folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

35007

Member
Δεν ειναι υποχρεωτικο το εμού να συνδιαστει με το φολιτζεν. Καλο ειναι ομως να χρησιμοποιεις μια με δυο φορες την εβδομαδα καποιο ελαιο (καστορελαιο, δαφνελαιο) για να διατηρειται υγειές το τριχωτο της κεφαλης διοτι η καθημερινη συστηματικη χρηση τοπικων μπορει να δημιουργησει ερεθισμους στο δερμα ενω παραλληλα μπορει να γινει ανεπαρκης και η απορροφηφη των διαλυματων που χρησιμοποιεις. Εγω βαζω εμου για ενα διωρο πριν το λουσιμο 2 φορες την εβδομαδα.
Reve είπε:
Τελικά χρειάζεται και Emu oil μαζί ή όχι?
 

Reve

Active Member
35007 είπε:
Δεν ειναι υποχρεωτικο το εμού να συνδιαστει με το φολιτζεν. Καλο ειναι ομως να χρησιμοποιεις μια με δυο φορες την εβδομαδα καποιο ελαιο (καστορελαιο, δαφνελαιο) για να διατηρειται υγειές το τριχωτο της κεφαλης διοτι η καθημερινη συστηματικη χρηση τοπικων μπορει να δημιουργησει ερεθισμους στο δερμα ενω παραλληλα μπορει να γινει ανεπαρκης και η απορροφηφη των διαλυματων που χρησιμοποιεις. Εγω βαζω εμου για ενα διωρο πριν το λουσιμο 2 φορες την εβδομαδα.
Reve είπε:
Τελικά χρειάζεται και Emu oil μαζί ή όχι?

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε. Θα το δω και το folligen εν καιρώ γιατί δυστυχώς η μινοξιδίλη άρχισε να χάνει
 

jimys

Member
Reve είπε:
35007 είπε:
Δεν ειναι υποχρεωτικο το εμού να συνδιαστει με το φολιτζεν. Καλο ειναι ομως να χρησιμοποιεις μια με δυο φορες την εβδομαδα καποιο ελαιο (καστορελαιο, δαφνελαιο) για να διατηρειται υγειές το τριχωτο της κεφαλης διοτι η καθημερινη συστηματικη χρηση τοπικων μπορει να δημιουργησει ερεθισμους στο δερμα ενω παραλληλα μπορει να γινει ανεπαρκης και η απορροφηφη των διαλυματων που χρησιμοποιεις. Εγω βαζω εμου για ενα διωρο πριν το λουσιμο 2 φορες την εβδομαδα.
Reve είπε:
Τελικά χρειάζεται και Emu oil μαζί ή όχι?

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε. Θα το δω και το folligen εν καιρώ γιατί δυστυχώς η μινοξιδίλη άρχισε να χάνει
εγω σε λιγο θα κλεισω μηνα και ειμαι στην ιδια φαση με μινοξ στο μηνα.. γεματο χνουδιι και κατι εχει μαυρισει στα υπάρχοντα χνουδια.. πιστευω πως δεν θα καταφερω να δω επανεκφυση αλλα εστω μια προσωρινη παραταση... εξαμηνου
 

35007

Member
Αν η δυναμη της μινοξ επεσε τοτε η καλυτερη λυση ειναι να τη διακοψεις τελειως, να αλλαξεις σχημα τοπικων και να επανελθεις ξανα σ'αυτη σε κανα χρονο τουλαχιστον. Μια καλη λυση και απο τις λιγες αξιολογες εναλακτικες που εχεις ειναι το φολιτζεν. Εγω το συνδιαζω με ρολλερ, θερμασκαλπ, σεν μιν, ενω παιρνω και συμπληρωματα διατροφης. Με τον τροπο αυτο θα τα δουλευεις ολα τα τοπικα σε κυκλους και οταν θα εξασθενει το ενα θα μεταπηδας στο αλλο σχημα αγωγης. Αυτος ειναι ισως ο μοναδικος τροπος για να το παλεψεις με τα τοπικα. Μην επενδυεις αλλο χρονο και χρημα στη μινοξ. Οταν αρχιζει και χανει οτι και να κανεις εσυ τα πανω της δεν θα τα παρει. Η λυση ειναι η διακοπη και οχι η επιμονη. Εγω την εχω κοψει εδω και 8 μηνες και οπως το σκεφτομαι τωρα θα την ξαναρχισω το αλλο καλοκαιρι.
Reve είπε:
35007 είπε:
Δεν ειναι υποχρεωτικο το εμού να συνδιαστει με το φολιτζεν. Καλο ειναι ομως να χρησιμοποιεις μια με δυο φορες την εβδομαδα καποιο ελαιο (καστορελαιο, δαφνελαιο) για να διατηρειται υγειές το τριχωτο της κεφαλης διοτι η καθημερινη συστηματικη χρηση τοπικων μπορει να δημιουργησει ερεθισμους στο δερμα ενω παραλληλα μπορει να γινει ανεπαρκης και η απορροφηφη των διαλυματων που χρησιμοποιεις. Εγω βαζω εμου για ενα διωρο πριν το λουσιμο 2 φορες την εβδομαδα.
Reve είπε:
Τελικά χρειάζεται και Emu oil μαζί ή όχι?

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε. Θα το δω και το folligen εν καιρώ γιατί δυστυχώς η μινοξιδίλη άρχισε να χάνει
 

cool11

Well-Known Member
Το τι 'δουλευει' στον καθενα ειναι σιγουρα σε μεγαλο βαθμο και προσωπικη υποθεση.
Εκανα κι εγω τελικα παραγγελια.

Kapa, μετα απο 1,5 χρονο απο το αρχικο ανοιγμα του παροντος θεματος, που εχεις καταληξει σχετικα με αυτο;
Ποια η ετυμηγορία σου;

Υπαρχει κανείς που να έχει δει απτά, χειροπιαστά, αποτελέσματα, που να οφειλονται αποκλειστικά στη χρηση του folligen?
 

cool11

Well-Known Member
E τι θα πει τελικα 'διαρκεια στο χρονο';
Αφου το ξερουμε εξαρχης.
Κραταμε τα μαλλια μας, για οσο χρησιμοποιουμε τα τοπικα. Απαξ και τα σταματησεις, εχασες οτι κερδισες.
Αρα, για ποια διαρκεια μιλαμε;
Δυστυχως δεν υπαρχει μονιμη λυση.
 

lalakis

Active Member
Εννοώ οτι η απόδοση της να μη πέφτει σύντομα δηλαδή απαυτα που κερδιζουμε απτό φολιγκεν να υπάρξει μια συντηρηση τους έπειτα κ όχι πτωση της θεραπειας
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Kapa, μετα απο 1,5 χρονο απο το αρχικο ανοιγμα του παροντος θεματος, που εχεις καταληξει σχετικα με αυτο;
Ποια η ετυμηγορία σου;

Υπαρχει κανείς που να έχει δει απτά, χειροπιαστά, αποτελέσματα, που να οφειλονται αποκλειστικά στη χρηση του folligen?

καλουτσικο σαν προιον,κατι παλευει και αυτο σε επανεκφυση,αλλα δεν φτανει σε αποδοση τα αρχικα της μινοξιδιλης.
εκει που θα δειτε ομως δυνατα αποτελεσματα ειναι αν προσθεσετε και 1,5mm roller
εγω πλεον το χρησιμοποιω μονο 1 φορα την εβδομαδα με 1,5mm roller ταυτοχρονα και παλι δουλευει :headbanging:
 

lalakis

Active Member
Κάπα δεν έχει πέσει η απόδοση;;σε σένα;


Κάτι μας ελεγες οτι έφτασε στο ζενίθ κ τώρα αρχίζει κ πέφτει η απόδοση του folligen
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Κάπα δεν έχει πέσει η απόδοση;;σε σένα;


Κάτι μας ελεγες οτι έφτασε στο ζενίθ κ τώρα αρχίζει κ πέφτει η απόδοση του folligen



το εχω χρησιμοποιησει τοπικα και τωρα το χρησιμοποιω μονο ενεσιμα περιπου.
δουλευει μια χαρα.
δειτε θετικα το 1,5mm και τα αρχικα της μινοξιδιλης θα ρθουν.
υπο την προϋπόθεση να δουλεψει το folligen πρωτα
 

cool11

Well-Known Member
Tι ειναι το '1,5mm'?
Τι να περιμενω, χονδρικα, οπως και να χει δηλαδη, οτι θα μου δωσει το folligen?
(εκτος αν ειμαι τοσο γκαντεμης και δε μου δωσει τιποτε!)

Μια 'οικονομική' (να μας βγαλει για καιρο...) δοσολογία ποια ειναι ημερησίως;
 

lalakis

Active Member
http://www.skingurus.gr/show/?id=216 αμα διαβάζετε το άρθρο αυτό οποίος ξέρει να μας πει απ αυτό το άρθρο σε ποια κατηγορία πεπτιδίων ανήκει το folligen
 

cool11

Well-Known Member
cool11 είπε:
Tι ειναι το '1,5mm'?
Τι να περιμενω, χονδρικα, οπως και να χει δηλαδη, οτι θα μου δωσει το folligen?
(εκτος αν ειμαι τοσο γκαντεμης και δε μου δωσει τιποτε!)

Μια 'οικονομική' (να μας βγαλει για καιρο...) δοσολογία ποια ειναι ημερησίως;

Κανείς;;;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
cool11 είπε:
Tι ειναι το '1,5mm'?
Τι να περιμενω, χονδρικα, οπως και να χει δηλαδη, οτι θα μου δωσει το folligen?
(εκτος αν ειμαι τοσο γκαντεμης και δε μου δωσει τιποτε!)

Μια 'οικονομική' (να μας βγαλει για καιρο...) δοσολογία ποια ειναι ημερησίως;

Κανείς;;;;

το 1,5mm ειναι το μηκος των βελονων ενος derma roller http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8039.html
θα πρεπει να ξεκινησεις με πιο μικρα mm ομως μεχρι να εξοικειωθεις.
τοσο στην επιδεξιοτητα των κινησεων αλλα και στην αντοχη στον πονο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Κάπα μέσα σε ποσο χρονο έκανες επανεκφυση απο ρόλερ μαζί με folligen?

αρκετα γρηγορα.
σε 2 εβδομαδες αρχισαν να φαινονται σιγα σιγα τα αποτελεσματα.
καπου εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8039-post-129489.html#pid129489
ηταν
 

cool11

Well-Known Member
roller δεν θα κανω.
Εχω δοκιμασει παααρααα πολλα ολα αυτα τα χρονια. Ε οχι, roller οχι.
Βουρτσισμα, κανω πάντως.

Θα μου δωσει τιποτε το folligen?
 

lalakis

Active Member
Με ρόλερ είναι ενα και ένα .εσύ θα χάσεις.εχώ 2 βδομάδες ρόλερ1.5 folligen k ειδη έχω χνούδι στους κροταφους
 
Μπλουζα