2η μμ fue 1.811 grafts στην LP clinic (Παπανικολάου Λευτέρης)

chris1908

Member
Χωρίς να παίρνω το μέρος κανενός δεν είναι η πρώτη φορά που ο αεράτος μπαίνει και δίνει χαρακτηρισμούς το έχει κάνει και με εμένα με αποτέλεσμα να απαντά και αυτός που θίγετε, συνεπώς καλό θα ήταν να γίνουν όλοι προσεκτικότεροι και να σχολιάζουν επί των στοιχείων αποφεύγοντας χαρακτηρισμούς που προσβάλλουν και θίγουν προσωπικότητες και επαγγελματικές ιδιότητες δεν χρειάζεται να συμφωνούν όλοι με όλους!!!. Και κάποιοι που έσπευσαν να υπερασπιστούν τον ένα η τον άλλο καλό είναι να διαβάσουν ξανά το νήμα για να δουν ποιος ξεκίνησε τι πριν δικάσουν τον άλλο. Εξάρω επίσης την στάση του Tol που παρόλο που θίχτηκε σε κάποια σημεία εστίαζε στα στοιχεία της υπόθεσης χωρίς να δίνει χαρακτηρισμούς κάνοντας καφενείο το νήμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι κανόνες είναι σαφείς. Όποιος είναι αποδέκτης τέτοιων χαρακτηρισμών, δεν απαντά στο ίδιο ύφος αλλά κάνει report.
 

aeratos28

Just aeratos
Το θέμα να κλείσει σωστά όμως..γτ κοπτοραπτικη κάνουν εδώ τα παλικάρια ..για ψυχολογικά μιλάνε κτλ..αυτά δεν τα έκανε copypaste όμως..μόνο τις απαντήσεις τις δικές μου κάνουν copypaste..και κατηγορούν συνεχώς τους άλλους..να προσέχουν λοιπόν και αυτοί το στόμα τους ,να μην προσβάλουν και να μιλάνε για ψυχολογικά και να μην εκφέρουν απόψεις για σεξουαλικές προτιμήσεις από το πουθενά..συνεχώς αυτό κάνουν ορισμένοι ,προκαλούν και μετά απλά κάνουν report απλά δείχνοντας το τι πήραν ως απάντηση..το τι την προκάλεσε την απάντηση όμως το κάνουν αβαβα..
Αεράτε το θέμα έκλεισε, πάμε παρακάτω.
 

oreo

Well-Known Member
Μα τι υπέροχο νήμα κ αυτό , πρέπει να υπάρξει ενα τοπ 10 κάποια στιγμή.
Και αυτό με τα επαγγέλματα πρέπει να το παίρνετε και λίγο πιο χαλαρά , είπε ένας με το τάδε nickname κάτι για το επάγγελμα του άλλου με το τάδε nickname και τούμπαλην.
Να έλεγα οτι υπάρχει και γνωριμία και κάποιο ουσιαστικό υπόβαθρο.
 

aeratos28

Just aeratos
Το θέμα είναι πως ειρωνικά και αυτό το είπε..το ότι ανακαλεί..δες κουτοπονηράδες όταν το λέει..πονηριδη αλεπουδελη bigk,να κάνεις όλη τη συνομιλία εξαρχής copypaste και όχι μόνο τις δικές μου απαντήσεις..και τι τις προκαλεσε τις απαντήσεις να ποσταρεις.
Anyway cvial
Αμφότερες οι πλευρές ανακάλεσαν, άρα το θέμα θεωρείται λήξαν.
 

vlafo

Well-Known Member
Το μελος εκεινο που τολμα και αναφερει διεξοδικα ολα τα "κακως κειμενα" των μεταμοσχευσεων του, που τολμα να αναφερει οτιδηποτε αρνητικο βλεπει, που δε φοβαται να ανεβασει "ξεγυμνωτικο" υλικο, που δε ρετουσαρει το υλικο, για να προβαλει μια ωραιοποιημενη εικονα...αυτο το μελος προσφερει πραγματικα ανεκτιμητες υπηρεσιες στο forum.

Δεν παρασυρει υποψηφια για μεταμοσχευση μελη, καθοδηγει με αντικειμενικοτητα και απολυτη ακριβεια.

Αυτος, αλλωστε, ειναι και ο απωτατος σκοπος του forum. Η σωστη και αντικειμενικη καθοδηγηση.
Για πες μου φίλε tol πόσοι είναι αυτοί?
Να σου πω εγώ λοιπόν.
Ούτε 5 άτομα στο φόρουμ.
Και τι έχουμε ακούσει?

Εσύ εισαγγελέας,εγώ φανατικός υποστηρικτής,ο άλλος εγκάθετος,οπότε τι μένει τελικά?
Να λέμε γενικά αοριστολογίες πόσο όμορφο αποτέλεσμα έχει κάποιος,και ότι ο ασθενής είναι τελικά ευχαριστημένος με την εικόνα του όπως στο συγκεκριμένο νήμα.
Κάτι μου θυμίζει αυτό.
Που στην τελική αυτό μετράει,αλλά δεν είναι αρκετό όταν γνωρίζουμε τι θα μπορούσε να είχε πάρει κάποιος και στην τελική αν όντως την πάτησε μια φορά να μην την ξαναπατήσει και είναι αργά.

Ακόμα και παλιότερο μέλος ο Stripar με τις τεράστιες γνώσεις που διέθετε παρόλα τα μείον του,ήταν απαραίτητος αλλά και αυτός δεν είχε τα άντερα να μπει να κάνει παρουσίαση να δούμε, πως είναι δυνατόν να γίνεται μια πύκνωση σε μαμά πυκνοτητες από 100g σε 120 σε ένα κορυφαίο γιατρό.
Αυτά πρέπει να ενδιαφέρουν και αυτά έπρεπε να βλέπαμε.

Δυστυχώς επικρατεί η μετριότητα σε όλες τις εκφάνσεις της,και οι περισσότεροι παίρνουν κάποια βασικά πράγματα από εδώ και δεν κοιτάνε παραπέρα το καλύτερο για αυτούς που θα μπορούσαν να πάρουν,μέσα από έστω τις διαφωνίες μας που πολλές φορές γινονται,και λέγονται και χοντράδες κάποιες φορές.

Τελικά εδώ μέσα ποιό είναι το ζητούμενο από τους περισσότερους?
Να μπούνε να μάθουνε το μέγιστο που μπορούνε να πάρουν για την περίπτωση τους,ή να προχωράνε ανεξάρτητοι και να κάνουν του κεφαλιού τους,και μετά να το παίζουν υπεράνω και να μην δέχονται τίποτα?
Εγώ ειλικρινά δεν έχω καταλάβει ποιός είναι ο σκοπός του καθενός και τι προσπαθεί να κερδίσει.
Και μιλάμε για νορμάλ καταστάσεις να αναλύσουμε όχι τεχνικές λεπτομέρειες που αυτά δε χρειάζονται και είναι υπερβολή και ενδιαφέρουν 2,3 άτομα.

Εδώ ο άλλος τσαντίζεται ο κύριος νηματοθέτης,επειδή του λέμε ότι μπορούσες να πάρεις ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα,και αντί να πει,παιδιά δεν το ξέρω αυτό αλλα δεν πειράζει έστω και έτσι είμαι ευχαριστημένος,μας λέει και καφενεία.

Τότε εγώ προτείνω αφού εμείς χαλάμε το φόρουμ,να σχολιάζει μόνο ο Cvial αφού μόνο τις δικές του γνώσεις σέβονται,ανάθεμα με αν καταλαβαίνουν τα περισσότερα από αυτά που λέει,και να τελειώνει εκεί η συζήτηση.
Να τους βάζει όλους στη θέση τους και μετά να δούμε αντιδράσεις.

Μόνο που δε βλέπω αντιδράσεις εκεί το κάνουμε αβαβά,ενώ εμείς που λέμε τα ίδια εκεί αντιδραση και στα κάγκελα.
Το Φόρουμ θέλει μόνο το Cvial του τελικά.

Για παρουσιάσεις και φωτογραφίες δεν θα σχολιάσω καν για το πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο,πέρα απο κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις.

Ουσιαστικά από την αρχή που το παρακολουθώ 4 χρόνια τώρα,η βελτίωση είναι μηδενική και ότι έχει γίνει προς το καλύτερο,είναι γιατί υπάρχουν αυτοί οι ελάχιστοι που έχουν την τρέλα και τα άντερα,να βγάζουν τα συκώτια τους και να κατηγορούνται και από πάνω γιατί πολύ απλά λένε τα πράγματα ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι και όχι όπως θα θέλανε να είναι.

Όταν αυτοί κάποτε βαρεθούνε,μαύρο φίδι που τους έφαγε εκεί να δεις.

Αυτά τα ολίγα μήπως κανένας βάλει μυαλό και μαθαίνει να αξιολογεί πραγματικά τα δεδομένα και τις παρατηρήσεις τις καλόπιστες από τους λίγους.

Υ.Γ:Υπάρχει και μια φωτεινή εξαίρεση εδώ μέσα,που μου έχει προξενήσει φοβερή εντύπωση,για το ψάξιμο του,τις γνώσεις που απέκτησε ήδη κα φυσικά για τα μαλλιά που θα έχει για πάντα γιατί αυτό τελικά είναι που θα μετρήσει.
Και είναι μόνο 20.
Οι άλλοι που το παίζουν ξερόλες θα είναι όλοι γλόμποι το υπογράφω με μαθηματική ακρίβεια.

Αυτός ο μικρός είναι ο Legwg και μπράβο του γιατί όλοι οι υπόλοιποι σε αυτή την ηλικία είναι ήδη καταδικασμένοι.
Θεωρούσα ότι έπρεπε να τον αναφέρω γιατί μου θυμίζει τον εαυτό μου σε εποχές που υπήρχε μόνο η dhi με τις περούκες, και όταν ήμουν στα 20 έψαχνα πάντα όταν έρθει η στιγμή που θα μου σκάσει όπως και έγινε,να έχω όλα τα εφόδια και να λύσω το πρόβλημα όπως και έγινε.

Μόνο έτσι θα είσαι πάντα κερδισμένος αλλιώς μόνιμα χαμένος.
Όσοι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία,
(λίγοι δηλαδή αλλά για αυτούς αγωνιζόμαστε).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@vlafo Τιμή μου τα λόγια σου φίλε μου vlafo. Το φόρουμ έχει δυναμική και πάνω από όλα έχει και πολλούς ανθρώπους που ξεχειλίζουν από καλοσύνη και γνώση με κύριο μέλημα τους να βοηθήσουν. Όποιοι θέλουν να βοηθηθούν έχουν κόσμο να απευθυνθούν και άπειρα νήματα να αντλήσουν πληροφορίες ώστε να φτάσουν σε ένα λογικό συμπέρασμα που πηγάζει από φιλτράρισμα της πληροφορίας. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο φίλος Obi One που μπήκε πρόσφατα στο φόρουμ, ρώτησε για τη φιναστερίδη και αφού έψαξε και έμαθε πήγε σήμερα και αγόρασε το προσκαρ. Τόσο απλά είναι τα πράγματα. Όσοι νομίζουν πως τα ξέρουν όλα και μπαίνουν στο φόρουμ για να τραβήξουν μ*λακια στον εαυτό τους και να φλεξάρουν πως το κεφάλι τους βρίσκεται σε άλλη διάσταση και ότι τα ξέρουν όλα χάνουν τον χρόνο τους. Μπορούν απλά να πηγαίνουν στον καθρέφτη του σπιτιού τους κάθε πρωί και να λένε '' Τι μωράκι είσαι εσύ ρε μπαγάσα ; '' και να τελειώνει εκεί το πανηγύρι. Ούτως ή άλλως σε μικρόκοσμο ζούνε.
 

oreo

Well-Known Member
Για πες μου φίλε tol πόσοι είναι αυτοί?
Να σου πω εγώ λοιπόν.
Ούτε 5 άτομα στο φόρουμ.
Και τι έχουμε ακούσει?

Εσύ εισαγγελέας,εγώ φανατικός υποστηρικτής,ο άλλος εγκάθετος,οπότε τι μένει τελικά?
Να λέμε γενικά αοριστολογίες πόσο όμορφο αποτέλεσμα έχει κάποιος,και ότι ο ασθενής είναι τελικά ευχαριστημένος με την εικόνα του όπως στο συγκεκριμένο νήμα.
Κάτι μου θυμίζει αυτό.
Που στην τελική αυτό μετράει,αλλά δεν είναι αρκετό όταν γνωρίζουμε τι θα μπορούσε να είχε πάρει κάποιος και στην τελική αν όντως την πάτησε μια φορά να μην την ξαναπατήσει και είναι αργά.

Ακόμα και παλιότερο μέλος ο Stripar με τις τεράστιες γνώσεις που διέθετε παρόλα τα μείον του,ήταν απαραίτητος αλλά και αυτός δεν είχε τα άντερα να μπει να κάνει παρουσίαση να δούμε, πως είναι δυνατόν να γίνεται μια πύκνωση σε μαμά πυκνοτητες από 100g σε 120 σε ένα κορυφαίο γιατρό.
Αυτά πρέπει να ενδιαφέρουν και αυτά έπρεπε να βλέπαμε.

Δυστυχώς επικρατεί η μετριότητα σε όλες τις εκφάνσεις της,και οι περισσότεροι παίρνουν κάποια βασικά πράγματα από εδώ και δεν κοιτάνε παραπέρα το καλύτερο για αυτούς που θα μπορούσαν να πάρουν,μέσα από έστω τις διαφωνίες μας που πολλές φορές γινονται,και λέγονται και χοντράδες κάποιες φορές.

Τελικά εδώ μέσα ποιό είναι το ζητούμενο από τους περισσότερους?
Να μπούνε να μάθουνε το μέγιστο που μπορούνε να πάρουν για την περίπτωση τους,ή να προχωράνε ανεξάρτητοι και να κάνουν του κεφαλιού τους,και μετά να το παίζουν υπεράνω και να μην δέχονται τίποτα?
Εγώ ειλικρινά δεν έχω καταλάβει ποιός είναι ο σκοπός του καθενός και τι προσπαθεί να κερδίσει.
Και μιλάμε για νορμάλ καταστάσεις να αναλύσουμε όχι τεχνικές λεπτομέρειες που αυτά δε χρειάζονται και είναι υπερβολή και ενδιαφέρουν 2,3 άτομα.

Εδώ ο άλλος τσαντίζεται ο κύριος νηματοθέτης,επειδή του λέμε ότι μπορούσες να πάρεις ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα,και αντί να πει,παιδιά δεν το ξέρω αυτό αλλα δεν πειράζει έστω και έτσι είμαι ευχαριστημένος,μας λέει και καφενεία.

Τότε εγώ προτείνω αφού εμείς χαλάμε το φόρουμ,να σχολιάζει μόνο ο Cvial αφού μόνο τις δικές του γνώσεις σέβονται,ανάθεμα με αν καταλαβαίνουν τα περισσότερα από αυτά που λέει,και να τελειώνει εκεί η συζήτηση.
Να τους βάζει όλους στη θέση τους και μετά να δούμε αντιδράσεις.

Μόνο που δε βλέπω αντιδράσεις εκεί το κάνουμε αβαβά,ενώ εμείς που λέμε τα ίδια εκεί αντιδραση και στα κάγκελα.
Το Φόρουμ θέλει μόνο το Cvial του τελικά.

Για παρουσιάσεις και φωτογραφίες δεν θα σχολιάσω καν για το πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο,πέρα απο κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις.

Ουσιαστικά από την αρχή που το παρακολουθώ 4 χρόνια τώρα,η βελτίωση είναι μηδενική και ότι έχει γίνει προς το καλύτερο,είναι γιατί υπάρχουν αυτοί οι ελάχιστοι που έχουν την τρέλα και τα άντερα,να βγάζουν τα συκώτια τους και να κατηγορούνται και από πάνω γιατί πολύ απλά λένε τα πράγματα ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι και όχι όπως θα θέλανε να είναι.

Όταν αυτοί κάποτε βαρεθούνε,μαύρο φίδι που τους έφαγε εκεί να δεις.

Αυτά τα ολίγα μήπως κανένας βάλει μυαλό και μαθαίνει να αξιολογεί πραγματικά τα δεδομένα και τις παρατηρήσεις τις καλόπιστες από τους λίγους.

Υ.Γ:Υπάρχει και μια φωτεινή εξαίρεση εδώ μέσα,που μου έχει προξενήσει φοβερή εντύπωση,για το ψάξιμο του,τις γνώσεις που απέκτησε ήδη κα φυσικά για τα μαλλιά που θα έχει για πάντα γιατί αυτό τελικά είναι που θα μετρήσει.
Και είναι μόνο 20.
Οι άλλοι που το παίζουν ξερόλες θα είναι όλοι γλόμποι το υπογράφω με μαθηματική ακρίβεια.

Αυτός ο μικρός είναι ο Lewag και μπράβο του γιατί όλοι οι υπόλοιποι σε αυτή την ηλικία είναι ήδη καταδικασμένοι.
Θεωρούσα ότι έπρεπε να τον αναφέρω γιατί μου θυμίζει τον εαυτό μου σε εποχές που υπήρχε μόνο η dhi με τις περούκες, και όταν ήμουν στα 20 έψαχνα πάντα όταν έρθει η στιγμή που θα μου σκάσει όπως και έγινε,να έχω όλα τα εφόδια και να λύσω το πρόβλημα όπως και έγινε.

Μόνο έτσι θα είσαι πάντα κερδισμένος αλλιώς μόνιμα χαμένος.
Όσοι ανήκουν σε αυτή την κατηγορία,
(λίγοι δηλαδή αλλά για αυτούς αγωνιζόμαστε).
Είναι για springer αυτό το σύγγραμμα φίλε vlafo , όπως θα έλεγε και μια ψυχή !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
@vlafo Πρεπει με καποιο τροπο να μαθουμε πως τα πηγε το περιστατικο που αναφερεις.
Θα σκασω αλλιως :)
Ζήτα από το διαχειριστεί να ενημερώσει και να βάλει φώτο αν θέλει.
Άλλωστε το μέλος έχει αποχωρήσει.
Εκτός και μας παρακολουθεί.;)
 

Disco

Well-Known Member
Ζήτα από το διαχειριστεί να ενημερώσει και να βάλει φώτο αν θέλει.
Άλλωστε το μέλος έχει αποχωρήσει.
Εκτός και μας παρακολουθεί.;)
Τωρα δεν εχει κ πολυ νόημα να το κανει. Παει χάθηκε το τρένο. Εχει περάσει πολυς καιρος και δεν μπορείς να ξέρεις αν εχει γινει και κάποιο επιπλέον touch up...
 

vlafo

Well-Known Member
Τωρα δεν εχει κ πολυ νόημα να το κανει. Παει χάθηκε το τρένο. Εχει περάσει πολυς καιρος και δεν μπορείς να ξέρεις αν εχει γινει και κάποιο επιπλέον touch up...
Δεν παίζει ρόλο αν το βλέπαμε καλό θα είναι.
Δηλαδή Disco αν εγώ κάνω ένα touch και σκάσω φώτο ξαφνικά μετά από 1 χρόνο,δεν θα σε ενδιαφέρει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Disco

Well-Known Member
Δεν παίζει ρόλο ανβτο βλέπαμε καλό θα είναι.
Δηλαδή Disco αν εγώ κάνω ένα touch και σκάσω φώτο ξαφνικά μετά από 1 χρόνο,δεν θα σε ενδιαφέρει?
Λέω οτι αν κάποιος σταματήσει έτσι ξαφνικά την παρουσίαση του και σκάσει μετά από πολύ καιρό με φωτογραφίες, τότε χάνεις λίγο την εμπιστοσύνη σου και δεν ξέρεις αν έκανε κάποιο touch up επιπλέον. Εννοώ η επέμβαση να μην εξελίχθηκε καλά και να σταμάτησε γι'αυτό τον λόγο την παρουσίαση, και να έκανε κάποιο touch up χωρίς βέβαια να το αναφέρει οτι έκανε touch up. Δεν λέω οτι έγινε έτσι με τον συγκεκριμένο, γενικά μιλάω για οποιον το κάνει αυτό, γιατί παίζουν τέτοια.
 

vlafo

Well-Known Member
Λέω οτι αν κάποιος σταματήσει έτσι ξαφνικά την παρουσίαση του και σκάσει μετά από πολύ καιρό με φωτογραφίες, τότε χάνεις λίγο την εμπιστοσύνη σου και δεν ξέρεις αν έκανε κάποιο touch up επιπλέον. Εννοώ η επέμβαση να μην εξελίχθηκε καλά και να σταμάτησε γι'αυτό τον λόγο την παρουσίαση, και να έκανε κάποιο touch up χωρίς βέβαια να το αναφέρει οτι έκανε touch up. Δεν λέω οτι έγινε έτσι με τον συγκεκριμένο, γενικά μιλάω για οποιον το κάνει αυτό, γιατί παίζουν τέτοια.
Κατάλαβα τι λες και έτσι είναι,το έχουμε δει το έργο,αλλά εμένα θα μου έκανε περισσότερη εντύπωση που δεν ξεψαχνίζετε τα υπάρχοντα νήματα που εκρεμμούν και κάνει τώρα ένα update ο Νικ,παρά ένα τέτοιο case.
 

Disco

Well-Known Member
Κατάλαβα τι λες και έτσι είναι,το έχουμε δει το έργο,αλλά εμένα θα μου έκανε περισσότερη εντύπωση που δεν ξεψαχνίζετε τα υπάρχοντα νήματα που εκρεμμούν και κάνει τώρα ένα update ο Νικ,παρά ένα τέτοιο case.
Ε εντάξει κάποιος πρέπει να τους ειδοποιήσει ναι. Αν βλέπεις και εσυ καμια εκκρεμότητα κανε μια υπενθύμιση. Αν και διάφοροι απο αυτούς έχουν να μπουν πολυ καιρο στο φορουμ...
 
Μπλουζα