Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

icesensei είπε:
Από την άλλη πλευρά αυτή η υπερβολική αγάπη που έγραψε ο Ακης μπορεί να οδηγήσει σε κλίκες, και δημιουργία "οικογενειών" κάτι το οποίο σιχαίνομαι, και έχω φύγει από φόρουμ που λειτουργούσε έτσι, που δεν τολμούσες να πεις τη γνώμη σου και σου πεταγόταν ο κολλητός της κλίκας έχει δίκιο ο τάδε κα η μια ομάδα κοίταγε να υπονομεύσει την άλλη... αντμιν και μοντς διαλεγμενοι ...

Ήδη έχω την εντύπωση για κάποια μέλη οτι αγαπάνε υπερβολικά την HDC (και καλά κάνουν άλλωστε), αλλά αυτούς δεν τους λέει κανείς κλίκα.Κράζουμε μόνο τον Dance,vinnie ktl.
Θέλω με όλο το σεβασμό να πω κάτι στους διαχειριστές.Επειδή το θέμα έχει τραβήξει πολύ και πλέον το φόρουμ λογικό είναι να αρχίσει να χάνει σε αξιοπιστία,ειδικά στα μάτια των νέων μελών κάντε κάτι για αυτό.
Κάποιοι μπορεί να οικονομάνε μέσα από ένα φόρουμ (σε πολλά φόρουμ του εξωτερικού συμβαίνει αυτό).Κάποιοι άλλοι θέλουν να βοηθήσουν.
Αν ήταν δικό μου το φόρουμ και ήθελα να βοηθήσω νέα μέλη στο θέμα της μεταμόσχευσης να μην κάνουν κάτι και το μετανιώσουν, όπως κάναν πάρα πολλοί και ανάμεσα τους εγώ τότε που δεν υπήρχε ενημέρωση θα τελείωνα απόψε την αντιδικία με τον Dance και θα άφηνα και εκπρόσωπο απο τον γεωργίου αν ο γιατρός το ζητούσε.Γιατί και ο Γεωργίου και η HDC είναι κλινικές που μπορούν να βοηθήσουν,με καλές τιμές και σχετικά κοντά.Μόνο κέρδος μπορούν να έχουν τα μέλη στο φόρουμ από την παρουσία τους.(Υπόψην πριν 2,5 μήνες έκανα μεταμ στο Βέλγιο στον Μπισάνγκα).
Αυτό που είπε ο dance ότι η hdc έχει τρανταχτές απώλειες σίγουρα θίγει την Hdc και δεν θεωρώ κακό που τον μπανάρατε, γιατί πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί και όχι μεσα απο 3 σειρές να απαξιώνουμε μια κλινική.Οχι όμως να του φορτώνουμε και την πρόθεση ότι ήθελε να κάνει κάτι σκόπιμα.Ειδικά ο dance είναι εδώ και καιρό μέλος και δεν του αξίζει τέτοια αντιμετώπιση.
Επίσης ένα άλλο μέλος νομίζω ότι έθιξε τον επαγγελματισμό του Γεωργίου.Και από εκεί ξεκίνησαν όλα περι μυνήσεων κτλ.Αν τον μπανάρατε και αυτόν ίσως να μην φτάναμε εδώ.
Εύχομαι να πάρετε τις καλύτερες αποφάσεις από εδώ και πέρα και να συνεχίσουμε όλοι μαζί με αυτά που μας ενώνουν και όχι με αυτά που μας χωρίζουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

agchrist

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

icesensei είπε:
Εδώ στο φόρουμ ο αντμιν είναι αρχάγγελος μπροστά σε άλλους θα τον αδικούσε η σύγκριση, αλλά ας μας πει και για τα pm , αυτό θα έχει ενδιαφέρον για όλα τα μέλη.

Απεταξάμην! :angel:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

marmaromenos είπε:
Ήδη έχω την εντύπωση για κάποια μέλη οτι αγαπάνε υπερβολικά την HDC (και καλά κάνουν άλλωστε), αλλά αυτούς δεν τους λέει κανείς κλίκα.Κράζουμε μόνο τον Dance,vinnie ktl.
Θέλω με όλο το σεβασμό να πω κάτι στους διαχειριστές.Επειδή το θέμα έχει τραβήξει πολύ και πλέον το φόρουμ λογικό είναι να αρχίσει να χάνει σε αξιοπιστία,ειδικά στα μάτια των νέων μελών κάντε κάτι για αυτό.
Κάποιοι μπορεί να οικονομάνε μέσα από ένα φόρουμ (σε πολλά φόρουμ του εξωτερικού συμβαίνει αυτό).Κάποιοι άλλοι θέλουν να βοηθήσουν.
Αν ήταν δικό μου το φόρουμ και ήθελα να βοηθήσω νέα μέλη στο θέμα της μεταμόσχευσης να μην κάνουν κάτι και το μετανιώσουν, όπως κάναν πάρα πολλοί και ανάμεσα τους εγώ τότε που δεν υπήρχε ενημέρωση θα τελείωνα απόψε την αντιδικία με τον Dance και θα άφηνα και εκπρόσωπο απο τον γεωργίου αν ο γιατρός το ζητούσε.Γιατί και ο Γεωργίου και η HDC είναι κλινικές που μπορούν να βοηθήσουν,με καλές τιμές και σχετικά κοντά.Μόνο κέρδος μπορούν να έχουν τα μέλη στο φόρουμ από την παρουσία τους.(Υπόψην πριν 2,5 μήνες έκανα μεταμ στο Βέλγιο στον Μπισάνγκα).
Αυτό που είπε ο dance ότι η hdc έχει τρανταχτές απώλειες σίγουρα θίγει την Hdc και δεν θεωρώ κακό που τον μπανάρατε, γιατί πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί και όχι μεσα απο 3 σειρές να απαξιώνουμε μια κλινική.Οχι όμως να του φορτώνουμε και την πρόθεση ότι ήθελε να κάνει κάτι σκόπιμα.Ειδικά ο dance είναι εδώ και καιρό μέλος και δεν του αξίζει τέτοια αντιμετώπιση.
Επίσης ένα άλλο μέλος νομίζω ότι έθιξε τον επαγγελματισμό του Γεωργίου.Και από εκεί ξεκίνησαν όλα περι μυνήσεων κτλ.Αν τον μπανάρατε και αυτόν ίσως να μην φτάναμε εδώ.
Εύχομαι να πάρετε τις καλύτερες αποφάσεις από εδώ και πέρα και να συνεχίσουμε όλοι μαζί με αυτά που μας ενώνουν και όχι με αυτά που μας χωρίζουν

Φίλε ο πόλεμος είχε ξεκινήσει πολύ νωρίτερα αν θυμάσε http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3224.msg64128.html#msg64128 . Ποιος χτύπησε ποιον φαίνεται δεν χρειάζετε να αναλυθεί.
Εγω να σου πω την γνώμη μου έβλεπα μια χ κλινική τόσα χρόνια με αρκετά καλή φήμη. Μόλις ένας από τους γιατρούς αυτής της χ κλινικής αποχώρησε για να ανοίξει την δικιά του κλινική έγινε λες και όλοι αγγελοκρούστηκαν και έβλεπαν μπροστά σε αυτήν την νέα κλινική τον θεο της μεταμόσχευσης. Περιτό να πω για τους νέους χρήστες που με το πρώτο πρώτο ποστ χωρίς να έχουν μάθει ακόμα της βασικές λειτουργίες του φόρουμ να έχουν αναλύσει και την παραμικρή λεπτομέρεια της μεταμόσχευσής τους με φωτογραφίες. Αντί να ανοίξουμε όλοι τα μάτια μας και να δουμε τι παίζει εδώ και 4 σελίδες λέει ο καθενας αν είδε ο admin ή όχι τα πμ.

Αυτό που θα ήθελα εγώ είναι πληροφόρηση μεσω εμπειριών, χωρίς βαλτούς χρήστες, χωρίς μεγάλα λόγια εκπροσώπων - διαφημίσεων και χωρίς όλο αυτό το μπάχαλο που έγινε μεταξύ h*c - γε***ιου και με το φόρουμ να βρίσκετε στην μέση.
 

stpanos

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Η κατάσταση αυτή δεν δημιουργήθηκε τώρα το αυγό του φιδιού είχε εκκολαφτεί από τα μέσα της περασμένης χρονιάς απλά τώρα βλέπουμε το μεγαλείο του.

Το κακό είναι ότι αυτή η κατάσταση μεταφέρθηκε στην κοινότητα μας για λόγους ευνόητους και φτάσαμε σε αδιέξοδο διαμάχες αποδοχές ευθηνών αντιπαραθέσεων.

Τώρα αν ο Άκης είδε τα π.μ. η όχι είναι το λιγότερο, εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, ειδικά αν ο λόγος που έγινε αν έγινε είναι για την προστασία της κοινότητας, τα κίνητρα η τα ελατήρια του δεν νομίζω ότι είχαν δόλο οπότε μην εστιάζουμε σε αυτό… ειδικά αν έγινε για την προστασία όλων μας

Δεν είμαστε ένα forum που περιέχει κρατικά μυστικά και το διαδίκτυο δεν παρέχει καμία ασφάλεια πρέπει να προσέχει ο καθένας μας τι λέει έστω και με π.μ. μην το παίζουμε παρθένες.

Aς σταματήσουμε να βλέπουμε το δέντρο και να χάνουμε το δάσος .

Επίσης αν είχε πρόβλημα δεν θα μας το έλεγε δημόσια και να εκτεθεί για να το αναφέρει υπήρχε λόγος.

Η κοινότητα επιβίωσε από τέτοιες ενέργειες ανορθόδοξες μεν αλλά αναγκαίες νομίζω νομικά λέγεται άσκηση δικονομικών μέτρων.

Εμένα πιο πολύ με πειράζει ότι υπήρχαν η υπάρχουν κλίκες που υπονόμευαν και καθοδηγούσαν τα μέλη εκεί εστιάζω…. Ο φόβος μην τολμήσεις να πεις την γνώμη σου η την απορία σου και δεχτείς την επίθεση ενός η περισσότερων μελών όπως έγινε με εμένα και δέχτηκα την επίθεση του vinnie και φυσικά έκανα αναφορά γιατί το κίνητρο μου ήταν η απορία και όχι ο δόλος θα μπορούσε να είναι ο καθένας στην θέση μου εμένα προσωπικά με πείραξε πολύ γιατί δεν είχα δώσει το δικαίωμα σε κανένα στο παρελθόν.

ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΚΑΝEIΣ


Ταμπέλες δεν δέχομαι και δεν ανήκω πουθενά οπότε να μην κρίνουν μερικοί εξ ιδίων τα αλλότρια.

Είμαι ο μόνος που δεν ποστάριζε μέσα από τα χειρουργεία ακόμη δεν έχω ανεβάσει φωτογραφίες από την εξέλιξη μου έχω κάνει σε δυο διαφορετικές κλινικές μεταμόσχευση την μια την κράζω και την άλλη της δίνω συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα της .

Αυτό δεν σημαίνει ότι αυτόματα εγώ ανήκω κάπου δέχτηκα επίθεση όμως αυτό με πείραξε.

Επειδή ο Μάχος είχε μια διαμάχη με τον Vinnie δικαίως η αδικαιολογήτως εγώ την πλήρωσα με μια απορία μου που είχε σχέση με το ερώτημα του Μάχου, απορία που είχαν και άλλα μέλη.

Βλέποντας στην συνέχεια αυτό που εξελίχτηκε μηνύσεις απειλές δώσε πόνους έχω μόνο να πω ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ καθόμαστε και αναλύουμε αν ο Άκης η οποιοσδήποτε Άκης είδε η δεν είδε.

ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ Η ΟΧΙ ?



Για μένα το μεγαλύτερο σφάλμα του Άκη είναι ότι κάθετε και συζητά η συζητούσε μαζί σας, αν ήμουν στην θέση του μόνιμα διαγραφή των μελών που είχαν εμπλοκή με το ζήτημα και τέλος, να ησυχάσουμε όλοι, είναι λάθος του που κάθετε και συζητά.

Vinnie μου οφείλεις δημόσια μια συγγνώμη για την συμπεριφορά σου απέναντι μου.

Αν φοβάσαι τις ερωτήσεις να μην ανοίγεις θέμα, να κάνης την μεταμόσχευση σου και να κάτσεις σπίτι σου, προσωπικά εγώ δεν είχα ούτε έχω σκοπό να σου μαμίσο την ψυχολογία με τις ερωτήσεις μου έγινα κατανοητός?

Εφ όσων αναφέρεσαι δημόσια για την μεταμόσχευση σου να είσαι προετοιμασμένος να δεχτείς και την θετική και την αρνητική κριτική αλλιώς μην αναφέρεσαι καθόλου η γράψε όταν η ψυχολογία σου είναι στα πάνω της.

danceworld_2001 έχω διαβάσει τις απόψεις σου σε ζητήματα που μας απασχολούν και ταυτίζομαι σε πολλά μαζί σου….. ομολογώ όμως εδώ ότι στενοχωρήθηκα ….. με απογοήτευσες.

Προσωπικά δεν μου έχεις κάνει κάτι βλέποντας όμως όλα αυτά θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις εδώ βρε φίλε.

Σας παρακαλώ να σταματήσουμε……
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Καλησπέρα σε όλους. Θα απαντήσω εν συντομία γιατί ο χρόνος μου περιορισμένος και δεν μπορώ ούτε να είμαι όλη μέρα στα φόρουμ ούτε να διαβάζω διαρκώς.

Προς FENIMORE: όχι δεν ισχύει αυτό που λες, όλα τα πμ είναι οκ απλά θυμάμαι ξεκάθαρα είχα και άλλα και όλα τα μου τα απεσταλμένα είναι σβησμένα παρότι πάντα κρατάω αντίγραφο. Τέλος με το ζήτημα πμ, άκρη δεν βγάζω και δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά που καιρός είναι να σβήσει. Ωστόσο μην νομίζεις πως με το πμ πάμε να συγκαλύψουμε κάτι απώτερο όπως Ευαγγελίζεσαι, γιατί μπορώ να ισχυριστώ και το ανάποδο προς τους διοικούντες του ιστότοπου αυτού.

KIZCOS διαφωνούμε σχετικά με το θέμα ψεύδος αλλά θα σταματήσω εδώ γιατί ο καθένας μπορεί να λέει την δικιά του θεωρία. Με συγχωρείς αν σε ρώτησα τελικά τι έκανες και τοποθετήθηκα, δεν ήθελα να σε φοβίσω, δεν ήθελα να σε κάνω να ακυρώσεις τίποτα, προσωπικές απόψεις κατέθεσα και όχι δημόσια ώστε να θεωρεί καν δυσφήμηση. Διάβασε προσεκτικά τα γραφόμενα μου, σκέψου το διπλά είπα, όχι ακύρωσε. Και εγώ είχα σχεδόν κλείσει άτυπα μαζί τους και ανακάλεσα με τις νέες εξελίξεις που ευτυχώς έμαθα μέσω φόρουμ. Όσο για τον Λάζαρο που υπονοείς, με τον άνθρωπο δεν είχα μιλήσει ποτέ μέσω πμ, μπορείς να το επαληθεύσεις μαζί του, όταν έμαθα πως έκλεισε με Γεωργίου ζήτησα το skype του για να μου πει τις εμπειρίες του μιας και είχα μεγάλη αγωνία αν κλείσω και εγώ με Γεωργίου. Δηλαδή όποιος από εδώ και πέρα πάει εκεί ή είχε κλείσει και ακυρώσει, φταίω εγώ? Βρήκαμε βιολί? Δεν φταίω εγώ προφανώς αλλά ο νέος ανταγωνισμός. Εύχομαι να έχεις καλό αποτέλεσμα, συνεργάστηκες με μια κορυφαία κλινική παγκοσμίως, ακόμη και αν εγώ έχω μια άποψη πως κάτι έχει αλλάξει σύμφωνα με τα δικά μου πιστεύω, σου λέω καλά έκανες, μπράβο και καλό αποτέλεσμα.

Ο συναγωνιστής MARMAROMENOS λέει μεγάλες αλήθειες και αντικατοπτρίζει πολλά μου πιστεύω. STPANOS νομίζω σου ευχήθηκα, αν όχι στο λεω και τώρα, καλή επιτυχία στο αποτέλεσμα σου και ποτέ δεν σε κατέκρινα. Αν για τον οποιδήποτε λόγο σε στεναχώρησα, ειδικά επι προσωπικού, είτε άθελα μου ζητώ συγγνώμη

Το νήμα αυτό αφορούσε την προσωπική μου μεταμόσχευση, την πρόθεση για αυτό βασικά. Όταν με το καλό αποφασίσω και φτάσω στο να πάω, θα σας ενημερώσω, εύχομαι η εμπόλεμη ζώνη να κλείσει αισίως και χωρίς διχόνοιες για το φόρουμ. Χρειαζόμαστε ανταγωνισμό για να επιζήσουμε, καλύτερα τιμολόγια κτλ. Όλα όσα έγιναν είναι προς όφελος μας. Κρίμα να επιλέγουμε τα μονοπώλια.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

danceworld_2001 είπε:
Προς FENIMORE: όχι δεν ισχύει αυτό που λες, όλα τα πμ είναι οκ απλά θυμάμαι ξεκάθαρα είχα και άλλα και όλα τα μου τα απεσταλμένα είναι σβησμένα παρότι πάντα κρατάω αντίγραφο. Τέλος με το ζήτημα πμ, άκρη δεν βγάζω και δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά που καιρός είναι να σβήσει. Ωστόσο μην νομίζεις πως με το πμ πάμε να συγκαλύψουμε κάτι απώτερο όπως Ευαγγελίζεσαι, γιατί μπορώ να ισχυριστώ και το ανάποδο προς τους διοικούντες του ιστότοπου αυτού.

Δεν ευαγγελίστικα τίποτα, απλά επειδή προέκυψε το θέμα των pm το βασικό πρόβλημα παραμένει. Αυτό που είπα είναι να ρίξουμε εκεί το βάρος της συζήτησης και όχι για τα πμ και ποιος τα είδε ή όχι. Μην ξεχνιόμαστε... Και θα το πω για τελευταία φορά, το αν ο admin ειδε τα μηνύματα σου ή όχι, εμένα ΔΕΝ μου πέφτει λόγος και ΔΕΝ μου καίγετε καρφί.
 

icesensei

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Fenimore είπε:
Δεν ευαγγελίστικα τίποτα, απλά επειδή προέκυψε το θέμα των pm το βασικό πρόβλημα παραμένει. Αυτό που είπα είναι να ρίξουμε εκεί το βάρος της συζήτησης και όχι για τα πμ και ποιος τα είδε ή όχι. Μην ξεχνιόμαστε... Και θα το πω για τελευταία φορά, το αν ο admin ειδε τα μηνύματα σου ή όχι, εμένα ΔΕΝ μου πέφτει λόγος και ΔΕΝ μου καίγετε καρφί.

Fenimore, απλά ο αντμιν δεν έχει τοποθετηθει ακόμα (αναμένεται), αλλά στην πραγματικοτητα δεν υπάρχει πρόβλημα (ηθικά, νομικά) , γιατί πολύ απλά δεν χρειαζεται χακιν, ούτε υποκλοπή ούτε email,ο αντμιν έχει το δικαιώματα της βάσης και όταν γίνεται της π**** στο φορουμ (καλή ώρα) και δέχεται απειλές , μπορεί να έχει access για να προστατευτεί από κακόβουλες ενέργειες.Privacy υπάρχει (για τα μέλη) εφόσον τα στοιχεία των μελών προστατεύονται με την έννοια ότι δεν κοινοποιουνται σε τριτους πχ τα email τους κλπ. Stpanos δεν ήξερα ότι έχεις θιγεί σε αυτό το βαθμό , έχεις την αμέριστη υποστήριξη μου. Dance λυπάμαι για ότι έγινε και ελπίζω να γίνουν όλα φυσιολογικά , εύχομαι η εμπόλεμη ζώνη να κλείσει αισίως και χωρίς διχόνοιες για το φόρουμ όπως γράφεις.
Εκφράζω προσωπική γνώμη ότι γράφω, ειρήνη ...αυτά
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Ως παρατηρητης ας πω και 2 λογια.

1) danceworld_2001 δεν ειναι απαραιτητο να εχει παραβιασει κατι ο admin για να δει τα pm σου.Mπορει πολυ απλα να του τα εδωσαν καποιοι σε pm.Εγω γνωριζω οτι δεν γινεται να δει(για τους mods ειμαι σχεδον βεβαιος οτι δεν μπορουν ,αλλα μπορει να κανω και λαθος).

2) Ακης (admin) θεωρω λαθος το μπαν στον Dance και τις κατηγοριες,διοτι δεν θεωρω οτι υπαρχουν αρκετα στοιχεια για κατι τετοιο.Λαθος σου κατ'εμε.Θα ηταν καλυτερο να περιμενες,να αφηνες την κατασταση ως εχει,να παρατηρουσες κι αλλο συμπεριφορες και με τον καιρο να εβγαζες ορθα συμπερασματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kit

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

παντωσ εδω που τα λεμε dance κ σε μενα στο μυν που μου στειλεσ με ρωτησεσ για το γεοργιου,τοσο σιγουροσ εισαι για τη δουλεια του;ενω εγω ροτουσα τα παιδια για σαπιρο ραχαλ ουμαρ,το ιδιο επιπεδο ειναι;για το σαπιρο τι γνωμη εχεισ;
 

Άκης

Administrator
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Lazaros είπε:
1) Αν οι admin βλέπουν τα ΠΜ μας
2) Γιατί μόνο 1 κλινική έχει τη δυνατότητα να εκπροσωπείται
Θα σου απαντήσω εγώ:
1)Στα 4 χρόνια που υπάρχει το site, ΜΟΝΟ 3 φορές "άνοιξα" τα pm και μόνο έπειτα από κατηγορία άλλων μελών για παρενόχληση και αυτό για συγκεκριμένα μέλη. Αυτά. Ο μόνος που μπορεί να δει τα pm είμαι εγώ και αυτό γιατί απαιτεί χρόνο να γίνει . Όταν παίζονται "παιχνίδια" με τα pm, κάποιος πρέπει να ελέγχει τι λέγεται.
Αν ψάξετε παλιότερες διαμάχες, θα τα βρείτε να τα αναφέρω. Ουδέν κρυπτόν που λέει...
2)Να το πούμε άλλες 100 φορές αυτό; Έχει αναφερθεί ουκ ολίγες φορές.

danceworld_2001 είπε:
Αν είχατε αποδείξεις πως εγώ έχω συνεργασία με Γε***ίου ήδη θα με είχατε μπανάρει μόνιμα, και απόδειξη δεν είναι επιλεκτικά πμ για διαμόρφωση κολλάζ. Θα απαντήσω σε όλους για να κλείσει το θέμα εδώ μιας και κάποιοι παραπονέθηκαν ότι τους τα κάναμε καρπούζια. Και το μπαν ευπρόσδεκτο πλέον γιατί βλέπω πως όρια δεν υπάρχουν.
Το συζητήσαμε και αποφασίσαμε να μην σε αποκλείσουμε. Απλά. Δεν το παίζουμε και "Μάκης @ zougla" με αποδείξεις κλπ.

danceworld_2001 είπε:
Επειδή λογικά θα με μπανάρουν γιατί ειμαι επικίνδυνος με όσα γνωρίζω και θέλουν να με βγάλουν από την μέση,
Χαλάρωσε λίγο ρε φίλε, δεν θα στείλουμε και sniper να σε ξεκάνει... Πολύ hollywood βλέπεις μου φαίνεται και τα έχεις μπερδέψει λιγάκι.

kit είπε:
παντωσ εδω που τα λεμε dance κ σε μενα στο μυν που μου στειλεσ με ρωτησεσ για το γεοργιου,τοσο σιγουροσ εισαι για τη δουλεια του;
Αυτός είναι και ο λόγος που του έδωσα το ban. Απλά. Προωθούσε με περίεργο τρόπο τον γιατρό.

@ Dance, δεν νομίζω να χρειάζεται περισσότερο συζήτηση.

vag25 είπε:
2) Ακης (admin) θεωρω λαθος το μπαν στον Dance και τις κατηγοριες,διοτι δεν θεωρω οτι υπαρχουν αρκετα στοιχεια για κατι τετοιο.Λαθος σου κατ'εμε.Θα ηταν καλυτερο να περιμενες,να αφηνες την κατασταση ως εχει,να παρατηρουσες κι αλλο συμπεριφορες και με τον καιρο να εβγαζες ορθα συμπερασματα.
Αν τον άφηνα, θα μας έδινε και φέιγ βολάν του γιατρού. Έπρεπε μπει ένα φρένο.

Επίσης, επειδή δεν διάβασα τα περισσότερα μηνύματα από το συγκεκριμένο ποστ, να πω μερικά πράγματα.
1ον) το μπαν δεν είναι κρεμάλα, είναι ένας τρόπος για να δείξεις στο -κάθε- μέλος ότι κάπου κάνει λάθος στον τρόπο του. Αλλά ας μην το παίζει ο dance Ξανθόπουλος και ο αδικημένος από τους τυράννους που κάποια μέρα θα φανεί η αλήθεια του. Το ίδιο μπαν (αλλά μόνιμο) έδωσα και σε μέλος που πουλούσε το revivogen εδώ στην Ελλάδα, αργότερα αναφέρθηκε ως άτομο της αντιπροσωπείας, γιατί προωθούσε το προϊόν χωρίς να το αναφέρει (ότι το "προωθεί" επίσημα) και γιατί στο φορουμ δεν θέλω αντιπροσώπους ή όσους κονομάνε/προωθούνε κάποιον που θέλει να βγάλει λεφτά από τον πόνο (γιατί πόνος είναι το αραίωμα μαλλιών) των άλλων. Ας είναι ο καλύτερος γιατρός, από την στιγμή που δεν δηλώνεις επίσημος εκπρόσωπος του, ΔΕΝ μπορείς να τον διαφημίζεις (εδώ), ειδικά αν δεν έχεις κάνει μεταμόσχευση σε αυτόν. ΑΠΛΑ τα πράγματα.
Και αν "μιλάνε" οι όσοι εκπρόσωποι των εταιριών εδώ, μιλάνε γιατί ΕΣΕΙΣ το επιλέξατε, όταν αποφάσισα να διαγράψω όλα τα ποστ των εκπροσώπων και να μην τους επιτρέπω να γράφουν. Είχα λάβει πολλά pm ότι δεν είναι σωστό να μην έχουμε και κάποιους "επίσημους" εδώ. Κάντε ψηφοφορία, αποφασίστε ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ επίσημο εκπρόσωπο και την επόμενη στιγμή σβήνει ο λογαριασμός τους.

2ον) Μην την "λέτε" στον Fenimore. Κάνει την καλύτερη δουλειά και μπορώ να πω και καλύτερη και από εμένα. Ότι κατηγορίες/επιθέσεις/ύβρεις έχετε, σε εμένα.

Αυτά. Αν δεν απάντησα σε κάποιο ποστ, θα το διαβάσω και θα απαντήσω.
 

agchrist

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Παράθεση από: danceworld_2001 στις Χθες στις 12:15:18 πμ
Επειδή λογικά θα με μπανάρουν γιατί ειμαι επικίνδυνος με όσα γνωρίζω και θέλουν να με βγάλουν από την μέση,
Άκης είπε:
Χαλάρωσε λίγο ρε φίλε, δεν θα στείλουμε και sniper να σε ξεκάνει... Πολύ hollywood βλέπεις μου φαίνεται και τα έχεις μπερδέψει λιγάκι.

Ο dance γνωρίζει πολλά κι όποιος γνωρίζει πολλά πρέπει να πεθάνει! :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

οσα χρονια και αν περασουν η ιστορια επαναλαμβάνετε


οποιος σεβετε τον εαυτο του ας παρει στην συνείδηση του οτι μαλ.......ια εκανε (αυτο για οσους εχουν σταλα ανθρωπιας μεσα τους)
για τα υπολοιπα κτηνη τα Δουλακια και τους παρατρεχαμενους γιατρων και εταιριων-κλινικων "" μαθετε οτι ειστε πολυ φτηνοί ΡΕ "" θα μπορουσατε να παρετε τα 8 πλασια για την δουλεια που κανετε σαν πληρωνουν σαν τους αλλοδαπους


ΥΓ Μην Πυροβολειτε τον Admin .... αν γνωριζατε οσα γνωριζω θα μετανοιωνατε για οσα ειπατε η για οσα τον κατηγορησατε
 

icesensei

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Ο αντμιν είνα και δίκαιος και επτάψυχος.

Ημουν βέβαιος ότι έχει το καλύτερο ενδιαφέρον για τα μέλη του φόρουμ, ας κάνουμε όλοι την αυτοκριτική μας...

Dance, παρά τις ενστάσεις μου για το hype, σε στήριξα και δε σε ξέρω γιατι βλέπω ότι φέρεσαι σαν να υπάρχει ένα σύνεφο που βρέχει πάντα πάνω απο σένα. Αν τέτοιες παρεξηγήσεις σου συμβαίνουν,συχνά,όπως πιστεύω δεν φταίνε οι άλλοι. Είσαι :-\ ενθουσιώδης και η γνώμη σου (κάποιες φορές) εξαιρετικά υποκειμενική μην παρασύρεσαι... αυτό αποδείχθηκε επικινδυνο. Να που δεν χρείαζεται χάκιν όπως υπέθεσες (αναφέρω πιο πάνω σε μην. πέντε σειρών σχετικά) θα τα έγραφα νωρίτερα αλλα δεν ήξερα άν είναι σωστό.Χαίρομαι που σου δώθηκε το δικαίωμα να συνεχίσεις :)

Για τις κλινικές είμαι ενεργά αντίθετος σε οποιαδήποτε προσπάθεια υπονόμευσης , χειραγώγησης... και υπέρ των μελών που αδικούνται απο αυτές ανεξάρτητα των απόψεων τους. Για το θέμα των μηνύσεων επιοικώς απαράδεκτο και έχω εκφράσει σε προηγούμενο μήνυμα την λύση για ολικό edit της μορφής ---------- και κλείδωμα θεμάτων για όσο χρειαστεί. Δεν μπορεί να αφήνουν να διαρρεύσουν τετοιες απειλές ή καντε το ή όχι. Από νομικη άποψη, γενικά, τα μέλη είναι προστατευμένα όταν εκφράζουν χωρίς δόλο τη γνώμη τους - απορίες, το φόρουμ (αντμιν) πολύ περισσότερο για ότι συμβαίνει.

Δεν υπάρχουν εκβιαστικά διλήμματα για γραπτές συμφωνίες να μην κάνουν μηνυσεις και συμμετόχή γιατι απλά Ο ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ και θα έπρεπε να το ξερουν ( να μην εκφοβίζουν τα μέλη).Το γιατί δεν θα το γράψω , ας το βρουν hint: γνώσεις ιατρικής και υποκειμενικές προσωπικές αντιλήψεις περι δικαίου δε βοηθάνε ... Ο ΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Εγω εξακολουθω να πιστευω πως δεν υπηρξε δολος απο τον dance_world απλα υπερμετρος ενθουσιασμος που θα δικαιολογουνταν μονο μετα απο επεμβαση που θα του εδινε και τα αντιστοιχα αποτελεσματα αλλα και παλι δεν μπορω να κρινω καποιον αλλον οσον αφορα τον ενθουσιασμο του,ειναι κατι που θα διορθωσει η οχι ο ιδιος.
Οσον αφορα τα pm περιμενα πρωτα να τοποθετηθει ο admin για να μπορεσω να εχω αποψη,και η αποψη που σχηματισα ειναι οτι η απαντηση με καλυπτει,εφ οσων συντρεχει λογος για την προστασια του forum εστω και αν καποιος αθελα η απο αγνοια μπορει βλαψει.Και με καλυπτει η απαντηση γιατι εχει γινει αλλες δυο φορες για τους αντιστοιχους λογους που την δικαιολογουν χωρις να περιλαμβανει διαρροη η εκμεταλευση των πληροφοριων,αλλα για τη σωστη διαχειρηση και την προστασια του forum που απαραιτητα πρεπει να υπαρχει για να μην γινουμε ζουγκλα η τσακωμοι.
Τελος στο πιο σημαντικο,πιστευω οτι ο admin θα πρεπει να κανει προσπαθεια να φερει γιατρους απο οσες εταιριες επιθυμουν,για να μπορουν να δινουν απαντησεις σε πολλες αποριες που ολοι εχουμε οσον αφορα την ιατρικη διαδικασια,για ποιους ειναι καταλληλη η μεταμοσχευση και ποιους οχι(ηλικια,δοτρια,εκτιμηση αραιωσης κ.α),καθως και να συμβουλευουν τους χρηστες κατα την διαρκεια της αποθεραπειας που το στρες ειναι εντονο και οι αποριες (ιατρικες) που προκυπτουν πολλες.Με λιγα λογια να αφησουμε το εμπορικο κομματι για να περασουμε στο καθαρα ιατρικο και επειτα ο καθενας ειναι ελευθερος να διαλεξει μονος του βλεποντας και τα αντιστοιχα αποτελεσματα που ποσταρουν πολλα παιδια.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

@ Akis: σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Ελπίζω το επεισόδιο να τελειώσει επιτέλους εδώ, με εμένα σύμφωνο στις ντιρεκτίβες σου και συμμορφούμενο στους κανονισμούς του φόρουμ. Πάντως παθών είμαι, πάνω από 2 χρόνια είμαι εδώ, το στόρυ μου το ξέρεις, την δουλειά μου την έχω, οικονομικό πρόβλημα δεν έχω, λεφτά εις βάρος άλλων δεν έβγαλα ποτέ και δεν θα βγάλω ποτέ. Επίσης θα ήθελα να μείνει και η ενότητα Μεταμόσχευση γιατί θα σώσει πολλούς από Ελληνικά σφαγεία, και ψηφίζω να έχουμε εκπροσώπους από όλες τις κλινικές.

@ vag25 όπως εξήγησε ο Άκης, την δυνατότητα την έχει χωρίς χάκινγκ και χωρίς καρφώματα να δει τα πμ οπότε τα σχόλια σου απαντήθηκαν.

Kit, πραγματικά δεν είμαι σίγουρος αλλά σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια, είναι ο συγκεκριμένος ο καλύτερος Έλληνας γιατρός. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά αυτές είναι προσωπικές απόψεις ύστερα από εκτεταμένη μελέτη. Οι γιατροί που αναφέρεις είναι εξίσου κορυφαίοι. Εγώ προσωπικά προτιμούσα Κύπρο λόγω απόστασης, αλλά και πάλι για μεταμοσχεύσεις άλλοι εδώ είναι πιο κατάλληλοι να σε βοηθήσουν. Ο Σαπίρο ακούω πως ίσως να είναι και ο πλέον κορυφαίος.

Φίλε Icesensei, σε ευχαριστώ για την υποστήριξη σου. Νομίζω το θέμα τελείωσε κάπου εδώ. Δεν είμαι συνομωσιολόγος ούτε ευκολόπιστος, το όλο θέμα άρχισε με το μπαν. Λάθη έγιναν από όλους, ακόμη και από εμένα όταν στην είδηση πως ο γιατρός που με ενδιέφερε άνοιξε κάτι δικό του με χαμηλότερο κόστος, υπήρξα ιδιαίτερα ενθουσιώδης, κάτι που σε κάποιους που δεν αρέσει ο ανταγωνισμός, δεν άρεσε καθόλου. Για το θέμα των πμ δεν εστίασα μόνο σε χάκινγκ, από την πρώτη στιγμή είπα πως στα περισσότερα φόρουμ οι αντμιν έχουν την δυνατότητα για τέτοια πληροφόρηση, κάτι που επιβεβαιώθηκε. Γιατί τις μηνύσεις είπα είμαι αντίθετος.


+1000 για τον Hair Dreamer

Θα επανέλθω στο ποστάρισμα εδώ όταν με το καλό προχωρήσω στην επέμβαση. Μάλλον θα ειναι με Γεωργίου μόλις πειστώ από τα αποτελέσματα Λάζαρου και Vinnie, δυστυχώς και να ήθελα να ήταν στην άλλη Κυπριακή κλινική με έκανε μπαν η Σουζάνα (ναι τό είδαμε και αυτό, κλινική να απορρίπτει πελάτη μέσω φόρουμ, μόνο στο Ελλάντα και στην Σίπρον)
 

PANOS101

Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Τελος στο πιο σημαντικο,πιστευω οτι ο admin θα πρεπει να κανει προσπαθεια να φερει γιατρους απο οσες εταιριες επιθυμουν,για να μπορουν να δινουν απαντησεις σε πολλες αποριες που ολοι εχουμε οσον αφορα την ιατρικη διαδικασια,για ποιους ειναι καταλληλη η μεταμοσχευση και ποιους οχι(ηλικια,δοτρια,εκτιμηση αραιωσης κ.α),καθως και να συμβουλευουν τους χρηστες κατα την διαρκεια της αποθεραπειας που το στρες ειναι εντονο και οι αποριες (ιατρικες) που προκυπτουν πολλες.Με λιγα λογια να αφησουμε το εμπορικο κομματι για να περασουμε στο καθαρα ιατρικο και επειτα ο καθενας ειναι ελευθερος να διαλεξει μονος του βλεποντας και τα αντιστοιχα αποτελεσματα που ποσταρουν πολλα παιδια.
[/quote]

Αυτο είπα και εγω
Να σταματήσει η παραπληροφόρηση
Και η κατεύθυνση
Όλες οι απόψεις-προτάσεις απο επίσημα χείλη κλινικών
Ξεκάθαρα πραγματα
 

stpanos

New Member
Απ: Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Επιτέλους έχει πρυτανεύσει η λογική, δόθηκαν εξηγήσεις…. κάνουμε reset σε όσα ειπώθηκαν και πάμε παρακάτω. :grandpa:
 
Μπλουζα