2η μμ fue 1.811 grafts στην LP clinic (Παπανικολάου Λευτέρης)

Ibarumah

Active Member
Καλησπέρα κύριοι. Ένα σύντομο ιστορικό. 38 ετών,πριν 2 χρόνια έκανα τη πρώτη μμ στον ίδιο γιατρό. Κέρδισε από τη πρώτη συνάντηση την εμπιστοσύνη μου όποτε προχώρησα. τοτε είχαμε 1700κατι grafts κάτι λιγο λιγότερο από τώρα.
ειχαμε φτιάξει hairline και crown το οποίο δεν είχε ουτε τρίχα,και κάποια πολύ λίγα στη Β ζώνη.
Το τελικό αποτέλεσμα με βρήκε στη μπροστά εικόνα να δείχνω όπως πριν 10 χρόνια. Η hairline εξαιρετική αλλά με τους κροτάφους να θέλουν λιγο πύκνωση. Το crown άλλαξε πολύ,απτό απόλυτο μηδέν πήγε στο 40%,γεγονος αναμενόμενο εφόσον μπήκαν 900-1000 grafts μόνο στο σημείο.
η τελική μου εικόνα άλλαξε πααααρα πολύ προς το καλύτερο αλλά φυσικά με 1800grafts στο σύνολο που βγήκαν υπάρχει ένα ταβάνι,δε μπορεις να γεμίσεις ένα ολόκληρο κεφάλι .
Εδω θέλω να αναφέρω ότι δέχτηκα πολλαΡΜ με παιδιά που τους άρεσε το αποτέλεσμα μου κ πήγαν στον ίδιο γιατρό κ έκαναν κ αυτοί κ έμειναν όλοι εξαιρετικά ικανοποιημένοι)

εται λοιπόν ερχόμαστε στο σήμερα,2χρονια μετά, η εικόνα μου δεν έχει παρουσιάσει κάποια αισθητη αλλαγή από τότε. η τριχόπτωση γενικά εννοώ ή τέλος πάντων είναι τόσο μικρή που εγω δε τη βλέπω.
χθες λοιπόν μπήκα για τη 2η ΜΜ. Η εξαγωγή είχε το εξής αποτέλεσμα:
1.811 grafts
μονά 152
διπλα 465
τριπλα 700
τετραπλα 391
πενταπλα 82
εξαπλα 20
εφταπλα 1
συνολο 5.283 τρίχες.

κάναμε πύκνωση σε όλη τη hairline, σε όλο το crown και αφού γέμισαν αυτά ότι περίσσεψε μπήκε στη Β ζώνη όπου εκεί είχα από πριν αραιωση.

σημειωση:δε θα κάτσω να κάνω διαμάχες όπως στη προηγούμενη μμ μου θα απαντάω σε σοβαρές ερωτήσεις κ οποίος αρχίσει πάλι τα δήθεν βγάζω επίτηδες θολές φωτό και κάτι τέτοια,δε θα απαντάω καν.
ερωτηση,βίντεο πως μπορώ να βάλω;

ακολουθουν φωτός:

Screenshot_20210629_153951_com.android.gallery3d_edit_81762706851585.jpg


Screenshot_20210629_153959_com.android.gallery3d_edit_81590614468278.jpg
Screenshot_20210629_154005_com.android.gallery3d_edit_81580568421405.jpg
Screenshot_20210629_154014_com.android.gallery3d_edit_81567740749532.jpg



Screenshot_20210629_154940_com.android.gallery3d_edit_81928422567706.jpg
Screenshot_20210629_154927_com.android.gallery3d_edit_81950622370307.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Καλή επιτυχία φίλε να έχεις νομίζω θα δέσει πολύ ωραία το κεφάλι σου..αλλά πολύ μεγαλο το εργαλείο εξαγωγής..τα dots που έχεις στη δοτρια δεν θα έπρεπε να υπάρχουν..με μόλις 1800 από την πρώτη δείχνει άπειρα ταλαιπωρημένη.
 

Ibarumah

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε να έχεις νομίζω θα δέσει πολύ ωραία το κεφάλι σου..αλλά πολύ μεγαλο το εργαλείο εξαγωγής..τα dots που έχεις στη δοτρια δεν θα έπρεπε να υπάρχουν..με μόλις 1800 από την πρώτη δείχνει άπειρα ταλαιπωρημένη.

H δοτρια μου μολις 1 μηνα μετά τη 1η μμ


Screenshot_20210629_163042_com.android.chrome_edit_83791552130443.jpg
 

witcher

Well-Known Member
Καλή επιτυχία να έχεις, φαίνεται καθαρή δουλεία! Όσο για τα dots δεν γίνεται να μην υπάρχουν όταν κάνεις μία επέμβαση. Ακόμα και με πολύ μικρό εργαλείο εξαγωγής να είναι πάλι θα φαίνονται όταν ξυρίζεται δέρμα ο άλλος, καθώς γίνονται ουλές και στις 2 περιπτώσεις. Απλά με πολύ μικρό punch θα φαίνονται πιο μικρές όταν ξυρίζεσαι τελείως ο άλλος, όχι ότι δεν θα είναι υπαρκτά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Αδελφέ ,η εικόνα με τα dots είναι από την πρώτη μεταμόσχευση που είχες βάλει 1800 μόνο..κοίτα και μια με 3500 μοσχεύματα σε μια επέμβαση με ξυρισμένο το κεφάλι στους 2 μήνες.δες δοτρια.
Ναι συμφωνοι ξυρισμενο κεφάλι με 2 μμ ειναι απαγορευτικο νομίζω.
Δεν εχω δει περίπτωση μετα απο 2μμ με ξυρισμενο κεφάλι κ να μη φαίνονται
Το περιστατικό είναι της hdc..το μέλος veron.
 

Ibarumah

Active Member


Υπαρχει μια σημαντικοτατη λεπτομερια που καθορίζει και το μεγεθος του puncher.
Ο veron ειχε κυριως μονοτριχα και δίτριχα και λιγα τριτριχα.
Εγω ειχα μέχρι και 7τριχα!!! Καμια σχεση δηλαδη! Ασε που το αποτελεσμα του που ειδα για 5.000grafts ειναι αρκετα μετριο οπως γραψανε κ παρα πολλοι στο νημα του.
Μας ενδιαφερει η ζυγαριά καλη φυτρωση/καλη δοτρια να γερνει προσ το πρώτο.
Ειναι βεβαια κ μια αλλη διαφορα αλλα δεν αφορα το puncher... Εγω πληρωσα 4500 ευρω κ ο veron 8.000ευρω περιπου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

witcher

Well-Known Member
Υπαρχει μια σημαντικοτατη λεπτομερια που καθορίζει και το μεγεθος του puncher.
Ο veron ειχε κυριως μονοτριχα και δίτριχα και λιγα τριτριχα.
Εγω ειχα μέχρι και 7τριχα!!! Καμια σχεση δηλαδη! Ασε που το αποτελεσμα του που ειδα για 5.000grafts ειναι αρκετα μετριο οπως γραψανε κ παρα πολλοι στο νημα του.
Μας ενδιαφερει η ζυγαριά καλη φυτρωση/καλη δοτρια να γερνει προσ το πρώτο.
Ειναι βεβαια κ μια αλλη διαφορα αλλα δεν αφορα το puncher... Εγω πληρωσα 4500 ευρω κ ο veron 8.000ευρω περιπου.
Θα πρέπει η σύγκριση να γίνει και με αντίστοιχη φωτογραφία της ξυρισμένης δότριας στο 12μηνο ή μετά από κάποια χρόνια. Εκεί θα φανούν τα white dots της δότριας και όχι στην αρχή. Και η FUE αφήνει μικροσκοπικές διάσπαρτες ουλές και λογικό είναι να φαίνονται στο ξύρισμα. Απλά όσο μικρότερο το punch θα είναι και λιγότερο εμφανείς αλλά στο ξύρισμα θα φαίνονται και οι μικρότερες.
 

Ibarumah

Active Member
Οι συγκρίσεις πρεπει να ειναι σε ομοια περιστατικα.
Ενας με μια τρίχα που δε φαινεται καν με εναν πχ με τρίχα σαν οδοντογλυφιδα, δε μπορουν να συγκριθούν γιατι αλλο εργαλειο θελει η μια κ αλλο η αλλη.
Να κανουμε συγκρισεις σε παρομοιες περιπτώσεις, όχι τυχαιες.

Και οπως είπα πριν οταν κανουμε μμ νας εβδιαφερει η ζυγαρια καλη φυτρωση/καλη δοτρια να γερνει κατα πολυ προς το πρώτο. Εμενα τουλαχιστον. Δε συζηταω βεβαια για περιπτώσεις με δοτριες πουναι σα να σεφαγε ποντικι. Εκει παω πάσο.
 
Μπλουζα