folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
kapa είπε:
cool11 είπε:
Ποσα ml ειναι η συσκευασια του folligen?

εβγαλα φωτο το δικο μου

ναι αυτο ειναι ιδιο με το δικο μου.. από τον γνωστο απο ebay
το εχει και στο hairlosstalk.com απο τι θυμαμαι περιπου ιδια τιμη αλλα δεν ξερω τι παιζει με μεταφορικα
 

cool11

Well-Known Member

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Δεν εχω δει πολλες θετικες γνωμες για το folligen και διχαζομαι αν αξιζει τελικα η αγορα του.

μπορεις να δοκιμασεις ενα και αν δουλεψει βλεπεις αν το συνεχισεις η οχι.
δεν θα εχει τα ποσοστα επιτυχιας της μινοξιδιλης,αυτο ειναι σιγουρο


cool11 είπε:
Γραμμαρια λεει, δεν βλεπω για ml!

240 ml


jimys είπε:
ναι αυτο ειναι ιδιο με το δικο μου.. από τον γνωστο απο ebay
το εχει και στο hairlosstalk.com απο τι θυμαμαι περιπου ιδια τιμη αλλα δεν ξερω τι παιζει με μεταφορικα

σε επιασε το folligen,πας για regrowth ;)
σε εμενα εφτασε το 60% της αποδοσης της μινοξιδιλης
 

jimys

Member
kapa είπε:
cool11 είπε:
Δεν εχω δει πολλες θετικες γνωμες για το folligen και διχαζομαι αν αξιζει τελικα η αγορα του.

μπορεις να δοκιμασεις ενα και αν δουλεψει βλεπεις αν το συνεχισεις η οχι.
δεν θα εχει τα ποσοστα επιτυχιας της μινοξιδιλης,αυτο ειναι σιγουρο


cool11 είπε:
Γραμμαρια λεει, δεν βλεπω για ml!

240 ml


jimys είπε:
ναι αυτο ειναι ιδιο με το δικο μου.. από τον γνωστο απο ebay
το εχει και στο hairlosstalk.com απο τι θυμαμαι περιπου ιδια τιμη αλλα δεν ξερω τι παιζει με μεταφορικα

σε επιασε το folligen,πας για regrowth ;)
σε εμενα εφτασε το 60% της αποδοσης της μινοξιδιλης




το ελπίζω!! :D πόσες φορές την ημέρα πιστεύεις ότι πρέπει να βάζω;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jimys είπε:
το ελπίζω!! :D πόσες φορές την ημέρα πιστεύεις ότι πρέπει να βάζω;

1 φορα.
δεν υπαρχει διαφορά με δευτερη εφαρμογη την ημερα,ησχυει για ολες τις λοσιον,το εχω δοκιμασει και μπορουν να το επιβεβαιωσουν ολοι οσοι το δοκιμασαν.(για τον αριθμο εφαρμογων)
 

cool11

Well-Known Member
wbzxwh.jpg


Μπορω να το βρω καπου φτηνοτερα;
Παει γυρω στα 37 ευρω, οτι φτηνοτερο εχω βρει στο ebay.
 

jimys

Member
cool11 είπε:
wbzxwh.jpg


Μπορω να το βρω καπου φτηνοτερα;
Παει γυρω στα 37 ευρω, οτι φτηνοτερο εχω βρει στο ebay.

στο ebay οχι δεν υπαρχει φθηνοτερα.. αυτο πηρα κι εγω.. στο amazon δεν το εχω ψαξει.. επίσης δεν ξέρω τα μεταφορικά του hairlosstalk.com πόσο κοστίζουν (υπάρχει και εκεί)
 

cool11

Well-Known Member
Βεβαια, τα ml ειναι 'καλα', σχετικα, αναλογικα, 37 ευρω τα 200ml.
Αλλα ταλαντευομαι αν αξιζει να τα δωσω.
Προς το παρον 'παιζω' με thermascalp, επισης αρκετα 'αμφιλεγομενο', ισως το ιδιο 'αμφιλεγομενο' με το folligen.
Ποια θα επιλογη αραγε θα ειχε περισσοτερες πιθανοτητες να κανει δουλεια;
Μιλω γενικα, καθως το κεφαλι του καθενος ειναι μοναδικο.
Αλλα με πιθανοτητητες, γενικα μιλωντας.
 

Jen

Active Member
Καλησπέρα!
Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποίησε folligen για αρκετό καιρό και το έκοψε? Αν ναι, σε τι βαθμό δημιουργεί dependency? Το ξέρω ότι από τις τρίχες που βγαίνουν με τη βοήθεια οποιουδήποτε σκευάσματος οι περισσότερες, αν όχι όλες, θα φύγουν με τη διακοπή του. Το θέμα είναι σε τι βαθμό "εθίζει" και τις υγιείς τρίχες. Φαντάζομαι ότι εφόσον κάνει τα 2/3 περίπου της δουλειάς της minox (στην καλύτερη των περιπτώσεων) δεν θα δημιουργεί και τόσο μεγάλο εθισμό... αλλά θα ήθελα να ακούσω τις προσωπικές σας εμπειρίες.
 

jimys

Member
cool11 είπε:
Βεβαια, τα ml ειναι 'καλα', σχετικα, αναλογικα, 37 ευρω τα 200ml.
Αλλα ταλαντευομαι αν αξιζει να τα δωσω.
Προς το παρον 'παιζω' με thermascalp, επισης αρκετα 'αμφιλεγομενο', ισως το ιδιο 'αμφιλεγομενο' με το folligen.
Ποια θα επιλογη αραγε θα ειχε περισσοτερες πιθανοτητες να κανει δουλεια;
Μιλω γενικα, καθως το κεφαλι του καθενος ειναι μοναδικο.
Αλλα με πιθανοτητητες, γενικα μιλωντας.


Το folligen αξίζει να το δοκιμάσεις λόγω τιμής .. θα δώσεις 37 ευρώ και θα σ κρατήσει κοντά στους 4 μήνες.. οπότε και θα ξέρεις αν λειτούργησε η όχι.. εγώ με αυτό το σκεπτικό το δοκίμασα..

Σε αντίθεση με άλλα σκευάσματα που χρειάζεται να πάρεις 3-4 δοχεία μέχρι να δεις αν λειτουργεί..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

παιδες μπορειτε να μου πειτε ,επειδη πολλα ακουγονται για μουφα σκευασματα ,απο που και απο ποιον να παραγγειλω το φολλιγεν ,βαλτε μου το λινκ αν θελετε . δλδ ο τυπος που το πουλαει να ειναι αξιοπιστος οχι γενικα πηγαινε παρτο απο το αμαζον η το ebay ,ευχαριστω
 

jimys

Member
stavros_1983 είπε:
παιδες μπορειτε να μου πειτε ,επειδη πολλα ακουγονται για μουφα σκευασματα ,απο που και απο ποιον να παραγγειλω το φολλιγεν ,βαλτε μου το λινκ αν θελετε . δλδ ο τυπος που το πουλαει να ειναι αξιοπιστος οχι γενικα πηγαινε παρτο απο το αμαζον η το ebay ,ευχαριστω

επειδη δεν θελω να κανω διαφημιση.. ψαξε στο ebay για τη περιπτωση που εχει 37 ευρω συνολκικα μαζι με τα μεταφορικα..
 

Reve

Active Member
Παιδιά στην σελίδα του πωλητή στην περιγραφή λέει ότι πρέπει να χρησιμοποιείται με EMu oil για απορρόφηση. " Apply a light amount of Emu Oil-S Lipid Replenisher for Hair after applying Folligen. Emu Oil works as a penetrating agent to help the SRCPs further penetrate and increase efficacy. Or use Emu Oil as a light scalp oil."
 

jimys

Member
είχε ειπωθεί οτι είχε χυθέι απέξω υγρό .. αυτό δεν είναι και πολύ παράλογο για παραγγελία απο ebay.. δεν νομίζω παντως οτι τα γεμίζει με νεράκι.. θα τα είχε σε πολύ πιο ανταγωνιστικές τιμές...
http://www.hairlosstalk.com/shop/folligen-shelf.html
υπάρχει και εδώ πιο safe αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα μεταφορικά ..
 
Μπλουζα