Bobby, 7-8 June 2023, 3.601 grafts, Dr. Jose Lorenzo

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Όχι ρε τι 65?σε hairline?πολύ δύσκολα.. Σε 70 τετρ 3000 grafts βάλατε.λογος να είσαι πόσο υπολογιζεις? 2.7.-2.8? Καλά είσαι ..πάλι καλά δεν είχες τεμποραλς να φτιάξεις και κράτησες ψηλά τον λόγο σου
Για αυτό σου λέω περιμένω τον ειδικό…. Μόνο το 17 θυμάμαι αλλά αυτό είναι μαζί ΜΜ και ότι μαμά υπήρχαν. Θα τοποθετηθεί σύντομα.
 

aeratos28

Just aeratos
Το 17 θα είναι στο forelock μπαμπινο,μπροστά hairline σου λέω ρε συ.που ήταν κενό εντελώς.εκει δεν έχει γίνει 65 τοποθέτηση .γι αυτό το κομμάτι
Για αυτό σου λέω περιμένω τον ειδικό…. Μόνο το 17 θυμάμαι αλλά αυτό είναι μαζί ΜΜ και ότι μαμά υπήρχαν. Θα τοποθετηθεί σύντομα.

σου λέω
 

bobby

Well-Known Member
Το 17 θα είναι στο forelock μπαμπινο,μπροστά hairline σου λέω ρε συ.που ήταν κενό εντελώς.εκει δεν έχει γίνει 65 τοποθέτηση .γι αυτό το κομμάτι


σου λέω
Φίλε όλη η α ζώνη ουσιαστικά κενή ήταν δες φωτο ΜΜ στην αρχή του ποστ. Και ότι μαμα τριχα υπήρχε ήταν πολύ αδύνατη και μονότριχα ή διτριχα. Θα το δεις στις φωτο που θα ποστάρει ο @CVIAL. Λίγο υπομονή και εγώ να ξέρεις τις περιμένω γιατί πέρα από το 17 δεν θυμάμαι τίποτα από νούμερα. Πιάσαμε την κουβεντα για άλλα θέματα και με τις μετρήσεις ασχοληθήκαμε 5 λεπτά……
 

Συνημμένα

  • IMG_0879.jpeg
    IMG_0879.jpeg
    830.2 KB · Προβολές: 55

aeratos28

Just aeratos
Κενός είσαι μόνο στην άσπρη γραμμή της hairline ,πίσω από αυτήν,έχεις ρε συ,αυτά είναι τα 17 που άκουσες.εγω έλεγα μήπως ήξερες στο hairline μόνο (άσπρη γραμμή όπως είπα) πόση ήταν η πυκνότητα που δουλέψατε

IMG_20230620_084821.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Bobby καλή επιτυχία και από εδώ. Οι μετρήσεις έχουν ως εξής

Hairline.jpg

1: 1x2h+8x3h+5x4h = 46h στα 0.2611cm2, αρα 176h/cm2 - πυκνότητα 54g με λόγο 3,26
bobby R-R.jpg

2: 2x2h+9x3h+2x4h = 39h στα 0.2611cm2, αρα 150h/cm2 - πυκνότητα 50g με λόγο 3,00
bobby R-C.jpg

3: 2x2h+7x3h+4x4h = 41h στα 0.2611cm2, αρα 157h/cm2 - πυκνότητα 50g με λόγο 3,15
bobby C.jpg

4: 1x2h+11x3h+1x4h = 39h στα 0.2611cm2, αρα 150h/cm2 - πυκνότητα 50g με λόγο 3,00
bobby L-C.jpg

2: 1x2h+10x3h+2x4h = 40h στα 0.2611cm2, αρα 153h/cm2 - πυκνότητα 50g με λόγο 3,08
bobby L-L.jpg


Σε όλα τα παραπάνω δεν ελήφθησαν υπόψιν οι λίγες μαμα. Η περιοχή μέτρησης αφορά 7mm από την αρχή μέχρι τα 11mm, δηλαδή την περιοχή της hairline μετά το transition.

O M.O από τις 5 μετρήσεις είναι 157h/cm2, δηλαδή πυκνότητα φύτευσης 51g με λόγο 3.08. Προφανώς μπορεί να υπάρχει κάποιο λάθος δηλαδή μερικά 3τριχα να μετρήθηκαν για 4τριχα αλλά εκτιμώ ότι αυτό δεν μπορεί να είναι πάνω από 10%.

Εδώ το κύριο χαρακτηριστικό είναι ο λόγος, εξάλλου ο γιατρός μου είπε ότι στις κρίσιμες περιοχές είναι όλα 3h+ κάτι που είναι απολύτως αναγκαίο λόγω της λεπτής τρίχας του bobby.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Για μια άλλη φορά ο @CVIAL «έγραψε».
Σε ευχαριστώ πολύ για ακόμα μια φορά φίλε!

Ομολογώ ότι οι προσδοκίες μου ήταν χαμηλότερες σε αριθμούς….. το 17 που είχα πει πριν είχε και τις «ημιψόφιες» υπάρχουσες τρίχες. Και αυτές κάτι θα δώσουν αλλά είναι αμελητέο.

Για να καταλάβετε τα metrics θα σας πω το εξής: για CV 5,4 με 0,048 μm πάχος τρίχας θέλω 5,4/0,048= 112,5 τρίχες/cm2. Εγώ είχα στο νου μου να μπουν 120-130 και θα είμαι μια χαρά. Οι 157 τρίχες/cm2 (μέση φύτευση 51 με μέσο λόγο 3,08) είναι τρομερό νούμερο.

Οι 157 τρίχες/cm2 δίνουν 157Χ0,048= 7,536!!!!!

Στην δότρια πριν την ΜΜ είχα από 8,83 έως 9,89 CV….
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μέτρηση μπορεί όπως έγραψα να εμπεριέχει και κάποια λάθη. Εκτιμώ μέχρι 10% το μέγιστο. Πάντως ο λόγος 3 που μετράω συμβαδίζει με αυτό που μου είπε ο γιατρός. Ακόμη όμως και 157 τρίχες να μην είναι αλλά 140 (-10%) είναι πάνω από το όριο για το CV που χρειάζεται. Αν έχει μια δυνατή φύτρωση (του το εύχομαι) θα πάρει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.
 

bobby

Well-Known Member
Στο ξύρισμα της επόμενης ΜΜ (επόμενο Ιούνιο?) θα γίνει το ταμείο....... το πραγματικό με νούμερα φύτρωσης πλέον, γιατί το οπτικό θα έχει γίνει νωρίτερα (χριστούγεννα 23-24). Εκτός αν μας κάνει καμία έκπληξη και έρθει στα knock-out του Europa League (Φλεβάρη 24) και μπούμε νωρίτερα..... ΟΑΚΑ όμως..... έδρα του ΠΑΟ (πάλι....) δεν θα το αντέξει το avatar μου....... αν και ο οικοδεσπότης ήταν τζετ (αν και μου φαίνεται μάλλον για παναθηναικός ..... :p :p :p :p ). Κάνε ρε μοντ καμία κατάσταση να έρθει Καραισκάκης......:p:p:p:p:p Πες του Δρ. Κωνσταντίνου να κάνει κανένα παράρτημα απένατι από το γήπεδο, να μπαίνουν τα graft όπως θα βάζει τα γκολ ο Θρύλος του χρόνου! γιατί φέτος μας έσκασε......ο Θρύλος...... όχι τα graft, αυτά βγήκαν και μπηκαν με ρυθμό πολυβόλου..... Υπόψη 10 μέρες πριν ή 10 μέρες μετά να έρθει γιατί έχω διαρκείας και δεν θέλω να χάσω κανένα ματς........ Ξέρω ζητάω πολλά......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Στο ξύρισμα της επόμενης ΜΜ (επόμενο Ιούνιο?) θα γίνει το ταμείο....... το πραγματικό με νούμερα φύτρωσης πλέον, γιατί το οπτικό θα έχει γίνει νωρίτερα (χριστούγεννα 23-24). Εκτός αν μας κάνει καμία έκπληξη και έρθει στα knock-out του Europa League (Φλεβάρη 24) και μπούμε νωρίτερα..... ΟΑΚΑ όμως..... έδρα του ΠΑΟ (πάλι....) δεν θα το αντέξει το avatar μου....... αν και ο οικοδεσπότης ήταν τζετ (αν και μου φαίνεται μάλλον για παναθηναικός ..... :p :p :p :p ). Κάνε ρε μοντ καμία κατάσταση να έρθει Καραισκάκης......:p:p:p:p:p Πες του Δρ. Κωνσταντίνου να κάνει κανένα παράρτημα απένατι από το γήπεδο, να μπαίνουν τα graft όπως θα βάζει τα γκολ ο Θρύλος του χρόνου! γιατί φέτος μας έσκασε......ο Θρύλος...... όχι τα graft, αυτά βγήκαν και μπηκαν με ρυθμό πολυβόλου..... Υπόψη 10 μέρες πριν ή 10 μέρες μετά να έρθει γιατί έχω διαρκείας και δεν θέλω να χάσω κανένα ματς........ Ξέρω ζητάω πολλά......
Εσυ θες να πέσουν τα δικά μας μαλλιά και να βγουν τα δικά σου!!
 

aeratos28

Just aeratos
Μια χαρά πήγε ψηλα τον λόγο ο Χοσέ.καλα έκανε και έπαιξε έτσι για να ισοφαρίσει τη λεπτή τρίχα και στα έριξε όλα μπροστά τα πολυτριχα να κλείσει την α ζώνη σε αυτή την επέμβαση..με καλή φυτρωση θα είσαι αρκετά καλά μπροστά από αυτή την την επέμβαση...κάνε υπομονή Μπάμπη να περασει ο καιρός μονο
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Bobby και από εδώ κι από μένα!!!!
Ξέρω άργησα...
Ελπίζω και εύχομαι τα επόμενα Χριστούγεννα να είναι τα πιο χαρούμενα της ζωή σου μέχρι τότε!!!

Πολύ ωραία πραγματάκια έχω διαβάσει παραπάνω!
Στη θέση σου θα ετριβα τα χέρια μου!!!!
 

bobby

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Bobby και από εδώ κι από μένα!!!!
Ξέρω άργησα...
Ελπίζω και εύχομαι τα επόμενα Χριστούγεννα να είναι τα πιο χαρούμενα της ζωή σου μέχρι τότε!!!

Πολύ ωραία πραγματάκια έχω διαβάσει παραπάνω!
Στη θέση σου θα ετριβα τα χέρια μου!!!!
Αυτήν τη στιγμή τρίβω (σε φάση χαιδέματος από κλινική ΜΜ) την δότρια…… :p :p :p :p :p :p Δόξα τω Θεό αν πάνε όλα όπως πάνε συνήθως στα περιστατικά του Λορεντζο αντι για Χριστούγεννα (τον Δεκέμβριο) θα κάνουμε Ανάσταση!!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ και αντεύχομαι τα ίδια και καλύτερα και σε εσένα. Αν και εσυ ήδη φαίνεσαι 15 χρόνια (μην πω και παραπάνω) νεότερος σε σχέση με την πρώτη φωτο στο πρώτο νήμα σου!
 

Konjaap

Verified MM member
Καλή φύτρωση και απο μένα bobby.
Παίζει να σε είδα σε καποια φαση όταν πηγαινα τουαλετα.
 
Μπλουζα