Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Kostas97

Well-Known Member
Για τo MFT της fagron ποια ειναι συνιστώμενη δόση? 6 ψεκασμοι? 2 φορες τη μερα ή μία μονο? Το γραφει πουθενά επισημα γιατι ο φαρμακοποιός μου είπε οτι πρεπει να μιλήσω με τον δερματολογο μου...
Κα τα 2 μπορούν να γίνουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ναι, και ολο το μπουκαλι μπορω να αδειασω στο κεφαλι μου σε ενα βραδυ. Το θεμα ειναι τι προτεινει η εταιρια και οι δερματολογοι, οχι το ι μπορει να γινει...
Οι δερματολογοι προτείνουν ανάλογα το προβλημα. Για αυτό σου λέω ότι μπορείς να κάνεις και το ένα και το άλλο με ασφάλεια, αναλόγως το προβλημα.
Μιλάω για το 0.1% γιατι η εταιρεία βγαζει και μεγαλύτερης συγκέντρωσης.
 

Andreas10

Active Member
Ναι, και ολο το μπουκαλι μπορω να αδειασω στο κεφαλι μου σε ενα βραδυ. Το θεμα ειναι τι προτεινει η εταιρια και οι δερματολογοι, οχι το ι μπορει να γινει...
1 φορά μου είπε ο φαρμακοποιός εμένα και για ακρίβεια κάθε βράδυ και να ξεπλενω το πρωί διότι κάτι παίζει με φίνα και ηλιακή ακτινοβολία.. τώρα για τους ψεκασμούς υποθέτω πως είναι 6
 

simpa

Active Member
Οκ θενκς.

Εγω μολις αρχησα την θεραπεια. Εβαλα πρωτη φορα τώρα και μου εκανε εντύπωση που μυρίζει τόσο ωραία. Ο αφρος είναι λίγο πιο αραιός από αυτόν της σκέτης μινοξιδίλης, αλλα με μόλις ένα πλήρες πάτημα κάληψα καλά την μπροστινή περιοχή.
Εσείς που βάζετε 6 μου φαίνεται ότι ίσως βάζετε πολύ...Εκτός αν πατάτε λίγοτερο το στόμιο και όχι μέχρι κάτω...

Επισης ξερετε αν περιεχει εκεινο το συστατικο propyonate glycol, καπως ετσι λεγεται, το οποιο προκαλει ερεθισμους σε πολλους?
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Καλησπέρα,
τελικά χρησιμοποιεί κάποιος τοπική ντουταστερίδη?
έχει χρησιμοποιήσει κανένα ενεργό μέλος σε βάθος χρόνου τοπική ντουταστερίδη μέσα σε μινοξιδίλη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα