Μεταμοσχευση μαλλιων

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα ξερουν και τα διαβαζουν και αυτοι αυτα που γραφουμε εδω οπως και οι υπολοιπες κλινικες.Μην σε απασχολει αυτο.
Απλα ειναι up to you (οπως λενε και οι ταιλανδεζες) στη καθε μια κλινικη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
ετσι ειναι corfu rider...φαντασου να ηξερες οτι θα πηγαινες εκει θα εβαζες 3.500μοσχ με κανα ταληρο(γιατι δεν εχεις διαμονες και εισητηρια) με πυκνοτητα και φυτρωση εφαμιλης της κυπρου
και ελαχιστο ρισκο σοκλος ...ουρες θα ειχαν απεξω...και το μαρουλι θα εμενε εδω ελλαδα και θεσεις εργασιας θα ανοιγαν..διοτι πλεον το ταμπου της μμ εσπασε και πολυς κοσμος παρα την φτωχεια σκεφτεται την μμ...εχω φιλο που ζει με 500 ευρω και μαζευει πενηνταρακι πενηνταρακι να κανει το ονειρο του πραγματικοτητα καποια στιγμη...
 

Stripar

Established Member
Τι είναι πιο 'συμφέρον' να ζητήσω? Μια ποσότητα grafts ή μια ποσότητα τριχών?

Όταν μια κλινική σε χρεώνει με grafts σε χρεώνει το ίδιο ποσό στα μονότριχα , δίτριχα , πολύτριχα....συνεπώς η ίδια χρέωση όσες τρίχες και άν έχει το κάθε graft.
Όταν μια κλινική σε χρεώνει με τρίχες σε χρεώνει ΠΕΡΙΣΌΤΕΡΟ στα δίτριχα , τρίτριχα , πολύτριχα.... μεγαλύτερη χρέωση = φτωχότερο αποτέλεσμα!!!

Βέβαια για να ήμαστε δίκαιοι ΔΕΝ ξέρω άν η DHI μιλάει με τρίχες και χρεώνει διαφορετικά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Γιατι δεν μπορει να φτασει μεγαλυτερες πυκνωσεις η d*i ενω ξερουν οτι εχουν θεμα με αυτο και μας απασχολει ολους?
1)Ελειψη εκπαιδευσης?
2)Ελειψη Μηχανηματων?
3)Ελειψη Προσωπικου?
4)Πολιτικη της Κλινικης?
Γιατι δεν κανουν κατι να το διωρθοσουν ενω ξερουν? Χρειαζεται να επενδυσουν εκατομμυρια και δεν εχουν λεφτα?
Αφου ξερουν οτι μετα θα δικαιωθουν και με το παραπανω.
Τοσο καιρο δεν μπορω να το καταλαβω αυτο γιατι δεν θελουν να ανεβασουν το Level τους.

Η αίσθησή μου John είναι , φοβούνται λόγω της αμαρτωλής τους ιστορίας :confused:
 

Corfu Rider

Active Member
Με αυτά που διάβασα εδώ, επισκέφθηκα την ιστοσελίδα της dhi και κοίταζα με 'λεπτομέρεια' στην παράγραφο 'Μεταμόσχευση':
http://www.dhi.gr/direct-hair-implantation/
ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?????????????????? Εγώ ΔΕΝ βρήκα κάτι!!
Γιατί, έλεγε στην αρχική σελίδα, ότι έχουν κλινικές ΣΕ ΟΛΟ τον.. πλανήτη!! Και οι φωτογραφίες, από τους 200,000 ευχαριστημένους πελάτες που είναι??? Χωρίς φωτογραφίες ΔΕΝ πιστεύω τίποτα((
Επίσης, είχε και παράγραφο για hair tatoo:
http://www.dhi.gr/scalp-micro-pigmentation/
Εκεί είναι μια ΜΑΚΡΙΝΗ φωτογραφία (αυτή της πύκνωσης) που όμως είναι εντυπωσιακή και μου άρεσε πού, γιατί και εγώ κάτι τέτοιο θέλω να επιτύχω (μάλλον να το επιτύχουν εκείνοι για εμένα..). Αλλά δεν είναι σε μεγέθυνση ((
Επίσης, γράφει ότι το smp γίνεται και σε συνδυασμό με την μεταμόσχευση μαλλιών ))))))))
Αλλά θέλω να δω και φωτογραφίες..
Γνωρίζετε λοιπόν -οι πιο έμπειροι του φόρουμ- τα 'μυστικά' της κλινικής κτλ??
Ο stripar ανέφερε για 'αμαρτωλή ιστορία'.. Δηλ. έγινε κάτι κακό και 'καλύπτεται επιμελώς'??
Για να ξέρω να μην ξοδέψω χρήματα εάν είναι να μην γίνει σωστή δουλειά..
 

Corfu Rider

Active Member
Τα ξέρουν και τα διαβάζουν και αυτοι αυτα που γραφουμε εδω οπως και οι υπολοιπες κλινικες.Μην σε απασχολει αυτο.
Απλα ειναι up to you (οπως λενε και οι ταιλανδεζες) στη καθε μια κλινικη.

Τότε -διαμέσω του forum- και εφόσον το.. διαβάζουν (οι κλινικές) τους συμβουλεύω- παρακινώ να φροντίσουν ανάλογα τις μεθόδους τους, γιατί ο κόσμος στην Ελλάδα δεν έχει την ανάλογη οικονομική ευχέρεια με τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες, και εάν είναι να ξοδέψουμε μερικές χιλιάδες ευρώ για μεταμόσχευση κτλ, θα μας επιβαρύνει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, από ότι έναν Γερμανό ή Άγγλο!!!
Γιατί, κάνουμε οικονομίες εδώ και καιρό για να αλλάζουμε ή να αντιμετωπίσουμε την τριχόπτωση κτλ, και κανένας δεν επιτρέπεται να μας εμπαίζει ή να μας παίρνει τα χρήματα, χωρίς να προσφέρει αυτά που 'υπόσχεται΄!!! Αυτό λέγεται ΚΛΕΨΙΑ!
Και όσες κλινικές διαβάζουν το forum να το έχουν υπόψιν τους!! Εγώ, εάν πάω τελικά στην dhi (γιατί διατηρώ κάποιους δισταγμούς- επιφυλάξεις, χάριν στην δική σας συμβουλή και ενδιαφέρον) θα τους ζητήσω να βγάλουν φωτογραφίες πριν και μετά την επέμβαση, και να μου πουν με ποιόν τρόπο εγγυώνται την 'επιτυχία'! Συμφωνείτε παιδιά μαζί μου????
 

Stripar

Established Member
Μαζί σου!...

Ρώτα όμως πρώτα ή ψάξε να δείς και απo μόνος σου πόσα άτομα από το forum την περσινή χρονία είχαν μτχ στην DHI & πόσα την προ-περσινή?
Επίσης από τα 8 άτομα (του forum) που έκαναν πέρυσι μτχ στην πιο καλή κλινική (της περιόδου εκείνης) της Κύπρου , πόσους από αυτούς είχαν επιτυχημένο αποτέλεσμα?

Να προλάβω να σου πώ οι 2 απο τους 8 !!!. Οι άλλοι 6 ακόμα ψάχνουν τα grafts που δέν τους βγήκαν , ούτε αποζημιώθηκαν , ούτε τίποτα....παρόλο τις εγγυήσεις που πρόχειρα τους δίνονταν , και όλα αυτά με μία κλινική που την περίοδο εκείνη ήταν πολύ πιο πάνω απο την D*I!.

Δυστυχώς όπως λέει και ο λαός ," μετά την απομάκρυνση από το ταμείο , ουδέν λάθος αναγνωρίζεται" ή για να το παραφράσω : σχετικά σπάνια !....

Και κάτι που έγραψε ένας χρήστης και νομίζω στην περίπτωσή σου έχει δίκιο γιατί φαίνεσαι λίγο υπό ατμόν:

Corfu Rider η συμβουλή μου:

Καταρχάς προσπάθησε να χαλαρώσεις. Μερικές φορές ο πανικός μας (είμαι παθών γι' αυτό στο λέω :)) είναι ΠΟΛΥ κακός σύμβουλος.

Πρέπει να χαλαρώσεις, να κάνεις υπομονή για να δεις την εξέλιξη της αλωπεκίας σου.

Φίλε μου χαλαρά και όλα θα πάνε καλά!

Το ευχάριστο....ότι έχεις αρχίσει και γίνεσαι λίγο καχύποπτος , κάτι το οποίο θα σε προφυλάξει από marketing tricks , έξυπνους πωλητές & λάθη γενικότερα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amunt

Member
Παιδια αυτοι οι 2 καλοι γιατροι που λετε ειναι στην Αθηνα?? Εχει D*I και Θεσσαλονικη, ξερουμε τιποτα για εκει?
 

sotos999

New Member
γεια σασ,,σκευτομαι να κανω μεταμοσχευση,,ειμαι στην 4 ζωνη,,,πηγα σε ολεσ τισ γνωστεσ κλινικεσ,,κατεληξα στην dhi,,ηταν ,κατα την γνωμη μου παντα ,καλυτεροι απο τισ αλλεσ κλινικεσ,,θα βαλω γυρω στισ 4000 τριχεσ,,ευχηθειτε μου καλη επιτυχια,,γιατι ειμαι κ λιγο φοβιτσιαρησ,,ελπιζω να μην ποναει,,,

Φιλε μην κανεις μεταμοσχευση στην Ελλαδα. Εγω το 2012 εκανα στην dhi εσκασα 5.000ε και το αποτελεσμα ηταν πολυ φτωχο, ενα χρονο μετα πηγα και εκανα στην Κατερινα Καλογιαννη αλλη ασχετη αυτη εσκασα 3.500ε αλλα παλι δεν ειδα αποτελεσμα. Τωρα εδω και 2 χρονια ψαχνω καποιον καλο γιατρο στο εξωτερικο αλλα οι περισσοτεροι δεν με αναλαμβανουν λογο κατεστραμμενης δοτριας. Προσεξε μην την πατησεις οπως εγω, μαζεψε μερικα χρηματα παραπανω, μπες σε ξενα forums πχ hair loss network δες αποτελεσματα και διαλεξε γιατρο. Μακρια απο Ελλαδα θα χαλασεις τα λεφτα σου και δεν θα εχεις καλο αποτελεσμα, αλλα το χειροτερο θα σου καταστρεψουν τη δοτρια και μετα θα τρεχεις και δεν θα φτανεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
Καλο ειναι αν γινεται με καποιο τροπο να ξεκαθαρισει αν ολα αυτα που λεει ο stripar ισχυουν γιατι ειναι αρκετα
σοβαρα.Πραγματικα δε ξερω αν εχουν οντως βαση αλλα σου δημιουργουν ερωτηματα πως γινεται καποιος
να ανεβοκατεβαζει απατεωνες κτλ κτλ γιατρους οπως rahal και erdogan και να γραφει τετοια πραγματα για τον
Γκουρ@.
 

Stripar

Established Member
Καλο ειναι αν γινεται με καποιο τροπο να ξεκαθαρισει αν ολα αυτα που λεει ο stripar ισχυουν γιατι ειναι αρκετα
σοβαρα.Πραγματικα δε ξερω αν εχουν οντως βαση αλλα σου δημιουργουν ερωτηματα πως γινεται καποιος
να ανεβοκατεβαζει απατεωνες κτλ κτλ γιατρους οπως rahal και erdogan και να γραφει τετοια πραγματα για τον
Γκουρ@.

Hwy.jpg
 

Δημητρης38

Active Member
Καλο ειναι αν γινεται με καποιο τροπο να ξεκαθαρισει αν ολα αυτα που λεει ο stripar ισχυουν γιατι ειναι αρκετα
σοβαρα.Πραγματικα δε ξερω αν εχουν οντως βαση αλλα σου δημιουργουν ερωτηματα πως γινεται καποιος
να ανεβοκατεβαζει απατεωνες κτλ κτλ γιατρους οπως rahal και erdogan και να γραφει τετοια πραγματα για τον
Γκουρ@.

Eλπιζω εσυ να ΜΗΝ ψηφιζεις !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Φιλε μην κανεις μεταμοσχευση στην Ελλαδα. Εγω το 2012 εκανα στην dhi εσκασα 5.000ε και το αποτελεσμα ηταν πολυ φτωχο, ενα χρονο μετα πηγα και εκανα στην Κατερινα Καλογιαννη αλλη ασχετη αυτη εσκασα 3.500ε αλλα παλι δεν ειδα αποτελεσμα. Τωρα εδω και 2 χρονια ψαχνω καποιον καλο γιατρο στο εξωτερικο αλλα οι περισσοτεροι δεν με αναλαμβανουν λογο κατεστραμμενης δοτριας. Προσεξε μην την πατησεις οπως εγω, μαζεψε μερικα χρηματα παραπανω, μπες σε ξενα forums πχ hair loss network δες αποτελεσματα και διαλεξε γιατρο. Μακρια απο Ελλαδα θα χαλασεις τα λεφτα σου και δεν θα εχεις καλο αποτελεσμα, αλλα το χειροτερο θα σου καταστρεψουν τη δοτρια και μετα θα τρεχεις και δεν θα φτανεις

Την περιπτωση οι μ/μ να μην δινουν το αποτελεσμα που αναμενεις βλέποντας τις επεξαργασμενες φωτογραφιες που κυκλοφορουνε στο διαδικτυο ΔΕΝ την σκεφτηκες ?

Δηλαδη φταιει ο Γιατρος ή η κλινικη και οχι το φτωχο αποτελεσμα που μπορει να δωσει μια μ/μ ?
Προσωπικα δεν εχω δει ουτε εναν ικανοποιημενο...αλλα καποιοι απο αυτους συνεχιζουν να ψαχνονται..ξερεις γιατι ?
Γιατι φιλε αυτοι που ασχολουνται ακομα οπως εσυ ή εγω.. θελουν να πιστευουν οτι υπαρχει λυση !!!
Και βαζουν τον εαυτο τους σε μια διαδικασια να ελπιζει και να πιστευει τον καθε κομπογιαννιτη που θα τους λυσει το προβλημα αλλα στην ουσια θα τους παντελονιασει τα φραγκα !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Corfu Rider

Active Member
Φιλε μην κανεις μεταμοσχευση στην Ελλαδα. Εγω το 2012 εκανα στην dhi εσκασα 5.000ε και το αποτελεσμα ηταν πολυ φτωχο, ενα χρονο μετα πηγα και εκανα στην Κατερινα Καλογιαννη αλλη ασχετη αυτη εσκασα 3.500ε αλλα παλι δεν ειδα αποτελεσμα. Τωρα εδω και 2 χρονια ψαχνω καποιον καλο γιατρο στο εξωτερικο αλλα οι περισσοτεροι δεν με αναλαμβανουν λογο κατεστραμμενης δοτριας. Προσεξε μην την πατησεις οπως εγω, μαζεψε μερικα χρηματα παραπανω, μπες σε ξενα forums πχ hair loss network δες αποτελεσματα και διαλεξε γιατρο. Μακρια απο Ελλαδα θα χαλασεις τα λεφτα σου και δεν θα εχεις καλο αποτελεσμα, αλλα το χειροτερο θα σου καταστρεψουν τη δοτρια και μετα θα τρεχεις και δεν θα φτανεις

Πιστευω, οτι το σωστο θα ηταν, να πας στην DHI και να τους ζητησεις να σου εξηγησουν τι δεν πηγε σωστα και δεν ειχες το προσδοκομενο και υποσχομενο αποτελεσμα. Ισως να προτεινες καποια θεραπεια μ/μ χωρις κοστος η σε παρα πολυ χαμηλη τιμη?? Δεν χανεις κατι με το να τους το πεις.. το ιδιο ισχυει και για την Καλογιαννη, σε μικροτερο ομως βαθμο (εδωσες λιγοτερα χρηματα εκει..). Να πας λοιπον, και προτεινε κατι για να σου βρουν την λυση. Και εδω ειμαστε εμεις: οτι νεα εχεις, να μας ενημερωσεις. Εαν πχ σου πουν απο την DHI οτι θα σου κανουν τις απαραιτητες διορθωσεις, να το πεις και σε εμας. Οπως και εαν σου πει κατι παρομοιο η κυρια Καλογιαννη. Ετσι, αναλογα με το πως θα σε αντιμετωπισουν, να μαθουμε για κατι πολυ ουσιωδες: 'Post Service Service': Πριν πληρωσεις, ΟΛΟΙ ειναι καλοι.. μετα την απομακρυνση απο το ταμειο, ποσοι ειναι αραγε????
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η μεταμοσχευση ειναι σαν το καλο κρουασαν.
Δινεις κατι παραπανω και σε βαζουν περισσοτερη και ποιοτικη Μερεντα.
Τι ειπα παλι ο Σκυλος!!!!:D:D:D
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Η μεταμοσχευση ειναι σαν το καλο κρουασαν.
Δινεις κατι παραπανω και σε βαζουν περισσοτερη και ποιοτικη Μερεντα.
Τι ειπα παλι ο Σκυλος!!!!:D:D:D
Μας άνοιξες την όρεξη για κρέπα
 

kwsTakis

Active Member
ελπιζω να πανε ολα καλα,,ανεβασα κ φωτο οπωσ ειμαι τωρα,,σε λιγεσ μερεσ το κανω karafla.jpg karafla.jpg karafla1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαλα μπροστα ημουν οπως εσυ.Πισω εχεις μεγαλυτερο θεμα στο crown
 
Μπλουζα