Φτιάξτε τοπική φιναστερίδη (ή ντουταστερίδη)

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Στα 19 και έχω χάσει τους κροταφους..κατά τα άλλα μαλλουρα έχω την οποια και ζηλεύουν και πολλοί από όσο μου λένε (χαχα που να ξεραν) άλλα για ποσο; λολ
μπορείς να δεις το μαλλί μου σε νημα που έχω ανοιξει
Ψαχνω το νήμα σου να σε δω Αντρέα αλλά δε το βρίσκω. Γίνεται να μου βάλεις λινκ ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Andreas10

Active Member
Ψαχνω το νήμα σου να σε δω Αντρέα αλλά δε το βρίσκω. Γίνεται να μου βάλεις λινκ ;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα έδινα το συκώτι μου να είχα ξανά και εγώ τέτοια μαλλούρα χαχαχα. Να τη χαίρεσαι παικταρά μου και το μόνο σίγουρο είναι αφού είδες το πρόβλημα πριν καν καλά γίνει αισθητό αισθητό δε θα έχεις και σοβαρό θέμα μελλοντικά. Είσαι ήδη τούμπανος :)
 

Andreas10

Active Member
Θα έδινα το συκώτι μου να είχα ξανά και εγώ τέτοια μαλλούρα χαχαχα. Να τη χαίρεσαι παικταρά μου και το μόνο σίγουρο είναι αφού είδες το πρόβλημα πριν καν καλά γίνει αισθητό αισθητό δε θα έχεις και σοβαρό θέμα μελλοντικά. Είσαι ήδη τούμπανος :)
Χαχαχα να σαι καλά αδερφέ. Οσονούπω ξεκιναμε τοπική φίνα και στη συνέχεια μάλλον το Άγιο (μπορεί και όχι) χαπάκι
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Χαχαχα να σαι καλά αδερφέ. Οσονούπω ξεκιναμε τοπική φίνα και στη συνέχεια μάλλον τον Άγιο (μπορεί και όχι) χαπάκι

Ναι ρε λιοντάρι εσύ που δεν έχεις θέμα ότι και να βάλεις κομπλέ θα είσαι μην ανησυχείς. Μόνο και μόνο που είσαι ενήμερος και το έπιασες πριν καν εξελιχθεί θα έχεις τη μαλλουρα σου για πάντα. Επίσης χαπάκι αδέρφε για κροτάφους δε νομίζω να βοηθήσει όλοι λένε πως η φινα δίνει πόνο στο crown και μεσαία ζώνη όχι κροτάφους. Εκτός αν θες να τη πάρεις προαιρετικά για να εξασφαλίσεις ότι έχεις ήδη αν και δε θα στο πρότεινα. Βέβαια η γνώμη μου δεν έχει και ιδιαίτερη βαρύτητα πάνω σε αυτά μιας και είμαι απλά ένας μελλοντικός Σεφερλης ( ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΝΝΟΩ ΕΤΣΙ) οπότε συμβουλεύσου κάποιον με πτυχίο :p.
 

Andreas10

Active Member
Ναι ρε λιοντάρι εσύ που δεν έχεις θέμα ότι και να βάλεις κομπλέ θα είσαι μην ανησυχείς. Μόνο και μόνο που είσαι ενήμερος και το έπιασες πριν καν εξελιχθεί θα έχεις τη μαλλουρα σου για πάντα. Επίσης χαπάκι αδέρφε για κροτάφους δε νομίζω να βοηθήσει όλοι λένε πως η φινα δίνει πόνο στο crown και μεσαία ζώνη όχι κροτάφους. Εκτός αν θες να τη πάρεις προαιρετικά για να εξασφαλίσεις ότι έχεις ήδη αν και δε θα στο πρότεινα. Βέβαια η γνώμη μου δεν έχει και ιδιαίτερη βαρύτητα πάνω σε αυτά μιας και είμαι απλά ένας μελλοντικός Σεφερλης ( ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΝΝΟΩ ΕΤΣΙ) οπότε συμβουλεύσου κάποιον με πτυχίο :p.
Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να πάω σε κάποιον δερματολόγο άλλα πραγματικά έχω αποθαρρυνθει τόσο πολύ διαβάζοντας για την ασχετοσύνη που υπάρχει στον χώρο όποτε δεν θέλω να πάω να τα σκάσω και να μην γίνει και δουλειά ή να πάω σε 2-3 και να ακούσω διαφορετικά πράγματα απ τον καθένα. Γι αυτό πρέπει να ψάξω σοβαρά που θα πάω και αυτό θα θελει χρόνο έρευνας . Δυστυχώς από όσο έχω ψάξει στο φόρουμ δεν έχω βρει να προτείνουν συγκεκριμένους δερματολόγους
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να πάω σε κάποιον δερματολόγο άλλα πραγματικά έχω αποθαρρυνθει τόσο πολύ διαβάζοντας για την ασχετοσύνη που υπάρχει στον χώρο όποτε δεν θέλω να πάω να τα σκάσω και να μην γίνει και δουλειά ή να πάω σε 2-3 και να ακούσω διαφορετικά πράγματα απ τον καθένα. Γι αυτό πρέπει να ψάξω σοβαρά που θα πάω και αυτό θα θελει χρόνο έρευνας . Δυστυχώς από όσο έχω ψάξει στο φόρουμ δεν έχω βρει να προτείνουν συγκεκριμένους δερματολόγους

Πάντα οι απόψεις θα ποικίλουν σε φόρουμ που μαζεύονται δεκάδες δεκάδων (ενδεχομένως και εκατοντάδες). Εμένα προσωπικά ομολογώ εντύπωση μου έκανε η άποψη ορισμένων για τον κύριο Αναστασάκη. Προφανώς και δεν τους βγάζω σκάρτους και 'οφ' όσους για τον χ,ψ λόγο έχουν μία άποψη γι αυτόν και την τεκμηριώνουν, και ας είναι και αρνητική, απλά με παραξενεύει αρκετά. Όπως με παραξενεύει πάρα πολύ και ο χαμός που γίνεται σε κάθε thread για ΜΜ και το αν έγινε καλά ή όχι. Λογικά βλέπουν πράγματα που εγώ δε καταλαβαίνω ακόμα καθώς όλες πετυχημένες μου φαίνονται (εκτός από ορισμένες ακραίες που παίζει να τις έκανε η Μοιρακακη πχ όταν δε πουλάει χαλιά). Τεσπα αδερφέ η συμβουλή μου αν πας σε δερματολόγο τσέκαρε να ναι εγκεκριμένος στο θέμα του τριχωτού και όχι απλά ένας ακόμα που θα το καλύψει επειδή είναι επιφάνεια του σώματος μας. Στο λεώ γιατί εγώ πήγαινα σε τέτοιον, νόμιζα με κατεύθυνε, ώσπου του πρότεινα ΕΓΩ να αρχίσω Φινα και μου είπε όχι γιατί θα αυτοκτονήσω. Από τότε έφαγα καλή χαστουκάρα.
 

dim d

Well-Known Member
Dim επειδή εσύ αρχικά μου είχες στείλει τον εξίσου πιτσιρικά που ο Λορένθο τον πλάκωσε σε Φινα και έκανε μαλλί κράνος αλά Μιχαλόπουλο να ξέρεις ότι τον έχω βάλει στόχο τον μπαγάσα. Αυτός ξεκίνησε αρκετά χειρότερα από μένα οπότε πρέπει να κάνω catch up :)
Υπομονη μην αγχωνεσαι ουτε να υπερνθουσιαζεσαι...Κανεις το σωστο με την θεραπεια κι εχεις δωσει επιλογες στον εαυτο σου.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Nα πας στο Συγγρού που έχει τους καλύτερους και πιο ψαγμένους.

Το κακό στο Συγγρού είναι πως δύσκολα θα ξαναπετύχεις τον ίδιον. Θα πας σε έναν, θα σου βγει καλός, θα σε δει και θα σου πει να κάνεις 5 πράγματα και όταν θα ξαναπάς μετά από 3-4 μήνες για επανεξέταση το πιθανότερο είναι να σκάσει κάποιος άλλος και φτου από την αρχή. Έτσι την πάτησα εγώ και μου φόρτωσαν το rogaine και ότι πρόοδο είχα κάνει εξανεμίστηκε εντός 2 μηνών.
 

Andreas10

Active Member
@Kostas97 είδα κάπου ότι έπαιρνες τα 150 ml MFT. Δεδομένου του ότι βάζεις 1 ml την ημέρα, υπερβαίνεις το χρονικό όριο των 3 μηνών που μπορεί μα συνυπάρχουν η φινα και η μινοξ. Κάνω κάπου λαθος; Μήπως βάζεις 2 ml την ημερα;
Σε ρωτάω γιατί είπα στον φαρμακοποιό να μου φτιάξει και θέλω να δω τι ποσότητα θα ειναι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@Kostas97 είδα κάπου ότι έπαιρνες τα 150 ml MFT. Δεδομένου του ότι βάζεις 1 ml την ημέρα, υπερβαίνεις το χρονικό όριο των 3 μηνών που μπορεί μα συνυπάρχουν η φινα και η μινοξ. Κάνω κάπου λαθος; Μήπως βάζεις 2 ml την ημερα;
Σε ρωτάω γιατί είπα στον φαρμακοποιό να μου φτιάξει και θέλω να δω τι ποσότητα θα ειναι
Αντρεα τι εννοεις με το υπερβαίνεις το χρονικό όριο των 3 μηνών ; Υπάρχει ιατρικό ''ταβάνι'' για την ταυτόχρονη χρήση Μινοξ και Φινα ; Πρώτη φορά το ακούω. Αν μπορείς πες μας λίγα πράγματα.
 

Andreas10

Active Member
Αντρεα τι εννοεις με το υπερβαίνεις το χρονικό όριο των 3 μηνών ; Υπάρχει ιατρικό ''ταβάνι'' για την ταυτόχρονη χρήση Μινοξ και Φινα ; Πρώτη φορά το ακούω. Αν μπορείς πες μας λίγα πράγματα.
Δεν μπορώ να βρω το νημα που το λέει ο Κώστας αλλά είχα κάνει σκρινσοτ. Κάνε αντιγραφή το λινκ που φαίνεται αν θες να το δεις
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210629-165605_Chrome.jpg
    Screenshot_20210629-165605_Chrome.jpg
    504.2 KB · Προβολές: 18

Gianney

Well-Known Member
Δεν μπορώ να βρω το νημα που το λέει ο Κώστας αλλά είχα κάνει σκρινσοτ. Κάνε αντιγραφή το λινκ που φαίνεται αν θες να το δεις
Το διάστημα τριών μηνών είναι αυτό που διατηρείται το σκεύασμα μετά ίσως αραιώνει η νερουλιαζει κάτι τέτοιο,και το σκεύασμα ο αφρός δηλ νομίζω είναι 100 ml
 

manly_Man

Well-Known Member
Αντρεα τι εννοεις με το υπερβαίνεις το χρονικό όριο των 3 μηνών ; Υπάρχει ιατρικό ''ταβάνι'' για την ταυτόχρονη χρήση Μινοξ και Φινα ; Πρώτη φορά το ακούω. Αν μπορείς πες μας λίγα πράγματα.
Εννοεί ότι αυτους του αφρούς της fagron με μίνοξ και φίνα μπορείς να χρησιμοποιήσεις έως 3 μήνες κάθε μπουκαλάκι, μετά χάνεται η δραστικότητα των ουσιών του διαλύματος.
 

Andreas10

Active Member
Εννοεί ότι αυτους του αφρούς της fagron με μίνοξ και φίνα μπορείς να χρησιμοποιήσεις έως 3 μήνες κάθε μπουκαλάκι, μετά χάνεται η δραστικότητα των ουσιών του διαλύματος.
Ναι, αν το μπουκαλάκι είναι 150ml και χρησιμοποιείς 1ml τη μέρα υπερβαίνει τους 3 μήνες ομως
 

manly_Man

Well-Known Member
Ναι, αν το μπουκαλάκι είναι 150ml και χρησιμοποιείς 1ml τη μέρα υπερβαίνει τους 3 μήνες ομως
Ε 3 γιαυτο θα πάρεις Μέχρι 100 ml μπουκαλάκι. Αν και δύσκολα θα πετύχεις την ιδια δόση καθε μερα, αφου δεν έχει δοσομετρητή και είναι ανάλογα ποσο θα πατήσεις την αντλία.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Κατι ασχετο, έχει δοκιμάσει κανένας αυτό το custom διάλυμα που προτείνει ο administrator στο νήμα ; Αν ναι,του είχε αποτέλεσμα ;
 

simpa

Active Member
Για τo MFT της fagron ποια ειναι συνιστώμενη δόση? 6 ψεκασμοι? 2 φορες τη μερα ή μία μονο? Το γραφει πουθενά επισημα γιατι ο φαρμακοποιός μου είπε οτι πρεπει να μιλήσω με τον δερματολογο μου...
 

simpa

Active Member
Δεν χρειάζεται συνταγογράφηση για τον αφρό της Fagron με μινοξ-φινα. Πάρτε τηλέφωνο την fagron να σας προτείνει τις διαθέσιμες επιλογές φαρμακείων στην περιοχή σας και ρωτήστε για τιμές. Η τιμή θα πρέπει να βγαίνει γύρω στα 17-20 ευρώ πάνω κάτω για 50 ml, και απλά βάζετε μία φορά κάθε βράδυ.
1 φορα λεει η fagron?
 
Μπλουζα