αποτελεσματα μινοξιδιλης

σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 7 9.1%
  • λιγο

    Ψηφοφορίες: 10 13.0%
  • μετρια

    Ψηφοφορίες: 16 20.8%
  • αρκετα καλη

    Ψηφοφορίες: 38 49.4%
  • εγινα bob marley,πλεον τα εχω ραστα

    Ψηφοφορίες: 6 7.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    77

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akol

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

μηπως το ερωτημα επρεπε να ειναι <σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη και ποσο διηρκησε>.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

akol είπε:
μηπως το ερωτημα επρεπε να ειναι <σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη και ποσο διηρκησε>.
φυσικα ενοειτε πως ο καθενας μπορει να παραθεσει την εμπειρια του,τα αποτελεσματα,τα χρονια χρησης και και και....
 

kakashi

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

χρησιμοποιουσα μινοξ απο τα 15 περιπου...για κανα διμηνο το χρονο μεχρι τα 18.....οταν την χρησιμοποιουσα δυναμωναν τα μαλλια μ αλλα μετα παλι χανονταν τα οποια λιγα
αποτελεσματα....στα 19 εκανα χρηση μινοξ για 5 μηνες....τα μαλλια μ ειχαν δυναμωσει πολυ σε ολο το κεφαλι εκτος απο το βερτεξ...(ενω συνηθως συμβαινει το αντιθετο)μετα παλι
σταματησα κ τα αποτελεσματα χαθηκαν....μετα βρηκα αυτο το σαιτ κ εμαθα πως γινεται η σωστη χρηση της....περυσι το σεπτεμβριο την ξεκινησα με μια φορα τη μερα....ειδα
σημαντικη βελτιωση αλλα οχι οπως στα 19 μ για εκεινους τους 5 μηνες....το μαιο εβαλα στη θεραπεια μ κ τη σπιρο κ ειχα ενα απιστευτο σεντινγκ για 5 μηνες(300-400 τριχες τη μερα)
τωρα ηρεμησε λιγοη τριχοπτωση (100 τριχες τη μερα) αλλα εχω αραιωσει κ ειμαι σε σημειο οπως πριν ξεκινησω τη μινοξ το σεπτεμβριο πριν ενα χρονο...τωρα βεβαια δεν ξερω αν η
αραιωση που ηρθε παλι ηταν λογω του οτι η μινοξ σταματησε να δουλευει η λογο σεντινγκ της σπιρο....τωρα εβαλα στη θεραπεια κ ερολ κ βλεπουμε
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

για να ειμαι ποιο ακριβης ξεκινησα μινοξ μονο στους κροταφους,καπου στον εναν μηνα χρησης φαινοταν να υπαρχει κινητικοτητα στα σημεια.
μετα απο 5 μηνες χρησης ημουν στο ιδιο σημειο οπως τον πρωτο μηνα,δεν προχωρησε
 

computerfan

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

ξεκινησα την μινοξ περισι τον σεπτεμβρη και τη σταματησα το καλοκαιρι που μας περασε...Δεν παρατηρησα κατι το σημαντικο(για την ακριβεια δεν παρατηρησα καμια αλλαγη!) απλα μετα απο 1.5 μηνα αφου τη διεκοψα, αραιωσαν λιγο τα μαλλια μου και ηταν αρκετα εμφανες αυτο.
 

karaflo_pithiki

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

την έχω ξεκινήσει εδώ και 4μέρες οπότε δεν ξέρω να σας πω :Ρ
τραβάω φωτος κάθε βράδυ ώστε να είμαι πιο σιγουρος για τυχόν αποτελέσματα (αν και παλι με το μεγάλωμα-κουρεμα στο μαλλι @@ συμπεράσματα θα βγούν :Ρ)

αλλά επειδή ρώτησα και στο άλλο θέμα και δεν πήρα απάντηση...
Να κάνω απλούς ψεκασμούς?
Να κάνω με την επέκταση ώστε να φτάνω πιο κοντά στη ρίζα? (6 ψεκασμοί μου φαίνονται αρκετοί για να καλύψουν την αραιή περιοχή)
'η να χρησιμοποιήσω τον εφαρμοστή επαλείψεων ώστε να πάει το regaine απευθείας στη ρίζα και να μη χρειαζεται να βαζω και τα δαχτυλα μου?

σόρρυ για το οφ τόπικ
 

Panayotis19

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

είμαι στους δυο μήνες θεραπείας και κάτι και ήδη το χνούδι σe κάποια σημεία τον κροτάφων αρχίζει και γίνετε κανονική τρίχα δηλαδή από t λευκό του χνουδιού m γίνετε πιο σκούρο ξανθό όπως είναι το μαλλί μου !! δεν ξέρω αν πεζει ρολο βεβαια πως είμαι 19
 

xk

Active Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

καμια 20αρθα χνουδακια σ ενα σημειο του ενος κροταφου...κανα δυο απο δαυτα γινανε τριχες αλλα καστανες και αδυναμες.

εγω πιστευω οτι βοηθαει λιγο,δεν ειναι φιδελαιο μεν δε μπορεις να περιμενεις και πολλα δε...


δε ξερω αν το μαθατε αλλα λενε βρηκανε χαπι που δε θα ασπριζουν,γκριζαρουν τα μαλλια σου αρκει να το παιρνεις πριν αρχισει η διαδικασια.Για την τριχοπτωση θα γινει καποτε ακριβως το ιδιο πραγμα...μονο με χαπι θα δουμε προκοπη,τα τοπικα ειναι για να αδειαζει η τσεπη κια να λεμε οτι κατι κανουμε.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

xk είπε:
καμια 20αρθα χνουδακια σ ενα σημειο του ενος κροταφου...κανα δυο απο δαυτα γινανε τριχες αλλα καστανες και αδυναμες.

εγω πιστευω οτι βοηθαει λιγο,δεν ειναι φιδελαιο μεν δε μπορεις να περιμενεις και πολλα δε...


δε ξερω αν το μαθατε αλλα λενε βρηκανε χαπι που δε θα ασπριζουν,γκριζαρουν τα μαλλια σου αρκει να το παιρνεις πριν αρχισει η διαδικασια.Για την τριχοπτωση θα γινει καποτε ακριβως το ιδιο πραγμα...μονο με χαπι θα δουμε προκοπη,τα τοπικα ειναι για να αδειαζει η τσεπη κια να λεμε οτι κατι κανουμε.

εχεις λινκ???
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Εγώ πρωτοέβαλα regain 5% τον Απρίλιο του 2005, έβαζα πρωί και βράδυ. Είχα τεράστια αποτελεσματικότητα σε συνδυασμό με φιναστερίδη 1/4. Κάθε φορά που την έβαζα ένοιωθα να με τσιμπάνε χίλια βελόνια, επειδή έβαζα 10 σταγόνες στην αρχή αντί για 6, έπαθα και μια αντιδραστική δερματίτιδα με σπυράκια και τρεκή φαγούρα και αναγκάστικα να την κόψω για 10 μέρες αλλά όταν την άρχισα ξανά στις σωστές δόσεις δεν είχα κανένα πρόβλημα.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ, ΤΡΕΛΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!! Φούντωσα σε 2 μήνες, απο τις 2 πρώτες βδομάδες έβλεπα διαφορά, μιλάμε είχα πρωτοφανή ανταπόκριση!!! Στους 6 μήνες απο nw 3 προς 4 έφτασα σχεδόν 1. Μετά απο 1 έτος διαρκούς χρήσης έκανα μόνο συντήρηση και έβαζα 1 φορά την ημέρα για 3-4 φορές την βδομάδα. Το 2009 την άρχισα ξανά σε διπλές δόσεις και είδα και πάλι βελτίωση, έγινε ενα μπαμ αλλά όχι τόσο όπως το 2005, δεν είχα και τσιμπήματα. Πλέον δεν κάνει επανέκφυση με τίποτα, έχασε την δράση της, απλά συνεπικουρεί με την φίνα και airol και κρατάει λίγο περισσότερο ετοιμοθάνατους θύλακες κυρίως απο την hairline.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

giannis13 είπε:

καλα κι αυτο το ''σε πεντε χρονια'' ....μου θυμιζει τα δικα μας αλλα σιγουρα ειναι πιο ευκολο να σταματησουν το γκριζαρισμα παρα να σταματησουν τη τριχοπτωση που ειναι πιο πολυπλοκο θεμα


http://www.cosmo.gr/body-and-mind/Omorfia/Mallia/gkriza-mallia-telos-me-to-xapi-ths-l-oreal.1395313.html
 

gus210

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Ξεκίνησα μινοξιδίλη 5% τον Φεβρουάριο του 2011. Περίπου 8 μήνες πριν. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι με βοήθησε μιας και το Φεβρουάριο είχα μαλλί Γιάννης Μπέζος, με απίστευτη πυκνότητα, και τώρα υπάρχει σχεδόν εμφανής αραίωση. Πρέπει να έχω χάσει το 1/3 των μαλλιών μου. Την ξεκίνησα γιατί διέκρινα μια πολύ μικρή αραίωση στο δεξιό κρόταφο. Την διέκοψα για είκοσι μέρες, μέσα στο Σεπτέμβριο και έχασα μαλλιά από το δεξί κρόταφο, μιλάμε για αρκετό μαλλί...
 

JackSheppard

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

ξεκινησα μινοξ 2% με προγεστερονη, συνταγη απο γιατρο. Παρα πολυ επανεκφυση και συντομα. Σε 3 μηνες η διαφορα ηταν μεγαλη, και στους κροταφους και την κορυφη. Για σχεδον 7 χρονια, βασταει γερα, και χτυπαω ξυλο. Χανω λιγο τα αρχικα αποτελεσματα, αλλα ειμαι σουπερ ευχαριστημενος. Βεβαια πηγα σε 5% μετα απο 1-2 χρονια, και σε φινα.
 

meandros

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

εχει νοημα η χρηση μινοξιδιλης μεγαλυτερης περιεκτηκοτητας
πχ 10% η 15% η δεν προσφερει κατι περισσοτερο απο το
κλασσικο 5%?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

meandros είπε:
εχει νοημα η χρηση μινοξιδιλης μεγαλυτερης περιεκτηκοτητας
πχ 10% η 15% η δεν προσφερει κατι περισσοτερο απο το
κλασσικο 5%?
5% vs 15% ειναι πολυ μικρη η διαφορα.
ο λογος ειναι οτι το δερμα δεν μπορει να αποροφησει οτι και αν του ριξουμε.
δηλαδη χρησιμοποιωντας μινοξ 15% ουσιαστικα καπου στο 7% ειναι στην πραξη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

karaflo_pithiki είπε:
την έχω ξεκινήσει εδώ και 4μέρες οπότε δεν ξέρω να σας πω :Ρ
τραβάω φωτος κάθε βράδυ ώστε να είμαι πιο σιγουρος για τυχόν αποτελέσματα (αν και παλι με το μεγάλωμα-κουρεμα στο μαλλι @@ συμπεράσματα θα βγούν :Ρ)

αλλά επειδή ρώτησα και στο άλλο θέμα και δεν πήρα απάντηση...
Να κάνω απλούς ψεκασμούς?
Να κάνω με την επέκταση ώστε να φτάνω πιο κοντά στη ρίζα? (6 ψεκασμοί μου φαίνονται αρκετοί για να καλύψουν την αραιή περιοχή)
'η να χρησιμοποιήσω τον εφαρμοστή επαλείψεων ώστε να πάει το regaine απευθείας στη ρίζα και να μη χρειαζεται να βαζω και τα δαχτυλα μου?

σόρρυ για το οφ τόπικ
ωπ τωρα το ειδα,εχω χασει λιγο την μπαλα με το καινουριο site.
ο καλυτερος τροπος ειναι με ψεκασμους και με τα δαχτυλα επαλειψη το πας στα σημεια που θελεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

στους 22 οι 17 ειδαν αποτελεσματα με μινοξιδιλη(εστω και λιγο)
 

lab_rat

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
5% vs 15% ειναι πολυ μικρη η διαφορα.
ο λογος ειναι οτι το δερμα δεν μπορει να αποροφησει οτι και αν του ριξουμε.
δηλαδη χρησιμοποιωντας μινοξ 15% ουσιαστικα καπου στο 7% ειναι στην πραξη
Εγω με 10% στη hairline ειδα διαφορα! Φανταζομαι με 15% θα δω ακομα περισσοτερη! Επισης ειδα διαφορα και στις παρενεργειες (πιο εντονες) οταν δοκιμασα 10% 1ml σε ολο το κεφαλι...
Δε λεω οτι με το 10% ειδα x2 αποτελεσματα, αλλα νομιζω ειναι πιο καλα αποτι το περιγραφεις. Σε εμενα παντα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Lab_hair είπε:
Εγω με 10% στη hairline ειδα διαφορα! Φανταζομαι με 15% θα δω ακομα περισσοτερη! Επισης ειδα διαφορα και στις παρενεργειες (πιο εντονες) οταν δοκιμασα 10% 1ml σε ολο το κεφαλι...
Δε λεω οτι με το 10% ειδα x2 αποτελεσματα, αλλα νομιζω ειναι πιο καλα αποτι το περιγραφεις. Σε εμενα παντα!
keep walking ;)
τα τοπικα σκευασματα δουλευουν διαφορετικα στον καθενα,δωσε λινκ αν θες ποια μινοξ βαζεις 10%
 
Μπλουζα