αποτελεσματα μινοξιδιλης

σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 7 9.1%
  • λιγο

    Ψηφοφορίες: 10 13.0%
  • μετρια

    Ψηφοφορίες: 16 20.8%
  • αρκετα καλη

    Ψηφοφορίες: 38 49.4%
  • εγινα bob marley,πλεον τα εχω ραστα

    Ψηφοφορίες: 6 7.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    77

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

τι αλλο θα δουμε. Minoxidil 5% με 5% Αζελαϊκό οξύ, 0,025% ρετινοϊκό οξύ, 1% υδροκορτιζόνη και Βιταμίνη Ε


http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.hairmeds.com/hair_loss_products.htm&ei=7l7UTt_nCcOF8gOYk-SvAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCYQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dretinoic%2Bacid%2Bhydrocortisone%2Bhair%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DRev%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvns
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

otherdude είπε:
H Μινοξ δουλευει καλυτερα απο ολα τα φαρμακα τριχοπτωσης :worshipper
και σκετη να την παιρνεις σου κραταει τα μαλλια, 8)
αρκει να μην την κοψεις γιατι οταν την κοψεις...αρχιζει η κατηφορα χανεις τα μαλλια που εβγαλες (εννοειται)αλλα και η τριχοπτωση γινετε πιο επιθετικη και ανεβαινεις Norwood Για πλακα σε 2-3 Μηνες....:down

με βαθμολογια της Βαζω 7 στα 10 γιατι μου την εσπασε απιστευτα που βγαζεις Μαυρους Κυκλους και το προσωπο σου στρογγυλευει σαν ντοματα :tease:
εν μερει συμφονω μαζι σου χωρις να αποκλειω ολα τα αλλα,τα growth σε πολλες περιπτωσεις μπορουν να χαρισουν μια 20ετια παρατασης της καραφλας αρκει να μην ειναι επιθετικης μορφης η αλωπεκια,δεν ειναι τυχαιο που καπια μελη εδω μεσα εχουν κλεισει 15-20 χρονια μινοξιδιλης,για να συνεχιζουν κατι θετικο θα βλεπουν ::)
 

Driver

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Παιδιά επειδή δε ξέρω σε ποιο thread να το ρωτήσω, το κάνω εδώ:

Τη μινοξιδίλη, μόνο με το σταγονόμετρο τη βάζετε; Τόσα χρόνια έχω βαρεθεί να μετράω σταγόνες! Με spray τύπου DS Laboratories (με το στόμιο δηλαδή) δεν μπορεί να εφαρμοστεί; Αν ναι, πού μπορώ να βρω μαζί με μπουκαλάκι;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Driver είπε:
Παιδιά επειδή δε ξέρω σε ποιο thread να το ρωτήσω, το κάνω εδώ:

Τη μινοξιδίλη, μόνο με το σταγονόμετρο τη βάζετε; Τόσα χρόνια έχω βαρεθεί να μετράω σταγόνες! Με spray τύπου DS Laboratories (με το στόμιο δηλαδή) δεν μπορεί να εφαρμοστεί; Αν ναι, πού μπορώ να βρω μαζί με μπουκαλάκι;
μπορεις να αγορασεις regaine η axelan να το χρησιμοποιησεις και να κρατησεις το μπουκαλακι μαζι με το ψεκαστηρακι,μονο μην πεταξεις το εσωτερικο μικρο καπακι που εχει,ειναι για να κραταει αεροστεγως την συσκευασια
 

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

στο regaine εγω το εχω μονιμα το ψεκαστηρη επανω αφου βιδωνει κληνει αεροστεγος και με αυτο..... μηπωσ κανω λαθος??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
στο regaine εγω το εχω μονιμα το ψεκαστηρη επανω αφου βιδωνει κληνει αεροστεγος και με αυτο..... μηπωσ κανω λαθος??
δεν κανεις λαθος κληνει αεροστεγως.
μια φορα ειχα πεταξει το μικρο πλαστικο απο τo axelan οχι το μεγαλο το εξωτερικο,το αποτελεσμα ηταν να πιανει κρυσταλλακια συνεχεια και να μπουκωνει το ψεκαστηρακι
 

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

τωρα εγω εχω ριξει μεσα το perfect image 15% φιλαρακι γιατι ηταν σε γυαλινο μπουκαλι με σταγονομετρο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
τωρα εγω εχω ριξει μεσα το perfect image 15% φιλαρακι γιατι ηταν σε γυαλινο μπουκαλι με σταγονομετρο
ωραιος,εγω περειμενω 2 dual gen15% τα παρηγγειλα χθες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

θα το γυρισω και εγω σε σε dualgen που εχει και καφεινη ισωσ δωσει κατι παραπανω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
θα το γυρισω και εγω σε σε dualgen που εχει και καφεινη ισωσ δωσει κατι παραπανω
δεν πιστευω στην καφεινη,για μενα ολες οι 15αρες μινοξ ιδιες ειναι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

εδω να αναφερω τα αποτελεσματα με σκετη μινοξιδιλη ενος ατομου που δεν ειναι μελος.του κολλητου μου.
σαν και εμενα και αυτος αφηνει καραφλα απο τα 21,απο το 2001 δηλαδη.
τα τελευταια 4-5 χρονια του ελεγα οτι το μπιφτεκι δεν ειναι trendy,η κλιμακα του ηταν 3V,το V κεφαλαιο ομως.
με τα χιλια ζορια τον επεισα να ξεκινησει μια light θεραπεια,για αρχη ξεκινησε axelan 5% και θα συνεχισει με kirkland (μαζι τα παραγγειλαμε).
μετα απο 1,5 μηνα axelan τα αποτελεσματα του ειναι θεαματικα για τοσο λιγο διαστημα που το χρησιμοποιει.
γεμισαν οι κροταφοι του κατα πολυ και κλεινει και το μπιφτεκι του σιγα σιγα αλλα ποιο δυσκολα απο οτι στους κροταφους του.
πλεον η κλιμακα του ειναι 2v αλλα με μικρο v τωρα.
δυστυχως δεν με αφησε να τον φωτογραφισω.
σταδιακα θα τον βαλω να ξεκινησει και αλλα,βρηκα κεφαλι για πειραματα :18m:
 

thimios72

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

αν εισαι φρεσκος στη minoxidil εχεις αμεσα καλα η και πολλυ' καλα αποτελεσματα,εμεις πλεον με τοσα χρονια χρησης στην κεφαλα οχι 15αρα 25αρα μπαρουτι χρειαζομαστε για κατι αναλογο!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
αν εισαι φρεσκος στη minoxidil εχεις αμεσα καλα η και πολλυ' καλα αποτελεσματα,εμεις πλεον με τοσα χρονια χρησης στην κεφαλα οχι 15αρα 25αρα μπαρουτι χρειαζομαστε για κατι αναλογο!!
ξεκινησες perfect image 15%?
εχει ενδιαφερον εσεις οι μακροχρονιοι χρηστες τι αποτελεσματα θα εχετε,χρησιμοποιεις και κατι αλλο?χρησιμοποιουσες στο παρελθον? :chinscratch
 

icesensei

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

thimios72 είπε:
θα το γυρισω και εγω σε σε dualgen που εχει και καφεινη ισωσ δωσει κατι παραπανω

Ημουν πολύ πιο ευχαριστημένος με το dualgen 15% χωρίς καφεϊνη. Πραγματικά value for money το προϊον απο άποψη συνολικά τιμής , αποτελέσματος ΚΑΙ φιλικό προς το δέρμα. Το θέμα είναι ότι λόγω καφεϊνης έχει μια απόχρωση προς καφέ και δεν νομίζω ότι βοηθάει στο δέρμα της hairline , ο χρωματισμός κάποιες φορές είναι εμφανής. Επίσης πρακτικά δεν είναι καλυτερο κατά τη γνώμη μου και δεν είναι τόσο καλή η χρήση ειδικά άν αλλάξεις το μετρητή που έχει με ένα άλλο για σπρεϊ όπως έχω κάνει εγώ.Χρησιμοποιώ και kirkland αλλά καμμια σύγκριση ειδικά για συχνή χρήση (ερεθισμός στο δέρμα με kirkland).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

η κατωτερη ποιοτητα της kirkland βλεπω οτι προκαλει φαγουρα σε πολους :chinscratch
 

icesensei

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
η κατωτερη ποιοτητα της kirkland βλεπω οτι προκαλει φαγουρα σε πολους :chinscratch

Οπως και με regaine πάλι δεν συγκρίνεται to dualgen , απλά δεν κάνει φαγούρα, άλλη η αίσθηση στο δέρμα και το regaine είναι 5% το άλλο 15% με minoxidil enhancer (0.025% retinol) βασικά πρέπει να είναι το χαμηλό ποσοστό PG που κάνει τη διαφορά.
Τρώμε τη ταλαιπωρία με το μαλλί έεε τουλάχιστον ας μη ξυνόμαστε σα να χουμε ψύλλους :D
Τοσο η έκδοση dualgen 15 με ή χωρίς pg δεν μου προκαλεσαν ερεθισμό. Λογικά αυτό με pg χωρίς καφεϊνη ήταν καλύτερο...Στο 15% δεν βλέπω μεγάλη διαφορά από ότι με μικρότερο %, ωστόσο δεν παύει να είναι 15% minox και μια είναι η βασική διαφορά, τριχοφυία προσώπου: Τα γένια μου είναι πιο σκληρά και έχω περισσότερο χνουδι.
Στο μαλλί και 10% μια χαρά με φτάνει όπως και... 5% άνετα, όποτε η αραίωση του dualgen φαίνεται ή καλύτερη μέση λύση για θέμα κόστους και βασικά αποφυγή τριχοφυίας προσώπου.
 
Μπλουζα