DoctorWho, Dr. Jose Lorenzo, FUE, 2601g, 09/03/2022

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πρωτα ειναι πολυ κοντινες και απο πισω σου εχεις φως ουρανο που σκοτεινιαζει το τοπιο το κεφαλι δηλαδη.
Επισης χρειαζεται να ειναι καθαροτερες οι φωτος ισως να μην βοηθαει και το κινητο. Αν τις εβγαλες μονος προσπαθησε να σε βοηθησει καποιος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
οι φωτο εμένα μου φαίνονται καθαρές.Φαίνεται η κατάσταση .Ακόμα έχει αρκετά να δώσει η μμ.Δεν έπιασε πυκνότητα ακόμη μπροστά.Καλη συνέχεια.
 

dlazaros

Well-Known Member
Αυτο που λέει ο John ισχύει (είναι σαν σε ομίχλη απο την αντηλιά) αλλά μια ιδέα την παίρνεις. Στα μάτια μου σχεδόν δεν φαίνεται οτι έκανες ΜΜ. Φαντάζομαι οτι θα βελτιωθεί και άλλο οπότε στόχος επιτεύχθη και καλή υπομονή φίλε μου.
 

Troufas

Active Member
Όντως οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι καλύτερες. Φαίνεται να μην είναι καλά νεταρισμενες και δεν έχουν βάθος πεδίου. Ο φωτισμός επισης δεν ξέρω εάν είναι σωστος για να δίνει ένα αντιπροσωπευτικο αποτέλεσμα. Εάν ηθελες, θα μπορούσες να ξαναδοκιμασεις @DoctorWho με ένα νέο σετ.

Ο αριστερός κρόταφος φαίνεται λίγο "πίσω" ή ιδέα μου είναι? Επίσης βλέπω λίγο "άναρχο" φυτρωμα στα peaks ή επίσης ιδέα μου είναι?

Δε φαίνεται παντως να είσαι περίπτωση early grow, παρόλο που χρησιμοποιεις fina. Από την άλλη, έχει να δώσει αρκετα ακόμα καθώς έχεις σχετικα λεπτή τρίχα.

Τον επόμενο μηνα θα εχεις σαφως καλύτερη εικονα. Ευχομαι τα καλύτερα, καλή συνέχεια!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κάνω μόνο παρατήρηση για τις φωτό ούτε για αποτέλεσμα ούτε φυσικότητα χωρίς παρεξήγηση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Άσχετα με το τι λέγεται για τις Φωτό,τα peaks δεν φαίνονται ακόμα φυσικά στην παρούσα φάση

Κανει αντιθεση εκει τωρα ειναι λιγο ατιθασα τα μαλλακια πρεπει να περιμενει πανω απο χρονο να στρωσουν καπως ισως να ειναι και πιο σκουρα λιγο οπως συμβαινει συνηθως στα μεταμοσχευμενα.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
IMG_20220811_020544.jpg IMG_20220811_020604.jpg

Ωραίο κούρεμα.

Γιατρέ, ποιοι γιατροί θεωρείς ότι θα άφηναν την ειδικότητά τους και κατ επέκταση το επάγγελμά τους για να κάνουν μία δουλειά που μπορεί να την κάνει και η γραμματέας του γραφείου τους;
 

DoctorWho

Well-Known Member
Πρωτα ειναι πολυ κοντινες και απο πισω σου εχεις φως ουρανο που σκοτεινιαζει το τοπιο το κεφαλι δηλαδη.
Επισης χρειαζεται να ειναι καθαροτερες οι φωτος ισως να μην βοηθαει και το κινητο. Αν τις εβγαλες μονος προσπαθησε να σε βοηθησει καποιος.

Άσχετα με το τι λέγεται για τις Φωτό,τα peaks δεν φαίνονται ακόμα φυσικά στην παρούσα φάση
Στις φωτό φαίνονται όντως Κατσαρά και περίεργα τα peaks, όντως, από κοντά μου φαίνονται αρκετά φυσικά ακόμα και παρατηρώντας τα από κοντά στον καθρέφτη με εξαίρεση ίσως ότι φαίνονται κάπως πιο σκούρα από τα φυσικά στην βάση τους. Ο αριστερός κρόταφος έχει όντως μείνει λίγο πιο πίσω σε φύτρωση πιστεύω και πάλι όμως είναι σε βαθμό που ο μέσος άνθρωπος δεν θα καταλάβει μεταμόσχευση και θα θεωρήσει ότι βλέπει ένα full head of hair. Θα δοκιμάσω νέο σετ φωτογραφιών γιατί πρέπει σε αυτό το μήνα να στείλω και στον Λορέντζο. Έχω πολύ μέτρια κάμερα στο κινητό μου (xiaomi γαρ) θα κάνω κι άλλη προσπάθεια όμως και θα ενημερώσω
 

DoctorWho

Well-Known Member
Προβολή συνημμένου 52605Προβολή συνημμένου 52606

Ωραίο κούρεμα.

Γιατρέ, ποιοι γιατροί θεωρείς ότι θα άφηναν την ειδικότητά τους και κατ επέκταση το επάγγελμά τους για να κάνουν μία δουλειά που μπορεί να την κάνει και η γραμματέας του γραφείου τους;
Δεν το κατάλαβα, για την μμ μιλάς? Γενικώς η ιατρική είναι πολύ πρακτικό επάγγελμα και το 95% μπορεί να το κάνει ένας τυχαίος στο δρόμο που θα του κάνεις ένα σεμινάριο 1 εβδομάδας. Είναι το υπόλοιπο 5% για το οποίο σπουδάζεις τόσα χρόνια και η ικανότητα να κρίνεις τι ανήκει στην πρώτη ομάδα και τι στη δεύτερη...
 

DoctorWho

Well-Known Member
Καλησπέρα ενημέρωσα το νήμα με καλύτερες φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φως! Ελπίζω αυτές να είναι καλύτερες γιατί εμένα μου φαίνονται αρκετά αντιπροσωπευτικές. Αναμένω σχόλια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δεν το κατάλαβα, για την μμ μιλάς? Γενικώς η ιατρική είναι πολύ πρακτικό επάγγελμα και το 95% μπορεί να το κάνει ένας τυχαίος στο δρόμο που θα του κάνεις ένα σεμινάριο 1 εβδομάδας. Είναι το υπόλοιπο 5% για το οποίο σπουδάζεις τόσα χρόνια και η ικανότητα να κρίνεις τι ανήκει στην πρώτη ομάδα και τι στη δεύτερη...

Ναι, για την μμ. Δεν σου κάνει εντύπωση που αφήνουν το επάγγελμά τους που με τόοο κόπο για αυτό το 5% τους έκανε να ξεχωρίζουν από τον υπόλοιπο πληθυσμό. για να ασχοληθούν με τρίχες που μπορεί να το κάνει και κάποιος με μηδαμινό προηγούμενο κόπο;
 

Kostas97

Well-Known Member
Ναι, για την μμ. Δεν σου κάνει εντύπωση που αφήνουν το επάγγελμά τους που με τόοο κόπο για αυτό το 5% τους έκανε να ξεχωρίζουν από τον υπόλοιπο πληθυσμό. για να ασχοληθούν με τρίχες που μπορεί να το κάνει και κάποιος με μηδαμινό προηγούμενο κόπο;
Φιλε tamaliamoupiso οπως σε ολα τα επαγγελματα οταν βγαινεις απο τη φουσκα του σιγουρου, κοιτας πως θα επιβιωσεις. Αν δεν εχει την επιλογη του δημοσιου τι κανεις;;
Νομιζεις το να επιβιωσεις ως Καρδιολογος ιδιωτης ειναι ευκολο; Ως Παθολογος; Τεραστιος ανταγωνισμος... ειδικα σε μεγαλα αστικα κεντρα.
Πολλοι οντας νεοι τον Σπυρου ονειρευονται στην πορεια ομως βλεπεις τις ουσιαστικες δυσκολιες.

Για να μη συζητησουμε το γεγονος οτι πολλοι εγιναν γιατροι για να γινουν. Εγω εεχω φιλους που ηθελαν να γινουν Μηχανικοι αλλα τους πιεσε η οικογενεια.
Κολλητο που φοβοταν το αιμα.....
Τι να λεμε τωρα;

Για πηγαινε σε αρκετα Δερματολογικα... να δεις διαγνωσεις να παθεις ΣΟΚ. Εχουν μετατραπει σε κεντρα αισθητικης και ο Γιατρος να κανει τον επιχειρηματια. Laser κλπ!!
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ναι, για την μμ. Δεν σου κάνει εντύπωση που αφήνουν το επάγγελμά τους που με τόοο κόπο για αυτό το 5% τους έκανε να ξεχωρίζουν από τον υπόλοιπο πληθυσμό. για να ασχοληθούν με τρίχες που μπορεί να το κάνει και κάποιος με μηδαμινό προηγούμενο κόπο;
γιατι θεωρείς ότι η μμ είναι κάτι που μπορεί κάποιος με "μηδαμινό προηγούμενο κόπο" να κάνει και όχι μια γαστροσκόπηση, ή συνταγογράφηση φαρμάκων για διαβητη? δεν μπορω να συμφωνησω με την λογικη σου. εγω μπορω να δω και impact στην ιδια την επεμβαση στη ζωη των ανθρωπων που την κανουν και περιθωριο για καποιον που τον ενδιαφερει και ειναι λεπτολογος να ξεχωρισει. απλως νομιζω οτι υπαρχει απο τον γενικο πληθυσμο αλλα και την ιατρικη κοινοτητα ενα στιγμα και μια αποστροφη απεναντι στα αισθητικα και γενικως σε οτιδηποτε θεωρειται οτι "πληρωνει καλα χωρις τον αναλογο κοπο ή χρονο"
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
γιατι θεωρείς ότι η μμ είναι κάτι που μπορεί κάποιος με "μηδαμινό προηγούμενο κόπο" να κάνει και όχι μια γαστροσκόπηση, ή συνταγογράφηση φαρμάκων για διαβητη? δεν μπορω να συμφωνησω με την λογικη σου. εγω μπορω να δω και impact στην ιδια την επεμβαση στη ζωη των ανθρωπων που την κανουν και περιθωριο για καποιον που τον ενδιαφερει και ειναι λεπτολογος να ξεχωρισει. απλως νομιζω οτι υπαρχει απο τον γενικο πληθυσμο αλλα και την ιατρικη κοινοτητα ενα στιγμα και μια αποστροφη απεναντι στα αισθητικα και γενικως σε οτιδηποτε θεωρειται οτι "πληρωνει καλα χωρις τον αναλογο κοπο ή χρονο"

Γιατί τις κάνουνε και κομμωτές ενώ τη συνταγογράφηση και την ενδοσκόπηση από ιατρικά/παραϊατρικά επαγγέλματα, έχω κάπου λάθος; Δεν νομίζω ότι θέλουν να ξεχωρίσουν κάπου, είναι καθαρά θέμα χρηματικού οφέλους. Ο λορένζο πχ, θα μπορούσε να σώζει μία ζωή τη μέρα με την ειδικότητα που έχει. Προτίμησε όμως να βγάζει σε μία μέρα όσα θα έβγαζε σε ένα μήνα από την ειδικότητα που σπούδασε. Μόνοι τους ρίχνουν τον πήχη όχι οι πολίτες.



Φιλε tamaliamoupiso οπως σε ολα τα επαγγελματα οταν βγαινεις απο τη φουσκα του σιγουρου, κοιτας πως θα επιβιωσεις. Αν δεν εχει την επιλογη του δημοσιου τι κανεις;;
Νομιζεις το να επιβιωσεις ως Καρδιολογος ιδιωτης ειναι ευκολο; Ως Παθολογος; Τεραστιος ανταγωνισμος... ειδικα σε μεγαλα αστικα κεντρα.
Πολλοι οντας νεοι τον Σπυρου ονειρευονται στην πορεια ομως βλεπεις τις ουσιαστικες δυσκολιες.

Για να μη συζητησουμε το γεγονος οτι πολλοι εγιναν γιατροι για να γινουν. Εγω εεχω φιλους που ηθελαν να γινουν Μηχανικοι αλλα τους πιεσε η οικογενεια.
Κολλητο που φοβοταν το αιμα.....
Τι να λεμε τωρα;

Για πηγαινε σε αρκετα Δερματολογικα... να δεις διαγνωσεις να παθεις ΣΟΚ. Εχουν μετατραπει σε κεντρα αισθητικης και ο Γιατρος να κανει τον επιχειρηματια. Laser κλπ!!


Φίλε δεν ξέρω κανέναν, μα κανέναν ιατρό -και πρόχειρα μπορώ να φέρω στο νου μου τρεις- που να περνάει δύσκολα, ανεξαρτήτως ειδικότητας. Αντίθετα, όλοι τους κάνουν ζωή υψηλότερης δυναμικότητας από την προβλεπόμενη.

ΥΣ. Σας ζητάω συγγνώμη για την καθυστέρηση, δεν είμαι καλός συνομιλητής, μπαίνω συγκεκριμένες ώρες και μέρες.
 

splittinghairs

New Member
In the photos, the peaks really look curly and strange, indeed, up close they look quite natural to me even when observing them up close in the mirror, with the exception of maybe they look a bit darker than the natural ones at their base. The left temple is indeed a bit behind in growth I believe, but again it is to the extent that the average person will not understand a transplant and will think they are seeing a full head of hair. I will try a new set of photos because I have to send to Lorenzo this month as well. I have a very average camera on my phone (Xiaomi girl) but I will try again and update
 

DoctorWho

Well-Known Member
Your hair looks really good DrWho. no update for 6 months?
Είχα κάποια θέματα με το κινητό μου, συνέπεσαν και οι διακοπές που πήγα και πέρασαν οι μέρες τώρα δεν έχει νόημα να βάλω αφού σε λίγο θα έρθει η ώρα για τον 7ο μήνα. Πάει πολύ καλά πάντως και έχω ακούσει τα καλύτερα από τον περίγυρο με τον οποίο έχω μοιραστεί τα νέα της επέμβασης. Αναμενατε :)
 

splittinghairs

New Member
I had some issues with my mobile, coincided with the holidays I went on and the days passed now there is no point in putting since it will soon be time for the 7th month. Anyway, it's going very well and I've heard the best from those around me with whom I've shared the news of the operation. You were waiting:)
Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Ναι περίμενα . Μένω στο Ηνωμένο Βασίλειο και έχω κάνει κράτηση με τον Lorenzo στη Μαδρίτη σε 4 εβδομάδες
 
Μπλουζα