αποτελεσματα μινοξιδιλης

σας εδωσε επανεκφυση η μινοξιδιλη?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 7 9.1%
  • λιγο

    Ψηφοφορίες: 10 13.0%
  • μετρια

    Ψηφοφορίες: 16 20.8%
  • αρκετα καλη

    Ψηφοφορίες: 38 49.4%
  • εγινα bob marley,πλεον τα εχω ραστα

    Ψηφοφορίες: 6 7.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    77

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

toxotis18 είπε:
Καταρχην το απιονισμενο νερο δεν εχει τις προδιαγραφες για να το εφαρμοζουμε στο δερμα.Καταληλο ειναι το απιονισμενο- καθαρμενο νερο (purified) που ειναι δηλδη στειρο και το βρισκουμε στο φαρμακει "water for injection ) 1,5 ευρω το λιτρο

Στην 15αρα μου φενεται πολυ λογικο να κρυσταλωνει...φανταζομαι ανεβαζει το ph! το αζελαικο οξυ δεν ειναι τυχαιο στην 15αρα...η μινοξιδιλη ειναι εξαιρετικα διαλυτη σε οξινο ph! το νερο της βρυσης επισηε εχει ph περιπου 7.8
Για την κορτιζονη δεν ξερω...φανταζομαι κατι τετοιο γινεται παλι
οι 15αρες γενικα και απο τον αερα ειχαν θεμα,μολις ανοιγες το μπουκαλακι αρχιζε να κρυσταλλοποιειται αργα,οταν εριξα κορτιζονη ειχαν μαζευτει κρυσταλλακια σε σχημα σκουλικιου,γεωσκοληκα συγκεκριμενα ???
το εβγαλα με το dropper και νομιζα οτι μου ειχε πεσει μεσα σχοινι η καμματι υφασμα,ηταν συμπαγες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

υπάρχει πιθανότητα όταν αρχίσω την μινο για κάποιο διάστημα και την σταματήσω τα μαλλιά μου να γίνουν χειρότερα απο ότι ήταν πρίν να την αρχίσω?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

mastermind είπε:
υπάρχει πιθανότητα όταν αρχίσω την μινο για κάποιο διάστημα και την σταματήσω τα μαλλιά μου να γίνουν χειρότερα απο ότι ήταν πρίν να την αρχίσω?

Παρατήρησε την κίτρινι γραμμή σε αυτό το διάγραμμα http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=472.0
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

εγω διαφωνω και με το διαγραμμα :hdanc: :hdanc:
ειμαι εδω για να ζωγραφιζω με σπρει σε τοιχους :evil: :rifle :guns
 

kos1987

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Εγω εχω αλλη απορια : ο συνδυασμος αιρολ και μινοξ πως θα εμφανιζονταν στο διαγραμμα?καλα αρχικα θα ανεβαινε κατακορυφα, μακροπροθεσμα ομως? :chinscratch θελω να πιστευω αρκετα καλυτερα σε σχεση με τη σκετη μινοξ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kos1987 είπε:
Εγω εχω αλλη απορια : ο συνδυασμος αιρολ και μινοξ πως θα εμφανιζονταν στο διαγραμμα?καλα αρχικα θα ανεβαινε κατακορυφα, μακροπροθεσμα ομως? :chinscratch θελω να πιστευω αρκετα καλυτερα σε σχεση με τη σκετη μινοξ...
μετα απο 5 χρονια που δεν θα ειμαι στο φορουμ θα μπω και θα πεταξω φωτος.
το ιδιο και μετα απο 10 χρονια.και ακομα μια μετα απο 20
οι πινακες μπορει να λενε οτι θελουν και εγω οτι θελω :violin: :violin: :violin:
 

kos1987

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
μετα απο 5 χρονια που δεν θα ειμαι στο φορουμ θα μπω και θα πεταξω φωτος.
το ιδιο και μετα απο 10 χρονια.και ακομα μια μετα απο 20
οι πινακες μπορει να λενε οτι θελουν και εγω οτι θελω :violin: :violin: :violin:

θες να κανω προγνωση?Μαλλον θα γινεις :monster: το προβλημα ειναι με τα αλλα, μαυροι κυκλοι κλπ οι πιθανοτητες να εμφανιστουν αυξανονται κατακορυφα...δυστυχως.Εγω δεν επεμεινα πολυ με αιρολ γιατι μ εκανε το δερμα :couple .Με βλεπω για αντιεπιληπτικα...σε ενα μηνα θα γνωριζουμε και γιαυτο απο χρηστες σ'αυτο και αλλα φορουμ του εξωτερικου.Ασχετο για να πηγε στη φαση 2 το κορεατικο πειραμα, λογικα δεν εμφανισαν παρενεργειες... :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

θες να κανω προγνωση?Μαλλον θα γινεις :monster: το προβλημα ειναι με τα αλλα, μαυροι κυκλοι κλπ οι πιθανοτητες να εμφανιστουν αυξανονται κατακορυφα...δυστυχως.
τους νικησα απο οτι φαινεται τους μαυρους κυκλους,απλα ριχνεις σε δυναμη την θεραπεια και σε χερετανε,και απο μαλλι θα εχω περισσοτερο σε 10 χρονια απο τωρα,ειμαι πανω στον ογκο :grandpa:
μακαρι να χασει σε δυναμη και να σταματησω να μετραω με σταγονομετρα :amour:

Εγω δεν επεμεινα πολυ με αιρολ γιατι μ εκανε το δερμα :couple .Με βλεπω για αντιεπιληπτικα...σε ενα μηνα θα γνωριζουμε και γιαυτο απο χρηστες σ'αυτο και αλλα φορουμ του εξωτερικου.Ασχετο για να πηγε στη φαση 2 το κορεατικο πειραμα, λογικα δεν εμφανισαν παρενεργειες... :chinscratch
ειμαι επιφυλακτικος με το θεμα παρενεργειες,μακαρι να παει καλα
οι πιο ελαφριες ειναι της μινοξιδιλης
απλα ριχνεις δοσολογια και φευγουν,τοσο απλα
 

kouklos10

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

μετρια μου εδωσε μονο σε συνδιασμο με αλλα ειδα κατι καλυτερο. τωρα πιστευω σε συνδυασμο με αιρολ καθως και τεσσερις φορες την εβδομαδα σαμπουαν με κοκετοναζολη να γινω kapamarou!!!!!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kouklos10 είπε:
μετρια μου εδωσε μονο σε συνδιασμο με αλλα ειδα κατι καλυτερο. τωρα πιστευω σε συνδυασμο με αιρολ καθως και τεσσερις φορες την εβδομαδα σαμπουαν με κοκετοναζολη να γινω kapamarou!!!!!!!!
ευχομαι να γινεις kapamarou στην θεση του kapamarou :grandpa:
και να κανουμε τον bob marley να ζηλεψει ;D
 

TZIMAKOS

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

Κάπα καλημέρα.Μια ερωτησούλα μόνο.Αφού βάλω την μινοξιδίλη μετά από πόσο διάστημα μπορώ να λουστώ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

TZIMAKOS είπε:
Κάπα καλημέρα.Μια ερωτησούλα μόνο.Αφού βάλω την μινοξιδίλη μετά από πόσο διάστημα μπορώ να λουστώ;
καλησπερα,ειναι καλυτερα μετα το μπανιο σε στεγνο μαλλι για να ξερεις μεχρι ποια περιοχη εχεις καλυψει
 

kouklos10

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
ευχομαι να γινεις kapamarou στην θεση του kapamarou :grandpa:
και να κανουμε τον bob marley να ζηλεψει ;D

μακαρι kapamarou , απο το στομα σου και στου θεου το αυτι.... μακαρι να γινουμε μαλλιαδες!!!!!!!!!να κτυπαμε τις κοτσιδες μας!!!!!! :D :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kouklos10 είπε:
μακαρι kapamarou , απο το στομα σου και στου θεου το αυτι.... μακαρι να γινουμε μαλλιαδες!!!!!!!!!να κτυπαμε τις κοτσιδες μας!!!!!! :D :D
:hdanc: O0 :hdanc: O0 :hdanc: O0 :hdanc: O0 :hdanc: O0
http://www.youtube.com/watch?v=Kqy2cX9B50A
 

MANKAR

Active Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kouklos10 είπε:
μακαρι kapamarou , απο το στομα σου και στου θεου το αυτι.... μακαρι να γινουμε μαλλιαδες!!!!!!!!!να κτυπαμε τις κοτσιδες μας!!!!!! :D :D

το θεμα δεν ειναι να γινουμαι bob marley και να τα κανουμαι ραστα αλλα να καλυψουμαι οσο το δυνατον μεγαλυτερη καραφλη επιφανεια με μαλλια!!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

MANKAR είπε:
το θεμα δεν ειναι να γινουμαι bob marley και να τα κανουμαι ραστα αλλα να καλυψουμαι οσο το δυνατον μεγαλυτερη καραφλη επιφανεια με μαλλια!!!!!
ραστα δηλαδη ;D
το θεμα ειναι να κανουμε περηφανο τον bob marley.
αλλα πρωτα πρεπει να ξεπερασουμε τα ξενα καραφλοσαιτ σε θεραπειες :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapa ο συνδυασμος αιρολ μινοξ φυτρωσε μαλλι σε σενα που ειχε εξαφανιστει καιρο πριν?Αν ναι περιπου ποσα χρονια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kos1987 είπε:
kapa ο συνδυασμος αιρολ μινοξ φυτρωσε μαλλι σε σενα που ειχε εξαφανιστει καιρο πριν?Αν ναι περιπου ποσα χρονια?
φετος δεν ειχα χνουδια στους κροταφους,δεν φαινοταν με το ματι ουτε με φακο.
βγηκε μαλλι 1,5 cm εκει και συνεχιζει ακομα 2cm με τριχακια μικρα αλλα με χρωμα.
το σημειο που εγινε τριχα ειναι 5 χρονια αδειο,
τα υπολοιπα 2 cm δεν θα γινουν τριχες ειναι πολλα χρονια αδεια,η αραιωση στους κροταφους μου ξεκινησε το 2001 η το 2000.
τοτε ηταν και το σημειο που ξεκινησα να εχω πολυ τριχοπτωση 200 τριχες την ημερα ,πιο πριν δεν εχανα τριχα,γι αυτο και επιμενω,τριχοπτωση=τελογενη κατασταση τριχας=ΑΑ και δεν υπαρχει ουτε ενας εδω που να μην εχει τριχοπτωση
 

kos1987

New Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
φετος δεν ειχα χνουδια στους κροταφους,δεν φαινοταν με το ματι ουτε με φακο.
βγηκε μαλλι 1,5 cm εκει και συνεχιζει ακομα 2cm με τριχακια μικρα αλλα με χρωμα.
το σημειο που εγινε τριχα ειναι 5 χρονια αδειο,
τα υπολοιπα 2 cm δεν θα γινουν τριχες ειναι πολλα χρονια αδεια,η αραιωση στους κροταφους μου ξεκινησε το 2001 η το 2000.
τοτε ηταν και το σημειο που ξεκινησα να εχω πολυ τριχοπτωση 200 τριχες την ημερα ,πιο πριν δεν εχανα τριχα,γι αυτο και επιμενω,τριχοπτωση=τελογενη κατασταση τριχας=ΑΑ και δεν υπαρχει ουτε ενας εδω που να μην εχει τριχοπτωση

Κοιτα ρωταω για συνδυασμο αιρολ+μινοξ, που ειναι κατι τελειως διαφορετικο με την απλη μινοξ.Η διαφορα ειναι οτι στον συνδυασμο αυξανονται οι πιθανοτητες να ενεργοποιηθει το συστημα b catenin/wnt και ετσι το τριχοθυλακιο να ξαναπαρει μπρος.Εσενα σου εδωσε επανεκφυση σε σημεια που δεν φαινονταν μαλλι για 5 χρονια και σε σημεια που ειχαν εξαφανιστει οι τριχες για 10+ χρονια, βγηκαν τριχακια...Οι επιστημονες μας λενε οτι ανιχνευουν κυτταρα dp σε καραφλους ακομα και μετα απο 10ετιες.Το θεμα ειναι να ξυπνησουν και να διατηρηθουν στη ζωη μεσω της ανανεωσης των βλαστοκυτταρων.Αυτη την ανανεωση-δρομο κοβει η ενεργοποιηση των ανδρογ. υποδοχεων.

Τωρα αυτο με την τελογενη ισχυει γιατι αυτο ουσιαστικα ειναι η α/α.Βεβαια εγω δεν εχανα ποτε πανω απο 100 τριχες τη μερα αλλα εχω το κλασικο nw2.5-3

σσ κατι μ εχει δωσει η μινοξ και βγηκαν τριχακια 2 cm πιο κατω αλλα δεν ειναι τερματικες...Ενα περιεργο πριν απο 15 μερες αρχισα να βαζω φλουταμιδη 2% αλλα μετα απο μια βδομαδα το εκοψα γιατι τα βυζια αρχιζαν να φουσκωνουν, αλλα δεν ειχα καμμια αλλη τρομακτικη παρενεργεια ουτε ενοχλησεις στα @@ οτε τπτα αλλο... ε εδω και 3 μερες τα χνουδια που εδωσε η μινοξ αρχιζαν να σκουραινουν και να διακρινονται.Δεν ειναι ιδεα μου σιγουρα.Λεω να ξαναξεκινησω φλουτα 1% μερα παρα μερα αυτη τη φορα.Ε το πολυ πολυ να παρω και αυτο
bra.jpg
 

TZIMAKOS

Member
Απ: αποτελεσματα μινοξιδιλης

kapamarou είπε:
καλησπερα,ειναι καλυτερα μετα το μπανιο σε στεγνο μαλλι για να ξερεις μεχρι ποια περιοχη εχεις καλυψει
Αφού βάλω την μινοξιδίλη μετά από πόση ώρα μπορώ να λουστώ;Θέλω να μου πείς το διάστημα που πρέπει να μείνει το λιγότερο η μινο στο κεφάλι για να κάνει δράση.Ευχαριστώ...
 
Μπλουζα