folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Me tricomin δεν ειδα τιποτα, ουτε καν τις μικρες επανεκφυσεις / αναζωογονησεις που ειδα με αλλες ουσιες (ζιρτεκ, vpa)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

somari είπε:
Me tricomin δεν ειδα τιποτα, ουτε καν τις μικρες επανεκφυσεις / αναζωογονησεις που ειδα με αλλες ουσιες (ζιρτεκ, vpa)

Το παλιό με τα πεπτιδια χαλκού η το καινούριο;
 

somari

Active Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Tι να σου πω, τελη του '11 το βαζα...
το πουλουσαν για πεπτιδια χαλκου παντως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

εντελως τυχαια σημερα διαβασα οτι το folligen εχει 32 φορες περισσοτερο πεπτιδια χαλκου απο το tricomin,το παλιο το tricomin που ειχε,οχι το καινουριο.
επισης διαβασα απο χρηστη που εχει δοκιμασει και τα δυο οτι δεν εχουν καμια σχεση σε αποτελεσματα,το folligen προκαλει τσιμπιματα στην αρχη και ειναι αποτελεσματικο σε αντιθεση με το tricomin που δεν κανει τιποτα.
μηπως να το ψαξουμε λιγο καλυτερα?
υπαρχουν ερευνες που λενε οτι 2,5% πεπτιδια χαλκου εχουν καλυτερα αποτελεσματα απο 2% μινοξιδιλη.
δεν λεω τι ησχυει και τι οχι,δεν εχω δοκιμασει πεπτιδια ετσι και αλλιως.
απλα μεταφερω πληροφοριες
http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/21358-Tricomin-Spray-Vs-Folligen
 

weznem

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

και ο μ32 πεπτιδια χαλκου πρεπει να βαζει στους κροταφους με το ντερμαπεν και παεια καλα...εχει μια βαση αυτο...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

ενας καινουριος κυκλος ξεκιναει.:18m:
σκετο.
με roller.
με βουρτσα.
με γαλβανικο ρευμα.
οντως το folligen προκαλει τσιμπιματακια στο δερμα στην αρχη.
δεν λαδωνει καθολου και ειναι το φθηνοτερο σκευασμα που υπαρχει για τριχοπτωση.
το μπουκαλι του ειναι 8 oz=240ml
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

απο οτι φαινεται το folligen δινει καπου στο 60% της επανεκφυσης της μινοξιδιλης(tricomin δεν εχω δοκιμασει).
σε εναν μηνα θα εχω το τελικο αποτελεσμα.
σε τριχοπτωση δεν το δοκιμασα,βαζω μονο κροταφους σε αδεια περιοχη.
επιβεβαιωνεται το κειμενο μεχρι στιγμης http://www.hairsite.com/cyberconf/cu-cuvsminox.htm
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

mimis giova είπε:
To προτεινεις καππα; βασικα με τρικομιν δεν το σιγκρινει;;

αξιζει...
πολυ καλη τιμη,αποτελεσματικο.
το κειμενο λεει για tricomin αλλα δεν ξερω αν εχει πεπτιδια χαλκου και τι περιεκτικοτητα,υποψιν οτι ειναι και ακριβοτερο.
αλλες χρονιες που κοιτουσα για το folligen ειχα διαβασει καλα σχολια απο τους χρηστες του.
δεν ξερω τι περιεκτικοτητα πεπτιδιων εχει το καθε ενα
 

mimis giova

Active Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Βασικα λεω να σταματησω το cg210 κ να βαλω στην θεση του το folligen..απο οτι βλεπω καλητερα θα τα παει..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

mimis giova είπε:
Βασικα λεω να σταματησω το cg210 κ να βαλω στην θεση του το folligen..απο οτι βλεπω καλητερα θα τα παει..

θα παει καλυτερα.
ειναι ενα growth κατα κανονα.
σε καποιους μειωσε και την τριχοπτωση.
καπιοι τα κανανε μπουκλες με πεπτιδια http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3548.html
προσοχη ομως ειναι δημοσιευση του 2011.
καποια στιγμη τα συστατικα του tricomin αλαξανε.
folligen στα σιγουρα για πεπτιδια
 

kwpous

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

εγω παιδια με το Regain ειχα φοβερες παρενεργειες μου ειχε ρηξει την λιμπιντο και η στυση μου ειχε εξασθενισει και ειχα και μαυρους κυκλους στα ματια...Τα πεπτιδια εχουν παρενεργειες γνωριζεται?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

kwpous είπε:
εγω παιδια με το Regain ειχα φοβερες παρενεργειες μου ειχε ρηξει την λιμπιντο και η στυση μου ειχε εξασθενισει και ειχα και μαυρους κυκλους στα ματια...Τα πεπτιδια εχουν παρενεργειες γνωριζεται?

δεν εχουν αναφερθει παρενεργειες.
γενικα ειναι πιο αδυναμο growth απο την μινοξιδιλη.
ειναι μια εναλακτικη λυση οταν θα χασει η μινοξιδιλη σε αποδοση,η οταν ειναι εντονες οι παρενεργεις της μινοξιδιλης
 
Μπλουζα