Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ενας έρωτας που δεν πρόλαβε να ανθίσει.
Ένα φριχτό παιχνίδι της μοίρας , τους κράτησε χώρια.
Αυτός αρνητής του κατεστημένου και της παγκοσμιοποίησης.
Αυτή καριερίστα στο μέτρημα ευρωδεσμίδων.
Μια αναπάντεχη συνάντηση και ένα χάιδεμα της δότριας περιοχής, ήταν αρκετό για να ξυπνήσει το πάθος.
Θα καταφέρουν να ξεπεράσουν τα προβλήματα της φύτρωσης και του σχεδιασμού hairline ?
Ο tamaliamoupiso πρωταγωνιστεί στην νέα τηλενουβέλα , "Pilar , μοναδική μου αγάπη".
Μείνετε συντονισμένοι.

χαχαχαχα, να' σαι καλά! Αλλά που τέτοια τύχη! Γνωρίζω από τώρα -πριν καν αρχίσει- το τέλος της νουβέλας, αυτή θα συνεχίσει να μετράει ευρωδεσμίδες και εγώ να αναζητώ λίγες τρίχες παρηγοριάς. Η μόνη περίπτωση για θετική κατάληξη είναι να πιάσει το εμβόλιο του μπουρλά και να γίνουμε ένα άλλο είδος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
χαχαχαχα, να' σαι καλά! Αλλά που τέτοια τύχη! Γνωρίζω από τώρα -πριν καν αρχίσει- το τέλος της νουβέλας, αυτή θα συνεχίσει να μετράει ευρωδεσμίδες και εγώ να αναζητώ λίγες τρίχες παρηγοριάς. Η μόνη περίπτωση για θετική κατάληξη είναι να πιάσει το εμβόλιο του μπουρλά και να γίνουμε ένα άλλο είδος.
Όπως 'ελεγε και ένα φιλαράκι, nothing is over, until it's over.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
8 μήνες και 20 μέρες. Κουρεύτηκα και του είπα να κάνει ένα fade στην δότρια με ξύρισμα και μήκος από 1mm κάτω έως 20mm πάνω. Έχει βάλει και λακ τζελ οπότε τα μαλλία κολλάνε ματαξύ τους. Παρόλα αυτά στέκει μια χαρά.

IMG_5942r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτός είναι ο κύριος λόγος, η retro έτσι φαίνεται πολύ λιγότερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gggali

Member
Αυτό που δεν έχει συζητηθεί εκτενώς και νομίζω ότι είναι η ουσία για την επιτυχία είναι το εξής:
Από την στιγμή που ήξερα ότι θα δώσω ένα ποσόν που θα ήταν από 10-20K€ (είχα αποκλείσει τις low-cost λύσεις), για μένα είχε περισσότερη αξία να επιλέξω κάποιον που να είναι "all-weather" (δηλαδή να μπορεί να ανταποκριθεί σε όλες τις προκλήσεις - εκεί πάσχουν οι περισσότεροι) και να ακολουθήσω μια στρατηγική βάθους χρόνου. Αυτό το combo δεν αποτυγχάνει σχεδόν ποτέ γιατί ακόμα και αν έχεις μια αβαρία (μια φύτρωση κάποιας περιοχής δεν πήγε καλά) ξέρεις ότι θα το καλύψεις στην επόμενη μμ (ή σε ένα πιθανό touchup) αφού πρώτος ο γιατρός βάζει τον πήχη ψηλά και το επιδιώκει. "Παντρευόμενος" λοιπόν τον γιατρό (και σε αντίθεση με την τακτική του Πάνου) ξέρεις ότι θα σε πάει μέχρι τέλους εκεί που πρέπει. Το μοναδικό (για μερικούς) μειονέκτημα του Λορένζο (ο σχεδιασμός της hairline) για μένα δεν ήταν θέμα γιατί πήγα διαβασμένος ξέροντας ακριβώς τι θέλω να κάνω, του το υπέδειξα, το βρήκε λογικό και το έκανε χωρίς δεύτερη κουβέντα.
Ακριβώς οτι ισχυει και στην δική μου περιπτωση. Με αυτο το σκεπτικο επιλέχθηκε ο Λορενθο.
 

Gianney

Well-Known Member
8 μήνες και 20 μέρες. Κουρεύτηκα οπότε του είπα να κάνει ένα fade στην δότρια με ξύρισμα και μήκος από 1mm κάτω έως 20mm πάνω. Του έχει βάλει και λακ τζελ οπότε τα μαλλία κολλάνε ματαξύ τους. Παρόλα αυτά στέκει μια χαρά.

Προβολή συνημμένου 49291
Μια χαρά φίλε,μπες και Σκλαβενίτη για ψώνια:p:)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To τελευταίο κούρεμα με ικανοποιεί και μάλλον θα το υιοθετήσω, οπότε ποστάρω και κάποιες διαφορετικές λήψεις έτσι ώστε να φαίνεται όλο το κεφάλι με ελάχιστη παρεμβατικότητα. Ως γνωστόν οι άλλοι μας βλέπουν από παντού χωρίς περιορισμούς, μόνο εμείς βλέπουμε μόνο το μπροστινό μέρος. Από την τελευταία επέμβαση οι τρίχες στην hairline είναι άναρχες, πάνε όπου θέλουν, θα πάρουν τουλάχιστον 6-12 μήνες για να στρώσουν.

IMG_6027r.jpg

IMG_6026r.jpg

IMG_6025r.jpg

IMG_6029r.jpg
 

bobby

Well-Known Member
Συμφωνώ για το κούρεμα. Όπως είπα και παλαιότερα καμουφλάρει και την ρέτρο και είσαι και «μοδάτος»…..

Από περιέργεια τι μήκος είναι τα μαλλιά μπροστά;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ για το κούρεμα. Όπως είπα και παλαιότερα καμουφλάρει και την ρέτρο και είσαι και «μοδάτος»…..

Από περιέργεια τι μήκος είναι τα μαλλιά μπροστά;

Περίπου 8cm. Όταν φτάσουν 10 τα κόβω.
 

Marios1982

Well-Known Member
To τελευταίο κούρεμα με ικανοποιεί και μάλλον θα το υιοθετήσω, οπότε ποστάρω και κάποιες διαφορετικές λήψεις έτσι ώστε να φαίνεται όλο το κεφάλι με ελάχιστη παρεμβατικότητα. Ως γνωστόν οι άλλοι μας βλέπουν από παντού χωρίς περιορισμούς, μόνο εμείς βλέπουμε μόνο το μπροστινό μέρος. Από την τελευταία επέμβαση οι τρίχες στην hairline είναι άναρχες, πάνε όπου θέλουν, θα πάρουν τουλάχιστον 6-12 μήνες για να στρώσουν.

Προβολή συνημμένου 49385
Προβολή συνημμένου 49386
Προβολή συνημμένου 49384
Προβολή συνημμένου 49387
Ρε συ εσυ είσαι μαλλιάς!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Συμφωνώ για το κούρεμα. Όπως είπα και παλαιότερα καμουφλάρει και την ρέτρο και είσαι και «μοδάτος»…..

Από περιέργεια τι μήκος είναι τα μαλλιά μπροστά;
Πολύ μοδάτο ναι.. άντε κ στα δικά μου ελπίζω. Θα το κάνω ακριβως έτσι το κούρεμα κ εγώ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H αλήθεια είναι ότι κρύβει καταπληκτικά την ρέτρο. Τι να κάνουμε, ότι όπλα έχουμε τα ρίχνουμε...
 

bobby

Well-Known Member
Εντυπωσιακή εικόνα της δοτριας μετά από 3 μεταμοσχευσεις.. Πραγματικά απίστευτη
Ένα από τα πάρα πολύ δυνατά σημεία του Λορεντζο είναι η διαχείριση της δότριας. Παίρνει το περισσότερο που μπορεί με την μικρότερη δυνατή «οπτική» ζημιά.

Πολλοί μπορεί να λένε δεν με νοιάζει η δότρια αρκεί να είναι η λήπτρια καλά, αλλά δεν είναι έτσι…. Η ΑΑ εξελίσσεται μπορεί σήμερα να μην σε νοιάζει αλλά σε 5, 10 χρόνια; Επίσης πολλοί (όπως και εγώ) με μια ΜΜ δεν ξεμπερδεύουνε και πρέπει η διαχείριση της να είναι υποδειγματική.

Και άλλοι γιατροί ή εταιρείες έχουν καλή φυτρωση και καλούς σχεδιασμούς αλλά αφήνουν προβληματικές δότριες. Εκεί ξεχωρίζουν οι πολύ καλοί από του απλά καλούς ή μέτριους γιατρούς, στο συνολικό πακέτο: φύτρωση, σχεδιασμός, φυσικότητα, διαχείρηση δότριας. Πολύ λίγοι τα κάνουν όλα αυτά καλά. Τέλεια δεν τα κάνει κάνεις…..
 

Didier11

Active Member
Και να μην είχες ρέτρο, το συγκεκριμένο κούρεμα είναι το καλύτερο! Νομίζω σε ελάχιστους άντρες πάει το πιο μακρύ μαλλί. Για παράδειγμα ακόμα και τώρα κάθε φορά που κοιτάζω προς τον πάγκο του ποδοσφαιρικού ΠΑΟ, νομίζω ότι βλέπω τον Καρβέλα! :p
 
Μπλουζα