Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

IoannisG

Active Member
Στην φώτο (και ειδικά αυτές που ποστάρουμε εδώ) βλέπεις τον άλλο σε τέτοιο ζουμ που δεν θα τον δεις ποτέ στην ζωή σου. Αντίθετα στην πραγματική ζωή το μόνο που βλέπεις είναι ένα περίγραμμα σε σχέση με μάτια, μέτωπο, πρόσωπο. Εκεί πλέον σημασία έχουν άλλα πράγματα.
Αυτο ακριβως ηθελα να πω.. ενω στην φωτο μπορεις να σχολιασει κατι, απο κοντα φαινεται κλασεις ανωτερο...καλα για ΜΜ ουτε καν που παει το μυαλο..

Mod, μια ερωτηση..στις χθεσινες φωτο, στην τριτη συγκεκριμενα, που σχολιασες πως φαινεται η ταλαιπωριμενη δοτρια και καποια παιδια ειπαν για πιο κοντο κουρεμα, στο live φαινεται κατι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

le2der

Active Member
Στην φώτο (και ειδικά αυτές που ποστάρουμε εδώ) βλέπεις τον άλλο σε τέτοιο ζουμ που δεν θα τον δεις ποτέ στην ζωή σου. Αντίθετα στην πραγματική ζωή το μόνο που βλέπεις είναι ένα περίγραμμα σε σχέση με μάτια, μέτωπο, πρόσωπο. Εκεί πλέον σημασία έχουν άλλα πράγματα.
φοβερό , να το χαίρεσαι ! Πιστεύεις με τις γνώσειςκαι τα δεδομενα που εχεις οτι θα άντεχε και σε συνθήκες πολύ κοντού κουρέματος? (με μηχανή οπως τα πλαινα) Τέτοια εντύπωση αφήνει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτο ακριβως ηθελα να πω.. ενω στην φωτο μπορεις να σχολιασει κατι, απο κοντα φαινεται κλασεις ανωτερο...καλα για ΜΜ ουτε καν που παει το μυαλο..

Mod, μια ερωτηση..στις χθεσινες φωτο, στην τριτη συγκεκριμενα, που σχολιασες πως φαινεται η ταλαιπωριμενη δοτρια και καποια παιδια ειπαν για πιο κοντο κουρεμα, στο live φαινεται κατι?

Δεν φαίνεται τίποτα. Απλά η 3η ήταν σε παράθυρο με το γνωστό iphone max στα 10cm και φλας στην δυνατή σκάλα. Βασικά ήθελα να δείξω πως μπορεί να φανεί κάτι γιατί δεν έχει νόημα να βάζω συνέχεια τις ίδιες φώτο. Πολύ σωστά παρατήρησε ο Vlafo από κάτω ότι στο πιο κοντό κούρεμα το σπαστό γίνεται πλέον ίσιο και εκεί στρώνει καλύτερα καλύπτοντας καλύτερα όλη την περιοχή. Όσοι έχουν σπαστά ή σγουρά το ξέρουν, όταν ξυπνάς το μαλλί πατικώνεται και σε κάποιες περιοχές είναι υπερβολικά πυκνό ενώ αλλού πιο αραιό αφού δεν στρώνει ομοιόμορφα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
φοβερό , να το χαίρεσαι ! Πιστεύεις με τις γνώσειςκαι τα δεδομενα που εχεις οτι θα άντεχε και σε συνθήκες πολύ κοντού κουρέματος? (με μηχανή οπως τα πλαινα) Τέτοια εντύπωση αφήνει

Πιθανότατα, αλλά ποτέ δεν μου άρεσε το πολύ κοντό μαλλί. Μετά από 20 χρόνια ολικής ανυπαρξίας θα το μεγάλωνα ακόμα περισσότερο και θα το έκανα καρέ αν ήταν ίσιο (και μπορούσα λόγω δουλειάς) :)
 

le2der

Active Member
Πιθανότατα, αλλά ποτέ δεν μου άρεσε το πολύ κοντό μαλλί. Μετά από 20 χρόνια ολικής ανυπαρξίας θα το μεγάλωνα ακόμα περισσότερο και θα το έκανα καρέ αν ήταν ίσιο (και μπορούσα λόγω δουλειάς) :)
αφησε το να μακρύνει , ποιος θα πει κατι¨? . Εγω θα ηθελα μια τετοια πυκνοτητα ,να υποστηριζω το κοντο ,να μην ασχολούμαι περισσοτερο απο οτι πρεπει με τριχες. Καλή συνέχεια
 

bobby

Well-Known Member
Είναι λίγο ατυχές να χρησιμοποιείς τον μοντ ως παράδειγμα γιατί λογικά θα είχε και διαφορετική αντιμετώπιση σε αυτό θέμα ως άνθρωπος που έχουν αποκτήσει και πιο στενές θέσεις όσο και επαγγελματίας να είναι ο άλλος πάντα υπάρχει και ανθρώπινος παράγοντας...
Έχει καμία σημασία?
Αν δεν έβαζα τον μοντ και έβαζα τα τριχοθυλάκια τα δικά σου θα είχε καμία σημασία?
Παράδειγμα χρέωσης έδωσα που ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να βάλει ότι θέλει ως αριθμό τριχοθυλακίων.
'Εβαλα τον μοντ γιατί είναι το πιο γνωστό (και από τα πιο καλά αποτελέσματα ολικής επαναφοράς του Λορέντζο) θα μπορούσα να βάλω και εσένα τι θα πλήρωνες στον Λορεντζο για να κάνεις και σύγκριση τις πλήρωσες στον Τυρκαλά.
 

bobby

Well-Known Member
Αυτό που δεν έχει συζητηθεί εκτενώς και νομίζω ότι είναι η ουσία για την επιτυχία είναι το εξής:
Από την στιγμή που ήξερα ότι θα δώσω ένα ποσόν που θα ήταν από 10-20K€ (είχα αποκλείσει τις low-cost λύσεις), για μένα είχε περισσότερη αξία να επιλέξω κάποιον που να είναι "all-weather" (δηλαδή να μπορεί να ανταποκριθεί σε όλες τις προκλήσεις - εκεί πάσχουν οι περισσότεροι) και να ακολουθήσω μια στρατηγική βάθους χρόνου. Αυτό το combo δεν αποτυγχάνει σχεδόν ποτέ γιατί ακόμα και αν έχεις μια αβαρία (μια φύτρωση κάποιας περιοχής δεν πήγε καλά) ξέρεις ότι θα το καλύψεις στην επόμενη μμ (ή σε ένα πιθανό touchup) αφού πρώτος ο γιατρός βάζει τον πήχη ψηλά και το επιδιώκει. "Παντρευόμενος" λοιπόν τον γιατρό (και σε αντίθεση με την τακτική του Πάνου) ξέρεις ότι θα σε πάει μέχρι τέλους εκεί που πρέπει. Το μοναδικό (για μερικούς) μειονέκτημα του Λορένζο (ο σχεδιασμός της hairline) για μένα δεν ήταν θέμα γιατί πήγα διαβασμένος ξέροντας ακριβώς τι θέλω να κάνω, του το υπέδειξα, το βρήκε λογικό και το έκανε χωρίς δεύτερη κουβέντα.
Ακριβώς έτσι σκέφτομαι και εγώ για το κεφάλι μου!!!!!!!
 

Denvi

Well-Known Member
Ενας έρωτας που δεν πρόλαβε να ανθίσει.
Ένα φριχτό παιχνίδι της μοίρας , τους κράτησε χώρια.
Αυτός αρνητής του κατεστημένου και της παγκοσμιοποίησης.
Αυτή καριερίστα στο μέτρημα ευρωδεσμίδων.
Μια αναπάντεχη συνάντηση και ένα χάιδεμα της δότριας περιοχής, ήταν αρκετό για να ξυπνήσει το πάθος.
Θα καταφέρουν να ξεπεράσουν τα προβλήματα της φύτρωσης και του σχεδιασμού hairline ?
Ο tamaliamoupiso πρωταγωνιστεί στην νέα τηλενουβέλα , "Pilar , μοναδική μου αγάπη".
Μείνετε συντονισμένοι.
Πες μου σε παρακαλω ποια ειναι η Pilar να ξερω γιατι κλαιω απο το γελιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Θα της την έπεφτα της Pilar,αλλά σκέφτομαι ότι θα επιμένει να μην πληρώσω την η τις επεμβάσεις μου και φοβάμαι μην και δεν έχω την απαραίτητη προσοχή του Λορετζο..άλλο να πληρώνεις και άλλο να είναι free .
 

Rock00

Member
Πρεπει να ομολογήσω οτι εγω επαιξα το χαρτι του φόρουμ ώστε να πιεσω λίγο την τιμή αλλα και την ποιοτητα της υπηρεσιας . "Ειμαι μέλος εδώ και πολλα χρονια , θα ανεβασω τη δικη μου ανεξαρτητη παρουσιαση κτλ "
Αν κρινω απο τα pm που παιρνω απο μελη για πληροφοριες αναφορικα με τον ιατρο - κλινική και το αποτελεσμα μου , νομίζω οτι πηγε αρκετα καλα για τον ιατρο αλλα και για εμενα (τουλαχιστον ετσι μου λεει ο καθρεφτης μου)
Φυσικα η στατιστικη μας λεει οτι οσα αυξανονται τα αποτελεσματα που ανεβαζεις , τοσο αυξανονται και οι πιθανοτητες για την αποτυχια.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Απολύτως καμία. Σε αυτά τα θέματα είμαι αυστηρότατος γιατί δεν θέλω εξαρτήσεις από κανέναν και σε αυτό με βοηθάει προφανώς και η οικονομική μου κατάσταση. Παρόλο που έχουν προσφερθεί πολλοί να μου κάνουν χάρες (Έλληνες και Τούρκοι) δεν έχω δεχτεί τίποτα και από κανέναν. Αλλά και αυτό να μην πιστέψει κανείς είναι προφανές ότι το 90% του συνολικού ποσού που αφορούσε τις 2 πρώτες μμ (2015-2016) (17Κ€) το έδωσα όταν δεν είχαμε τις σχέσεις που έχουμε με τον Λορένζο σήμερα.
Όπως και να χει κατακριτέο δεν θα ήταν τουλάχιστον για εμένα ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Έχει καμία σημασία?
Αν δεν έβαζα τον μοντ και έβαζα τα τριχοθυλάκια τα δικά σου θα είχε καμία σημασία?
Παράδειγμα χρέωσης έδωσα που ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να βάλει ότι θέλει ως αριθμό τριχοθυλακίων.
'Εβαλα τον μοντ γιατί είναι το πιο γνωστό (και από τα πιο καλά αποτελέσματα ολικής επαναφοράς του Λορέντζο) θα μπορούσα να βάλω και εσένα τι θα πλήρωνες στον Λορεντζο για να κάνεις και σύγκριση τις πλήρωσες στον Τυρκαλά.
Εννοούσα απλά ότι μπορούσες να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε άλλον που έκανε στον Λορέντζο...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως και να χει κατακριτέο δεν θα ήταν τουλάχιστον για εμένα ....

Πιθανώς και άλλοι να το βλέπουν έτσι. Εγώ το βλέπω αλλιώς. Ο χρόνος που αφιερώνω στο φόρουμ αν μεταφραστεί σε χρήμα, είναι άλλης τάξης μεγέθους σε σχέση με οποιοδήποτε budget μεταμόσχευσης. Ο λόγος που ξοδεύω τόσο "χρονοχρήμα" στο φόρουμ είναι για να μπορώ να εφαρμόζω στην πράξη αυτό που πιστεύω ότι πρέπει να γίνει χωρίς να έχω δεσμεύσεις ανταπόδοσης προσωπικών εξυπηρετήσεων. Αυτό έχει εκπλήξει πολλούς γιατρούς (και τον Λορένζο) αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Οι χάρες που κάνω έχουν σχέση με την πολιτική που πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσει το φόρουμ για καλύτερη πληροφόρηση και υπηρεσίες για τα μέλη.
 

platanos

Well-Known Member
Πιθανώς και άλλοι να το βλέπουν έτσι. Εγώ το βλέπω αλλιώς. Ο χρόνος που αφιερώνω στο φόρουμ αν μεταφραστεί σε χρήμα, είναι άλλης τάξης μεγέθους σε σχέση με οποιοδήποτε budget μεταμόσχευσης. Ο λόγος που ξοδεύω τόσο "χρονοχρήμα" στο φόρουμ είναι για να μπορώ να εφαρμόζω στην πράξη αυτό που πιστεύω ότι πρέπει να γίνει χωρίς να έχω δεσμεύσεις ανταπόδοσης προσωπικών εξυπηρετήσεων. Αυτό έχει εκπλήξει πολλούς γιατρούς (και τον Λορένζο) αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Οι χάρες που κάνω έχουν σχέση με την πολιτική που πιστεύω ότι πρέπει να ακολουθήσει το φόρουμ για καλύτερη πληροφόρηση και υπηρεσίες για τα μέλη.
CVIAL το χω πει και θα συνεχίσω να το λέω, η άφιξη σου στο φόρουμ (στο φόρουμ έγω είμαι πιο παλιός) οι γνώσεις και η επιστημονική προσέγγιση στις μεταμοσχεύσεις (μαζί με Pano και κανα 2 ακόμα) έχουν πάει το φόρουμ σε άλλο επίπεδο. Στην αρχή για να μαι απόλυτα ειλικρινής πίστευα ότι υπάρχει οικονομικό όφελος από όλο αυτό, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι είσαι πραγματικά "hobbiστας" και μερακλής σε ότι έχει να κάνει σε αυτόν τον τομέα και ότι όλα αυτά γίνονται ανιδιοτελώς και με προσωπικές θυσίες (σε χρόνο άμεσα και σε χρήμα έμμεσα)
Πολύ καλό για να είναι αληθινο?! Και όμως είναι!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όφελος υπάρχει. Η προσωπική ευχαρίστηση ότι βοηθάω (έτσι τουλάχιστον πιστεύω) ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Αν θεωρήσεις ότι το χρήμα ουσιαστικά είναι το μέσο για να σου χαρίσει (μέσω μετατροπής του σε υλικά αγαθά) την ευτυχία, θεωρώ ότι αυτό το όφελος είναι πιο άμεσο και πιο ποιοτικό.
 

Vdupa

Well-Known Member
Όφελος υπάρχει. Η προσωπική ευχαρίστηση ότι βοηθάω (έτσι τουλάχιστον πιστεύω) ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Αν θεωρήσεις ότι το χρήμα ουσιαστικά είναι το μέσο για να σου χαρίσει (μέσω μετατροπής του σε υλικά αγαθά) την ευτυχία, θεωρώ ότι αυτό το όφελος είναι πιο άμεσο και πιο ποιοτικό.
Πόσο αλήθεια σε δυο γραμμές.

Τείνουμε να ξεχνάμε ότι υπάρχει αυτή η ουσιαστική πλευρά της ευτυχίας.
 
Μπλουζα