Agelosk, dr. erdogan, m.fue w keep, 3200 grafts, 8/11/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι φίλε admin. Ποτέ στη ζωή μου δεν θα ήθελα να δω ενδεχόμενη αποτυχία στο κεφάλι ανθρώπου που συμπάσχει. Το μόνο που θέλω να βλέπω είναι επιτυχημένες μεταμοσχεύσεις και ανθρώπους με χαμόγελα.

Από την άλλη την ίδια εντύπωση λαμβάνω κι εγώ για πολλούς από εσάς εδώ, ότι περιμένετε να δείτε αποτυχημένη μμ Ελληνικής κλινικής για να κράξετε. Ελπίζω κι εγώ να είμαι λάθος όπως είσαι εσύ σε αυτό που σκέφτηκες για μένα.

Ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις. Τα γραπτά μας είναι ο καθρέπτης μας. Η γραπτή δήλωση "όσο δεν το βλέπω θα το θεωρώ αυτονόητα αποτυχημένο" είναι προφανώς λάθος αλλά και σαφής ως προς τις προθέσεις σου. Το ίδιο φυσικά πιστεύω και για όλους τους όλους που όταν κάποιος δεν ποστάρει μετά από ένα διάστημα (ή και καθόλου) απλά θεωρούν ότι είναι ένα κακό αποτέλεσμα και κρύβεται. Είναι χαρακτηριστικό της γηπεδικής συμπεριφοράς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Έχει τεράστια διαφορά το να πιστεύω ότι είναι κακό αποτέλεσμα επειδή κρύβεται από το να περιμένω ένα κακό αποτέλεσμα για να πανηγυρίσω όπως έγραψες πριν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχει τεράστια διαφορά το να πιστεύω ότι είναι κακό αποτέλεσμα επειδή κρύβεται από το να περιμένω ένα κακό αποτέλεσμα για να πανηγυρίσω όπως έγραψες πριν.

Δεν ξέρω αν έχει τεράστια ή μικρή. Αυτό που βλέπω είναι ότι η γνώμη σου δεν είναι νηφάλια και αντικειμενική αλλά κινείται στη σφαίρα της αντιπαράθεσης. Αν δεν αναφέρες τον Β. σε κάθε δεύτερο ποστ σε άσχετο νήμα πιθανώς να είχα άλλη άποψη. Τώρα δεν έχω. Έχω ξαναδεί τέτοιες περιπτώσεις και στη συντριπτική τους πλειοψηφία πάντα έκαναν την τρίχα τριχιά για να δικαιώσουν την ομάδα τους.
 

mic6

Well-Known Member
Δεν ξέρω αν έχει τεράστια ή μικρή. Αυτό που βλέπω είναι ότι η γνώμη σου δεν είναι νηφάλια και αντικειμενική αλλά κινείται στη σφαίρα της αντιπαράθεσης. Αν δεν αναφέρες τον Β. σε κάθε δεύτερο ποστ σε άσχετο νήμα πιθανώς να είχα άλλη άποψη. Τώρα δεν έχω. Έχω ξαναδεί τέτοιες περιπτώσεις και στη συντριπτική τους πλειοψηφία πάντα έκαναν την τρίχα τριχιά για να δικαιώσουν την ομάδα τους.
Δεν ανήκω σε καμία ομάδα και αυτό φαίνεται από τα πρώτα ποστς μου στο νήμα μου όπου μιλούσα για την κλινική με καχυποψία λέγοντας ότι αμφισβητώ αν μου έβαλαν 5000 grafts όπως είπαν και άλλα πολλά.

Από την άλλη θεωρώ προφανές ότι η πλειοψηφία του φόρουμ μιλάει διαφορετικά για μια επιτυχία ή αποτυχία του Β από ότι για μια αντίστοιχη επιτυχία ή αποτυχία των ξένων και αυτό το βρίσκω πολύ αστείο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το ότι μπορεί να μην άνηκες δεν σημαίνει ότι τώρα δεν ανήκεις. Αυτό όμως δεν έχει σημασία. Σημασία έχει τι γράφεις και πως το γράφεις. Ναι όντως υπάρχει μια συμπάθεια για τις κλινικές εξωτερικού γιατί είναι πιο σοβαρές. Εξάλλου αυτό φαίνεται όχι μόνο από τα αποτελέσματα αλλά και από τον τρόπο που λειτουργούν. Μέχρι εκει όμως. Κακά αποτελέσματα του εξωτερικού κριτικαρίστηκαν άγρια (περιπτώσεις Salonikiou, κλπ) αλλά και του Β. αντίστοιχα επαινέθηκαν στα σημεία που έπρεπε.
 

mic6

Well-Known Member
Μπα δεν ανήκω. Και για να είμαι ειλικρινής θα σε ενοχλήσω σε ένα χρόνο αν χρειαστώ πύκνωση για Λορέντζο επειδή θα έχω περιορισμένη δοτρια.

Καθόλου δεν ανήκω, τελευταία μου επαφή με την κλινική τους έβρισα (για δικούς μου λόγους).
 

vag25

Well-Known Member
Παιδια λογικο ειναι να υπαρχει συμπαθεια για τις κλινικες του εξωτερικου, λογο τις τεραστιας διαφορας στο πως δουλευουν τις μεταμοσχευσεις. Επισης η κριτικη προς Βεκρη ειναι σωστη.

Απο την αλλη μερια αυτο που λενε οι υπερασπιστες των Ελληνικων κλινικων(ειτε ειναι βαλτοι ειτε απο συμπαθεια, εγω κραταω αυτο που λενε) οτι αν ηταν ο Βεκρης ή η DHI σε αυτο το νημα θα ειχε γινει κακος χαμος με την μη ενημερωση του...εχουν δικιο.
Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Δεν ειναι κακο να το παραδεχτουμε CVIAL.
Ασχετα αν το αποτελεσμα οντως θα ειναι φοβερο.
 

mic6

Well-Known Member
Παιδια λογικο ειναι να υπαρχει συμπαθεια για τις κλινικες του εξωτερικου, λογο τις τεραστιας διαφορας στο πως δουλευουν τις μεταμοσχευσεις. Επισης η κριτικη προς Βεκρη ειναι σωστη.

Απο την αλλη μερια αυτο που λενε οι υπερασπιστες των Ελληνικων κλινικων(ειτε ειναι βαλτοι ειτε απο συμπαθεια, εγω κραταω αυτο που λενε) οτι αν ηταν ο Βεκρης ή η DHI σε αυτο το νημα θα ειχε γινει κακος χαμος με την μη ενημερωση του...εχουν δικιο.
Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Δεν ειναι κακο να το παραδεχτουμε CVIAL.
Ασχετα αν το αποτελεσμα οντως θα ειναι φοβερο.
Ακριβώς αυτό.
 

vag25

Well-Known Member
Αν γραφόταν για πρώτη φορά ναι. Έχει γραφτεί όμως πολλάκις.
Εχεις δικιο οτι το ειπαν αρκετες φορες, αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι θα υπηρχε διαφορετικη αντιμετωπιση. Και το ξερουμε πολυ καλα.
Και στο λεει καποιος που δεν θα εμπιστευοταν ποτε το κεφαλι του σε Βεκριδες, DHI.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένα από τα πράγματα που με ενοχλεί στο φόρουμ είναι ότι δεν υπάρχει νηφάλια αντιμετώπιση και τις περισσότερες φορές απλά υπερασπιζόμαστε την ομάδα μας λέγοντας τι θα γινόταν αν το έκανε ο Β. ή ο άλλος σπαταλώντας ώρες σε τέτοιες αναλύσεις. Είναι "παιδική" αυτή η συζήτηση και πρέπει να σταματήσει. Το φόρουμ δεν είναι καφενείο των φιλάθλων και για να βγάλει κάποιος κάποια συμπεράσματα πρέπει να επικεντρωθούμε στην ουσία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
11 μηνες μετα δεν εχει κανενα νοημα η παρουσιαση του περιστατικου κατα τη δικη μου γνωμη.
Αν ηταν μια παρουσιαση που την ξεκινουσε καποιο τυχαιο μελος βαζοντας 2-3 φωτο και εξαφανιζοταν θα το δικαιολογουσα.
Εδω στην αρχη διαβαζαμε και τι βιολι επαιζε στην κλινικη αλλα μειναμε εκει.
Παρουσιασεις μμ που δειχνουν την αρχη και μετα απο 12-13-14 μηνες και αν το τελος εχουν μειωμενη αξια η καθολου για πολλους λογους.
Ειναι ενεργα και τα δυο μελη που ξεκινησαν την παρουσιαση οποτε απλα δεν θελουν να ανεβουν φωτογραφιες. Τα υπολοιπα περι χρονου ειναι να ειχαμε να λεγαμε.
Και εγω το δυσκολο περιστατικο περιμενα να δω απο erdo αλλα δυστυχως.
Καλη συνέχεια στον aggelo.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντα έχει νόημα μια παρουσίαση αν είναι πραγματική. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί μειώνεται η αξία της με την πάροδο του χρόνου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πάντα έχει νόημα μια παρουσίαση αν είναι πραγματική. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί μειώνεται η αξία της με την πάροδο του χρόνου.

Και πως θα επιβεβαιωσεις οτι θα ειναι πραγματικη;
Αν σου εβαζα εγω το κεφαλι μου το αδειο τον πρωτο μηνα και στον 13-14 το τελικο αποτελεσμα δεν θα υπηρχαν αντιδρασεις;
Εδω ανα 15 μερες ανεβαζα φωτογραφιες με τη σταδιακη φυτρωση και παλι καποιοι εξυπνακηδες ελεγαν εβαλες ξανα μοσχευματα.
Εχουμε δει και φυτρωσεις εξωπραγματικες και ερυθροτητες στον 11ο μηνα οποτε οπως καταλαβαινειςια τετοια παρουσιαση για εμενα δεν ειναι παρουσιαση.
Εχει την ιδια αξια με τα αποτελεσματα των κλινικων που βλεπεις στα site τους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με το ίδιο σκεπτικό, πως ξέρουμε αν είναι η δικιά σου ή και η δικιά μου μμ πραγματική (εννοώ παρουσιαζόμενη σε πραγματικό χρόνο)? Μπορεί να πέρναμε φώτο με το κινητό κάθε μέρα για ένα χρόνο και μετά να ξεκινάγαμε παρουσίαση μμ εν εξελίξει (υποτίθεται) αν το τελικό αποτέλεσμα ήταν διαφήμιση για την κλινική. Δημήτρη, ανώνυμο φόρουμ είμαστε ότι δηλώσεις είσαι, πολύ δε περισσότερο όταν υπάρχουν και συμφέροντα, ουσιαστικός έλεγχος δεν υπάρχει.
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς καλώς ηρθες στο Club υπερασπιστικης γραμμής της κλινικης AHC.

Πριν λοιπόν ξανά ανακυκλωσουμε τα ίδια να σε ρωτήσω μήπως γνωρίζεις πόσα περιστατικά του Βεκρη έχουν εξαφανιστεί στον μήνα στο δίμηνο κοκ.

Κατσε και διάβασε όλο το φορουμ και μετά σκέψου αν πρέπει να γράφεις ότι γράφεις για να κάνεις και εσύ τον δικηγόρο του Βεκρη.

Όπως έχουμε ξαναγράψει λοιπον την παρουσίαση την κάνει ο @Stripar και εχει σκοπο να κάνει συνολικά την παρουσίαση της κλινικής πρώτα και κατόπιν παρουσίαση του περιστατικου.

Επειδή βαράει 18ωρα και δεν έχει χρόνο προς το παρόν θα κάνουμε λίγο υπομονή ακομη

Μέχρι την παρουσιαση του Αγγέλου κάτσε και βρες όλους τους εξαφανισμενους του βεκρη και Έλα πάλι να τα πουμε.


Όχι φίλε admin. Ποτέ στη ζωή μου δεν θα ήθελα να δω ενδεχόμενη αποτυχία στο κεφάλι ανθρώπου που συμπάσχει. Το μόνο που θέλω να βλέπω είναι επιτυχημένες μεταμοσχεύσεις και ανθρώπους με χαμόγελα.

Από την άλλη την ίδια εντύπωση λαμβάνω κι εγώ για πολλούς από εσάς εδώ, ότι περιμένετε να δείτε αποτυχημένη μμ Ελληνικής κλινικής για να κράξετε. Ελπίζω κι εγώ να είμαι λάθος όπως είσαι εσύ σε αυτό που σκέφτηκες για μένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

tasos33

Well-Known Member
Ι
Αν ηταν μια παρουσιαση που την ξεκινουσε καποιο τυχαιο μελος βαζοντας 2-3 φωτο και εξαφανιζοταν θα το δικαιολογουσα.
Προφανώς και τα δικαιολογείς διότι πως αλλιώς θα μπορουσες να δικαιολογείς και να κανεις την νησσαν για τους εξαφανισμενους του Βεκρη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ι
Προφανώς και τα δικαιολογείς διότι πως αλλιώς θα μπορουσες να δικαιολογείς και να κανεις την νησσαν για τους εξαφανισμενους του Βεκρη.

Αυτοι που εξαφανίζονται δεν συνεχιζουν την παρουσιαση στο 14μηνο. Αν τη συνεχισουν την ιδια αξια θα εχουν σαν περιστατικά.
 

tasos33

Well-Known Member
Αυτοι που εξαφανίζονται δεν συνεχιζουν την παρουσιαση στο 14μηνο. Αν τη συνεχισουν την ιδια αξια θα εχουν σαν περιστατικά.
Θα αστειευεσαι προφανως, αν ήσουν εδώ κάνα τριμηνο όπως ο mic6 θα έλεγα δε ξέρεις, παρασύρθηκες από τον έρωτα σου για τον celebrities doctor της πλάκας η οτιδήποτε άλλο.

Ειπαμε να κοροιδευουμε τους αλλούς αλλά και μεταξύ ρε Μήτσο? Μεταξύ μας?
 
Μπλουζα