folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
kapa δεν ενημερωνεις κι εδω για το πως παει το folligen?
Το λεω γιατι ειδα να αναφερεσαι σε αυτο, σε αλλα 'ψιλοασχετα' τοπικς, κι εδω που ειναι το κυριως τοπικ εχει μεινει ανημερωτο.
Κριμα να ψαχνει καποιος πληροφοριες για folligen και πολλες σημαντικες να ειναι αλλου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
kapa δεν ενημερωνεις κι εδω για το πως παει το folligen?
Το λεω γιατι ειδα να αναφερεσαι σε αυτο, σε αλλα 'ψιλοασχετα' τοπικς, κι εδω που ειναι το κυριως τοπικ εχει μεινει ανημερωτο.
Κριμα να ψαχνει καποιος πληροφοριες για folligen και πολλες σημαντικες να ειναι αλλου.

επειδη δεν το χρησιμοποιω σαν λοσιον πλεον καθημερινα,αλλα μια φορα την εβδομαδα μαζι με το roller 1,5mm.
γενικα σε εμενα μου εδωσε το 60% της επανεκφυσης της μινοξιδιλης.
εσεις που το χρησιμοποιειτε πως τα πατε?
καποιοι τωρα θα εχετε ξεκαθαρο regrowth και καποιοι τιποτα
 

tasos33

Well-Known Member
to folligen ποιος το παραδιδει? τα ελτα? εχω παραγγειλει απο 7/10 και ωσ σημερα δεν εχω παραλαβει, βεβαια ελεγε απο 16 εως 31/10,εσεις που εχετε παραγγειλει ηδη θυμασται κατι απο χρονους παραδοσης? σημειωτεον ερχεται απο αμερικα
 

VAMPIRIA

Member
tasos33 είπε:
to folligen ποιος το παραδιδει? τα ελτα? εχω παραγγειλει απο 7/10 και ωσ σημερα δεν εχω παραλαβει, βεβαια ελεγε απο 16 εως 31/10,εσεις που εχετε παραγγειλει ηδη θυμασται κατι απο χρονους παραδοσης? σημειωτεον ερχεται απο αμερικα

Αργει.... εμενα ηρθε μετα τον χρονο παραδοσης που ελεγε στο EBAY.
τα ελτα την... :bon:
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
tasos33 είπε:
to folligen ποιος το παραδιδει? τα ελτα? εχω παραγγειλει απο 7/10 και ωσ σημερα δεν εχω παραλαβει, βεβαια ελεγε απο 16 εως 31/10,εσεις που εχετε παραγγειλει ηδη θυμασται κατι απο χρονους παραδοσης? σημειωτεον ερχεται απο αμερικα

Σε εμενα εκανε 22 μερες να ερθει.
 

tasos33

Well-Known Member
Παρελαβα τελικα το φολιζεν μεσα στην προβλεπομενη ημερομηνια παραδοσης,στο τελος της βεβαια αλλα εντος,το μπουκαλακι ηταν στραγισμενο και εχει την ετικετα η οποια βεβαια δν γραφει για πεπτιδια χαλκου, η δε μυρωδια του μυριζει χαλκο νομιζω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αν τα κανει μπουκλες,θα αντικαταστησώ το ελαιολαδο με φολι,στην σαλατα στο μαγειρεμα παντου,μεχρι την τελευταια του σταγονα,μη σου πω οτι θα αρχισώ να μασαω και τις σωληνες του μπανιου
 

tasos33

Well-Known Member
Ποση ποσοτητα και ποσες φορες την εβδομαδα πρεπει να βαζουμε,φολιζεν;
οσοι εχετε δοκιμασει ειχατε σεντινγκ;
 

Briner

Active Member
Όταν αγόρασα το Folligen, θα πρέπει να πω ότι μου προκάλεσε άσχημη εντύπωση η μη αναγραφή συστατικών και οδηγιών. Αυτό μου δείχνει προχειροδουλειά, πολλώ μάλλον για ένα τέτοιο ακριβό προϊόν. Ακόμη και το ότι το μπουκάλι είναι διάφανο το βάζω στα μείον. Ψάχνοντας για τα συστατικά, βρήκα έναν ακόμη καλό λόγο να διακόψω την εφαρμογή του, καθώς ούτως ή άλλως δεν είδα κάποια βελτίωση (μάλλον το αντίθετο): Περιέχει χαρακτηρισμένα επικίνδυνα χημικά συντηρητικά (parabens). Και πραγματικά δεν κατανοώ τη λογική, από τη μία στη λοσιόν να περιέχονται 2-3 ωφέλιμα συστατικά κι από την άλλη άλλα τόσα επιβλαβή. Λες και μιλάμε για τα φτηνιάρικα σαμπουάν του μπακάλικου της γειτονιάς. Στον κουβά λοιπόν...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν αγόρασα το Folligen, θα πρέπει να πω ότι μου προκάλεσε άσχημη εντύπωση η μη αναγραφή συστατικών και οδηγιών. Αυτό μου δείχνει προχειροδουλειά, πολλώ μάλλον για ένα τέτοιο ακριβό προϊόν. Ακόμη και το ότι το μπουκάλι είναι διάφανο το βάζω στα μείον. Ψάχνοντας για τα συστατικά, βρήκα έναν ακόμη καλό λόγο να διακόψω την εφαρμογή του, καθώς ούτως ή άλλως δεν είδα κάποια βελτίωση (μάλλον το αντίθετο): Περιέχει χαρακτηρισμένα επικίνδυνα χημικά συντηρητικά (parabens). Και πραγματικά δεν κατανοώ τη λογική, από τη μία στη λοσιόν να περιέχονται 2-3 ωφέλιμα συστατικά κι από την άλλη άλλα τόσα επιβλαβή. Λες και μιλάμε για τα φτηνιάρικα σαμπουάν του μπακάλικου της γειτονιάς. Στον κουβά λοιπόν...

Δυστυχώς για τον ίδιο λόγο έχω απορρίψει αρκετά αξιόλογα τοπικά. Φαίνεται πως είναι ο μόνος τρόπος ώστε να κρατήσουν την τιμή σε λογικά επίπεδα μιας και τα χημικά δεν έχουν κανένα υπολογίσιμο κόστος.
 

sven

Active Member
Mε δυο μήνες με folli κάτι είχε δείξει να κάνει, μετά πρόσθεσα και 0,75 roller , χωρίς roller δεν γνωρίζω αν θα μου έδινε κάτι παραπάνω.

Σύνολο τώρα κοντά 4 μήνες με κάθε μέρα folli και roller ανά 4 μέρες βλέπω λίγο πίσω από την hairline χνούδια και ελάχιστες νέες τρίχες ανάμεσα στα χνούδια , είναι σχεδόν μισό πόντο αλλα είναι λεπτές αρκετά. Λέω να προσθέσω άλλη μια lotion και να την εφαρμόζω μονο μετά το roller, μιας και έρχεται οικονομικά με αυτόν τον τρόπο.

Πάντως με folli και roller βλέπω λιιιγο καλύτερα αποτελέσματα από την minox.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Mε δυο μήνες με folli κάτι είχε δείξει να κάνει, μετά πρόσθεσα και 0,75 roller , χωρίς roller δεν γνωρίζω αν θα μου έδινε κάτι παραπάνω.

Σύνολο τώρα κοντά 4 μήνες με κάθε μέρα folli και roller ανά 4 μέρες βλέπω λίγο πίσω από την hairline χνούδια και ελάχιστες νέες τρίχες ανάμεσα στα χνούδια , είναι σχεδόν μισό πόντο αλλα είναι λεπτές αρκετά. Λέω να προσθέσω άλλη μια lotion και να την εφαρμόζω μονο μετά το roller, μιας και έρχεται οικονομικά με αυτόν τον τρόπο.

Πάντως με folli και roller βλέπω λιιιγο καλύτερα αποτελέσματα από την minox.
χρησιμοποιεις ταυτοχρονα και μινοξ?η μονο roller folligen?
αν σκεφτεσαι για δευτερη λοσιον shen min.
εχω χρησιμοποιησει shen min, folligen,roller με παρα πολυ καλα αποτελεσματα
 
Μπλουζα