αποτελεσματα μινοξιδιλης

σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 7 9.1%
  • λιγο

    Ψηφοφορίες: 10 13.0%
  • μετρια

    Ψηφοφορίες: 16 20.8%
  • αρκετα καλη

    Ψηφοφορίες: 38 49.4%
  • εγινα bob marley,πλεον τα εχω ραστα

    Ψηφοφορίες: 6 7.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    77

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

αν φτασατε σε στασιμοτητα με μινοξιδιλη ενα αλλο τρικ ειναι 4 η 6 εφαρμογες την μερα,πολοι σε ξενα καραφλο site ειδαν αποτελεσματα με περισσοτερες εφαρμογες την μερα.
προσωπικα πιστευω οτι η δραση της μινοξιδιλης κραταει λιγες ωρες περιπου 3 το ιδιο και τα τοπικα blockers.
αν χρησιμοποιειτε κρεμα ακμης skinoren,airol,μπορειτε να χρησιμοποιειτε 2 φορες την κρεμα μαζι με την μινοξ και αλλες 2 μινοξιδιλη σκετη.
μην υπερβαινετε τις 2 εφαρμογες ημερησιος με αυτες τις κρεμες ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
αν φτασατε σε στασιμοτητα με μινοξιδιλη ενα αλλο τρικ ειναι 4 η 6 εφαρμογες την μερα,πολοι σε ξενα καραφλο site ειδαν αποτελεσματα με περισσοτερες εφαρμογες την μερα.

θα τελειωνει πολυ γρηγορα ομως το μπουκαλακι και ειναι και ακριβο...
απο παρενεργιες τι διαβασες?πρεπει να χουν πρηστει πολυ τα παλικαρια... ;D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

xk είπε:
θα τελειωνει πολυ γρηγορα ομως το μπουκαλακι και ειναι και ακριβο...
απο παρενεργιες τι διαβασες?πρεπει να χουν πρηστει πολυ τα παλικαρια... ;D
με kirkland ειναι ανεκτο.
απο παρενεργειες θα εχει περισσοτερες απο την κλασικη δοσολογεια.πρηξιματα και μαυροι κυκλοι θα γινουν ποιο εντονα.
σε εμενα 6 φορες regaine δεν εκανε τιποτα απο αποτελεσματα και τιποτα απο παρενεργειες.
6 φορες dualgen 15% κατι πηγε να κανει αλλα και παλι δεν εβαλα και τα κλαματα απο συγκινηση.
ολα νερακια ειναι :tease:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

μου περνανε κακες σκεψεις,να προσθεσω το τελευταιο 10 ημερο απο το dualgen 15, 10ml butavate και να το χρησιμοποιησω μαζι με airol.
το αποτελεσμα θα γ.... :couple και θα δ..... :spank
μετα ακουω τραγουδια στο youtube και μου φευγουν :angel:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

παρακατω μια λιστα στο τι δουλεψε σε εμενα στους κροταφους καλυτερα στο θεμα επανεκφυση με βαθμολογια απο το 0 μεχρι το 20,χωρις να σημαινει οτι ολοι θα εχουν αυτα τα αποτελεσματα.
μινοξ 5% χ1= 0
μινοξ 5% χ6=0
μινοξ 5%+duta x2=0
μινοξ 5%+progesterone x2=0
μινοξ 5%+isotretinoin x2=0
dualgen15%x2=5
μινοξ 5%+airolx2=10
dualgen15%+airolx2=12
μινοξ 5%+airol+daktodor x2=15
dualgen15%+butavate+airol x2=15
τα πραγματικα μπαρουτια βρισκονται στο φαρμακειο της γειτονιας :9m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

και για να ειμαστε ακριβοδικαιοι και εδω τελικα οι 15αρες μινοξ δουλευουν καλυτερα απο τις 5αρες,πιστευω σε αυτο θα συμφωνησουν και οι μακροχρονιοι χρηστες μινοξιδιλης οτι δινουν εστω ενα κλικ παραπανω.
οποιος εφτασε σε στασιμοτητα η σε κατηφορα απο μινοξιδιλη αξιζει μια δοκιμη :hdanc:
 

icesensei

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

@kapamarou : Είμαι πολύ ευχαριστημένος με ποιότητα dualgen , αυτό που με προβληματίζει είνα ότι εκτός από 15% minox έχει 5% azelaic acid ... =ερεθιστικό για το δέρμα σε μορφή skinoren κρέμας και το άλλο 0.025% retinol =ξεφλούδισμα φωτοευαισθησία σε (κατά)χρηση isotretinoin σε μορφή airol αλλά το dualgen είναι πολύ φιλικό με το δέρμα, μάλιστα ούτε με PG μου προκάλεσε ερεθισμό/κνησμό όπως kirkland.Έχει καλά αποτελέσματα αλλά δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να έχει τα συστατικά που γράφει σε αυτές τις ποσότητες... και χωρίς να ερεθίζει το δέρμα όσο και αν βάλω :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

icesensei είπε:
@kapamarou : Είμαι πολύ ευχαριστημένος με ποιότητα dualgen , αυτό που με προβληματίζει είνα ότι εκτός από 15% minox έχει 5% azelaic acid ... =ερεθιστικό για το δέρμα σε μορφή skinoren κρέμας και το άλλο 0.025% retinol =ξεφλούδισμα φωτοευαισθησία σε (κατά)χρηση isotretinoin σε μορφή airol αλλά το dualgen είναι πολύ φιλικό με το δέρμα, μάλιστα ούτε με PG μου προκάλεσε ερεθισμό/κνησμό όπως kirkland.Έχει καλά αποτελέσματα αλλά δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να έχει τα συστατικά που γράφει σε αυτές τις ποσότητες... και χωρίς να ερεθίζει το δέρμα όσο και αν βάλω :chinscratch
καταλαβαινω τον προβληματισμο σου.
οταν ειχα δοκιμασει σκινορεν και airol επαθα εγκαυματα κανονικα με απιστευτο τσουξιμο,μια βδομαδα αλαζα δερμα και ξεφλουδιζα.
οταν χρησιμοποιησα airol με dual gen 15% παρολο που εχει αζελαικο η συνεργασια ηταν αψογη!!!! με pg ειχα και εγω.
σε ετοιμα σκευασματα του εμοριου τα συστατικα δουλευουν τελεια μεταξυ τους και εχει να κανει με τον τροπο κατασκευης.
οσο καλος και να ειναι καποιος στην κατασκευη τετοιον σκευασματων δεν θα μπορεσει να φτασει τα εμπορικα.
γι'αυτο και η προταση μου στον συναδελφο danceworld2001 ειναι να δοκιμασει ενα απο τα ετοιμα του εμποριου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

εχω καλα νεα και κακα νεα για τους χρηστες μινοξιδιλης που εχουν τις εξης δυο παρενεργειες
1)κατακρατηση υγρων στο προσωπο.
2)τριχοφυια στο προσωπο.
ξεκιναω μα τα κακα για να μεινει η γλυκα στο τελος.
τα κακα ειναι οτι θα συνεχισετε να εχετε αυτες τις παρενεργειες ;D
τα καλα ειναι οτι η μινοξιδιλη θα συνεχισει να σας δινει αποτελεσματα για πολλα χρονια και χωρις πτωση της ουσια,ισως πολυ μικρη
τα αποτελεσματα σε αυτην την κατηγορια γινονται εκ των εσω λογο απορροφησης,ειναι σαν να κουμπωνετε μικρες ποσοτητες loniten.
δεν εχω διασταυρωσει αν ειναι στην ιδια κατηγορια και οσοι εχουν μαυρους κυκλους στα ματια λογο μονοξιδιλης :chinscratch
 

gus210

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Βάζω μινοξιδίλη από το Φεβρουάριο του 2011 (15 μήνες περίπου) με μια διακοπή 15 ημερών. Για εννέα μήνες περίπου χρησιμοποιούσα regain και στη συνέχεια παρήγγειλα kirkland. Όλο αυτό το διάστημα δοκίμασα για κάποιους μήνες revivo.

Ξεκίνησα ως nw1 μιας και είχα δει τα πρώτα σημάδια τριχόπτωσης. Τώρα είμαι nw2 με διάχυτη αραίωση πάνω, αλλά και περιμετρικά του κεφαλιού.

Την εφαρμόζω μόνο στους κροτάφους, στη hairline και στο crown. Δε μου έχει δώσει κάτι το εντυπωσιακό. Ίσως και να ήταν πολύ χειρότερη η κατάσταση σε αυτά τα σημεία αν δεν την χρησιμοποιούσα.

Έχω αποκτήσει έντονους μαύρους κύκλους αλλά και πρήξιμο στο πρόσωπο. Θα την συνεχίσω μιας και δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω αλλά και γιατί θεωρώ ότι οι χρήστες μινοξιδίλης "εγκλωβίζονται" μετά από κάποιο διάστημα φοβούμενοι τις επιπτώσεις της διακοπής. Άσε που έχω αρκετό απόθεμα :)
 

TZIMAKOS

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

κάπα καλημέρα.Βάζω 1/2ml μινοξιδίλη μέρα παρά μέρα εδώ και 7 μήνες.Είναι σε καλύτερη κατάσταση το τριχωτό και στην κορυφή έχω φουντώσει.Λέω να συνεχίσω για 2 μήνες και μετά να την κόψω.Άρχισα λούζομαι με το νέο σαμπουάν Κορρέ για λιπαρά-πολύ καλό-για πρώτο χέρι και με το Frezyderm hair force σαν κύριο.Επίσης 1 φορά την εβδομάδα χρησιμοποιώ και το stieprox.Να ξαναχρησιμοποιήσω πράσινο σαπούνι;Μόλις σταματήσω το regaine να βάζω καμιά μάσκα(π.χ frezyderm) και να παίρνω καμιά βιταμίνη(π.χinversion);Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Γιατί θες να σταματήσεις τη μινοξιδίλη;
 

TZIMAKOS

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

n094 είπε:
Γιατί θες να σταματήσεις τη μινοξιδίλη;
Επειδή παρατηρώ λίγο λεπτό το δέρμα μου σε μερικά σημεία,επειδή το πρόσωπο μου είναι ελαφρώς πρησμένο και επειδή το μαλλί μου-λιπαρό-δείχνει πιο λαδωμένο.Συν του ότι δεν εμπιστεύομαι όσον αφορά τον οργανισμό μου καμιά μακροχρόνια θεραπεία όσο ακίνδυνη και αν είναι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

:15m:
Βάζω 1/2ml μινοξιδίλη μέρα παρά μέρα εδώ και 7 μήνες.Είναι σε καλύτερη κατάσταση το τριχωτό και στην κορυφή έχω φουντώσει.Λέω να συνεχίσω για 2 μήνες και μετά να την κόψω.Άρχισα λούζομαι με το νέο σαμπουάν Κορρέ για λιπαρά-πολύ καλό-για πρώτο χέρι και με το Frezyderm hair force σαν κύριο.Επίσης 1 φορά την εβδομάδα χρησιμοποιώ και το stieprox.Να ξαναχρησιμοποιήσω πράσινο σαπούνι;Μόλις σταματήσω το regaine να βάζω καμιά μάσκα(π.χ frezyderm) και να παίρνω καμιά βιταμίνη(π.χinversion);Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)
η μινοξιδιλη δεν λεπτενει το δερμα,αν βλεπεις οτι σου εκανε κατακρατηση υγρων απλα ριχνεις τα ml η αραιωνεις τις εφαρμογες,δεν ειναι επικινδυνη για μακροχρονια χρηση,εγω προσωπικα θα συνεχισω να την χρησιμοποιω για οσο κρατανε τα αποτελεσματα της σε εμενα,μπορει αλλα 10 χρονια μπορει αλλα 40.
επικινδυνη ειναι μονο η oral μορφη της το loniten
θα χασεις εδαφος αν την σταματησεις.
αν θες να το παλεψεις με βιταμινες δοκιμασε την tocotrienol E που δινει ενα μικρο regrowth
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

αν ριξετε κορτιζονη σε 15αρα μινοξιδιλη κρυσταλλοποιείται επιτοπου
αν ριξετε νερο σε 15αρα μινοξιδιλη κρυσταλλοποιείται επιτοπου
αν ριξετε νερο σε 5αρα μινοξιδιλη κρυσταλλοποιείται επιτοπου
αν ριξετε κορτιζονη σε 5αρα μινοξιδιλη δεν παθαινει τιποτα.
πεταξα πολλα μπουκαλακια :5m:
 

toxotis18

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
αν ριξετε κορτιζονη σε 15αρα μινοξιδιλη κρυσταλλοποιείται επιτοπου
αν ριξετε νερο σε 15αρα μινοξιδιλη κρυσταλλοποιείται επιτοπου
αν ριξετε νερο σε 5αρα μινοξιδιλη κρυσταλλοποιείται επιτοπου
αν ριξετε κορτιζονη σε 5αρα μινοξιδιλη δεν παθαινει τιποτα.
πεταξα πολλα μπουκαλακια :5m:
οταν λες οτι ριχνεις κορτιζονη ενοεις κρεμα? και νερο ? τι νερο απλα απιονισμενο?
 

toxotis18

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

για ριξε λιγο ξιδι να δεις τι ωραια που στρωνει....!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μπλουζα