folligen

tasos33

Well-Known Member
στις 40 μερες πλεον χρησης, η αυξημενη πτωση συνεχιζεται 50-60 τριχες σε μια εκταση nw 4, οι υπαρχουσες ειναι σιγουρες πιο χοντρες και μαυρες, ενω απο επανεκφυση κατι λιγες, βεβαια σε μενα το σεντινγκ κραταει σχεδον δυο μηνες και επανεκφυση μετα απο 2 με 3 μηνες απο οτι εχω διαπιστωσει μεχρι τωρα απο οσα εχω χρησιμοποιησει, οποτε σε κανα μηνα θα εχω πιο ασφαλη συμπερασματα,ενω σκεφτομαι να προσθεσω και ρολλερ 0,5 δυο φορες την εβδομαδα, αλλα το θεμα ειναι τι κανω την επομενη που πρεπει να βαλω τοπικ? οεοοοο, ανησυχω γιατι φοβαμαι μη παθω καμια μολυνση,
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa τι λες,την επομενη αν πεσει τοπικ θα υπαρχει θεμα?
απο οσο ειχα ψαξει οι τρυπες του roller μενουν 1 ωρα ανοιχτες.
παρολο που ισως να ειναι ερεθισμενο το δερμα την επομενη μερα δεν ειναι ανοιχτο,απλα ειναι σε ενα σταδιο επουλωσης.
αυτα ομως θεωρητικα,δεν ειμαι 100% σιγουρος.
εγω θα πηγαινα σε 1,5 μια φορα την εβδομαδα και την επομενη καθολου toppik.
δεν χρειαζεται να ματωσεις και απο την στιγμη που δουλεψε το folligen με 1,5mm το αποτελεσματα θα ειναι πολυ δυνατα.
θα εκοβα σταδιακα το toppik δηλαδη.
 

sven

Active Member
Σκέφτομαι για nu , η shen min διάβασα δένει καλύτερα με dermascalp, οποτε αν δεν τραβάει άλλο η θεραπεία θα το γυρίσω σε shen min και derma.

To κακό με δυο λοσιον αν χάσει κάποια την δυναμή της δύσκολο να το καταλάβεις η απλά δεν κρατάς την ίδια θεραπεία για πολύ καιρό,αλλά με δύο λοσιόν είναι καλήτερα απο μια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Σκέφτομαι για nu , η shen min διάβασα δένει καλύτερα με dermascalp, οποτε αν δεν τραβάει άλλο η θεραπεία θα το γυρίσω σε shen min και derma.

To κακό με δυο λοσιον αν χάσει κάποια την δυναμή της δύσκολο να το καταλάβεις η απλά δεν κρατάς την ίδια θεραπεία για πολύ καιρό,αλλά με δύο λοσιόν είναι καλήτερα απο μια.
δενουν ολες οι λοσιον μεταξυ τους.το θεμα ειναι να δουλεψουν μια προς μια.
δυστυχως ολες θα χασουν σε αποδοση,αυτο ειναι σιγουρο,και θα χασει και το derma roller σε αποδοση.
το καλο ειναι οτι εχουμε πολλα οπλα.
ο lalakis πρεπει να τα εχει κανει κοτσιδα τωρα:rolleyes: http://www.hairlossgr.com/threads/Τ...topical-hair-nutrient.9254/page-6#post-134715
αν καταλαβα καλα χρησιμοποιει 2mm roller,folligen,shen min
 

Reve

Active Member
Καπα σου σταμάτησε το shedding?Πως πας με το shen min? Σκέφτομαι να αφήσω πάλι το ρεβιβογκέν αν και νομίζω κάτι κάνει στην τριχόπτωση ρε *αμώτο και να αρχίσω το Shen min.. Φφφφ... Τι πιστεύετε ρε παιδιά?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα σου σταμάτησε το shedding?Πως πας με το shen min? Σκέφτομαι να αφήσω πάλι το ρεβιβογκέν αν και νομίζω κάτι κάνει στην τριχόπτωση ρε *αμώτο και να αρχίσω το Shen min.. Φφφφ... Τι πιστεύετε ρε παιδιά?
Δεν μετράω πόσες χάνω αλλά νομίζω είναι νορμάλ τώρα.
Οποιο βλέπεις ότι δουλεύει καλύτερα και όσο αντέχει και η τσέπη.
Σαν συνδυασμός όμως αυτά τα 2 σε εμένα δούλεψαν πάρα πολύ καλά σε επανεκφυση
 
Τελευταία επεξεργασία:
ρε καπα εχω παρει 1,5 ρολερ φολι και σεν μιν ,πως τα βαζω , κανω πρωτα περασμα με το ρολερ καπακι φολι και μετα απο καννα μισαωρο βαζω το νου ?
καλα τα λεω η πρεπει φολι και νου να μπαινουν μαζι ...
α και κατι αλλο τα ω3 τα παιρνω το πρωι με αδειο η γεματο στομαχι .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε καπα εχω παρει 1,5 ρολερ φολι και σεν μιν ,πως τα βαζω , κανω πρωτα περασμα με το ρολερ καπακι φολι και μετα απο καννα μισαωρο βαζω το νου ?
καλα τα λεω η πρεπει φολι και νου να μπαινουν μαζι ...
α και κατι αλλο τα ω3 τα παιρνω το πρωι με αδειο η γεματο στομαχι .
περνάς με το roller,βαζεις folligen και nu hair μαζι ταυτοχρονα,εγω ετσι τα βαζω και δουλευουν μια χαρά,δεν ειναι απαραιτητο να ματωσεις.
το πρωι μαζι με τον καφε ειναι καλη ωρα για τα ω3
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kouklos10

Member
καλησπέρα σε όλους. χρόνια πολλά υγεία και ευτυχία σε όλα τα μέλη του φόρουμ. λόγω μιας περιπέτειας με την υγεία μου είχα καιρό να μπω να γράψω. όπως είχα πει σε προηγούμενο Post είχα ξεκινήσει να χρησιμοποιώ φολλιγεν με ρολλερ. στην αρχη ειχα τριχόπτωση αρκετή πλέον μετά απο δύο μήνες παρατηρώ οτι η τριχόπτωση εχει εξαφανιστεί βλέπω πλεον δυο τρεις τριχες στο λουσιμο να πεφτουν. ρολλερ 1,5 χρησιμοποιω μια φορα την εβδομαδα δεν το παταω σε πολυ μεγαλο βαθμο ωστε να ματωνει πολυ ακομη. το περναω δυο τρεις τεσσερις φορες πιεζοντας λιγο. μετα εφαρμογη φολιγεν. τις επομενες μερες σκετο φολιγεν. ήδη παρατηρω διαφορα στο υπαρχον μαλλι. καποιες μικρες τριχακια ξεπροβαλλουν εκει που πριν δεν υπηρχε κατι. δεν ξερω ακόμη πως θα εξελιχθει. ααα και να επισημανω ότι πριν επαιρνα προσκαρ 1/5 το οποίο εδώ και ένα μήνα το εχω σταματήσει αλλα δεν βλεπω να με εχει επηρεασει ακομη. τωρα το σκεφτομε να το ξαναξεκινησω. φίλε καπα σ αυτό θα ηθελα την γνωμη σου. να το ξεκινησω παλι το προσκαρ η λες να συνεχισω μονο φολιγεν για να δω πως θα παει????
 

amunt

Member
Παιδια απο που αγοραζουμε Folligen?? Πρεπει αναγκαστικα να το παρουμε απο εξωτερικο με μεταφορικα κτλ??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

jimys

Member
Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από καιρό απουσίας (λόγω μετακόμισης αλλαγής τρόπου ζωης και διαφόρων αλλων) επιστρέφω στο forum ξανά. Λοιπόν το folli το χρησιμοποίησα 2 μήνες και ειδα στο πρωτο μηνα μικρα τριχαλακια τα οποια παρεμειναν μικρα τριχαλακια μεχρι και το δευτερο μηνα. Το σταματησα για 3 λογους

-Δεν εβλεπα πραγματικα ορατα αποτελεσματα ουσίας, ούτε πάνω μου ούτε στο forum πιθανότατα επειδη ειμαι nw3 πλεον και δεν εχει νοημα
-Μου εβαφε το μαλλι και το κεφαλι και επρεπε να λουζω το μαλλί κάθε μέρα κάτι που δεν ήταν εφικτό λόγω προγράμματος.
-Τρίτων και κυριότερο (το οποίο δεν πορώ να αποδείξω επιστημονικά ότι είναι από το folli) δυο πρωινά μετά από βραδινή χρήση του ξύπνησα με πονοκέφαλο έντονο ο οποίος μετά με γύρισε σε στομαχόπονο. Πιθανον να είναι τυχαίο ή να έχω κάποια αλλεργια σε καποιο από τα συστατικά του.

Δεν προτρεπω να το σταματήσετε γιατι δεν ειναι φιδέλαιο. Αντιθέτως προτρέπω να το δοκιμάσετε και να δειτε πανω σας τι αποτελέσματα θα έχει. σε nw1-2 πιστευω θα κάνει καλη δουλεια γιατι δημιουργει μια νέα "κινιτικότητα" στο τριχωτο όπως η μνοξ (σε μικρότερο βαθμό όπως σωστα αναφέρει και ο kappa)

Αυτά


Υ.Γ (οφφτοπικ) αναγκαστηκα να κόψω μινοξ για 2-3 μηνες , και τωρα τρέχω και δεν φτάνω για να μαζέψω τα χαμμένα!
 

cool11

Well-Known Member
Καποια στιγμη θα αποφασισω (οταν βρω τα χρηματα) να παραγγειλω σχετικα με τα μαλλια.
Απο τωρα ταλαντευομαι, αναμεσα σε folligen και revivogen.
Σαν value for money αβλεπι συμφερει το folligen. Απλα δεν ξερω αν τελικα υπερτερει και εναντι του revivogen στη μαχη της τριχοπτωσης, απο πλευρας αποτελεσματικοτητας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απλα δεν ξερω αν τελικα υπερτερει και εναντι του revivogen στη μαχη της τριχοπτωσης, απο πλευρας αποτελεσματικοτητας.
το folligen υπερτερει απο το revivogen,crinagen,cg210,zix σε αποτελεσματα.
το ιδιο αποτελεσματικο με το folligen ειναι και το shen min http://www.hairlossgr.com/threads/Τοπικό-τονωτικό-σκεύασμα-shen-min-topical-hair-nutrient.9254/
εχω χρησιμοποιησει και τα 2 με τα ιδια αποτελεσματα
 

sven

Active Member
Bλέπω το folli μετά από 6 μήνες καθημερινής χρήσης έχει πέσει σε απόδοση,κρίμα.Σκέφτομαι να επανέλθω πάλι στην μινοξ για 6 μήνες και μετά να το γυρίσω πάλι σε folli και roller και ούτο καθεξής.

Θέλω να ρωτήσω αν αλλάζω τις θεραπείες με αυτόν τον τρόπο επειδή τις έχω ήδη ξαναχρησιμοποιήσει στο παρελθόν χάνουν την απόδοση τους όταν τις επαναρχίζω ή δίνουν τα ίδια αποτελέσματα σαν να είναι η πρώτη τους φορα ;
 
Μπλουζα