αποκάλεσε φαλακρή-μπιπ και άλλα εμετικά που δεν θέλω καν να αναφέρω. Σε φόρουμ που έχει να κάνει με μαλλιά να αποκαλείς κάποιον φαλακρό, πόσο μάλλον κάποιον που είχε αποτυχημένη μμ, θα είχε διαγραφεί μόνιμα με συνοπτικές διαδικασίες καθώς και το προφιλ του και ότι άλλο είχε γράψει, όχι να παραμένει και να μας κάνει την μαμα Τερέζα λίγες μέρες μετά.

Συμφωνώ ότι σε κάθε παρουσίαση πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια κυρίως ως προς την συμπεριφορά των μελών προς το άτομο που έκανε την μμ, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει υποθεί κάτι χοντρό, πέρα από μια γκρίνια για 100-200g που την θεωρώ γελοία, ειδικά αν σκεφτείς ότι υπάρχουν περιστατικά που 3000g+ έχουν κάνει φτερά και ακόμα τα ψάχνουμε.

Όπως και να έχει, το αποτελέσμα το gggali είναι εκπλητικό και έχει ακόμα πολύ να δώσει, με την 2η μμ θα είναι καλύτερος και από ότι ήταν πριν αρχίσει να χάνει μαλλιά.
 

gggali

Member
Αρχικα σεβομαι τον χωρο του φορουμ που με φιλοξενεί και κυριως τον Cvial για οσα μου εχει προσφερει οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησει η παρουσιαση.
Οι αρνητικές και κακοπροαιρετες κριτικες ή οι υπερβολικες απαιτησεις των μελων δεν με αγγιζουν καν καθως ειμαι απολυτα συνειδητοποιημενος για την κατασταση που ηταν το κεφαλι μου, τι θα επρεπε να περιμενω απο τη καθε φαση της ΜΜ καθως και για το μεχρι στιγμης αποτελεσμα. Σε αυτο βέβαια επαιξε μεγαλο ρολο η αντιμετωπιση του γιατρού, η αναλυτικότατη προσέγγιση του και βεβαίως η υποστήριξη του Cvial.
 

Gianney

Well-Known Member
Γιατί να διακόψει την παρουσίαση? Εγώ τι έπρεπε να κάνω με τα σχόλια που μου γράφανε? Να άλλαζα χώρα? Μέχρι και ρατσιστικό σχόλιο είχαμε από τον aerato προς εμένα που με αποκάλεσε φαλακρή-μπιπ και άλλα εμετικά που δεν θέλω καν να αναφέρω. Σε φόρουμ που έχει να κάνει με μαλλιά να αποκαλείς κάποιον φαλακρό, πόσο μάλλον κάποιον που είχε αποτυχημένη μμ, θα είχε διαγραφεί μόνιμα με συνοπτικές διαδικασίες καθώς και το προφιλ του και ότι άλλο είχε γράψει, όχι να παραμένει και να μας κάνει την μαμα Τερέζα λίγες μέρες μετά.

Συμφωνώ ότι σε κάθε παρουσίαση πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια κυρίως ως προς την συμπεριφορά των μελών προς το άτομο που έκανε την μμ, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει υποθεί κάτι χοντρό, πέρα από μια γκρίνια για 100-200g που την θεωρώ γελοία, ειδικά αν σκεφτείς ότι υπάρχουν περιστατικά που 3000g+ έχουν κάνει φτερά και ακόμα τα ψάχνουμε.

Όπως και να έχει, το αποτελέσμα το gggali είναι εκπλητικό και έχει ακόμα πολύ να δώσει, με την 2η μμ θα είναι καλύτερος και από ότι ήταν πριν αρχίσει να χάνει μαλλιά.
Συμφωνώ αλλά αν δεις ανέφερα στο ποστ που έκανα ότι αναφέρομαι γενικα.Εγω προσωπικά είμαι αρνητικός σε χαρακτηρισμούς που ξεφεύγουν των ορίων αλλά και σε τρέλες απαιτήσεις γενικά αναφέρομαι αλλά πάλι τον πρώτο λόγο τον έχει ο μοντ.Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέφυγε το πράμα ακομα.
 
Μπλουζα