Πρόθεση Μεταμόσχευσης - My Consultations

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ. Λεπτομέρειες λίαν συντόμως, για τον mimis που ρώτησε, τιμή αρχική ήταν:

4 ευρώ χ 1000 πρώτα grafts = 4000
3 ευρώ χ 1750 επόμενα = 5250
Σύνολο = 9250

Ο γιατρός μου έκανε έκπτωση σε πρώτη φάση τιμολογώντας όλα τα grafts με 3 ευρώ, δηλαδή για την μέση πρόβλεψη των 2750 χ 3 = 8250

Μετά απο σχετική πίεση μου και επειδή ζορίζομαι, φάνηκε η ανθρωπιά του, διότι ειναι πραγματικά συζητήσιμος και με κατανόηση, και μου άφησε τελική τιμή 7800 και δωρεάν τα μεταφορικά φυσικά πήγαινε έλα και η διαμονή για όσο χρειαστεί. Επίσης μου τόνισε πως πάμε για δυνατή πυκνότητα οπότε αν βγούν πχ 3000 στην τελική δεν θα υπάρξει άλλη χρέωση αλλά όσο συμφωνήσαμε.
 

krhtikos21

Member
μια χαρά. είναι αυτό που σ λέω ότι έχει πολύ ανθρωπιά και φαίνεται αυτό, σαν χαρακτήρας μιλάω πάντα άσχετα με την επιστημονική ιδιότητά του.
εμένα με κέρδισε στην ταπεινότητα και την ειλικρίνεια.

είναι μεγάλο πράγμα για να εμπιστευτείς ένα τόσο σοβαρό ζήτημα να έχεις απέναντι σ έναν άνθρωπο που σ μιλάει επιστημονικά, με ηρεμία και σύνεση ακόμα και έναν τόσο συντήρησης για το ενδεχόμενο αποτέλεσμα.

έχω δει πολλούς πλαστικούς πέρα για μμ μαλλιών στο Κολωνάκι και μη και οι περισσότεροι βγάζουν μία αλαζονεία, μία υπεργαμ@τοσύνη που λες αυτός δεν μπορεί να μιλήσει θα σου κάνει και εγχείριση?

απαπα
 

athenian

Well-Known Member
Με το καλο φιλε.Επειδη δεν καταλαβα απο τις τελευταιες σελιδες ποιος ειναι ο δρ. μιχαλης και σε ποια κλινικη θα κανεις την μεταμοσχευση?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καταρχάς ευχαριστώ τους n094, flosk, krhtikos, athenian, mimis κτλ για τις ευχές σας. Θα μιλήσουμε εκτενέστερα στο νήμα που θα ανοίξω αρχές Οκτωβρίου. Ας μην το κουράσουμε άλλο εδώ. Ο Dr. Michalis ειναι απο την M*R Cypr*s.
 

Adriano

Well-Known Member
dance κάνε μου μια χάρη όταν πας εκεί κάτω.Πες τους σε παρακαλώ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.!!!! Κατά τα άλλα καλά αποτελέσματα να έχεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Προφανώς ο φίλος Adriano μιλάει για το οικονομικό.. :p

Aπο την μεριά μου dance, εύχομαι να πάνε όλα καλά, αλλά θα επανέλθω στις ευχές όταν τελικά δημιουργήσεις το νήμα σου. Προσοχή λίγο μόνο, μην πάθεις οτι έπαθα και εγω!! Δεν είναι όλοι καλοπροαίρετοι εδώ μέσα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ john83 και gio. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε ευτράπελα. Εγώ με πλήρη διαφάνεις και 100% αντικειμενικότητα αλλά και σκληρή κριτική θα παρουσιάσω λεπτό προς λεπτό τα πάντα με αναλυτικές φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης και video ώστε να ενημερωθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι.

Andriano φίλε μου, ξέρω τι λες και έχεις δίκιο, αλλά οτι και να πεις άκρη δεν θα βγάλεις. Ο χώρος ειναι καρτέλ και έχουν ρυθμίσει την αγορά. Θα πρέπει η ζήτηση για τέτοιες υπηρεσίες να εκμηδενιστεί ώστε να γίνει μαζική πτώση τιμών, αλλά δεν πέφτει ακόμη και απο την κρίση δεν επηρεάζεται σημαντικά. Είτε πας Ελλάδα που ειναι φτηνά αλλά εγώ προσωπικά το φοβάμαι, ή απλά δεν κάνεις. Πάντως Κύπρο έχουν πέσει κάπως οι τιμές. Εγώ με παζάρι το πήγα για 2750-3000 μοσχέυματα στα 7800 με όλα πληρωμένα, και αν έκανα strip θα ήταν κάτω απο 7 χήνες, πολλά λεφτά σίγουρα, αλλά τι να κάνω, να περιμένω να παω 40 μπας και πέσουν οι τιμές? Καναδά κτλ ειναι ακόμη πιο ακριβά. Μόνο η Κύπρος έχει λίγο ρίξει τις τιμές, λίγο όμως. Ωστόσο θα εξηγήσω ιδιαίτερα στον γιατρό πως ΠΡΕΠΕΙ να ρίξει τις τιμές, το ξαναλέω όμως, ακόμη και να το κάνει άμεσα και σε μεγάλο ποσοστό, το καρτέλ θα του επιτεθεί.
 

krhtikos21

Member
τα ποσά είναι τεράστια για την Ελλάδα του 2013 . 7000-8000 ευρώ. εδώ και τα 3000 που ζητάνε Ελλάδα τώρα δε τα βρίσκεις.
το κακό είναι οτι έχουνε τρελή ζήτηση στο εξωτερικό οι μμ. δεν έχουνε λόγο να τις ρίξουνε για την Ελλάδα.δεν μας θέλουνε καν σαν πελάτες.
είναι νόμοι της αγοράς.κρίμα.
το μονό καλο θα ταν πχ μία Κυπριακή από τις 2 να άνοιγε παράρτημα στην Ελλάδα με άλλες τιμές. σαν τιμές d*i περίπου αυτό θα μέτραγε.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ποτέ μην λες ποτέ, αδέλφια ειμαστε με τους Κύπριους.

tropheus είπε:
krhtikos21 είπε:
...
το μονό καλο θα ταν πχ μία Κυπριακή από τις 2 να άνοιγε παράρτημα στην Ελλάδα με άλλες τιμές. σαν τιμές d*i περίπου αυτό θα μέτραγε.

Αυτό (το να ανοίξει παράρτημα εδώ) δεν πρόκειται να γίνει ...
 

tropheus

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Ποτέ μην λες ποτέ, αδέλφια ειμαστε με τους Κύπριους.

tropheus είπε:
krhtikos21 είπε:
...
το μονό καλο θα ταν πχ μία Κυπριακή από τις 2 να άνοιγε παράρτημα στην Ελλάδα με άλλες τιμές. σαν τιμές d*i περίπου αυτό θα μέτραγε.

Αυτό (το να ανοίξει παράρτημα εδώ) δεν πρόκειται να γίνει ...

Εμείς είμαστε με τους Κυπρίους το κράτος δεν είναι ..
 
Μπλουζα