Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

Α. Γιώργος

Active Member
Ο λόγος σου είναι μια χαρά ο φυσιολογικός.
2.2 και το 2.03 όπως προανέφερε ο Andy είναι και ψηλός για χερλάιν όταν έχεις περιστατικά κάτω απο 2.00 εκεί ειδικά.
Άλλωστε αυτά ήταν και τα στατιστικά που είχες από τον Ισπανό τα επίσημα.
Σε μια εμβαδομετρούμενη επιφάνεια 80cm μπροστά έπρεπε το 50g να τα είχες άνετα που δεν τα έχεις.
Και όπως σου είχα πει σε άλλο ποστ η τοποθέτηση έδειχνε μια χαρά.
Συνεπώς εκεί υπήρξε περιορισμός φύτρωσης για αυτό προκύπτει και αυτή η εικόνα.
3100g με τόσο μαλλί είναι παρά πολλά και έπρεπε να ήσουν τοίχος.
Η επιφάνεια τοποθέτησης πρέπει να ήταν περίπου 100-110cm², 80 την είχε βγάλει ο Lorenzo αλλά μάλλον ο Bisanga άπλωσε τα grafts σε μεγαλύτερη επιφάνεια και όντως είχαμε πει για 50gr μπροστά και μετά σταδιακά να μειώνεται κάτι που μέχρι τώρα δεν έχει γίνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kampanakideandean

Active Member
2ο "προβληματικό" αποτέλεσμα του συγκεκριμένου γιατρού στο φόρουμ και μάλιστα σε μικρό χρονικό διάστημα.
Δεν έχω την εμπειρία να κρίνω λεπτομερώς μιας που είμαι σχετικά νέο μέλος, σου εύχομαι ωστόσο ό,τι καλύτερο. Η εικόνα σου προφανώς και είναι βελτιωμένη.
 

Bill 10

Member
Το πως βλεπει καποιος το αποτελεσμα εχει να κανει με το τι ζηταει, για μενα που το νουμερο 1 ειναι η φυσικοτητα το θεωρω πολυ καλο ,οχι τελειο αλλα πολυ καλο.Η κριτικη μου ειναι με βαση τις φωτογραφιες που εχεις βαλει,δε καταλαβαινω μεταμοσχευση!!Εχω δει μπετα hairlines κ η μεταμοσχευση κανει μπαμ.Καλυτερα λιγοτερα αλλα φυσικα!!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Το πως βλεπει καποιος το αποτελεσμα εχει να κανει με το τι ζηταει, για μενα που το νουμερο 1 ειναι η φυσικοτητα το θεωρω πολυ καλο ,οχι τελειο αλλα πολυ καλο.Η κριτικη μου ειναι με βαση τις φωτογραφιες που εχεις βαλει,δε καταλαβαινω μεταμοσχευση!!Εχω δει μπετα hairlines κ η μεταμοσχευση κανει μπαμ.Καλυτερα λιγοτερα αλλα φυσικα!!
Το νούμερο ένα πράγμα πρέπει να η φύτρωση και μετά η φυσικότητα... Αυτό πληρώνεις ουσιαστικά... Την φύτρωση ... Αυτά σου βγάζω από δω και στα βάζω κει... Αν σου βγάζω 3100... Πληρώνεις για 3100 και σου βγαίνουν 2000 για πια φυσικότητα μιλάμε; Το θέμα είναι να βγαίνουν τα μοσχεύματα που βγαίνουν από την δοτρια γιατί δεν έιναι απεριόριστα για κανέναν.....
 

Bill 10

Member
Το νούμερο ένα πράγμα πρέπει να η φύτρωση και μετά η φυσικότητα... Αυτό πληρώνεις ουσιαστικά... Την φύτρωση ... Αυτά σου βγάζω από δω και στα βάζω κει... Αν σου βγάζω 3100... Πληρώνεις για 3100 και σου βγαίνουν 2000 για πια φυσικότητα μιλάμε; Το θέμα είναι να βγαίνουν τα μοσχεύματα που βγαίνουν από την δοτρια γιατί δεν έιναι απεριόριστα για κανέναν.....
Κ
Το νούμερο ένα πράγμα πρέπει να η φύτρωση και μετά η φυσικότητα... Αυτό πληρώνεις ουσιαστικά... Την φύτρωση ... Αυτά σου βγάζω από δω και στα βάζω κει... Αν σου βγάζω 3100... Πληρώνεις για 3100 και σου βγαίνουν 2000 για πια φυσικότητα μιλάμε; Το θέμα είναι να βγαίνουν τα μοσχεύματα που βγαίνουν από την δοτρια γιατί δεν έιναι απεριόριστα για κανέναν.....
Κ 5000 grafts ν βαλεις κ βγουν ολα αν δεν ειναι φυσικα προτιμω καραφλος.εχω δει ανθρωπους απο κοντα που εχουν κανει μεταμοσχευση κ φαινονται απο τα 3 μετρα.κ παλι σου λεω ειναι τι ζηταει ο καθενας.καταλα β αινω οτι η πυκνωση παει μαζι με τη φυσικοτητα αλλα οχι παντα!!
 

Bill 10

Member
Το νούμερο ένα πράγμα πρέπει να η φύτρωση και μετά η φυσικότητα... Αυτό πληρώνεις ουσιαστικά... Την φύτρωση ... Αυτά σου βγάζω από δω και στα βάζω κει... Αν σου βγάζω 3100... Πληρώνεις για 3100 και σου βγαίνουν 2000 για πια φυσικότητα μιλάμε; Το θέμα είναι να βγαίνουν τα μοσχεύματα που βγαίνουν από την δοτρια γιατί δεν έιναι απεριόριστα για κανέναν.....
Συμφωνω οτι αυτα που θα πρεπει ν φυτρωσουν θ πρεπει ν ειναι οσα αυτα που εβγαλες γιατι οπως ειπες δεν ειναι απεριοριστα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κ

Κ 5000 grafts ν βαλεις κ βγουν ολα αν δεν ειναι φυσικα προτιμω καραφλος.εχω δει ανθρωπους απο κοντα που εχουν κανει μεταμοσχευση κ φαινονται απο τα 3 μετρα.κ παλι σου λεω ειναι τι ζηταει ο καθενας.καταλα β αινω οτι η πυκνωση παει μαζι με τη φυσικοτητα αλλα οχι παντα!!
Σκέψου ένα μεγάλο nw καλή ώρα σαν εμένα και να σου βγάζει δύο και να φυτρώνει ένα ... Τι να την κάνω την φυσικότητα αν δεν υπάρχει και λίγο μαλλί να πιάσεις ; Εννοείται τα θέλουμε όλα και είναι σημαντικό η φυσικότητα αλλά σκέψου ότι κατά πλειοψηφία τους γιατρούς τους πληρώνεις με βάση αριθμό μοσχευμάτων.....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ θα πρωτοτύπησω και θα πω πως το σημαντικότερο δεν είναι ούτε η φυτρωση ούτε η φυσικότητα. Σημαντικότερο όλων είναι η σωστή στρατηγική αντιμετώπιση της ΑΑ. Αν εκεί κάνεις λάθος (και έχω δει πάρα πολλά λάθη) και μια καλή φύτρωση ή μια καλή φυσικότητα δεν σε σώζει. Αντίθετα ακόμα και αν έχεις μια ατυχία μπορείς να το μαζέψεις αν έχεις χαράξει ένα σωστό πλάνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Α. Γιώργος

Active Member
Εγώ θα πρωτοτύπησω και θα πω πως το σημαντικότερο δεν είναι ούτε η φυτρωση ούτε η φυσικότητα. Σημαντικότερο όλων είναι η σωστή στρατηγική αντιμετώπιση της ΑΑ. Αν εκεί κάνεις λάθος (και έχω δει πάρα πολλά λάθη) και μια καλή φύτρωση ή μια καλή φυσικότητα δεν σε σώζει. Αντίθετα ακόμα και αν έχεις μια ατυχία μπορείς να το μαζέψεις αν έχεις χαράξει ένα σωστό πλάνο.
Ναι πολύ σωστό αυτό που αναφέρεις αλλά μια καλή στρατηγική έχει σαν μια βασική προϋπόθεση μια καλή φυτρωση.
Γιατί μπορεί να έχεις την καλύτερη στρατηγική που είναι δυνατόν για την περίπτωση σου αλλά αν τα grafts δεν φυτρώνουνε, τότε το πλάνο δεν βγαίνει πιστεύω εγώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν η στρατηγική σου είναι σωστή, και 500g να χάσεις σε μια μμ πίστεψε με δεν θα σου λείψουν. Οι περισσότεροι την πατάνε γιατί κάνουν μμ χωρίς κανένα πλάνο, χωρίς να ξέρουν το κεφάλι τους.
 

Bill 10

Member
Να σας απαντησω τι εννοω φυσικοτητα εχω δει το lorenzo απο κοντα κ δε καταλαβα οτι εχει κανει μεταμοσχευση,εχω δει το γιατρο το βελημβασακη που εχει κανει 2 στο lorenzo κ το καταλαβα απο τα 3 μετρα.οταν πηγα στον αναστασακη 5 με 6 ατομα απο τα 5 μετρα φαινοντουσαν.προτιμω λοιπον απο τα 3500 grafts να μη φυτρωσουν 200 παρα τη μη φυσικοτητα.εννοειται οτι αν απο τα 3500 φυτρωσουν τα 2000 παλι αποτυχημενη θ ειναι!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ μιλάω για μετρημένες στα δάχτυλα ελληνικές με κυπριακές ότι πιανουν φυσικότητα. Τώρα για τον βελιμ...τι να σου πω ούτε τον ξέρω δεν τον έχω για τους top. Επίσης φυσικότητα λέω αυτό που δεν φαίνεται σαν τα μαλλιά κούκλας. Αυτά τα καταλαβενουν και άσχετοι στον δρόμο που δεν έχουν ιδέα από μεταμοσχεύσεις.
Αυτά τα 5 άτομα αν τα έβλεπες έξω στον δρόμο ίσως να μην σε πήγαινε καν το μυαλό σου εκεί που τα είδες τα συνδιασες με μμ.
Επίσης ακόμη και να μην είναι έτσι όπως τα λέω δεν φαίνεσαι χαλιά έχει πάλι ικανοποιητική φυσικότητα.
 

Bill 10

Member
Εγώ μιλάω για μετρημένες στα δάχτυλα ελληνικές με κυπριακές ότι πιανουν φυσικότητα. Τώρα για τον βελιμ...τι να σου πω ούτε τον ξέρω δεν τον έχω για τους top. Επίσης φυσικότητα λέω αυτό που δεν φαίνεται σαν τα μαλλιά κούκλας. Αυτά τα καταλαβενουν και άσχετοι στον δρόμο που δεν έχουν ιδέα από μεταμοσχεύσεις.
Αυτά τα 5 άτομα αν τα έβλεπες έξω στον δρόμο ίσως να μην σε πήγαινε καν το μυαλό σου εκεί που τα είδες τα συνδιασες με μμ.
Επίσης ακόμη και να μην είναι έτσι όπως τα λέω δεν φαίνεσαι χαλιά έχει πάλι
 

Aldo

Well-Known Member
Να σας απαντησω τι εννοω φυσικοτητα εχω δει το lorenzo απο κοντα κ δε καταλαβα οτι εχει κανει μεταμοσχευση,εχω δει το γιατρο το βελημβασακη που εχει κανει 2 στο lorenzo κ το καταλαβα απο τα 3 μετρα.οταν πηγα στον αναστασακη 5 με 6 ατομα απο τα 5 μετρα φαινοντουσαν.
Εσυ τι είσαι κύριε και μπορείς να καταλάβεις αν έχει κάνει μεταμόσχευση ο άλλος, απ τα 5 μέτρα κιόλας ;

Εαν δεν είσαι ιατρός με postdoc στις μετ, πρώτη και τελευταία φορά !

Χαχααχ
 

Bill 10

Member
Γι αυτο ειπα οτι ο καθενας εχει τις προτεραιοτητες του,οταν τον αλλον το καταλαβαινεις απο τα 5 μετρα τι να συζητησουμε τωρα.
 

Bill 10

Member
Εσυ τι είσαι κύριε και μπορείς να καταλάβεις αν έχει κάνει μεταμόσχευση ο άλλος, απ τα 5 μέτρα κιόλας ;

Εαν δεν είσαι ιατρός με postdoc στις μετ, πρώτη και τελευταία φορά !

Χαχααχ
Οκ φιλε μου διαφωνουμε,σεβομαι τη δικη σου,εγω εχω τη δικη μου!!
 
Μπλουζα