Didier11, dr. Jose Lorenzo, fue, 3101g, 9-10/03/2022 (1st operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η hairline αου και ειδικά το κέντρο της είναι ακόμη seethrough οποτε λογικό να σου φαίνεται μεγάλο το μέτωπο. Είσαι όμως ακόμη στους 5,5 μηνες οποτε πιθανως να δώσει και άλλο στους επειμενους μήνες.
To μόνο που χρειάζεται είναι η αύξηση της πυκνότητας (και κάλυψης) της hairline, κάτι που πρέπει να συμβεί τους επόμενους μήνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

IoannisG

Active Member
Φίλε μου δεν είμαι τόσο έμπειρος, αλλά για 5,5 μήνες, το αποτέλεσμα θα το έλεγα εκπληκτικό… τουλάχιστον απ τος φωτό φαίνεται να χεις αλλάξει 100% και με γυμνό μάτι θα σαι σίγουρα καλύτερος ..
 

giannis1991

Well-Known Member
Αρχικά ήδη φαίνεται ότι έχεις ομορφυνει!Φαντάζομαι όλο το πρόσωπο σου πως έχει δείξει!!!!
Η τριγωνική hairline πιστεύω σου ταιριάζει και έτσι όπως την βλέπω εμένα προσωπικά μου αρέσει...Το κούτελο πάλι δεν μου φαίνεται μεγάλο και από κοντά θα φαίνεται και πιο μικρό...Η φωτό πάντα το μεγαλώνει...
Φωτό θα ήθελα όμως πιο καλές...Είναι σε κλειστό χώρο και με μαλλί φτιαγμένο -στρωμενο και ακουρευτο ,νομίζω είναι κολακευτικές...Θα ήθελα να δω πιο καλά σε τι φάση είσαι και σε ανοιχτό χώρο ή πιο αστρωτο...
Μινοξ βάζεις κανονικά Ε?
Μακάρι να έχει να δώσει ακόμα καμποσο καθώς και στην περίπτωση μου θα ήθελα ακόμα να δώσει αρκετά (ένα 30% σίγουρα)και όντως οι 5,5 μήνες να είναι νωρίς ακόμα ....
Πάντως γενικά όντως φαίνεται ότι πάει αρκετα καλά !!!!Εύχομαι η συνέχεια να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας και τα cv μας!!!
 

Didier11

Active Member
Παιδιά ανέβασα ακόμα 3 φωτογραφίες μετά το λούσιμο, λίγο σκούπισμα με πετσέτα όντας πλέον κουρεμένος. @giannis1991 για τσέκαρε να μου πεις. Νομίζω είναι ξεκάθαρη πλέον η κατάσταση που βρίσκομαι. Υπόψη στον κομμωτή δεν πήγα με λακ-τζελ κλπ, οπότε στις πρώτες φωτογραφίες βλέπετε πώς μου αρέσει να κάνω το μαλλί μου (όταν αυτό υπάρχει :p).
 

giannis1991

Well-Known Member
Αυτό περίμενα να δω πάνω κάτω...Η άλλη εικόνα παραηταν καλή ...Είδες όμως ότι δεν ζητήθηκαν περαιτέρω φωτό...Και σκέψου άλλοι έχουν κάνει παρουσιάσεις μόνο με τέτοιες φωτό...Κάτι τέτοιες ώρες η ιδέα του @CVIAL για verified μου μοιάζει ακόμα πιο ευφυής...
Επίσης σκέψου ότι όπως πηγές εσύ για κούρεμα ,εγώ έτσι γυρνάω(και πολλοί άλλοι που δεν τους έχουμε δει με κοντό μαλλί ή βρεγμένο) -ισως με λίγο πιο κοντά...Αλλά παίζει και αυτό ρόλο...
 

Didier11

Active Member
Αυτό περίμενα να δω πάνω κάτω...Η άλλη εικόνα παραηταν καλή ...Είδες όμως ότι δεν ζητήθηκαν περαιτέρω φωτό...Και σκέψου άλλοι έχουν κάνει παρουσιάσεις μόνο με τέτοιες φωτό...Κάτι τέτοιες ώρες η ιδέα του @CVIAL για verified μου μοιάζει ακόμα πιο ευφυής...
Επίσης σκέψου ότι όπως πηγές εσύ για κούρεμα ,εγώ έτσι γυρνάω(και πολλοί άλλοι που δεν τους έχουμε δει με κοντό μαλλί ή βρεγμένο) -ισως με λίγο πιο κοντά...Αλλά παίζει και αυτό ρόλο...
Γιάννη έχεις δίκιο, αλλά αν διαβάσεις προσεκτικά στις πρώτες 5 που ανέβασα αναφέρω ξεκάθαρα ότι η εικόνα με κοντό μαλλί και βρεγμένο είναι πολύ χειρότερη από αυτή που δείχνει. Προφανώς θα δείξω και κάτω από ήλιο πώς φαίνεται με κοντό κλπ, αν και νομίζω ότι με το βρεγμένο φαίνονται τα πάντα. Το θέμα είναι να βρίσκω φωτογράφο και μέρος που δεν είναι με πολύ κόσμο (θα με περνάνε για τρελό :D ). Κι εσύ είδα πας πολύ καλά, αλλά πρέπει να κάνουμε υπομονή τουλάχιστον ως τους 10 μήνες για να δούμε το 95% του συνολικού αποτελέσματος. Εγώ ούτε πετάω στα σύννεφα ούτε είμαι απογοητευμένος. Είδωμεν…
 

Didier11

Active Member
Καλησπέρα παιδιά! Πρόσθεσα μία πανοραμική φωτογραφία σε εξωτερικό περιβάλλον η οποία τραβήχτηκε 2-3 ημέρες αφού κουρεύτηκα στους 5,5 μήνες! Ανέτρεξα να την βρω και να την ανεβάσω για να μην υπάρχουν αμφιβολίες (αν και το ίδιο βράδυ είχα ανεβάσει 3 με βρεγμένο-κοντό μαλλί).
 

vagosx

Well-Known Member
Το μέγα ερώτημα από τις φωτο σου για μένα ειναι εάν κάποιος εντοπίσει έναν αρκετά τίμιο γιατρό όπως πχ ο Yaman αξίζει να ρίξει τα πενταπλάσια σε μια φίρμα;
Τι λες Diddier?
Και εννοώ ανθρώπους των 1000 και 1500 ευρώ το μηνα.
 

giannis1991

Well-Known Member
Βαγγέλη αυτό εξαρτάται από πολλά αλλα κυριως από την καψούρα που έχεις με τα μαλλιά και από το αν είσαι διατεθειμένος να παίξεις με την τύχη και τις πιθανοτητες...
Κάποιες φορές ίσως πάρεις σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα αλλά κάποιες άλλες ίσως να είναι η μέρα με τη νύχτα...Και στην μμ ένα κακό αποτέλεσμα όταν δε σου βγαίνουν τα κουκιά ίσως σε θέσει εκτός στόχου για πάντα...π.χ να σου βγάλει με τη μια 4-5 χιλιάδες μοσχεύματα και να σου μαμησει δοτρια και να μην φυτρώσει και τίποτα στη ληπτρια...
Εγώ θα σου πω από την εμπειρία μου ακόμα και τώρα που είμαι εν μέρει σε αναμμένα κάρβουνα ότι τον Ισπανό δεν θα τον άλλαζα ...Όταν κάθεσαι στο κρεβάτι της μμ δεν ξέρεις η Κεφαλα σου αν έχει κάποιες απροσδόκητες ιδιαιτερότητες(π.χ πολύ σκληρό δέρμα βλέπε Παν ) και αν το τιμ από πάνω σου θα ανταπεξέλθει και θα είναι έμπειρο να τις αντιμετωπίσει....Πληρώνεις δηλαδή για να πας στο ταξίδι σου με οσο το δυνατόν ασφαλεια...Γιαμαν άστο δεν θα σου πω ότι είναι κακός σε καμία περίπτωση αλλά ούτε μεγάλη ποικιλία έχουμε και έχω δει και ξεπουπουλιασματα αλλά ας μην επεκταθω...Π.χ Προσωπικά εγώ για τον Μιχάλη δεν θα πω ποτέ ότι δεν είναι καλός γιατρός...Ίσα ίσα το αντίθετο...Αλλά σε μένα έκανε λάθη ανεξήγητα...Π.χ εβαλε 500+ μόνοτρίχα σε κροουν...
Κλείνοντας θα σου πω το αλλο...Το πιο ανεκτίμητο και διαφανές είναι ότι ο Λορέντζο σου εξετάζει τη δοτρια,σου μετράει πάχος τρίχας λόγο,πυκνότητα,σου βγάζει φωτό από σημεία μετά την τοποθέτηση και με βάση αυτά ξέρεις τι έχεις να περιμένεις και να απαιτείς....Αλλιώς μπορεί να είσαι υπερευχαριστημενος αλλά τελικά να μην είχες τόσο καλή φυτρωση αλλά τρίχα 65 μικρον οπότε το αποτέλεσμα να δείχνει καλό,ή όπως έχουμε δει σε αυτό φόρουμ να λες ότι όλα πήγαν στραβά αλλά η φυτρωση να έπιασε ταβάνι και τελικά η τρίχα να ήταν 45 μικρόν...
ΥΓ1 Στη φάση έτσι όπως έρχεται τώρα ο Λορέντζο ειδικά μην το σκέφτεστε για μένα είναι η τοπ επιλογή
ΥΓ2 έχω μηδενική ακίνητη περιουσία χωρίς να υπερβάλλω και μισθό 1000 ευρω
 

Didier11

Active Member
Το μέγα ερώτημα από τις φωτο σου για μένα ειναι εάν κάποιος εντοπίσει έναν αρκετά τίμιο γιατρό όπως πχ ο Yaman αξίζει να ρίξει τα πενταπλάσια σε μια φίρμα;
Τι λες Diddier?
Και εννοώ ανθρώπους των 1000 και 1500 ευρώ το μηνα.
Βαγγέλη το ερώτημα για εμένα είναι αν στα 100 περιστατικά αυτός ο τίμιος γιατρός θα βγάλει ένα Χ>85 αριθμό καλών περιστατικών σεβόμενος παράλληλα και την δότρια. Είμαι καθαρό NW 5, οπότε η εικόνα μου προς το παρόν στους 5,5 μήνες που είναι οι φωτογραφίες, θεωρώ είναι αυτή που πρέπει. Αναμένω τουλάχιστον το 10μηνο για να πάρει την τελική της διάμετρο η τρίχα και να βγουν όλα τα πολυτρίχα και σίγουρα 12+ μήνες μέχρι να «στρώσει» το μαλλί.
 

Didier11

Active Member
Καλημέρα στην ομάδα! Η ενημέρωση του 7ου μήνα θα καθυστερήσει περίπου 15 ημέρες προκειμένου να κουρευτώ και να βγάλω καθαρές φωτογραφίες σε εξωτερικό περιβάλλον. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Didier11

Active Member
Γεια χαρά παιδιά! Δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου δεν ήμουν καθόλου συνεπής στην ενημέρωση του νήματός μου στους 7 μήνες και για αυτό απολογούμαι. Έχω αναρτήσει νέες φωτογραφίες τραβηγμένες σε εξωτερικό χώρο όντας κουρεμένος το προηγούμενο σαββατοκύριακο και τις ανεβάζω τώρα που βρήκα ελεύθερο χρόνο. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και αναμένω με ανυπομονησία να μου κάνετε σχόλια θετικά-αρνητικά. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα, βλέπω πώς ήμουν πριν την μεταμόσχευση και από μέσα μου κλαίω αλλά από έξω διαγράφεται ένα πλατύ χαμόγελο! :D
 

giannis1991

Well-Known Member
Ένα γρήγορο σχόλιο πριν πέσω για ύπνο,απλά έχει τουρμπισει το αποτέλεσμα...Πήγε ήδη πολύ δυνατά και η 2η θα το ολοκληρώσει!!!
Το κεφάλι σου με το μαλλί σου και τον τρόπο που το κουρεύεις και φτιάχνεις μου θυμίζει busquets με πιο κλειστούς κροτάφους!!!
 

vagosx

Well-Known Member
Η τίμια πανοραμική φωτο δείχνει τι μπορεί πραγματικά να περιμένει κάποιος από μια μμ.
Θαύματα προφανώς δε γίνονται, ένα illusion προσπαθεί ο καλός γιατρός να πετύχει.
Το αποτέλεσμα αρκετά καλο, θέλει οπωσδήποτε τη δεύτερη επέμβαση να καλύψει τα οποια αρκετά κενά εχουν απομείνει στην Α ζώνη και να κλείσει το crown.
 

Didier11

Active Member
@giannis1991 Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά όχι και Busquets ρε συ, στην πραγματικότητα εγώ είμαι ένα κλασικό box to box 8αρι :p. Γιάννη αν κρίνεις ότι δεν ικανοποιούν οι φωτογραφίες πες μου να ανεβάσω κι άλλες με βρεγμένα κλπ. @vagosx Πολύ εύστοχα τα σχόλια, δεν προσπαθώ να ωραιοποιήσω καμία εικόνα, αν και με 2cm μήκος πίσω από την hairline εικάζω ότι χρειάζονται πολύ μεγάλες πυκνότητες (50 και άνω) και λόγοι κοντά στο 3 για να φαίνεται το αποτέλεσμα όπως όλοι θα θέλαμε ιδανικά.
 
Μπλουζα