folligen

lalakis

Active Member
Ρε ξεκολειστε με τα γνήσια κ τα μη γνήσια .εγώ πήρα απαυτον που τον βγαλατε Μούφα κ ειδη μ κανει δουλεια στου κροτάφους!μη τρώτε κολλήματα.δεν παιζει να ναι Μούχα του seatlay
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

raphael2012

Member
Το folligen που στέλνει ο seattle είναι γνήσιο. Έστειλα mail στην Skin Biology και έλαβα την παρακάτω απάντηση:

I believe this is a reseller of ours that is located in our state. I am sure the product is fine. It is possible that the bottle expanded during flight and caused the product to leak a bit. I am sure it is fine!

Sincerely,

Shannon Archer
Customer Service
Skin biology
1-800-405-1912
[email protected]
www.reverseskinaging.com

Τώρα το αν δουλεύει είναι άλλη ιστορία...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εντελως πληροφοριακα δεν υπηρξε ποτε σκευασμα μα'ι'μου απο ηλεκτρονικο καταστημα ebay amazon iherb σε ολη την ιστορια του φορουμ.
 

jimys

Member
και εγω απο αυτόν πήρα παιδια, έχω χνούδι σε nw1 περιοχή και στον ένα μήνα ++ που είμαι έχουν μαυρίσει τρίχες στους κροτάφους..

απότι μου είπε και η κομμώτρια το μπιφτέκι πύκνωσε αλλά πιθανό αυτό να οφείλεται και στη μινοξιδίλη..
 

lalakis

Active Member
Κ γω είμαι στις 20 μέρες με ρόλερ 1.5 .ειδη βλέπω χνουδια στους κροτάφους κ καποιες ξεμπαρκες τρίχες να δουμε τι θα βγει κ είμαι κλιμακα νο 3
 

cool11

Well-Known Member
VAMPIRIA είπε:
Αυτο δεν ειναι πολυ πιο φθηνο?
http://www.ebay.com/itm/FOLLIGEN-Solution-Therapy-Spray-Copper-Peptides-/261592265175?pt=AU_Hair_Care&hash=item3ce81d31d7

Τι πολυ πιο φθηνο, ολα στο 30ευρω καταληγουν με τα μεταφορικά, αμα κανεις υπολογισμους θα το δεις.
 

VAMPIRIA

Member
cool11 είπε:
VAMPIRIA είπε:
Αυτο δεν ειναι πολυ πιο φθηνο?
http://www.ebay.com/itm/FOLLIGEN-Solution-Therapy-Spray-Copper-Peptides-/261592265175?pt=AU_Hair_Care&hash=item3ce81d31d7

Τι πολυ πιο φθηνο, ολα στο 30ευρω καταληγουν με τα μεταφορικά, αμα κανεις υπολογισμους θα το δεις.

Δεν εχουν 30 ευρω, εσυ το αγορασες απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/171260465517?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 , αρα εδωσες 39-40 ευρω...
 

cool11

Well-Known Member
Σας βλεπω αρκετους που λετε καλες εξελιξεις με τη χρηση του folligen και ανεβαινει το ηθικό μου.
Ελπιζω να δωσει κατι, παρελαβα χτες, αλλα επειδη δεν θελω να τα μπλεξω ολα μαζι, θα περιμενω να τελειωσει πρωτα το thermascalp που εχω, για να μπορω να δω και σε μενα αν και τι θα δωσει το folligen.
Ελπιζω και παραπανω απο το thermascalp.
Λετε να ειναι το folligen η ελπιδα στα τοπικα;
Ή μετά απο λιγο καιρό, οπως κατά κορον εχω δει σε διαφορα topics εδω να γινεται, θα το έχετε παρατήσει όλοι και δεν θα ασχολείται κανείς, θα ρωτάω και δεν θα παραξολουθει κανεις το θεμα 'folligen', και θα το έχετε θάψει ολοι, πιθανώς ως αναποτελεσματικό;

====================================
Ποσες ωρες πρεπει να μεινει στο κεφαλι;
Στην περιγραφη προιοντος στο ebay, γραφει
"Leave on the scalp for at least 6-8 hours before washing off. "
Οντως τοσες ωρες θελει, για να τα δωσει ολα;
Ελπιζω λιγοτερες γιατι αλλιως πρεπει να μην λουζω κεφαλι το βραδυ, δεν μου φτανουν οι ωρες της μερας, και με ολα τα αλλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Ας μην τρέφουμε φρούδες ελπίδες. Μαλλιά δεν ξαναβγαίνουν (εκτός κι αν εννοούμε ως μαλλιά τα τυχόν χνουδάκια ή κάτι ξεκάρφωτες τρίχες που βγαίνουν σε άσχετα σημεία). Το να κρατήσεις (όσο γίνεται) και να δυναμώσεις τα υπάρχοντα μαλλιά σου, είναι όμως κάτι το εφικτό. Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να φορτώνουμε το κεφάλι μας με έναν σωρό «μαγικά» φίλτρα, πλην της ενίσχυσης της αυθυποβολής (του τύπου «νομίζω ότι βλέπω επανέκφυση») και της ψυχολογικής φθοράς. Προσωπικά το έχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο. Δεν βάζω πάνω από ένα τοπικό την ημέρα κι αυτό το βάζω βράδυ. Τη μία Revivogen, την άλλη δαφνέλαιο, την παράλλη ThermaScalp και την επόμενη Folligen. Το ίδιο και με τα σαμπουάν. Την «μονοκαλλιέργεια», ακόμη κι αν αρχικά δίνει θετικά αποτελέσματα, κάποια στιγμή την συνηθίζει ο οργανισμός και φτου από την αρχή με άλλο «μαγικό» φίλτρο.
 

lalakis

Active Member
Βρινερ αυτά τσ συμπεράσματα τα βγαλες αφού δοκιμασες φολιγκενε ρόλερ η μιλάει η απαισιοδοξία σου τώρα;
 

Briner

Active Member
lalakis είπε:
Βρινερ αυτά τσ συμπεράσματα τα βγαλες αφού δοκιμασες φολιγκενε ρόλερ η μιλάει η απαισιοδοξία σου τώρα;
Τα συμπεράσματα βγαίνουν μέσα από την προσωπική εμπειρία και τις εμπειρίες των άλλων.

Αν όλα αυτά τα σκευάσματα είχαν τα επιθυμητά (και κυρίως μόνιμα) αποτελέσματα, τότε η ενότητα με τις επιτυχημένες θεραπείες θα είχε μεγάλο σουξέ. Θα μου πεις ότι μπορεί να υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Εντάξει, δεκτόν. Με τον κανόνα όμως τί γίνεται;
 

tasos33

Well-Known Member
καλημερα σε ολους,επειδη θελω να δοκιμασω foligen για πρωτη φορα, μηπως υπαρχει καποιος που δεν το θελει να το αγορασω μην παραγγελνω απεξω?
 

jimys

Member
ebay προτείνω, ψαξε συνδυασμο τιμής και μεταφορικών γύρω στα 37-40 ευρώ ... δεν λέω συγκεκριμένα μη θεωρηθεί διαφίμιση..
 

Briner

Active Member
Εγώ αγόρασα σετ 2 μπουκαλιών και μου είχε βγει γύρω στα 30 ευρώ το μπουκάλι. Τώρα βλέπω με μικρή αύξηση.
http://www.ebay.com/itm/170875929054?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
 
Μπλουζα