Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

andy.k

Active member
Με βάση τα μοσχεύματα που έβαλες, την πρότερη κατάσταση και τη φημη της κλινικής που επέλεξες, νομίζω ότι δικαιολογημένα δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος (έως τώρα). Υστερεί κάπως η πυκνότητα στα πρώτα 5-6 χιλιοστά και με βάση τις φωτό της τοποθέτησης θα περίμενα πολύ πιο δυνατό αποτέλεσμα στη hairline. Η συνολική εικόνα όμως έχει βελτιωθεί σημαντικά. Οι φωτό σου, είναι με αποκαλυπτικοτατο φωτισμο, πανοραμικές...με κοντό σχετικά μαλλί...φουλ ξεγυμνώτικες, και όμως στα σημεία της επέμβασης δε βλέπεις σχεδόν καθολου δέρμα. Ένα μικρό touch up hairline και θα είσαι σούπερ... Επίσης η δοτρια σου παρόλο που έχει δώσει 6Κ ως τώρα δε νομίζω ότι φαίνεται στις φωτό τόσο ταλαιπωρημένη όσο την περιγράφεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregoryatos

New Member
Με βάση τα μοσχεύματα που έβαλες, την πρότερη κατάσταση και τη φημη της κλινικής που επέλεξες, νομίζω ότι δικαιολογημένα δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος (έως τώρα). Υστερεί κάπως η πυκνότητα στα πρώτα 5-6 χιλιοστά και με βάση τις φωτό της τοποθέτησης θα περίμενα πολύ πιο δυνατό αποτέλεσμα στη hairline. Η συνολική εικόνα όμως έχει βελτιωθεί σημαντικά. Οι φωτό σου, είναι με αποκαλυπτικοτατο φωτισμο, πανοραμικές...με κοντό σχετικά μαλλί...φουλ ξεγυμνώτικες, και όμως στα σημεία της επέμβασης δε βλέπεις σχεδόν καθολου δέρμα. Ένα μικρό touch up hairline και θα είσαι σούπερ... Επίσης η δοτρια σου παρόλο που έχει δώσει 6Κ ως τώρα δε νομίζω ότι φαίνεται στις φωτό τόσο ταλαιπωρημένη όσο την περιγράφεις.
Simfwnw exi megali allagi
 

Α. Γιώργος

Active Member
Κοίταξε το αποτέλεσμα σου σχετικά καλό ειναι (όχι κάτι ιδιαίτερο βέβαια που να δικαιολογεί τα λεφτά που πλήρωσες, δεν φαίνεται δηλαδή το κάτι παραπάνω σε σχέση με άλλους γιατρούς που χρεώνουν πολύ λιγότερα) και σίγουρα η συνολική εικόνα έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με πριν. Είναι αρκετό αυτό ομως ; Κατά την γνώμη μου όχι. Λαμβάνοντας υπόψιν το πριν που ειχες αρκετό μαλλί, αλλά και την επιλογή ενός θεωρητικά πολύ καλού και ακριβού γιατρού θα περίμενα αρκετά καλύτερη εικόνα με τα 3100 g, σε αυτή τη περιοχή που τοποθετήσατε καθώς είχες και αρκετά δικά σου μαλλιά ήδη από πριν. Η τοποθέτηση στη Hairine φαινόταν πυκνή γενικά, και νομίζω είχες πει ότι θα κινηθείτε στα 50g πυκνότητα, αλλά βλέπω ότι hairline πάσχει από πυκνότητα και έχει θέματα ακόμα, ειδικά προσ τους κροτάφους φαίνεται πιο αδύναμη και χρειάζεται πάλι ενίσχυση. Και ήδη έχεις κάνει 2 μεταμοσχεύσεις. Βέβαια εισαι ακόμα στο 6μηνο οπότε μπορεί να περιμένεις κι άλλη βελτίωση, αν και μετά έρχεται βελτίωση κυρίως αν έχεις χοντρή τρίχα ή έχεις πολύτριχα όπου βγαίνουν όλες οι τρίχες των πολύτριχων. Hairline έχεις περισσότερα μονότριχα όμως.

Με βάση τα μοσχεύματα που έβαλες, την πρότερη κατάσταση και τη φημη της κλινικής που επέλεξες, νομίζω ότι δικαιολογημένα δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος (έως τώρα). Υστερεί κάπως η πυκνότητα στα πρώτα 5-6 χιλιοστά και με βάση τις φωτό της τοποθέτησης θα περίμενα πολύ πιο δυνατό αποτέλεσμα στη hairline. Η συνολική εικόνα όμως έχει βελτιωθεί σημαντικά. Οι φωτό σου, είναι με αποκαλυπτικοτατο φωτισμο, πανοραμικές...με κοντό σχετικά μαλλί...φουλ ξεγυμνώτικες, και όμως στα σημεία της επέμβασης δε βλέπεις σχεδόν καθολου δέρμα. Ένα μικρό touch up hairline και θα είσαι σούπερ... Επίσης η δοτρια σου παρόλο που έχει δώσει 6Κ ως τώρα δε νομίζω ότι φαίνεται στις φωτό τόσο ταλαιπωρημένη όσο την περιγράφεις.
Παιδιά ευχαριστώ για τις τοποθετήσεις σας, αυτή είναι περίπου και η δική μου άποψη. Γενικά περίμενα μια πιο δυνατή hairline με βάση τα όσα είχαμε συμφωνήσει και με την εικόνα μετά την τοποθέτηση των grafts.
Τώρα το ότι έχει βελτιωθεί η εικόνα σε σχέση με το πριν δεν μου λέει και πολλά γιατί η επέμβαση είχε συγκεκριμένους στόχους που o κυριότερος να φτιαχτεί η hairline δεν έχει επιτευχθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kollaps

Member
Ακριβώς αυτή ήτανε η κατάσταση πριν την επέμβαση, η φωτός στην αρχή είναι η αρχική κατάσταση πριν και από την πρώτη επέμβαση.
Εσύ πως το βλέπεις θα ήσουνα ικανοποιημένος με το σημερινό αποτέλεσμα μετά 3100 τρ. ;
Μπερδεύτηκα κι εγώ από τις φωτογραφίες στο πρώτο post Γιώργο. Συμφωνώ ότι δεν είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα για 3100 graft. Στο Bisanga έχεις μιλήσει για τους προβληματισμούς σου;
 

Α. Γιώργος

Active Member
Μπερδεύτηκα κι εγώ από τις φωτογραφίες στο πρώτο post Γιώργο. Συμφωνώ ότι δεν είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα για 3100 graft. Στο Bisanga έχεις μιλήσει για τους προβληματισμούς σου;
Φίλε μου βασικά 6 μήνες τώρα μετά την επέμβαση δεν είχα καμία επικοινωνία με την BHR.
Αυτό είναι το After Care της εταιρείας πληρώνεις, κανείς την επέμβαση και μετά αντε στην ευχή του Θεού ;).
 

JimKan1

Well-Known Member
Φίλε μου βασικά 6 μήνες τώρα μετά την επέμβαση δεν είχα καμία επικοινωνία με την BHR.
Αυτό είναι το After Care της εταιρείας πληρώνεις, κανείς την επέμβαση και μετά αντε στην ευχή του Θεού ;).
Επειδη ξαναδιαβασα το νημα , το αποτελεσμα οντως μεχρι στιγμης δεν ειναι αυτο που θα επρεπε(ξαναλεω εχεις μια ωραια εικονα πλεον, αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως) οποτε καλο θα ηταν να παρεις την πρωτοβουλια να επικοινωνησεις με την εταιρεια σχετικα με τα συμφωνηθεντα που πιστευεις οτι δεν τηρηθηκαν.
 

alex7

Well-Known Member
Επειδη ξαναδιαβασα το νημα , το αποτελεσμα οντως μεχρι στιγμης δεν ειναι αυτο που θα επρεπε(ξαναλεω εχεις μια ωραια εικονα πλεον, αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως) οποτε καλο θα ηταν να παρεις την πρωτοβουλια να επικοινωνησεις με την εταιρεια σχετικα με τα συμφωνηθεντα που πιστευεις οτι δεν τηρηθηκαν.
Νωρίς είναι ακόμα για κάποιους οι 6 μήνες .Μην τα προδικάζετε όλα στους 6 μήνες .Θα δώσει και άλλο .Το after care όμως είναι ένα θέμα
 

aeratos28

Just aeratos
Με λόγο 2.03 ,μην περιμένετε θεαματικά αποτελεσματα να γίνουν ακόμα..μικροδιαφορές θα έχει..σαν εικόνα στο τέλος θα είναι οκ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Βάλε φωτό του 6μηνου που ήσουν στην επέμβαση την πρώτη να κανουμε συγκριτικό..επίσης αν ξέρεις ,πες μας και πάχος τρίχας και έκταση που δουλέψατε σε ληπτρια ,ώστε να έχουμε κάποια στοιχεία προς συζήτηση με τον φίλο εδώ.αν θέλει δλδ ,να έχουμε μια συγκριση
 

Α. Γιώργος

Active Member
Επειδη ξαναδιαβασα το νημα , το αποτελεσμα οντως μεχρι στιγμης δεν ειναι αυτο που θα επρεπε(ξαναλεω εχεις μια ωραια εικονα πλεον, αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως) οποτε καλο θα ηταν να παρεις την πρωτοβουλια να επικοινωνησεις με την εταιρεια σχετικα με τα συμφωνηθεντα που πιστευεις οτι δεν τηρηθηκαν.
Το να επικοινωνήσω με την εταιρεία δεν πιστεύω ότι θα μου προσφέρει τίποτα αυτή την στιγμή γιατί στους 6 μήνες θα σου απαντήσουνε τα γνωστά, ότι για τους 6 μήνες πάει πολύ καλά και ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και ότι μέχρι τους 12 μήνες θα συνεχίσει να βελτιώνεται κτλ.
Όσον αφορά το after care η DHI 2 χρόνια μετά ακόμη μου στέλνει Mail για το πως πάει και αν είναι όλα καλά.
 

andy.k

Active member
Με λόγο 2.03 ,μην περιμένετε θεαματικά αποτελεσματα να γίνουν ακόμα..μικροδιαφορές θα έχει..σαν εικόνα στο τέλος θα είναι οκ..

Ο λόγος είναι μικρός αλλά ο φίλος εδώ έχει θέμα με τη hairline, όπου ούτως η άλλως τα μοσχεύματα που χρησιμοποιούνται είναι 1-2 τρίχα. Εννοώ ότι για hairline δε θέλεις και μεγαλύτερο λογο. Επίσης, από την τοποθέτηση φαίνεται ότι μπήκαν αρκετά μοσχεύματα στη hairline. Άρα μάλλον το πρόβλημα είναι ότι δεν υπήρξε υψηλή φυτρωση σε αυτη την περιοχή.
 

Xristos87

Well-Known Member
Η εικονα σου ειναι σαφως ωραιοτερη απο τι πριν τη μμ.

Η χερλαιν δεν ταυτιζεται με τη σχεδιαση π εγινε πριν μπεις για μμ.
 

vlafo

Well-Known Member
Ο λόγος σου είναι μια χαρά ο φυσιολογικός.
2.2 και το 2.03 όπως προανέφερε ο Andy είναι και ψηλός για χερλάιν όταν έχεις περιστατικά κάτω απο 2.00 εκεί ειδικά.
Άλλωστε αυτά ήταν και τα στατιστικά που είχες από τον Ισπανό τα επίσημα.
Σε μια εμβαδομετρούμενη επιφάνεια 80cm μπροστά έπρεπε το 50g να τα είχες άνετα που δεν τα έχεις.
Και όπως σου είχα πει σε άλλο ποστ η τοποθέτηση έδειχνε μια χαρά.
Συνεπώς εκεί υπήρξε περιορισμός φύτρωσης για αυτό προκύπτει και αυτή η εικόνα.
3100g με τόσο μαλλί είναι παρά πολλά και έπρεπε να ήσουν τοίχος.
 

aeratos28

Just aeratos
Μονοτριχα και δίτριχα σε μια έκταση 15-18 τετραγωνικά αν βάλεις επί 50 ,κανονικά έχει γίνει τοποθέτηση μόνο στη hairline 800-900 grafts..oταν μιλάμε όμως για hairline,στο πρώτο χιλιοστό μπαίνουν τα μονοτριχα και δίτριχα ,όχι σε όλο το εκατοστό.απο εκεί και πίσω το σωστό ,είναι να μπουν πολυτριχα,τα οποία και δεν είχε ο φίλος εδώ,για να γίνει το τοίχος αυτό που περιμέναμε.σιγουρα θα έχει βελτίωση και θα είναι πιθανόν ένα ωραίο αποτέλεσμα,αλλά μην περιμένετε να γίνει αυτό το τσιμέντο που λέμε..δεν έχει τα χαρακτηριστικά (λόγος) που θα τον κανουν
Ο λόγος είναι μικρός αλλά ο φίλος εδώ έχει θέμα με τη hairline, όπου ούτως η άλλως τα μοσχεύματα που χρησιμοποιούνται είναι 1-2 τρίχα. Εννοώ ότι για hairline δε θέλεις και μεγαλύτερο λογο. Επίσης, από την τοποθέτηση φαίνεται ότι μπήκαν αρκετά μοσχεύματα στη hairline. Άρα μάλλον το πρόβλημα είναι ότι δεν υπήρξε υψηλή φυτρωση σε αυτη την περιοχή.
 

andy.k

Active member
Μονοτριχα και δίτριχα σε μια έκταση 15-18 τετραγωνικά αν βάλεις επί 50 ,κανονικά έχει γίνει τοποθέτηση μόνο στη hairline 800-900 grafts..oταν μιλάμε όμως για hairline,στο πρώτο χιλιοστό μπαίνουν τα μονοτριχα και δίτριχα ,όχι σε όλο το εκατοστό.απο εκεί και πίσω το σωστό ,είναι να μπουν πολυτριχα,τα οποία και δεν είχε ο φίλος εδώ,για να γίνει το τοίχος αυτό που περιμέναμε.σιγουρα θα έχει βελτίωση και θα είναι πιθανόν ένα ωραίο αποτέλεσμα,αλλά μην περιμένετε να γίνει αυτό το τσιμέντο που λέμε..δεν έχει τα χαρακτηριστικά (λόγος) που θα τον κανουν

Συμφωνώ με αυτό που λες. Απλά ο φίλος εδώ λέει ότι ο γιατρός του μιλούσε για πολύ ψηλές πυκνότητες τοποθέτησης. Που ακόμα και με λόγο 2 νομίζω θα έπρεπε να δώσουν πολυ καλύτερη εικόνα.
 

aeratos28

Just aeratos
Για 50+ πυκνότητα του είχε μιλήσει.εδω θα πρέπει αν μπορεί ο φίλος,να κάνει μια μέτρηση στη hairline ,να δει πόσα grafts έχει ήδη φυτρωμενα και αν φαίνεται να έχει συνέχεια η φυτρωση.
Συμφωνώ με αυτό που λες. Απλά ο φίλος εδώ λέει ότι ο γιατρός του μιλούσε για πολύ ψηλές πυκνότητες τοποθέτησης. Που ακόμα και με λόγο 2 νομίζω θα έπρεπε να δώσουν πολυ καλύτερη εικόνα.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Η εικονα σου ειναι σαφως ωραιοτερη απο τι πριν τη μμ.

Η χερλαιν δεν ταυτιζεται με τη σχεδιαση π εγινε πριν μπεις για μμ.
Αυτό που λες ισχύει πραγματικά και είναι ένα ακόμη λάθος που έγινε κατα την επέμβαση.
 
Μπλουζα