Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

Συζήτηση στο φόρουμ 'Εναλλακτικές/Θεωρητικές Θεραπείες' που ξεκίνησε από το μέλος Soralteno, στις 4 Απριλίου 2014.

1. Soralteno

Soralteno Alternative treatment member Μέλος Προσωπικού

Χρησιμοποιώ εδώ και περίπου ένα χρόνο το συγκεκριμένο τοπικό με λίαν ικανοποιητικά αποτελέσματα.
    Ανήκει στην κατηγορία growth stimulant με μικρές πινελιές DHT blocker.

Συστατικά: (με πράσινο αυτά που βοηθούν στο θέμα μας)
    Water, Steareth-20, Jojoba Oil (Simmondsia chinensis) (seed), Herbal Blend Hair Complex (a proprietary extract blend of Burdock (Arctium lappa) (root), Chamomile (Matricaria recutita) (flower), Goldenseal (Hydrastis canadensis) (root), Henna (Lawsonia inermis) (flower, fruit, leaf), Honey, Horsetail (Equisetum arvense), Stinging Nettle (Urtica dioica), Rosemary (Rosmarinus officinalis) (leaf), Cinquefoil (Potentilla erecta) (root)), Polysorbate 20, PEG-40 Stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Aminomethyl Propanol, Citric Acid, Lysine Carboxymethyl Cysteinate, Alcohol, Phospholipids, Cholesterol, Vitamin A (Retinyl Palmitate), Vitamin E (Tocopheryl Acetate), Butylene Glycol, Saw Palmetto Extract (Serenoa repens) (fruit), Lysine Thiazolidine Carboxylate, Biotin, Niacin, Panthenol, Eucalyptus Extract (Eucalyptus globulus) (leaf), Tetrapeptide-1, Quillaja Extract (Quillaja saponaria) (bark), He Shou Wu Extract (Fo-ti) (Polygonum multiflorum), Keratin, Hydrolyzed Keratin, Chamomile Extract (Matricaria recutita) (flower), Potassium Sorbate.

To χρησιμοποιώ (όπως όλα τα τοπικά) μία φορά την ημέρα.
    Για κάποιο λόγο, δένει πολύ καλά με το thermascalp ως συνδυασμός, και τα δύο μαζί επίσης με minox.

Άργησα να δω αποτελέσματα από αυτό, αλλά η επίδραση του είναι σταθερή, δεν φθίνει.
    Όποιος θέλει να το δοκιμάσει το βρίσκει και στο iherb σχετικά φθηνά.

kapa έχει κάνει like σε συτό.
  2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

ωραιος soralteno,thank you ;)

4. pithikas

pithikas Well-Known Member

Κυκλοφορει 15 χρονια παντως, τωρα το ανακαλυψαμε?

5. Bouklas

Bouklas Well-Known Member

Φιλε Soralteno πες μου εντυπώσεις, κοιτάω αλλα 2 προιόντα σαν αυτό, το 1 λέει είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Αμερική (όπως λέει) http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Thinning-Hair-Serum-For-Men-Women-3-1-fl-oz-93-ml/21474 και το άλλο σε αφρο. http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Foam-Rejuvenate-Style-For-Men-Women-3-4-fl-oz-100-ml/47353
    Το δικό σου λαδώνει καθόλου το μαλλί, στεγνώνει γρήγορα, έχει καλο άρωμα ή μυρίζει άσχημα?
    Η διαφορα που έχεις δει ποια είναι, καλύτερη ποιότητα τρίχας σου μείωσε την τριχόπτωση, και αν ναι κατά ποσο?

6. Soralteno

Δεν λαδώνει, στεγνώνει γρήγορα και το άρωμα είναι οκ - διακριτικό.
    Ως σκεύασμα μόνο του είναι αδύναμο, δίνει καινούργιες τρίχες και ενισχύει σε κάποιο ποσοστό τις υπάρχουσες. τριχόπτωση δεν έχω πλέον παρατηρήσιμη οπότε δεν ξέρω με αν την φρενάρει, αν θυμάμαι καλά στις αρχές που το χρησιμοποιούσα, και ενώ είχα shedding, το μείωσε.

7. Bouklas

Bouklas Well-Known Member

Ωραίος. ;)

8. 35007

35007 Member

Soralteno ποση ωρα διαφορα πρεπει να εχει η χορηγηση του Shen Min με το Thermascalp? Τουλαχιστον 1 με 2 ωρες αποσταση μεταξυ τους ή πρωι βραδυ καλυτερα? Τα εχω παραγγειλει και τα δυο.

9. stavros_1983

stavros_1983 Member

αδερφε απο που τα παρηγγειλες

10. mikegad

mikegad Well-Known Member

iherb

11. Soralteno

Εγω αφήνω μισή ώρα με μια ωρα διαφορά.

12. 35007

35007 Member

iherb, εχει φθηνα μεταφορικα και ελαφρως καλυτερη τιμη προιοντος από ebay.

13. nena

nena Member

Καλησπερα για καποιον που δεν εχει τη οικονομικη δυνατοτητα και για folligen κ γ αυτο,τι θα προτινατε πιο πολυ απ τα δυο για growth;;

14. Soralteno

Κανένα από τα δυο, καλύτερα minox.

15. computerfan

computerfan New Member

Παιδιά η εφαρμογή του Shen Min μπορεί να γίνει μαζί με minox την ίδια στιγμή?

16. Soralteno

άσε καμιά ώρα διαφορά

17. 35007

35007 Member

Soralteno ποσες σταγονες βαζεις εσυ? Εγω βαζω 20 (οπως προτεινουν και οι οδηγιες) αλλα επειδη ειναι παχυρευστο δεν απλωνεται καλα παντου. Να βαλω λιγες παραπανω 25 με 30 ή μηπως ειναι risky?

18. Soralteno

Δεν τις μετράω, απλα καλύπτω ολο το κεφάλι.

19. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

το παρον θεμα εγινε μονιμο

20. kapa

kapa Μέλος Προσωπικού

καθ οδον και το δικο μου http://www.ebay.com/itm/Nu-Hair-Serum-Shen-Min-3-oz/191222576762?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3Dfc77581c9325479bb0acf99d6c683dea%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D231308602917
    καλη τιμη σαν σκευασμα,ειναι σχεδον 100ml
    κατι μου λεει οτι θα τα παει σαν το folligen :p

21. TheoZKS

TheoZKS Member

Kapa το φολιγγεν κάνει καθόλου δουλειά? Σταμάτησα σιγά σιγά την μινοξιδιλη και είμαι σε θεραπεία εδώ και 3-4 μήνες με θερμασκαλπ και φολιγγεν αλλά δεν έχω δει καθόλου καλυτέρευσή ούτε καν σταθεροποιηση. Η επιθετική τριχόπτωση συνεχίζετε με γρήγορους ρυθμούς.

Αξίζει να αρχίσω shen min?

Μοιραστείτε τη σελίδα