folligen

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bλέπω το folli μετά από 6 μήνες καθημερινής χρήσης έχει πέσει σε απόδοση,κρίμα.Σκέφτομαι να επανέλθω πάλι στην μινοξ για 6 μήνες και μετά να το γυρίσω πάλι σε folli και roller και ούτο καθεξής.

Θέλω να ρωτήσω αν αλλάζω τις θεραπείες με αυτόν τον τρόπο επειδή τις έχω ήδη ξαναχρησιμοποιήσει στο παρελθόν χάνουν την απόδοση τους όταν τις επαναρχίζω ή δίνουν τα ίδια αποτελέσματα σαν να είναι η πρώτη τους φορα ;
δυστυχως χανουν ολες οι λοσιον σε αποδοση,μηδενος εξαιρουμενου....
εχω βιωσει πτωση αποδοσης απο μινοξ,shen min,folligen.
με την διακοπη και εναρξη θα ερθεις καλυτερα απο το σημειο πτωσης αλλα χειροτερα απο το μεγιστο σημειο που ειχες φτασει,καπου στην μεση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Το folli είναι δεύτερης γενιάς πεπτίδια αν δεν κάνω λάθος, αξίζει να δοκιμάσω κάτι σε πρώτης γενιάς;αν ναι πιο προτείνεται;

Πάνω στο folli δεν είδα επάνω ημερομηνία λήξης.Ποσο κρατάει; γιατί μου έχει περισσέψει το μισό μπουκάλι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το folli είναι δεύτερης γενιάς πεπτίδια αν δεν κάνω λάθος, αξίζει να δοκιμάσω κάτι σε πρώτης γενιάς;αν ναι πιο προτείνεται;

Πάνω στο folli δεν είδα επάνω ημερομηνία λήξης.Ποσο κρατάει; γιατί μου έχει περισσέψει το μισό μπουκάλι.
το δικο μου folligen ειναι 2 χρονια τωρα ανοιχτο,μεχρι την μεση,χωρις ημερομηνια ληξης.
δεν θα δεις κατι αξιοσημειωτο με πεπτιδια πρωτης γενιας και ειναι και ακριβα.
οι πιο δραστικες λοσιον που υπαρχουν ειναι κατα σειρα μινοξιδιλη,folligen,shen min,απο εκει και περα πολυ φτωχα τα αποτελεσματα,μενει να δουμε την κανελα http://www.hairlossgr.com/threads/cinnamomum-verum-το-καλύτερο-τοπικό-που-έχω-δοκιμάσει.9941/
κατι ακομα που δουλευει αλλα δεν ξερω κατα πόσο,δεν τα εχω δοκιμασει ειναι τα laser http://www.hairlossgr.com/threads/igrow-η-νέα-συσκευή-laser.9688/#post-132693
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
το folli το χρησιμοποιησα 2,5 μηνες, μονο αυξημενη τριχοπτωση ειδα και λιγο να μαυριζουν οι τριχες,,,επανεκφυση μηδεν.. πλεον πιστευω πως τιποταδεν μπορει να μου δωσει επανεκφυση
 

cool11

Well-Known Member
Κλεινω δυο μηνες χρησης με το folligen.
Κατι φαινεται να κανει, αλλα ξερετε, 'χαμηλες' πτησεις.
Θαυματα δεν γινονται. Σε συνδυασμο με δαφνελαιο, μπορω να πω οτι βλεπω μικρες τριχουλες, αλλα μεχρι εκει.
Παντως, προσωπικη εκτιμηση κι ισως να κανω λαθος, νομιζω οτι ειναι καπως αποτελεσματικοτερο απο το thermascalp.
Μαλλον το folligen ειναι ενα σκευασμα που αξιζει, βοηθα, τι λετε κι εσεις;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Κλεινω δυο μηνες χρησης με το folligen.
Κατι φαινεται να κανει, αλλα ξερετε, 'χαμηλες' πτησεις.
Θαυματα δεν γινονται. Σε συνδυασμο με δαφνελαιο, μπορω να πω οτι βλεπω μικρες τριχουλες, αλλα μεχρι εκει.
Παντως, προσωπικη εκτιμηση κι ισως να κανω λαθος, νομιζω οτι ειναι καπως αποτελεσματικοτερο απο το thermascalp.
Μαλλον το folligen ειναι ενα σκευασμα που αξιζει, βοηθα, τι λετε κι εσεις;
Ακριβως την ίδια απόδοση με το folligen έχει και το shen min,προσθέτοντας το θα εχεις άλλο τόσο αποτελεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giakou

New Member
ξεκινησα καποιες θεραπειες σε δερματολογο μεσοθεραπειες με λεπτες βελονες και dermaroller οι ουσιες που βαζει ειναι μινοξιδιλη, (χρησιμοποιω καθε μερα και regain) βιοτινη, βιταμινες, αμινοξεα κλπ. μου ειπε οτι αν εχω να προτεινω κατι αλλο στο κοκτειλ ειναι προθυμη να το ψαξει. σκεφτομαι να προτεινω folligen ή γενικα πεπτιδια χαλκου και ωμεγα 3 . τι λετε θα βοηθησουν. απεκλεισα την φιναστεριδη γιατι μου ειπε οτι θα εχει ακριβως τις ιδιες παρενεργειες με το χαπι αφου θα περασει στο αιμα. σας ευχαριστω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ξεκινησα καποιες θεραπειες σε δερματολογο μεσοθεραπειες με λεπτες βελονες και dermaroller οι ουσιες που βαζει ειναι μινοξιδιλη, (χρησιμοποιω καθε μερα και regain) βιοτινη, βιταμινες, αμινοξεα κλπ. μου ειπε οτι αν εχω να προτεινω κατι αλλο στο κοκτειλ ειναι προθυμη να το ψαξει. σκεφτομαι να προτεινω folligen ή γενικα πεπτιδια χαλκου και ωμεγα 3 . τι λετε θα βοηθησουν. απεκλεισα την φιναστεριδη γιατι μου ειπε οτι θα εχει ακριβως τις ιδιες παρενεργειες με το χαπι αφου θα περασει στο αιμα. σας ευχαριστω
μπορεις να τις κανεις μονος σου στο σπιτι αυτες τις θεραπειες και θα σου βγουν πιο οικονομικα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa τελικά ποιο είναι το καλύτερο τοπικο dht blocker? Folligen, revivogen, ή shen min?
το folligen και το shen min τα εχω δοκιμασει και ειναι αρκετα αποδοτικα,το crinagen το οποιο το εχω δοκιμασει και αυτο θα ελεγα οτι εχει την μιση αποδοση απο τα 2 που προανεφερα,το revivogen,λαδωνει πολυ,ειναι ακριβό,και δεν εχει δειξει αξιολογα πραγματα τοσα χρονια που υπαρχει στο εμποριο.
μειωση τριχοπτωσης ολα τα τοπικα προσφερουν απο ενα σημειο και μετα και για καποιο συγκεκριμενο διαστημα,επειδη υπαρχει και η πτωση αποδοσης
 
Ωραία.. Και κάτι ακόμα για να μην χαλασω και το topic, απο συμπληρώματα βιταμίνων υπάρχει κάποιο που να βοηθάει στα μαλλιά;; (όχι αναγκαστικά στην τριχόπτωση αλλά στο πάχος και στην ποιότητα της τριχας)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ωραία.. Και κάτι ακόμα για να μην χαλασω και το topic, απο συμπληρώματα βιταμίνων υπάρχει κάποιο που να βοηθάει στα μαλλιά;; (όχι αναγκαστικά στην τριχόπτωση αλλά στο πάχος και στην ποιότητα της τριχας)
τα Ω3
 

tasos33

Well-Known Member
Στην περιπτωση μου το φολλι για 2.5 μηνες χρησης δν εκανε τιποτα παρα μονο αυξημενη τριχοπτωση κ ετσι το σταματησα κ εχω ξεκθνησει μινοξ παλι..οσον αφορα το θεμα λιμπιντο κ μινοξ δν πιστευω πως υπαρχει σχεση,καποια στιγμη το πιστευα κ εγω αυτο απο προσωπικη εμπειρια αλλα διαπιστωσα πως σε μενα τουλαχιστον δν ειναι ετσι.η λιμπιντο κ κατεπεκταση η στυση σαφως επηρεαζονται απο την τριχοπτωση κ απο το φοβο της ραφλας κ επειτα της κοινωνικης απορριψης που πιστευουμε πως θα μας στμβει κατα κατα καπιον τροπο
Πιστευαα λοιπον πως η μινοξ μου ριξε ρην λιμπιντο κ τη στυση αλλα οταν πχ το προηγουμενο καλοκαιρι γνωρισα μια πανεμοεφορφη πρασινοματα ως διαμαγειας ενω εβαζα μινοξ ενω η πτωση ητν στο αποκορυφωμα λογω εποχης ο μητσος δν χαμπαριαζε κ αυτο γιατι ειχα ξεχασει το θεμα ραφλας η καλυτερα το σκςφτομουν μονο το πρωι που εβαζα τοπικ.... μετα σκεφτομουν το τουμπανο..
 

mimis giova

Active Member
παιδια κ εγω με το φολλι μονο κατι λιγα ξανθα τριχακια..λιγο χνουδακι..τριχα κανονικι τιποτα..γενικα μην ελπιζεται πραγματα απο τα τοπικα.κ απο οτι κυκλοφορει ως τωρα..πεταμενα λεφτα ειναι..ο χρονος σε τρωει..οσο πιο γρηγορα δρκτητε την ραφλα τοσο καλητερα για εσας.αντικειμενικα τα πραγματα..
 

tasos33

Well-Known Member
Μου εχουν μεινει 80 ml folligen δηλαδη το 1/3 τα οποια αργουν να ληξουν,αν ενιαφερεται κανεις το δινω 10 γιουρος ανευ εξοδων αποστολης...αν το θελει καποιος ας στειλει μυν
 

cool11

Well-Known Member
Αγοραζω, οτιδηποτε αγοραζω, οχι μονο για μαλλια, οτι δεν μπορω να βρω ελλαδα τουλαχιστον, μονο απο ebay ή αντε και αμαζον.
Ειχα αγορασει περυσι, φτηνοτερη τιμη που ειχα βρει, folligen (μονο απο αμερικη δυστυχως-παναθεμα τους κανενας στην ευρωπη δεν το φερνει?), 37 συνολικα με μεταφορικα, περυσι φθινοπωρο.

Λεω τωρα να αγορασω παλι, αλλα η φτηνοτερη τιμη ειναι πλεον στα 43 ευρω, με τα μεταφορικα...

:(
 

cool11

Well-Known Member
Αν και ποιος μπορει να πει με βεβαιοτητα τι ειναι καλυτερο και τι λιγοτερο καλο,
λεω να αγορασω folligen αντι για thermascalp....
 

35007

Member
Xρησιμοποιω πανω απο 1 χρονο και τα 2 (οπως και το σεν μιν). Το φολιτζεν ειναι ανωτερο (απο την δικη μου εμπειρια τουλαχιστον).
 
Μπλουζα