Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

oreo

Well-Known Member
To τελευταίο κούρεμα με ικανοποιεί και μάλλον θα το υιοθετήσω, οπότε ποστάρω και κάποιες διαφορετικές λήψεις έτσι ώστε να φαίνεται όλο το κεφάλι με ελάχιστη παρεμβατικότητα. Ως γνωστόν οι άλλοι μας βλέπουν από παντού χωρίς περιορισμούς, μόνο εμείς βλέπουμε μόνο το μπροστινό μέρος. Από την τελευταία επέμβαση οι τρίχες στην hairline είναι άναρχες, πάνε όπου θέλουν, θα πάρουν τουλάχιστον 6-12 μήνες για να στρώσουν.

Προβολή συνημμένου 49385
Προβολή συνημμένου 49386
Προβολή συνημμένου 49384
Προβολή συνημμένου 49387
Tώρα κολάει το στα ΄λεγα εγώ ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφού βρέθηκε το κατάλληλο κούρεμα, έκανα το χτένισμα που μου αρέσει και ποστάρω τις φώτο από την λήπτρια (hairline και crown). Το αποτέλεσμα είναι στους 9 μήνες παρά κάτι και το θεωρώ τελικό. Όπως θα παρατηρήσετε το χτένισμα είναι προς τα επάνω και από αριστερά προς τα δεξιά αφήνοντας εκτεθειμένο το αριστερό μέρος της hairline που έχει την max πυκνότητα (65g) και προσθέτοντας μαλλί στην δεξιά πλευρά που έχει ελαφρώς χειρότερη πυκνότητα. Σto crown ποστάρω φώτο με ισχυρό φως από πάνω (φαίνεται στην φώτο) και φώτο με φλας.

IMG_6055.jpeg


Χωρίς φλας μόνο με φως από πάνω (κοιτώντας το νήμα του Gorgi)

IMG_6044r.jpg


IMG_6043r.jpg

Me φως απο πάνω δίπλα σε παράθυρο και φλας.
IMG_6050r.jpg
 

JimKan1

Well-Known Member
Ένα από τα πάρα πολύ δυνατά σημεία του Λορεντζο είναι η διαχείριση της δότριας. Παίρνει το περισσότερο που μπορεί με την μικρότερη δυνατή «οπτική» ζημιά.

Πολλοί μπορεί να λένε δεν με νοιάζει η δότρια αρκεί να είναι η λήπτρια καλά, αλλά δεν είναι έτσι…. Η ΑΑ εξελίσσεται μπορεί σήμερα να μην σε νοιάζει αλλά σε 5, 10 χρόνια; Επίσης πολλοί (όπως και εγώ) με μια ΜΜ δεν ξεμπερδεύουνε και πρέπει η διαχείριση της να είναι υποδειγματική.

Και άλλοι γιατροί ή εταιρείες έχουν καλή φυτρωση και καλούς σχεδιασμούς αλλά αφήνουν προβληματικές δότριες. Εκεί ξεχωρίζουν οι πολύ καλοί από του απλά καλούς ή μέτριους γιατρούς, στο συνολικό πακέτο: φύτρωση, σχεδιασμός, φυσικότητα, διαχείρηση δότριας. Πολύ λίγοι τα κάνουν όλα αυτά καλά. Τέλεια δεν τα κάνει κάνεις…..
ακριβως
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ρησπέκτ, σου έχει κάνει καταπληκτική δουλειά, φούλ Χολιγουντιανή ΜΜ, να χαίρεσαι την αποτελεσματάρα!
 

Aldo

Well-Known Member
Mod, άσε ένα man-bun έτσι για την αλητεία .
Άναρχο μαλλι/τρίχα, προσωπικα θα το είχα η κοντό 5cm max η αυτό που είπα παραπάνω.
Συν μια σανίδα και έτοιμος για κορνουαλη!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Εξαιρετικό το αποτέλεσμα. Το κούρεμα αυτό νομίζω ότι είναι για μικρότερες ηλικίες. Μου θυμίζει τα "καπελάκια" που κάναμε σχολείο. Κυρίως από το σπάσιμο αυτό το οποίο αφηνόταν να πέφτει στο πρόσωπο.

IMG_6026r.jpg

Αλλά όπως αρέσει στον καθένα. Σε κάθε περίπτωση άλλος άνθρωπος.
 

oreo

Well-Known Member
Eπιλογές να υπάρχουν και ας είναι το μόνο πρόβλημα το styling. Από αυτή τη φώτο αυτό ακριβώς το "καπελάκι" με συγκινεί, χαίρομαι που το παρατήρησες.
Φίλε αυτό δεν είναι καπελάκι, είναι το αλήτικο τσουλούφι που φόρεσε καθώς πρέπει ενδυμασία !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
10μήνες+. Φώτο με τον αποκαλυπτικό φωτισμό οροφής του γραφείου μου (εκεί που θα γίνονται και τα verification). Ποστάρω το crown. H πυκνότητα δεν είναι ίδια με τις δίπλα περιοχές αλλά είναι τόσο όσο χρειάζεται για να φαίνεται μια χαρά. Επαναλαμβάνω ότι στο μαλλί μου είναι σημαντικό να είναι στρωμένο καλά για να καλύπτει ομοιόμορφα.

IMG_6597.jpeg
 

IoannisG

Active Member
10μήνες+. Φώτο με τον αποκαλυπτικό φωτισμό οροφής του γραφείου μου (εκεί που θα γίνονται και τα verification). Ποστάρω το crown. H πυκνότητα δεν είναι ίδια με τις δίπλα περιοχές αλλά είναι τόσο όσο χρειάζεται για να φαίνεται μια χαρά. Επαναλαμβάνω ότι στο μαλλί μου είναι σημαντικό να είναι στρωμένο καλά για να καλύπτει ομοιόμορφα.

Προβολή συνημμένου 51067
Δεν φαίνεται το παραμικρό.. εύγε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν την μεγεθύνεις κάτι φαίνεται αλλά όπως είπα: it does the trick.
 

JimKan1

Well-Known Member
Οτι και να λεμε ειναι λιγο, αυτο ειναι παραδειγμα του τι μπορει να πετυχει ενας κορυφαιος γιατρος με μια πολυ καλη δοτρια και καλα χαρακτηριστικα τριχας, τωρα αμα παρω μεγεθυντικο φακο μπορει να βρω κανα κενο αλλα λιγη σημασια εχει.
 

dlazaros

Well-Known Member
@CVIAL Πολύ ωραίο μου φαίνεται και το αποτέλεσμα και το κούρεμα. Δεν ξέρω τι βάζεις για styling αλλά αμα είσαι σαν εμένα που δεν θέλεις και πολλά τότε ή ενα αλατόνερο ή reuzel groming tonic. Και παχαίνει περισσότερο τις τρίχες και δίνει όγκο με αποτέλεσμα να φαίνονται πυκνότερα (οχι οτι το χρειάζεσαι) και τα κρατάει στην θέση τους χωρίς να φαίνεται οτι έβαλες κάτι. Επίσης δεν φριζάρουν τα κατσαρά μαλλιά που νομίζω οτι έχεις. Πιστεύω οτι λίγο περισσότερο μάκρος θα ήταν καλύτερο στο μέλλον. Σαν την φωτό κάτι με λιγότερο έντονα πλαινά απο αυτό που έχεις τώρα.
Screenshot 2022-07-04 at 16-22-16 20 Trendy Slicked Back Hair Styles.png
 
Μπλουζα