Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Την έχω αποκαλύψει όλη αυτή την πληροφορία στα νήματα αλλά δεν περίμενα (προφανώς) να την θυμάσαι. Κατά τα άλλα είσαι ακριβέστατος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εκπληκτικός Mod! Να το χαίρεσαι. Μια ερωτησουλα πολύ γενική, χωρίς retro πιστεύεις θα είχες αλλα 2000 grafts διαθέσιμα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Retro είπαμε όχι dupa μην κάνεις και εσύ το ίδιο λάθος. Εννοείται και θα είχα άλλα 2000 χωρίς retro.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο αγαπητός μοντ έχει βάλει 6.229 graft

Τα πρώτα 2.000 x 5 = 10.000
Τα υπόλοιπα 4.229 x 2,5 = 10.572,5
Σύνολο 20.572,5

Τόσα θες για μια high end MM στην Ευρώπη.
Είναι λίγο ατυχές να χρησιμοποιείς τον μοντ ως παράδειγμα γιατί λογικά θα είχε και διαφορετική αντιμετώπιση σε αυτό θέμα ως άνθρωπος που έχουν αποκτήσει και πιο στενές θέσεις όσο και επαγγελματίας να είναι ο άλλος πάντα υπάρχει και ανθρώπινος παράγοντας...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεχίζω. Καταρχήν wet-look όπως ζήτησε ο Platanos. Κατευθείαν από το μπάνιο. Το μαλλί βρεγμένο εντελώς απλά πήρα με πετσέτα λίγο τα νερά.

IMG_5658r.jpg


IMG_5659r.jpg

IMG_5654r.jpg

IMG_5663r.jpg

Η τελευταία είναι λίγο θολή γιατί με την γυαλάδα από το νερό είναι πολύ δύσκολο να εστιάσει καλά ο φακός.


Οι καθιερωμένες σε εξωτερικό χώρο μετά το απαραίτητο στέγνωμα/φτιάξιμο.

IMG_5683r.jpg


IMG_5684.jpeg

Αυτό που βλέπετε στην hairline (και ειδικά στην αριστερή πλευρά που μετρήθηκε χθες) είναι 65g (για όσους θέλουν να δουν πως μοιάζει μια τέτοια πυκνότητα). Βέβαια με πολύ χαμηλό λόγο αφού αποτελείται κυρίως με μονότριχα.

To 2τριχακι στην hairline που είχε παρατηρήσει ο ΙΟΥΛΙΟΣ στο ποστ 961 είναι τελικα οφθαλμαπάτη.

IMG_5683rr.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι λίγο ατυχές να χρησιμοποιείς τον μοντ ως παράδειγμα γιατί λογικά θα είχε και διαφορετική αντιμετώπιση σε αυτό θέμα ως άνθρωπος που έχουν αποκτήσει και πιο στενές θέσεις όσο και επαγγελματίας να είναι ο άλλος πάντα υπάρχει και ανθρώπινος παράγοντας...

Απολύτως καμία. Σε αυτά τα θέματα είμαι αυστηρότατος γιατί δεν θέλω εξαρτήσεις από κανέναν και σε αυτό με βοηθάει προφανώς και η οικονομική μου κατάσταση. Παρόλο που έχουν προσφερθεί πολλοί να μου κάνουν χάρες (Έλληνες και Τούρκοι) δεν έχω δεχτεί τίποτα και από κανέναν. Αλλά και αυτό να μην πιστέψει κανείς είναι προφανές ότι το 90% του συνολικού ποσού που αφορούσε τις 2 πρώτες μμ (2015-2016) (17Κ€) το έδωσα όταν δεν είχαμε τις σχέσεις που έχουμε με τον Λορένζο σήμερα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που δεν έχει συζητηθεί εκτενώς και νομίζω ότι είναι η ουσία για την επιτυχία είναι το εξής:
Από την στιγμή που ήξερα ότι θα δώσω ένα ποσόν που θα ήταν από 10-20K€ (είχα αποκλείσει τις low-cost λύσεις), για μένα είχε περισσότερη αξία να επιλέξω κάποιον που να είναι "all-weather" (δηλαδή να μπορεί να ανταποκριθεί σε όλες τις προκλήσεις - εκεί πάσχουν οι περισσότεροι) και να ακολουθήσω μια στρατηγική βάθους χρόνου. Αυτό το combo δεν αποτυγχάνει σχεδόν ποτέ γιατί ακόμα και αν έχεις μια αβαρία (μια φύτρωση κάποιας περιοχής δεν πήγε καλά) ξέρεις ότι θα το καλύψεις στην επόμενη μμ (ή σε ένα πιθανό touchup) αφού πρώτος ο γιατρός βάζει τον πήχη ψηλά και το επιδιώκει. "Παντρευόμενος" λοιπόν τον γιατρό (και σε αντίθεση με την τακτική του Πάνου) ξέρεις ότι θα σε πάει μέχρι τέλους εκεί που πρέπει. Το μοναδικό (για μερικούς) μειονέκτημα του Λορένζο (ο σχεδιασμός της hairline) για μένα δεν ήταν θέμα γιατί πήγα διαβασμένος ξέροντας ακριβώς τι θέλω να κάνω, του το υπέδειξα, το βρήκε λογικό και το έκανε χωρίς δεύτερη κουβέντα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το έχω ξαναγράψει, όταν το μαλλί μου ισιώσει (βρεγμένο ή ισιωμένο με πιστολάκι) και μπορεί να απλωθεί παντού σχεδόν ομοιόμορφα (σαν να ήταν ίσιο) καλύπτει καλύτερα από όταν είναι σπαστό, γιατί το σπαστό έχει την τάση να μαζεύεται σε τούφες αφήνοντας τις διπλανές περιοχές κενές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Το έχω ξαναγράψει, όταν το μαλλί μου ισιώσει (βρεγμένο ή ισιωμένο με πιστολάκι) και μπορεί να απλωθεί παντού σχεδόν ομοιόμορφα (σαν να ήταν ίσιο) καλύπτει καλύτερα από όταν είναι σπαστό, γιατί το σπαστό έχει την τάση να μαζεύεται σε τούφες αφήνοντας τις διπλανές περιοχές κενές.
Θα σου πηγαινε πάντως και το κλασσικό gel, μετά το λουσιμο όλα πάνω ωστε να μην μπαίνεις σε διαδικασία ισιώματος, αλλα θέλει τοποθέτηση κατευθείαν μετά το λούσιμο.
Στυλάκι νονός και έτσι :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σου πηγαινε πάντως και το κλασσικό gel, μετά το λουσιμο όλα πάνω ωστε να μην μπαίνεις σε διαδικασία ισιώματος, αλλα θέλει τοποθέτηση κατευθείαν μετά το λούσιμο.
Στυλάκι νονός και έτσι :p
Το κάνω μερικές φορές όταν βιάζομαι.
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που βλέπετε στην hairline (και ειδικά στην αριστερή πλευρά που μετρήθηκε χθες) είναι 65g (για όσους θέλουν να δουν πως μοιάζει μια τέτοια πυκνότητα). Βέβαια με πολύ χαμηλό λόγο αφού αποτελείται κυρίως με μονότριχα.
Αριστερή σύμφωνα με τη φώτο?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεξιά σύμφωνα με φώτο. To βλέπεις καλύτερα στην τελευταία ζουμ φώτο.
 
Μπλουζα