Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η μινοξιδίλη στις μελέτες αποτελεσματικότητα χρησιμοποιήθηκε 2 φορές την ημέρα.
Για αυτό το λόγο η συνιστόμενη δοσολογία είναι 2 φορές τη μέρα / 1ml.
Προσωπικά και εγώ 1 φορά την ημέρα τη χρησιμοποιώ.
Αλλά κατα καιρούς που τη χρησιμοποιούσα 2 φορές τη μέρα θεωρώ οτι η ποιότητα της τρίχας μου ήταν καλύτερη.

Εγω οσες φορες τη χρησιμοποιούσα 2 τη μέρα παρατηρούσα μεγαλύτερη απώλεια τριχών. Αυτό γιατί δε προλάβαινα να λουστώ στο μεσοδιάστημα και επειδή το υγρό καθόταν στο κεφάλι όταν ξαναέβαζα χωρίς να καθαρίσω τη περιοχή φεύγαν περισσότερες τρίχες. Εκτός αυτού, η μινοξιδίλη πάνω από 1 φορά τη μέρα μου ξέραινε πολλές φορές το δέρμα και έφευγαν κομμάτια από αυτό στα μαλλιά μου και φαινόμουν σαν άπλυτος ενώ είχα λουστεί το προηγούμενο βράδυ. Ήταν και η αφορμή να πάρω το epicrin και να σταματήσω το cystiphane όταν λουζόμουν καθώς η κατάσταση είχε παραγίνει. Οπότε βάζω μία εδώ και αρκετό καιρό και ολα γκουντ. Αυτό που λες δε το αμφισβητώ, απλά έχει να κάνει και με το πως κάθεται στον καθένα.
 

simpa

Active Member
Δηλαδη το μπουκαλι με το MFT κανει μονο ~20 ευρω και κραταει 3 μηνες? Πολυ φθηνο το βρισκω.. Νομιζω ηταν ενα το μηνα, οπως με την μινοξ...
Εσας ποσο καιρο κανει να το φτιαξει ο φαρμακοποιος? Γιατι εδω και μια βδομαδα δεν με εχει ειδοποιήσει.
 

dim d

Well-Known Member
Δηλαδη το μπουκαλι με το MFT κανει μονο ~20 ευρω και κραταει 3 μηνες? Πολυ φθηνο το βρισκω.. Νομιζω ηταν ενα το μηνα, οπως με την μινοξ...
Εσας ποσο καιρο κανει να το φτιαξει ο φαρμακοποιος? Γιατι εδω και μια βδομαδα δεν με εχει ειδοποιήσει.
σε εμενα μια μερα.....στο πινακα της φαγκρον γραφει τουλ 3 μηνες
 

dim d

Well-Known Member
με 6 ψεκασμους την φορα, στο διμηνο εχει μεινει αρκετο ακομα..εχει παντως κι 150 ml.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
παιρνω κι φινα χαπι απλα ηθελα να δω αν εχει καποια διαφορα κι η τοπικη...απλα πια τα χαπια αντι για καθε μερα τα παρινω μερα παρα μερα συντηρηση
 

witcher

Well-Known Member
παιρνω κι φινα χαπι απλα ηθελα να δω αν εχει καποια διαφορα κι η τοπικη...απλα πια τα χαπια αντι για καθε μερα τα παρινω μερα παρα μερα συντηρηση
Αρκετά δυνατή η θεραπεία σου, αφού τα παίρνεις όλα αυτά!
 

dim d

Well-Known Member
Αρκετά δυνατή η θεραπεία σου, αφού τα παίρνεις όλα αυτά!
ειναι πυρηνικη η αληθεια ειναι θελω να δω ποσο δουλευει ο συνδυασμος..μετα ισως περασω σε ντουντα μονο. Αν κι μετα την μμ που σκεφτομαι να μπω αμεσα ισως κρατησω μονο την φινα σε συντηρηση.
 

witcher

Well-Known Member
ειναι πυρηνικη η αληθεια ειναι θελω να δω ποσο δουλευει ο συνδυασμος..μετα ισως περασω σε ντουντα μονο. Αν κι μετα την μμ που σκεφτομαι να μπω αμεσα ισως κρατησω μονο την φινα σε συντηρηση.
Μετά από πόσο καιρό έφτασε στο peak της η θεραπεία σου και μετά απλά άρχισε να σε συντηρεί;
 
Μπλουζα